مشاوره براي كارشناسي ارشد ... تا ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس ehi
ممنون میشم در موردشون توضیح بدید. آیا ارزش گرفتن دارن؟ نسبت به کتاب های دیگه چطورن؟
کتاب جبه دار تست تالیفی داره؟

سلام مهندس عزیز
کتاب پروفسور جبه دار متشکل از 14 فصل هست.مدار1 و 2 باهم.این کتاب ابتدا اومده خلاصه وار درس رو بیان کرده و در قالب درس تعدادی هم تست تالیفی داره که واقعا تاپ هستن.به هر حال دکتر جبه دار اونها رو طرح کردن دیگه.بعد از درس هر فصل تمامی تست ها از سال 67 مربوط به اون فصل در پایان آورده شده که حواباش کاملا تشریحی هستن.نکته مهم توی این کتاب اینه که این کتاب فقط به درد 2 ماه آخر و واسه زدن تست میخوره چون راه حل ها بسیار کلاسیک هستن.دو ماه آخر داوطلب کاملا آمادست و لزومی نداره از روشهای حل اون کتاب استفاده کنه.من این کتاب رو دارم و ازش خیلی راضی هستم.
اما کتاب مهندس اشرفیان!
بار اولی که خواستم تستهای این کتاب رو بزنم بخش تقویت کننده های تفاضلی بود.دو تا سوال رو حل کردم و دیدم که این کتاب جفتش رو غلط حل کرده همونجا بیخیالش شدم ولی این کتاب خوبیش اینه که تمامی تستها رو فصل به فصل داره.من فقط صورت تستها رو از این کتاب میگیرم و به هیچ عنوان سراغ محتواش نمیرم چون به نظر خودم جالب نیست
اگر توضیحات بیشتری خواستید در خدمتم

daneshpajooh

عضو جدید
با سلام.گزینه های لغات زبان در آزمون ارشد 91 در http://masterpower.blogfa.com/ قرار گرفت.

من چهارتا تست لغت زده بودم كه تقريبا مطمئم درست زده ام. مثلا پاسخ سوال سه گزينه 4 مي شود كه در اين كليد اشتباها گزينه 3 به عنوان پاسخ درست انتخاب شده.

ieltsband8

عضو جدید
سلام به دوستان محترم بلاخره برای اولین بار کلید زبان برق91 با جواب تمامی سوالات گذاشته شده است.

توجه داشته باشید که به جز در یک سوال متون (ان هم با احتمال کم)مشکوک است و به احتمال بسیار بالا با کلید سازمان سنجش تطبیق کامل خواهد داشت.

البته صدق این مطلب بعد از انتشار کلید رسمی بر داوطلبین محترم آشکار خواهد شد.
http://www.mediafire.com/?9l6w37jl5760wl5
http://www.4shared.com/office/bue4HNvN/zaban_91-with_answers.html

آخرین ویرایش:

Mohandesmaster

عضو جدید
من چهارتا تست لغت زده بودم كه تقريبا مطمئم درست زده ام. مثلا پاسخ سوال سه گزينه 4 مي شود كه در اين كليد اشتباها گزينه 3 به عنوان پاسخ درست انتخاب شده.

daneshpajooh گرامی بنده هم در وبلاگم گفتم ممکنه گزینه های غلط توش باشه و اونهایی که ارائه شده فقط یه نظر شخصیه.
امیدوارم تستهایی که زدید حتما درست باشه.
موفق باشید.

ieltsband8

عضو جدید
بنده با اتکا به تجربه ی خود و سنجش سطح سوالات گمان نمیکنم که از بین دانشجویان برق در درس زبان تخصصی کسی بتواند بالاتر از 87 بزند(البته در صورت حل سوالات در وقت تعیین شده)

daneshpajooh

عضو جدید
بنده با اتکا به تجربه ی خود و سنجش سطح سوالات گمان نمیکنم که از بین دانشجویان برق در درس زبان تخصصی کسی بتواند بالاتر از 87 بزند(البته در صورت حل سوالات در وقت تعیین شده)

ميشه بگيد اين درصد رو از كجا آورديد ؟!

ieltsband8

عضو جدید
ميشه بگيد اين درصد رو از كجا آورديد ؟!

دوست محترم بعد از بررسی سوالات دیده شد که تعداد حداقل 4 سوال اطلاعاتی فراتر از دانش عمومی احتیاج دارد و حتی در صورت نزدن آنها درصد شما با محاسبه با تقریب همان 87 میشود البته در صورت گذاشتن وقت در حدود 1 ساعت می توان حداکثر گزینه های نزده را به 2 کاهش داد اما هیچگاه تمامی سوالات را درست پاسخ دادن میسر نیست به عنوان مثال به این سوال گرامری دقت بفرمایید:

. Others, still regarding happiness as a state of mind, have tried to distinguish it from pleasure on the grounds that it is mental, not bodily; enduring, not transitory; and rational, not emotiona

grounds: this way it's udsed generally and not specifically

the ground:is used generally and is similar to "grounds

a ground:can be used specifically but when comparing to others

the grounds:is used to specify the things you mean.

hossein N

عضو جدید
بچه ها کلید کامل تو سایت مدرسان هست میتونید دانلود کنید ولی توش یه سوال مدارو دو تا کنترل و یه ماشین جواب داده نشده که فکر میکنم اون سوالا غلط بودن;)

nima1111

عضو جدید
سلام مهندس عزیز
کتاب پروفسور جبه دار متشکل از 14 فصل هست.مدار1 و 2 باهم.این کتاب ابتدا اومده خلاصه وار درس رو بیان کرده و در قالب درس تعدادی هم تست تالیفی داره که واقعا تاپ هستن.به هر حال دکتر جبه دار اونها رو طرح کردن دیگه.بعد از درس هر فصل تمامی تست ها از سال 67 مربوط به اون فصل در پایان آورده شده که حواباش کاملا تشریحی هستن.نکته مهم توی این کتاب اینه که این کتاب فقط به درد 2 ماه آخر و واسه زدن تست میخوره چون راه حل ها بسیار کلاسیک هستن.دو ماه آخر داوطلب کاملا آمادست و لزومی نداره از روشهای حل اون کتاب استفاده کنه.من این کتاب رو دارم و ازش خیلی راضی هستم.
اما کتاب مهندس اشرفیان!
بار اولی که خواستم تستهای این کتاب رو بزنم بخش تقویت کننده های تفاضلی بود.دو تا سوال رو حل کردم و دیدم که این کتاب جفتش رو غلط حل کرده همونجا بیخیالش شدم ولی این کتاب خوبیش اینه که تمامی تستها رو فصل به فصل داره.من فقط صورت تستها رو از این کتاب میگیرم و به هیچ عنوان سراغ محتواش نمیرم چون به نظر خودم جالب نیست
اگر توضیحات بیشتری خواستید در خدمتم
تو بحث تقویت کننده تفاضای....cmrr رو غلط گفته!!!!من فکر کردم استاد ما اشتباه گفته کتاب سدرا اسمیت رو دیدم بعد فهمیدم اشرفیان اشتباه کرده!!!

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من یه سوال از دوستان دارم خوشحال میشم اگه هر کی نظرشو بده مخصوصا اونایی که امسال کنکور دادند؟؟

اگه دوباره به دوران لیسانس و یا سال اخر دانشگاشون بر میگشتند و با توجه به کنکوری که الان رد کردند و تجربه ای که کسب کردند چیکار میکردند
چه کارایی رو انجام میدادند
و چه کارایی رو انجام نمیدادند؟؟؟؟؟

ieltsband8

عضو جدید
بچه ها کلید کامل تو سایت مدرسان هست میتونید دانلود کنید ولی توش یه سوال مدارو دو تا کنترل و یه ماشین جواب داده نشده که فکر میکنم اون سوالا غلط بودن;)

پاسخ نامه ی مدرسان را خواندم(قسمت زبان تخصصی) پر از غلط و اشتباه بود متاسفانه.......

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای یادگیری مفهومی الکترومغناطیس، چنگ کافی است؟
می خواهم بدانم آیا چنگ برای تسلط به الکترومغناطیس ضروری و کافی است یا کتابهای دیگری هم هستند که پیشنهاد می کنید برای فهمیدن عمقی مطالب به آن رجوع کنم؟
من برای کنکور نمی خوانم و فرصت کافی برای تسلط به مطالب را دارم.

hossein N

عضو جدید
پاسخنامه مدرسان درسته من با خیلیا چک کردم ولی دقت کنید که چون دفترچه ها با هم فرق داشت کلید مال کدوم دفترچست

EECi

مدیر بازنشسته
من یه سوال از دوستان دارم خوشحال میشم اگه هر کی نظرشو بده مخصوصا اونایی که امسال کنکور دادند؟؟

اگه دوباره به دوران لیسانس و یا سال اخر دانشگاشون بر میگشتند و با توجه به کنکوری که الان رد کردند و تجربه ای که کسب کردند چیکار میکردند
چه کارایی رو انجام میدادند
و چه کارایی رو انجام نمیدادند؟؟؟؟؟
حسین جان خوب دقت کن
1- روی زبان بیشتر و بیشتر کار می کردم
2-مراجع به روز( نه قدیمی) رو مطالعه می کردم
3-بیشتر ورزش می کردم!:D

همین راه فعلیمو ادامه میدادم:)

EECi

مدیر بازنشسته
برای یادگیری مفهومی الکترومغناطیس، چنگ کافی است؟
می خواهم بدانم آیا چنگ برای تسلط به الکترومغناطیس ضروری و کافی است یا کتابهای دیگری هم هستند که پیشنهاد می کنید برای فهمیدن عمقی مطالب به آن رجوع کنم؟
من برای کنکور نمی خوانم و فرصت کافی برای تسلط به مطالب را دارم.
نخیر کافی نیست
کتاب نایفه
کتاب مارکوس زاهن
کتاب دومی را خواندم. کمی سنگین هست(مربوط به دانشگاه ام ای تی بود این کتاب)
کتاب اولی را جدیدا شروع خواهم کرد. طبق گفته دوستان و اساتید تمرینات متنوع و زیادی داره:que:
نایفه منبع سوالات الکترومغناطیس رشته فیزیک هست در کنار میلفورد

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
حسین جان خوب دقت کن
1- روی زبان بیشتر و بیشتر کار می کردم
2-مراجع به روز( نه قدیمی) رو مطالعه می کردم
3-بیشتر ورزش می کردم!:D

همین راه فعلیمو ادامه میدادم:)

ممنونم اقا ایدین.

• Like
واکنش ها: EECi

amirmarcus

عضو جدید
سلام دوستان.جواب سوال ماشینی که پرسیده بود برای نصف شدن سرعت موتور شنت چه کار باید بکنیم؟در حالی که بیشتر حل ها جواب نصف کردن مقاومت میدان رو انتخاب کردن اگر دقت بکنین مدرسان شریف در کتابش نوشته است که با تغییر فلو فقط می توان سرعت را افزایش داد و برای کاهش سرعت باید ولتاژ رو کاهش داد.(صفحات 223 تا 227 این کتاب رو یه بار نگاه کنین).نظرتون چیه؟

SHR776

عضو جدید
سلام.این کتاب مغناطیس اشرفیان که ماله نصیر کسی میرونه خوبه یا نه؟

kuroshforutan

عضو جدید
آقای ehsaning کتاب الکترونیک 2 اشرافیان(نصیر) سوالات ارشد سالهای گذشته را داره و یه سری سوالات تالیفی داره که حل نداره پر از غلطه خلاصه نخریدنش سودمندتر از خریدنشه. کتاب و جزوه دکتر لطیفی(پارسه) و میکروالکترونیک بهزاد رضوی بهترین منابع هستند و سوالات کنکور اتوماسیون هم خیلی خیلی مهمه

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای ehsaning کتاب الکترونیک 2 اشرافیان(نصیر) سوالات ارشد سالهای گذشته را داره و یه سری سوالات تالیفی داره که حل نداره. کتاب و جزوه دکتر لطیفی(پارسه) و میکروالکترونیک بهزاد رضوی بهترین منابع هستند و سوالات کنکور اتوماسیون هم خیلی خیلی مهمه

جزوه دکتر لطیفی که به درد نمیخوره عزیز من.ایشون کلاسش چیه که جزوش چی باشه؟!
یادم نمسره روز اولی که رفتم کلاس این آقا فقط مشغول تعریف از خودش و دخترش و کتابش بود!
تدریسش هم که افتضاح .به مرور در طول تابستون تعداد دانشجویان حاضر سر کلاسش ار 55-60 به 15-20 رسید و تعداد زیادی هم جلسه اول رو که رفتن بعدش درس رو حذف کردن.درسته ایشون به لحاظ کار در عمل بسیار قوی هستن ولی به لحاظ قدرت بیان و انتقال معلومات عین دکتر جاهد مطلق در حد زیر صفر میباشند!
من حتی حاضر نشدم کتابش رو رایگان دریافت کنم

ehsaning

عضو جدید
دوستان این کتاب ماشین پردازش (متین مشکین) رو تایید می کنید؟
اسم این کتاب { خلاصه مباحث کارشناسي ارشد برق (ماشين هايي الکتريکي) } اینه؟
واسه کسی که میخواد گرایش کنترل امتحان بده خوندن {ماشین الکتریکی تالیف پرفسور بیم بهارا ترجمه دکتر حمید لسانی و دکتر جعفر سلطانی} نیازی هست؟

hossein N

عضو جدید
دوستان این کتاب ماشین پردازش (متین مشکین) رو تایید می کنید؟
اسم این کتاب { خلاصه مباحث کارشناسي ارشد برق (ماشين هايي الکتريکي) } اینه؟
واسه کسی که میخواد گرایش کنترل امتحان بده خوندن {ماشین الکتریکی تالیف پرفسور بیم بهارا ترجمه دکتر حمید لسانی و دکتر جعفر سلطانی} نیازی هست؟
ببین دوست عزیز من خودم قدرت خوندم ولی امسال ارشد کنترل امتحان دادم همونجور که میدونی واسه کنترل ضریب درس ماشین 3 هست وشما باید به جای اینکه بشینی بیمبهارا رو با اون همه قطر بخونی باید روی درسای مهمتری مثل سیگنال و کنترل سرمایه گذاری کنی من کتابیرو که گفتی دیدم اما کتابش بیش از حد فشرده وخلاصه شدست اگه از من میشنوی برای ماشین اول کتاب علوی نوشته مهندس کاظم عاملیرو بخون که خیلی روونو مفهومی توضیح داده و اگه خواستی درصد ماشین بالاتری بزنی(مثلا بالای 50) کتاب مدرسان شریف مکمل خوبیه من امسال فقط ماشین القاییرو خوندم و مدار مغناطیسی و درصدم شد 25 یعنی هرچیو که خوندم زدم ولی شما حتی اگه تو کنترل دتبه دو رقمی بخوای 30 یا نهایتا 40 درصد ماشین کفایت میکنه که به نظرم با این شرایط جدید کنکور درصدا پایین ترم بیاد ;)

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.این کتاب مغناطیس اشرفیان که ماله نصیر کسی میرونه خوبه یا نه؟
دوست خوبم به فکر معجزه در هیچ جزوه یا کتاب خاصی نباش
کتاب پارسه رو بخون و سوالات کنکور رو حل کن
بعدا اگر وقت داشتی سوالات پردازش یا جهش و سوالات رشته فیزیک رو حل کن، سوالات اخر فصل کتاب های مرجع ( مثل کتاب نایفه) هم می تونه انتخاب اخر باشه برای درصد های بالا
:gol:

آخرین ویرایش:

الميرا

عضو جدید
نمی دونم چرا یه حسی بهم میگه امسال هم میانگین درصدا پایین نمیاد و یک عده ی خاصی!!!!که لزوما باندازه ی کافی و تمام مباحث رو نخوندن ،نتیجه ی خوبی میگیرن!!!یه حسه دیگه ولی درسته مطمئنا!!!

hossein N

عضو جدید
نمی دونم چرا یه حسی بهم میگه امسال هم میانگین درصدا پایین نمیاد و یک عده ی خاصی!!!!که لزوما باندازه ی کافی و تمام مباحث رو نخوندن ،نتیجه ی خوبی میگیرن!!!یه حسه دیگه ولی درسته مطمئنا!!!
ببینید درصدا مطمعنا افت میکنه ولی نباید دیگه انتظار معجزه داشته باشیم من با بچه های هم کلاسیم که صحبت کردم تقریبا همه ناراضی بودان و بعضیاشون که خوبم خونده بودن واقعا خراب کردن:( اما خودم فکر میکنم جدای از عددو درصد هر کس وقتی از جلسه کنکور بیرون بیاد خودش میدونه که واقعا چیکار کرده اما شک نکنید که درصدا افت داره امسال

powers

عضو جدید

شاید هر کسی نفهمه منظورتونو. ولی این احتمالیه که منم 1 روز بعد از کنکور وقتی که فهمیدم برا همه سخت بوده دادم! آخه میدونید دیگه وقتی امتحانو بد بدید انتظار قبولیتون از خودتون میاد پایین و حالا وقتشه که همون یک عده خاص ... امیدوارم فقط یک بدبینی باشه و نه واقعیت!
حالا شایدم منظور شما همونی نبوده باشه که منظور من بوده:D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا