[مشاوره] - انتخاب رشته کنکور ارشد مهندسی شیمی 93

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگرمیخواین توی ایران بمونین به نظرمن بیخیال این رشته ها بشین کسی رو میشناسم بیوشریف خوند کارشناسی هم شریف بود الان کاردرست حسابی هم نداره - ولی همین رشته خارج ازکشور خیلی خوبه -زیست پزشکی هم که مشخصه جدیده آینده فرایند پیشرفته و جداسازی بهترازهمه ایناس توی ایران رشته هایی که نسبتاجدیدن واقعیتش بازارکارخوب ندارن - البته اینانظرشخصی منه ممکنه اشتباه باشه

منم سیستم های انرژی رو بیخیال شدم:(
الان واقعا نمیدونم چکار کنم؟

niusha t

عضو جدید
بدبختی رشته ماهمینه دیگه - یه سری گرایشاتوی خارج خیلی خوب بازارکارداره آینده داره هموناتوی ایران خیلی به درد بخورنیستن - کسی هم ازشرایط زندگیش که 2-3 سال آینده چی پیش میادخبرنداره - متاسفانه همین شخصی که میگم بیو شریف خوند قصدش رفتن به امریکابود حتی ازاونجاهم پذیرش ازیه دانشگاه عالی گرفت ولی به خاطر یه سری مشکلات مجبور شدتوی ایران بمونه که الان داره به کارآزادفکرمیکنه - ولی گرایشی مثل فرایند تضمین شده اس چه ایران چه جاهای دیگه - ایشالاکه همگی ازانتخاب رشته و گرایشتون بعدها راضی باشین
منم سیستم های انرژی رو بیخیال شدم:(
الان واقعا نمیدونم چکار کنم؟

m_naji

عضو جدید
بدبختی رشته ماهمینه دیگه - یه سری گرایشاتوی خارج خیلی خوب بازارکارداره آینده داره هموناتوی ایران خیلی به درد بخورنیستن - کسی هم ازشرایط زندگیش که 2-3 سال آینده چی پیش میادخبرنداره - متاسفانه همین شخصی که میگم بیو شریف خوند قصدش رفتن به امریکابود حتی ازاونجاهم پذیرش ازیه دانشگاه عالی گرفت ولی به خاطر یه سری مشکلات مجبور شدتوی ایران بمونه که الان داره به کارآزادفکرمیکنه - ولی گرایشی مثل فرایند تضمین شده اس چه ایران چه جاهای دیگه - ایشالاکه همگی ازانتخاب رشته و گرایشتون بعدها راضی باشین

کلا نمیدونم هدف از آوردن این رشته ها چیه!!ما صد سال آینده هم به این رشته ها نیاز پیدا نمیکنیم!:D متاسفانه همیشه باید یه کارخونه تولید علم برای کشورهای توسعه یافته باشیم بجای پاسخ دادن به نیازهای کشور خودمون!!

0910

عضو جدید
واقعا...بعضی گرایشا در حال حاضر اصلا به درد کشورمون نمیخورن...ولی همه که فرآیند قبول نمیشیم...مثلا من با779 فرآیند قبول یشم؟؟؟

S.Mehran.S

عضو جدید
سلام .
توی پست های قبلی می خوندم که دوستان دانشگاه علم و صنعت رو مورد " عنایت " قرار داده بودند و کلا با خاک یکسانش کرده بودند . من روی علم و صنعت یه حساب دیگه ای باز کرده بودم . مخصوصا جداسازی این دانشگاه با وجود فردی مثل تورج محمدی خیلی توی صنعت شناخته شده است . و میشه گفت در زمینه ی جداسازی به روش غشائی قطب علمی محسوب میشه .
دوستانی که میگن این دانشگاه از لحاظ استاد ، امکانات و . . . کمبود داره میشه یه کم مستند صحبت کنند . من توی سایت رفتم و هیئت علمیش رو بررسی کردم چیز بدی ندیدم و اینکه دو تن از استادهای ما که استاد روزبه ( زیزو ) هم بودند جداسای علم و صنعت خوندند و واقعا افراد موفقی در "صنعت" هستند . اون هم با 29 - 28 سال سن .
خواهشا اگه موردی هست شفاف تر بگید . چون توی انتخاب من خیلی تاثیرگزاره .
متشکرم

pooya.wushu

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام .
توی پست های قبلی می خوندم که دوستان دانشگاه علم و صنعت رو مورد " عنایت " قرار داده بودند و کلا با خاک یکسانش کرده بودند . من روی علم و صنعت یه حساب دیگه ای باز کرده بودم . مخصوصا جداسازی این دانشگاه با وجود فردی مثل تورج محمدی خیلی توی صنعت شناخته شده است . و میشه گفت در زمینه ی جداسازی به روش غشائی قطب علمی محسوب میشه .
دوستانی که میگن این دانشگاه از لحاظ استاد ، امکانات و . . . کمبود داره میشه یه کم مستند صحبت کنند . من توی سایت رفتم و هیئت علمیش رو بررسی کردم چیز بدی ندیدم و اینکه دو تن از استادهای ما که استاد روزبه ( زیزو ) هم بودند جداسای علم و صنعت خوندند و واقعا افراد موفقی در "صنعت" هستند . اون هم با 29 - 28 سال سن .
متشکرم

منظور مقایسه این دانشگاها با صنعتی اصفهان و شیراز بود

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .
متشکرم

واقعا نمیشه اینجوری گفت که یه دانشگاهی کاملا بده یا کاملا خوبه
ممکنه توی یه گرایشی قوی باشه اما تو یه گرایش دیگه ضعیف
برای ارشد باید دقت کنید که چه گرایشی رو تو چه دانشگاهی میزنید بعد ببینید توی اون گرایش استاد مطرح دارن یا نه
حالا شما به طور ویژه راجع به جداسازیش تحقیق کردید؟

mersadd

عضو جدید
وختی بیایم شما دیگه تهرانی :)
شما که ارشد اومدی برگ برنده رو بردی
من اخرش برمیگردم شرکت نفت ولی با 4 سال درس خوندن ولی تو فقط با 2 سال
ارشد دانشگاه ما خیلی خیلی صفا داره
بخور و بخواب
تازه اگه دکترا هم اونجا بمونی صد در صد استاد اونجا میشی

S.Mehran.S

عضو جدید
واقعا نمیشه اینجوری گفت که یه دانشگاهی کاملا بده یا کاملا خوبه
ممکنه توی یه گرایشی قوی باشه اما تو یه گرایش دیگه ضعیف
برای ارشد باید دقت کنید که چه گرایشی رو تو چه دانشگاهی میزنید بعد ببینید توی اون گرایش استاد مطرح دارن یا نه
حالا شما به طور ویژه راجع به جداسازیش تحقیق کردید؟

بله . جداسازی دانشگاه علم و صنعت سطح بالایی داره و اون چیزی هم که ارائه میشه کاملا متفاوت با جداسازی دانشگاه تهرانه . یعنی اسما هر دوتاشون جداسازی هستند ولی هر کدوم نوع خاصی از جداسازیه .

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره رفقای من که اونجا هستن بم میگفتن اگه میخوای بیایی اینجا که درس بخوونی نیا!والا هنوز منظورشونو نفهمیدم:D ولی کلن با روحیاته من بیشتر سازگاره انگار!اتفاقن اگه قول بدن استخدامم کنن واسشون استادیم میکنم :D

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره رفقای من که اونجا هستن بم میگفتن اگه میخوای بیایی اینجا که درس بخوونی نیا!والا هنوز منظورشونو نفهمیدم:D ولی کلن با روحیاته من بیشتر سازگاره انگار!اتفاقن اگه قول بدن استخدامم کنن واسشون استادیم میکنم :D

آره دانشجوهای فوقش به بیکاری و علافی معروفن:D

mersadd

عضو جدید
ولی وقتی اومدی باید بری رو مخ استادا باهاشون کار کنی
اونام باهات راه میان
کاش میشد دوباره همینجا میموندم

S O R M E

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب جداسازی امیرکبیر احتمالش هست بیارم؟
تربیت مدرس چی؟
این گرایش مهندسی فرایند تربیت مدرس همون طراحی فراینده؟

بالا