مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

ArchitecART

عضو جدید
حالا اگه هر دو طرف فضای تو باشه قیر گونی نمیخواد قیر گونی روی کرسی چینی آجری که نمکش هست و نم رو به بالا هدایت میکته درسته نه روی پی بتنی اصلا این قیر گونی چه کاری میکنه؟ شما اگه این کتابو داری کل مطلبو بخون ببین چی میگه
در ضمن این دیتیل یک طرفش بیرون نیست میخواد بگه مثلا اگه یک طرفش قیرگونی بخواد به این شکله

این کتابو من دیشب از سایت چاپ و نشر کتب درسی دانلود کردم

من گفتم که خودم زدم قیر گونی - چون سر جلسه به نظرم اومد باید قیرگونی لبه دار به بالا یا پایین برگرده

در هرصورت برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به صورت مویینگی به بالا خواستنش که عایق رطوبتی می خواد

ArchitecART

عضو جدید
حالا اگه هر دو طرف فضای تو باشه قیر گونی نمیخواد قیر گونی روی کرسی چینی آجری که نمکش هست و نم رو به بالا هدایت میکته درسته نه روی پی بتنی اصلا این قیر گونی چه کاری میکنه؟ شما اگه این کتابو داری کل مطلبو بخون ببین چی میگه
در ضمن این دیتیل یک طرفش بیرون نیست میخواد بگه مثلا اگه یک طرفش قیرگونی بخواد به این شکله

ضمنا من گفتم اصلا اون قسمتی از کف که بتنش ضخیم تر شده اسمش ممکنه که پی نباشه و منظور طراح هم شاید همین بوده - یه بار سوال و گزینه ها را با دقت مرور کنید

hossein-1

عضو جدید
این کتابو من دیشب از سایت چاپ و نشر کتب درسی دانلود کردم

من گفتم که خودم زدم قیر گونی - چون سر جلسه به نظرم اومد باید قیرگونی لبه دار به بالا یا پایین برگرده

در هرصورت برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به صورت مویینگی به بالا خواستنش که عایق رطوبتی می خواد
اگه اسم کتاب روشهای اجرایی ساختمان سازی هست الان برداشتنش نمیشه دانلود کرد

vahideh.k

عضو جدید
چرا در مورد سوال 98 شخص دیگه ای نظر نمی ده.

آخرین ویرایش:

vahideh.k

عضو جدید
بچه ها شما هم جوابهاتون رو بگذارید.شاید به یک نتیجه درست رسیدیم.تا اینجا که تقریبا تونستیم با کمک هم جواب 15 سوال رو پیدا کنیم.[

pritzker

عضو جدید
سلام. من واسه دومین باره که امتحان دیتیل میدادم. سال گذشته شدم دیتیل رو 49% شدم و با اینکه سه تای دیگه رو قبول شدم ولی نه طرح تونستم بگیرم نه نظارت. جواب من به تستها این بود:
1-1
2-4
3-2
4--
5-4
6-1
7--
8-4
9--
10--
11--
12-4
13-3
14-1
15-3
16-2
17-2
18-1
19-3
20-4
سعی کردم تا اونجا که میشه جوابهای شک دار نزنم و فک میکنم همه ی جوابهام درست باشه. 2 تست آخر نمونه تست کنکور کاردانی به کارشناسی بوده که اینجا تکرار شده. در مورد تست 98 به نظرم فقط قیروگونی میتونه غلط باشه. چون گزینه های دگه درست بودن.تستهای 92 تا 97 همه از دتیلهای برنامه بودجه بود و من همه رو تضمین میکنم .و در مورد تست 85 که منطق میگه 4 درسته. البته توی کتاب ساعد نوشته 4 ولی یادم میاد دتیلهای برنامه بودجه میخ گالوانیزه ضد زنگ نوشته بود (البته من مطمئن نیستم) خود ساعد توی کلاس طراحی فنی دانشگاه هر دو رو قبول داشت. معلون نیست این وسط کی سوالات رو طراحی کرده!! به امید شادی همه در تاریخ 31-2-90.

hossein-1

عضو جدید
چون میخ گالوانیزه پل حرارتی ایجاد میکند میخ پلاستیکی منطقی تر بنظر میرسه
ازین که تکلیف تست 99 رو تعیین کردی ممنون

pritzker

عضو جدید
البته در مورد تست 98 من هم تایید میکنم که کتاب عناصر جزئیات هنرستان قیر و گونی رو زیر دیوار تیغه ای اجرا کرده. من پی دی افش رو دانلود کردم و تو صفحه 74 این دیتیل رو دیدم. ولی..........!!!!!!!!!!!

hossein-1

عضو جدید
البته در مورد تست 98 من هم تایید میکنم که کتاب عناصر جزئیات هنرستان قیر و گونی رو زیر دیوار تیغه ای اجرا کرده. من پی دی افش رو دانلود کردم و تو صفحه 74 این دیتیل رو دیدم. ولی..........!!!!!!!!!!![/Q
اگه این تست از این کتاب طرح شده باشه من موندم پس کدوم گزینه غلطه؟!!!

moarefzade

عضو جدید
سلام
ولی توی نشریه 167به این صورت اومده که از چوب 4تراش استفاده بشه

vahideh.k

عضو جدید
در مورد سوال98 یکی از دوستانم میگفت عرض پی باید از عرض دیوار 10 سانت بیشتر باشه،اینجا دیوار و پی رو هم عرض کشیده پس پی اشتباه است.اما من میگم گیرم جواب پی باشه.اگه قصد طراح این بود نباید 2 تا اندازه به ما می داد.یا حداقل درکشیدن اندازه پی کمی اغراق می کرد.

pritzker

عضو جدید
جواب تست شماره 98 رو پیدا کردم. گزینه 2
اما دلیل: اول اینو بگم که اگه کتاب شماره 1 (دروس فنی ساختمان) راهیان ارشد رو داشته باشید، توی تستهای آخر فصل ششم تستهای شماره 81-82-99-100 رو بدون هیچ تغییری میتونید ببینید و حالا اگه به تستهای آخر فصل هفتم رجوع کنید، تست 98 امتحان ما رو می بینید. در اونجا قرنیز درست اجرا نشده و جواب سوال مشخص و معلومه. اما تست 98 قرنیزش درست کشیده شده. ماهیچه و قیروگونی هم مطابق کتاب درست هستش. ولی یه نکته ریز وجود داره که تا حالا بهش توجه نکرده بودم. و اون اینه که هاشوری که برای نمایش بتن زیر دیوار کشیده شده، هاشور بتن نیست و هاشور سنگ هستش ( خطوط مورب موازی ،یک خط ممتد و یک خطچین). یعنی منظور طراح تست، جنس پی بوده نه شکل پی!!!!!!!!! این یعنی من اشتباه کردم. تست خوبی بود. خوشم اومد!!!!!!

taki taki

عضو جدید
جواب تست 98:
نظر شخصی من: گزینه 3: بلوکاژ
چون هیچ وقت بلوکاژ زیر پی اجرا نمیشه

vahideh.k

عضو جدید
جواب تست شماره 98 رو پیدا کردم. گزینه 2
اما دلیل: اول اینو بگم که اگه کتاب شماره 1 (دروس فنی ساختمان) راهیان ارشد رو داشته باشید، توی تستهای آخر فصل ششم تستهای شماره 81-82-99-100 رو بدون هیچ تغییری میتونید ببینید و حالا اگه به تستهای آخر فصل هفتم رجوع کنید، تست 98 امتحان ما رو می بینید. در اونجا قرنیز درست اجرا نشده و جواب سوال مشخص و معلومه. اما تست 98 قرنیزش درست کشیده شده. ماهیچه و قیروگونی هم مطابق کتاب درست هستش. ولی یه نکته ریز وجود داره که تا حالا بهش توجه نکرده بودم. و اون اینه که هاشوری که برای نمایش بتن زیر دیوار کشیده شده، هاشور بتن نیست و هاشور سنگ هستش ( خطوط مورب موازی ،یک خط ممتد و یک خطچین). یعنی منظور طراح تست، جنس پی بوده نه شکل پی!!!!!!!!! این یعنی من اشتباه کردم. تست خوبی بود. خوشم اومد!!!!!!
فکر نمی کنم هاشور دلیل منطقی واسه این سوال باشه.مگه تو اجرا از رو هاشور جنس مصالح رو تشخیص می دن.اینجور باشه هر کس یک استنباطی داره.

pritzker

عضو جدید
اصولا دیوار تیغه ای به پی احتیاج نداره. (به خاطر سبک بودنش).ولی برای اینکه کف سازی تحمل بار دیوار رو داشته باشه، زیر دیوار تیغه ای ماهیچه ی بتنی کار میکنند و بلوکاژ هم زیر این ماهیچه ادامه پیدا میکنه. شاید چون از ارتفاع بلوکاژ در قسمت زیر دیوار کم شده، وجود عایق رطوبتی منقطی به نظر بیاد. اما عزیزان، اینکه هاشور از بتن کف سازی نبوده تنها تفاوت بین دیتیل امتحان با دیتیل های کتاب هنرستان، و دتیلهای برنامه بودجه است. واسه اینکه مشخص بشه هر دو شون رو واسه قضاوت خودتون میزارم

3.jpg1.jpg

pritzker

عضو جدید
به نظر من تست 98 فقط برای این بود که ما متوجه جنس مصالح مصرفی بشیم. در غیر اینصورت همه ی گزینه ها درست هستند. به نظر شما این 2 تا تست چه فرق دیگه ای با هم دارند؟

ArchitecART

عضو جدید
به اون جناب مهندسی که خیلی از سوال 98 خوشش اومده :mad: @pritzker

یه نیگا به سوالای 99 و 86 بنداز - اونجا ها هم بتن را همین ریخت نشون داده - بعدشم اگه قراره ایراد سوال از این جنس باشه که من کشته مرده بلوکاژ کشیدن طراحای سوالم :biggrin:

تازه این قدر باید آقایون و خانومای طراح دانا باشن که بیان از یه منابعی سوال طرح کنن که هم سطح حرفه ای مهندسا باشه نه کتابای هنرستان یا آزمون کاردانی به کارشناسی و .... که ممکنه در اون ها برای فهم بیشتر مخاطب ، ساده سازی یا اغراق صورت گرفته باشه (به خصوص وقتی منبعی هم معرفی نشه )

شما سوال 99 را بده به یه پیمانکار حرفه ای اجرا کنه ببین چجوری نیگات می کنه :surprised:

تو رو خدا دیگه کسی اینجا از این جور سوالا خوشش نیاد ;)

جناب پریتزکر امیدوارم ناراحت نشده باشی ولی به نظر من بعضی سوالای امتحان نظام باعث آبرو ریزیه برای جامعه مهندسی - نیمه پر لیوان: خیلیاشون هم واقعا جالب و آموزندن

آخرین ویرایش:

ArchitecART

عضو جدید
جهت اطلاع: اصولا در ترسیمات 2 جور ممکنه بتن نمایش داده بشه - یکیش همین طور که در سوالات 98 - 99 -86 نشون داده شده
یه مدل هم اونطوریه که مورد نظر جناب پریتزکر هست - که این مورد "معمولا" در ترسیماتی که نشون دادن جزئیات ریز مهمه (برای نمونه در مقیاس های یک بیستم یا یک دهم ) استفاده می شه

سنگ هم به صورت دوبل خط های موازی نزدیک به هم و به صورت مورب کشیده می شه

ArchitecART

عضو جدید
به احتمال قوی سال آینده (90) می تونی شرکت کنی ولی اگه بخواند سخت بگیرند شاید بگند سال 91 باید امتحان بدی

معمولا اگر امتحان بیش از 30 ماه بعد از فارغ التحصیلی شما برگزار بشه می تونی امتحان بدی - که بعد از 36 ماه اگر امتحان را قبول شده باشی می تونی پروانه بگیری

pritzker

عضو جدید
آرشیتکت آرت عزیز، (از تو هم خوشم میاد) من خودم تست 98 رو 1 زدم و بدم نمیاد این نظری که دادم غلط باشه. به هر حال این تست رو از زوایای مختلف میشه دید. فک میکنی بدون حساب کتاب منبعی رو معرفی نمیکنن. منبعی وجود نداره که معرفی بشه. هر کس یه نظری داره. شما دیتیل های کتاب ساعد رو نگاه کن ببین جای دیگه ای همچین دیتیلهایی دیدی!!! این هم یه روش واسه افتادن شرکت کنندگان محسوب میشه (چون به هر حال هر چقدر مهندسان با پروانه زیاد بشن، واسه طراحان سوال رقیب کاری زیادتری ظاهر میشه). تستهای اشتباه قبلن هم تکرار شده. همین سال گذشته تست مربوط به طاق ضربی اشتباه بود . مسکن شهرسازی هم پاسخگوی این اشتباهات نیست. به هر حال اگه میخوای بازی رو ببری، باید با قواعد بازی کنار بیای!!!

ArchitecART

عضو جدید
پست من را کی انجا پاک کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

دوباره خلاصه می نویسم:

گفتم که بتن را در ترسیمات 2 جور نشون می دن:
1: همین طور که در سوالات 85 - 98 - 99 نشون داده شده
2: اون طور که مورد نظر جناب پریتزکر هست - تو سوال سایبان بتنی می بینید (معمولا از این در مواقعی استفاده می شه که جزئیات ریز را بخواییم نشون بدیم - مقیاس های یک بیستم یا یک دهم )

سنگ به صورت دوبل خط های نزدیک به هم موازی و مورب نشون داده می شه

ArchitecART

عضو جدید
آرشیتکت آرت عزیز، (از تو هم خوشم میاد) من خودم تست 98 رو 1 زدم و بدم نمیاد این نظری که دادم غلط باشه. به هر حال این تست رو از زوایای مختلف میشه دید. فک میکنی بدون حساب کتاب منبعی رو معرفی نمیکنن. منبعی وجود نداره که معرفی بشه. هر کس یه نظری داره. شما دیتیل های کتاب ساعد رو نگاه کن ببین جای دیگه ای همچین دیتیلهایی دیدی!!! این هم یه روش واسه افتادن شرکت کنندگان محسوب میشه (چون به هر حال هر چقدر مهندسان با پروانه زیاد بشن، واسه طراحان سوال رقیب کاری زیادتری ظاهر میشه). تستهای اشتباه قبلن هم تکرار شده. همین سال گذشته تست مربوط به طاق ضربی اشتباه بود . مسکن شهرسازی هم پاسخگوی این اشتباهات نیست. به هر حال اگه میخوای بازی رو ببری، باید با قواعد بازی کنار بیای!!!

بنده به همین دلیل (قابل تفسیر بودن) اون 2 تا سوالی که تعداد اشتباه ها را پرسیده بود، اصلا سر جلسه نگاه هم نکردم و جواب ندادم گذشتم - فکر کنم بهترین و عاقلانه ترین کار هم همین بود - وای به روزی که همه سوالات جزئیات این طوری بشه

به نظر من نهایتا چیزی که مهمه اضافه شدن به دانسته ها توی همین گفتگو هاست - اگر بخواییم خوشبینانه برخورد کنیم

آخرین ویرایش:

ArchitecART

عضو جدید
اینجا اغلب گفتن که جواب 93 گزینه 3 می شه

من اصرار ندارم که 4 درسته ولی کسی می تونه گزینه 3 و 4 را دقیق با هم مقایسه کنه؟

ضمن اینکه تو گزینه 3 جای ما هیچه را اشتباه نشون داده ولی گزینه 4 نوع آجر چینی هاش خیلی مشکوکه

بالا