مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

vertex

اخراجی موقت
سلام به همه دوستان امیدوارم همه اونایی که فکر می کنن قبولن قبول بشن و همه اونایی هم که قبول نمی شن سال دیگه قبول بشن .
مزاحم شدم که یه چیزایی بگم . شایدم روضه بخونم .
اگه حالشو ندارین می تونین نخونین .
توی رشت امتحان دادم حتما شنیدین چی شده دیگه . برف اومد . همین
هیچ اتفاقی نیفتاد همه چیز درست و خوب انجام شد . یعنی چی ؟ یعنی ما یک امتحان کاملا موفقیت آمیز برگزار کردیم ( به نقل از برگزار کنندگان آزمون ). اینجا بود که یاده فیلم مسیر سبز افتادم اونجایی که مامور زندان ( آدم بد جنسه ) که واسه اعدام زندانی، خرابکاری کرده بود ( ابر رو خیس نکرده بود تا جریان برق از تو سر اعدامی رد بشه ) بقیه افسر های زندان دورش جم شدن و کلی دعوا کردنش. توی همین وضع رئیسشون اومد گفت اینجا چه خبره؟ می دونید چه افتضاحی بار آوردین؟ کف سالن پر استفراغه .یکیشون برمی گرده میگه : اتفاقی نیفتاده ما اینجا یک اعدام موفقیت آمیز داشتیم . زندانیه اعدامی مرده ... غیره اینه؟
پس نتیجه اخلاقی قضیه اینه که مهم برگزاری آزمونه . مهم نحوه برگزاری ، رضایت یا نارضایتی شرکت کنندگان ، کیفیت آزمون یا چیزای دیگه نیست . اعدامی مرده ... غیره اینه؟
راستش از این قبیل رفتار ها رو ما کم نمی بینیم . هر روز شاید بارها با اینجور رفتار ها مواجهیم . کم کم با این جور برخورد ها انس گرفتیم و بهشون عادت کردیم . شایدم خودمون قاطیش شدیم . خیلی وقت ها نشده که بگیم بزن بره؟ پروژه هامونو ، کارامونو سر هم نکردیم ؟ پس ما هم قاطی شدیم . قاطی جریانی که ناخواسته ما رو آلوده کرده . جریانی که کیفیت براش مهم نیست بلکه به فعل رسیدن مهمتره . مثلا توی همین آزمون من بار ها و بارها شنیدم که دوستان گفتن بهتره همه شیت ها رو داشته باشین تا اینکه چند تا شیت تکمیل داشته باشین..!! پس آلوده می کنند و آلوده می شویم . چاره ای هم نداریم
با جمله ی بالا موافقین؟ من فقط با قسمت اولش موافقم . ولی مبارزه می کنم تا این بلا سرم نیاد. اما چیکار کنیم که دیگران این بلا ها رو سرمون نیارن ؟ باید بگم این فقط به خودمون بستگی داره. وقتی 4 تا مسوول میان سر جلسه 2 نفر در مورده وقت اعتراض می کنند بقیه هم به جای اینکه طرف دوستاشونو بگیرن ، میگن ساکت ، سسسسسسسسسس ، می خوایم فکر کنیم ( داریم امتحان می دیما ) .
حالا بگذریم از اینکه همین آقایون آخرای امتحان وقتی دیدن وقت کم آوردن ، کارشونو به زور از دستشون گرفتن ( دیگه چه فایده ). اصلا چرا ما هیچوقت سر چیزی که فکر می کنیم درسته با هم متحد نیستیم؟ اگه همون موقع 2 تا مرد پا می شدند . به حالت اعتراض از جلسه بیرون می رفتن فکر می کنید چی میشد ؟ چیزی که می شد این بود که بقیه سرشونو مثل لاکپشت میکردند تو لاکشون که خدای نکرده کسی فکر نکنه اونا قصد و قرضی داشتن . و اما اتفاقی که بهتر بود بیفته این بود که نترسیم و از حقمون دفاع کنیم . همین که امسال کارشناسی ناپیوسته ها تونستن تو امتحان طراحی شرکت کنن مگه جز پیگیری هاشون بوده؟؟ مگه نه اینکه این حق مسلم رو ازشون گرفته بودن ؟ خوب چرا عقب نشینی کردن؟ واسه اینکه شما روی خواسته های بحق خودتون پافشاری کردین. جز اینه؟ یا شاید کسی فکر می کنه اونا شب خوابیدن و صبح بلند شدن دیدن که اشتباه کردن و مصوبشونو تغییر دادن ؟
امتحان امسال درس مهمی واسه من بود که یاد بگیرم همه چیز دسته خود آدمه .
صبح روز جمعه مثل روز قبلش که امتحان داشتم از خواب پا شدم . ولی یه مشکلی بود برف اومده بود . خیابونا بیشتر شبیه قبرستون بود . پرنده پر نمیزد . شانس آوردم یکی از همکلاسی های قدیمی منو دید و سوارم کرد . اصلا دیرمون نشده بود . چند کیلومتر مونده به دانشگاه ( محل برگزاری آزمون ) دیدیم اوه اوه چه خبره ترافیک رو همین هایی که آزمون داشتن ایجاد کرده بودن . برف هم که اومده بود دیگه همه به هم میمالیدن . بعضی ها هم که گیر کرده بودن . خلاصه وضعیتی بود . حالا با سرعت لاکپشتی یک متر یک متر رسیدیم دانشگاه اونجا دیگه نگو و نپرس . خیلی از مسوولین هم توی همین ترافیک گیر کرده بودن . منظورم اینه که کاملا در جریان مسئله بودن . آخر امتحان هم 1000 بار تو بلندگو اعلام کردن که تا 5:30 باید حتما تحویل بدین و کلی منت اون 30 دقیقه رو سرمون گذاشتن. این بود انشاء من .!!!
دوستان خوبم ندایی ، معمار آزاد ، arch-arm فکر کنم شما هم رشت امتحان دادین .( اگه اشتباه می کنم ببخشید ). و همینطور دوستان دیگری که وضعیت مشابه دارند یکی از بچه ها یه نامه نوشته و وضعیت و توش شرح داده. داره امضاء جمع می کنه . اگه مایلین شما هم پاشو امضا کنین که تعدادمون بره بالا ، اینجوری که بوش میاد نظام مهندسی گیلان هم حمایت کرده و گفته نامه بنویسین که پیگیری کنه . حالا ما ( تقریبا 20 نفریم ) فردا یعنی چهارشنبه یه قراری گذاشتیم که یه کارایی کنیم . نشد زودتر پست بدم تا شما هم بیاین . الانم ساعت 4 صبح چهارشنبه است که دارم پست می دم . چون نمیتونم باهاتون ارتباط بر قرار کنم لطفا یه mail به این آدرس ( gereh_vertex@yahoo.com ) بدین که باهاتون هماهنگ کنم . فقط خواهشا زودتر . پشت گوش نندازین . واسه این آزمون هم هزینه کردیم ، هم وقت گذاشتیم ، صبح روز جمعه توی برف با بدبختی خودمونو رسوندیم سر جلسه . حق ما وقت کم و استرس زیاد سر جلسه نیست . حق ما شرایط برابر مثل همه شرکت کننده هاست .
امیدوارم سرتونو درد نیاورده باشم .
یا حق

با عرض سلام مجدد . پست بالا رو من توی تاپیک بررسی سوال طراحی نظام مهندسی گذاشتم . گفتم اینجا هم بزارم تا شاید کسی اینجا بیاد و اونجا نیاد .
از دوستان خوبم ندایی ، معمار آزاد ، arch- arm و همه کسایی که دارن همکاری میکنن و email دادن ممنونم . اگه اینجا هم کسی هست که توی امتحان نظام رشت شرکت کرده و میخواد پای نامه رو امضا کنه ، یا به email بالا پیغام بده یا یه جوری منو مطلع کنه . بشدت داره تعدادمون میره بالا . منم بخاطر همین فعلا نامه رو ندادم موندم تعداد بیشتر بشه . ولی اوایل هفته آینده نامه رو دسته جمعی میبریم نظام . پس فقط تا اون موقع فرصت داریم . دوستان فقط عجله کنند . ممنون

vertex

اخراجی موقت
مهندسای عزیزی که توی رشت امتحان دادن ، جهت امضای نامه اعتراض به نحوه برگزاری آزمون نظام مهندسی ، و هماهنگی های دیگه ، با اینجانب ارتباط برقرار کنن ( یا mail بدن gereh_vertex@yahoo.com ، یا همینجا پیغام بزارن ) . فقط خواهشا زودتر . ممنون

DDDIQ

مدیر ارشد
با درود و سلام خدمت دوستان مهندس عزیز و با آرزوی موفقیت در آزمون نظام مهندسی
به منظور تفکیک بیشتر برای دسترسی راحتر به اطلاعات پست هایی که مربوط به آزمون آذرماه 90 نظام مهندسی بود به تاپیک زیر انتقال پیدا کردند
[h=1]تاپیک: بررسی سوالات آزمون نظام مهندسی - آذر 90[/h]
لطفا بررسی سوالات را در تاپیک مذکور دنبال بفرمائید سپاسگزارم ( این تاپیک مربوط به مسائل کلی نظام مهندسی میباشد)
سعی خواهم کرد اگر امکانش باشه پست های این تاپیک رو تفکیک کنم

پیروز باشید

سعید 12

کاربر فعال
سلام.......... حداکثر شیب این سطح در جهت عمود برمحور شیبراهه برای تردد عابرین پیاده 10 درصد و برای صندلی چرخ دار 8 در صد .......

تمام این مباحث در نویفرت و کتاب راهیان ارشد(درک عمومی معماری ) صفحه 220 فصل 13 تسهیلات پیاده روی موفق باشی

limooshirin

عضو جدید
عنوان: جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل مربوط به آزمون رشته معماری تاريخ:
سه شنبه 6 دی 1390

بسمه تعالی
جلسه هم انديشي و بررسي مسائل مربوط به آزمون رشته معماري

در راستاي برگزاري آزمونهاي ورود به
حرفه مهندسان در رشته معماري، جلسه هم انديشي به منظور تغيير و تحول در خصوص چهار
بخش بودن اين آزمون و نحوه برگزاري آن، روز دوشنبه مورخ 5/10/90 از ساعت 16
بعداز‌ظهر، با حضور اساتيد محترم دانشگاهها و صاحبنظران حرفه و با رياست آقاي دكتر
هوائي مديركل مقررات ملّي ساختمان در وزارت راه و شهرسازي برگزار گرديد.
در
ابتداي جلسه آقاي دكتر هوائي با بيان محورهاي نشست در خصوص چالشهاي موجود در نحوه
برگزاري بخشهاي آزمونهاي معماري توضيحاتي ارائه نمودند و همچنين در خصوص تغيير و
تحوالاتي كه در بخش جزئيات اجرايي ساختمان از آزمون سال 88 تاكنون صورت گرفته نيز
توضيحاتي دادند و نيز ارائه پيشنهادات و راهكارهاي اصلاحي در جهت برگزاري هر چه
بهتر اين آزمونها را خواستار شدند. در نهايت مقرر شد پس از جمع‌بندي نظرات تصميم
مقتضي اتخاذ شود.
http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=93
خدا داند اینبار چه خوابی دیدند ؟!

mohsenj68

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید یه سوال داشتم:
من که کاردانیم رو تو آزاد رودهن گرفتم و کارشناسی ناپیوسته رو تو آزاد شهر قدس (شهریار) میخونم ، امیدی هست که بتونم تو آزمون نظام مهندسی شرکت کنم و اجازه طراحی بگیرم؟
کلا پروانه میدن؟

rushin

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
منم قبول شدم . طراحی و نظارت :king:
به تینا جان هم تبریک میگم . ان شاء الله که همه دوستان قبول شده باشند
بچه ها کجایین ؟ بیایین و بگین که قبول شدید
لیمو شیرین ، نینا ،ندا ، رها کجاییییییییییییییین ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

borhan-

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
منم قبول شدم . طراحی و نظارت :king:
به تینا جان هم تبریک میگم . ان شاء الله که همه دوستان قبول شده باشند
بچه ها کجایین ؟ بیایین و بگین که قبول شدید
لیمو شیرین ، نینا ،ندا ، رها کجاییییییییییییییین ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
سلام دوست خوب تبریک میگم .من طراحی قبول نشدم.اگه ممکنه در مورد طرحت توضیح بده شمالی جنوبی بود یا نه مرسی

borhan-

عضو جدید
به همه دوستانی که قبول شدند تبریک میگم. من از دفعه پیش هم کمتر گرفتم. اونایی که طراحی قبول شدند لطفا در مورد طرحاشون صحبت کنن و اگه امکان داره طرحشونو تو سایت بذارن

rushin

عضو جدید
سلام دوست خوب تبریک میگم .من طراحی قبول نشدم.اگه ممکنه در مورد طرحت توضیح بده شمالی جنوبی بود یا نه

مرسی

مرسی ان شاء الله سال بعد طراحی هم قبول بشین . من طرحم شمالی جنوبی بود پارکینگ ها رو در آوردم . درز انقطاع رو رعایت کردم و تمام آیتم هایی رو که خواسته بودند رو کشیدم با یک نمای نصف و نیمه . طرحم رو میکشم و برای دوستان میذارم . فقط بگم ناپلئونی قبول شدم ها (25) :redface:

borhan-

عضو جدید
مرسی ان شاء الله سال بعد طراحی هم قبول بشین . من طرحم شمالی جنوبی بود پارکینگ ها رو در آوردم . درز انقطاع رو رعایت کردم و تمام آیتم هایی رو که خواسته بودند رو کشیدم با یک نمای نصف و نیمه . طرحم رو میکشم و برای دوستان میذارم . فقط بگم ناپلئونی قبول شدم ها (25) :redface:
مرسی دوست عزیز.واحدارو چند خوابه در آوردین؟داخل پلانو اندازه گذاری کردین؟

rushin

عضو جدید
مرسی دوست عزیز.واحدارو چند خوابه در آوردین؟داخل پلانو اندازه گذاری کردین؟
بله اندازه گذاری داخلی و خارجی کامل ، مبلمان و کدگذاری رو کامل انجام دادم . اگه وقت نکردی با شابلن بکشی و بنویسی با دست بکش . من تکست ها و اندازه گذاری ها رو همه را با دست نوشتم

راندو و از این کارها هم که اصلا انجام ندادم . حالا طرحم رو میذارم میبینی . امیدوارم به دردت بخوره

borhan-

عضو جدید
بله اندازه گذاری داخلی و خارجی کامل ، مبلمان و کدگذاری رو کامل انجام دادم . اگه وقت نکردی با شابلن بکشی و بنویسی با دست بکش . من تکست ها و اندازه گذاری ها رو همه را با دست نوشتم

راندو و از این کارها هم که اصلا انجام ندادم . حالا طرحم رو میذارم میبینی . امیدوارم به دردت بخوره
خیلی ممنون.انشا...تو کار حرفه ای تون هم موفق باشین

feredee

عضو جدید
سلام دوستان
منم طراحی و نظارت قبول شدم.امیدوارم کسانی که قبول نشدن دوره بعد قبول بشن.
کسی میدونه چه مدارکی رو باید بریم نظام؟

rainy day

عضو جدید
بنظر من این دفعه خیلی خیلی بد صحیح کردن، من خودم همه رو کشیده بودم ولی قبول نشدم، امتیازم هم از سری پیش که افتضاح کشیده بودم بدتر شد!

RAHA60

کاربر فعال
معلوم نیست که چه غلطی دارند می کنند که همه اونیی هم که کامل کامل بودند 25 شدن!!!سال قبل نمرم همونی شد که فکر می کردم اما امسال خیلی کمتر. . بیخود نبود که یک مقام مسئول گفت اوضاع امتحان وتضحیح وقبولیا افتضاحه

afshin 1357

کاربر بیش فعال
پيام تبريك

پيام تبريك

با تبريك به همه ي كساني كه قبول شدند و آرزوي قبولي براي بقيه
من از روش ابداعي خودم استفاده كردم ، در پستهاي قبلي در موردشون مفصل نوشتم.
اگر كسي مايل بود مراجعه كند به آنها مطمئنا مفيد خواهد بود.

ضمنا اين تاپيك از اول تا انتهايش بسيار مفيد هست . لذا دوستان جديد تنبلي نكنند و همه ي پستهاي آنرا به حوصله مطالعه كنند. راه ميانبري نيست.:D

به دوستاني كه رد شده اند: واقعا افتضاح نمره دادند.
اين بار هم از روي دست من زدند (ولي برعكس دوره قبل براي كسي نكشيدم براي همين قبول شدم ) بعضي ها قبول شدند و بعضي ها كه بهتر كشيدند رد شدند.
اميد داشته باشيد.

rushin

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
پلان آذر 90 را که توی آزمون کشیدم را واستون آپلود میکنم . این پلان تقریبا همون پلانی هستش که توی آزمون کشیدم .
ان شاء الله سال بعد شما پلان هاتون رو بذارید و بگین که قبول شدید .

دوستان لطف کنید نظرتون رو راجع به طرحم بدین و آخرین کارم رو که اینجا میذارم رو نقد کنید . با توجه به محدودیت زمان و شرایط طاقت فرسای آزمون این بهترین چیزی بود که میتونستم بکشم . مطمئنا مشکلاتی داره که شما دوستان زحمتش بررسی اش رو بکشید

چون وقت کمه خیلی باید سریع باشی تا هم یه طرح ایده آل ارائه بدی هم وقت کنی همه آیتم ها رو بکشی. من سعی کردم تا اونجایی که امکان داره همه ضوابط رو توی طرحم رعایت کنم ولی خیلی روی طرحم وسواس به خرج ندادم برای اینکه وقت کم نیارم

اتفاقا امسال که روی طرح زیاد وقت نذاشتم طرحم نسبت به پارسال که تا ظهر داشتم طراحی میکردم خیلی بهتر در اومد به شما هم توصیه میکنم واسه طراحی 2-3 ساعت بیشتر وقت نذارید و سعی کنید تمام آیتم ها رو بکشید

این تاپیک تاپیک خیلی خوبی بود . من که خیلی استفاده کردم. از همه دوستان به خصوص نینا لیمو شیرین افشین رها ندا و فرناز عزیز واسه نظرات و پیشنهاد هاشون متشکرم و برای همه شما دوستان عزیز آرزوی موفقیت میکنم

ضمنا روز مهندس رو هم به همه مهندسین این تاپیک تبریک میگم
موفق باشید و سربلند:gol:

پیوست ها

• azar90.zip
    323.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

تينا كلهر

عضو جدید
روشین جون نمره طراحیت چند شده؟
شما راه دسترسی به حیاط رو واسه بقیه طبقات نذاشتید

borhan-

عضو جدید
با سلام من یک سوال داشتم از دوستان هر کس میتونه لطفا جواب بده
سوالم در مورد اندازه نورگیر در ساختمانه در موردی مثل سوال پارسال که دو واحد در یک طبقه از یک نورگیر استفاده میکنند باید به ازای هر واحد مثلا 12 متر مربع در نظر گرفت یا اینکه یک نورگیر 12 متر مربعی مشترک میشه گرفت

دختری تنها

عضو جدید
سلام به همه دوستای عزیزم بابت قبولیشون تبریک میگم

سلام به همه دوستای عزیزم بابت قبولیشون تبریک میگم

منم امسال شرکت کردم ولی فقط عمومی وتخصصی روقبول شدم وجزییات روقبول نشدم ازهمه دوستای عزیزم خواهش میکنم جزییات ودیتیلهای جدید وبه روزی اگردارند بذارند تامن بتونم دانلودکنم وازشون استفاده کنم خواهشن برام بذارین ممنون ازهمتون...:heart::gol::gol:

limooshirin

عضو جدید
عنوان: قابل توجه متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماری آزمونهای آتی تاريخ: شنبه 13 اسفند 1390
بسمه تعالي

قابل توجه متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماری آزمونهای آتی

بمنظور اصلاح و ارتقاء کیفیت آزمونهای ورود به حرفه رشته معماری و با توجه به بررسی‌های کارشناسی انجام شده و اخذ نظرات ادارات کل مسکن و شهرسازی، سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استان و اساتید دانشگاهها و صاحبنظران رشته معماری مقرر گردید آزمون معماری در دو بخش نظارت و طراحی برگزار گردد.
بدین ترتیب داوطلبان می‌بایست برای اخذ صلاحیت نظارت صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های عمومی و تخصصی و برای اخذ صلاحیت طراحی صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های طراحی و جزئیات اجرائی ساختمان شرکت نمایند.
لازم بذکر است منابع آزمونهای یاد شده چگونگی تطبیق شرایط شرکت‌کنندگان آزمون‌های سنوات گذشته که در بخش‌هایی از آزمون مذکور قبول شده‌اند، متعاقباً اعلام خواهد گردید.

"دفتر مقررات ملّی ساختمان"

آری

عضو جدید
یعنی من که تو امتحان 3 آذر تخصصی و عمومی رو فبول شدم میتونم نظارت بگیرم؟؟؟؟؟

MAHRAZ

عضو جدید
عنوان: قابل توجه متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماری آزمونهای آتی تاريخ: شنبه 13 اسفند 1390
بسمه تعالي

بمنظور اصلاح و ارتقاء کیفیت آزمونهای ورود به حرفه رشته معماری و با توجه به بررسی‌های کارشناسی انجام شده و اخذ نظرات ادارات کل مسکن و شهرسازی، سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استان و اساتید دانشگاهها و صاحبنظران رشته معماری مقرر گردید آزمون معماری در دو بخش نظارت و طراحی برگزار گردد.
بدین ترتیب داوطلبان می‌بایست برای اخذ صلاحیت نظارت صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های عمومی و تخصصی و برای اخذ صلاحیت طراحی صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های طراحی و جزئیات اجرائی ساختمان شرکت نمایند.
لازم بذکر است منابع آزمونهای یاد شده چگونگی تطبیق شرایط شرکت‌کنندگان آزمون‌های سنوات گذشته که در بخش‌هایی از آزمون مذکور قبول شده‌اند، متعاقباً اعلام خواهد گردید.

یهو چه تصمیماتی میگیرن اینا:eek:

RAHA60

کاربر فعال
همین که اون امتحان افتضاح و غیر استاندارد برداشته شد جای شکرش باقیه. . .
تا دوباره چه خوابی برامون دیدندخدا داند. .

Alexis

عضو جدید
بسمه تعالي

یعنی آزمون طراحی هم تستی میشه؟!!! مگه میشه؟ اون دیگه اسمش آزمون طراحی نیست دیگه! مشابه بخش عمومی تخصصی میشه یعنی سه آزمون در محتوا یکسان اما با اسامی متفاوت!!!

Aihab

عضو جدید
اطلاعیه جدید در خصوص ورود به حرفه مهندسی- نظام مهندسی

اطلاعیه جدید در خصوص ورود به حرفه مهندسی- نظام مهندسی

بسمه تعالي

بدین ترتیب داوطلبان می‌بایست برای اخذ صلاحیت نظارت صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های عمومی و تخصصی و برای اخذصلاحیت طراحی صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های طراحی و جزئیات اجرائی ساختمان شرکت نمایند.

http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=105

بالا