مشاوره آزمون نظام مهندسی معماری

mehras khanum

عضو جدید
این چه کاریه آخه:confused:من کلی خوندم تادیتیلوقبول شدم.بازبرای طراحی بایددیتیل امتحان بدم؟!!!!!!!!!!!!یعنی چی؟مابرای نظارت خودمونوکشتیم تادیتیل قبول شدیم حالادیتیلوازنظارت حذف کردن.ایناخودشونم نمی دونن دارن چیکار می کنن.جایی نیست اعتراض بزاریم؟بچه ها چراساکت نشستین؟دوباره حاضرین واسه دیتیل بخونیین؟

mehras khanum

عضو جدید
عنوان: قابل توجه متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماری آزمونهای آتی تاريخ: شنبه 13 اسفند 1390
بسمه تعالي

قابل توجه متقاضیان آزمون ورود به حرفه مهندسان رشته معماری آزمونهای آتی

بمنظور اصلاح و ارتقاء کیفیت آزمونهای ورود به حرفه رشته معماری و با توجه به بررسی‌های کارشناسی انجام شده و اخذ نظرات ادارات کل مسکن و شهرسازی، سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استان و اساتید دانشگاهها و صاحبنظران رشته معماری مقرر گردید آزمون معماری در دو بخش نظارت و طراحی برگزار گردد.
بدین ترتیب داوطلبان می‌بایست برای اخذ صلاحیت نظارت صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های عمومی و تخصصی و برای اخذ صلاحیت طراحی صرفاً در یک آزمون تستی تلفیق شده از بخش‌های طراحی و جزئیات اجرائی ساختمان شرکت نمایند.
لازم بذکر است منابع آزمونهای یاد شده چگونگی تطبیق شرایط شرکت‌کنندگان آزمون‌های سنوات گذشته که در بخش‌هایی از آزمون مذکور قبول شده‌اند، متعاقباً اعلام خواهد گردید.

"دفتر مقررات ملّی ساختمان"
سلام لیموشیرین عزیز.احوال شما؟شماراضی هستی ازاین وضع؟من که خیلی ناراحتم.باکلی مشکل،خوندم تادیتیل قبول شدم حالابرای طراحی بازبایددیتیل امتحان بدیم وبقیه برانظارت فقط عمومی تخصصی امتحان بدن.حق ماضایع شده.جایی نیس اعتراض بزاریم؟

mehras khanum

عضو جدید
هرروزخودسرانه یه قانون جدیدوضع می کنن....معلوم نیست کدوم آقازاده ای می خادنظارت امتحان بده که دیتیلوحذف کردن:cry: مابدبختادوباره بریم دیتیل امتحان بدیم:warn:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من ترم 2 ام و نمیدونم منابع ازمون نظام مهندسی چیه ک از الان رو اون درس ها تمرکز کنم . میشه منابع رو شفاف برام بگین و اینکه اصلا این امتحان چه مراحلی داره :cry:شنیدم عملی هم داره:surprised:اصلا چیه..................

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سایتش خیلی بیچیده بود...یعنی منابعش هیچ ربطی ب دروسی ک من دارم میخونم نداره و از چند تا منبع کاملا مجزاست:surprised:ممکنه اون منابع تا4 سال دیگه کلا تغییر کنه بس من از الان چه جوری خودمو اماده کنم:cry:راستی قضیه این بایه ها چیه..اخه بحث در مورد بایه3 بود

تينا كلهر

عضو جدید
سلام روشین جون ببخشید دیر جواب دادم من 27 شدم اما نما نکشیدم راه دسترس به حیاط هم از زیر زمین گذاشتم

تينا كلهر

عضو جدید
مائده جون این منابع ازمون رشته معماري • قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئيننامههاي اجرايي آن • مبحث دوم ( آئيننامه ماده33 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و شيوهنامه آن)(1384) • مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در مقابل حريق)(1380) • مبحث چهارم( الزامات عمومي ساختمان)(1387) • مبحث پنجم (مصالح و فرآوردههاي ساختماني) (1382) • مبحث هشتم (طرح و اجراي ساختمانهاي با مصالح بنايي) ( 1384) • مبحث نهم( طرح و اجراي ساختمانهاي بتنآرمه)(1388)- فصول اول تا نهم • مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا) (1385) • مبحث پانزدهم (آسانسورها و پلههاي برقي)، (فقط ضوابط مربوط به طراحي) (1387) • مبحث هجدهم ( عايقبندي و تنظيم صدا) (1380 ) • مبحث نوزدهم ( صرفهجويي در مصرف انرژي) (1381) • مبحث بيستم (علائم و تابلوها) (1384) • راهنماي صرفهجويي در مصرف انرژي • راهنماي جوش و اتصالات جوشي در ساختمانهاي فولادي (بخشهاي نظارت و اجرا) • مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري • طرح معماري • جزئيات اجرائي ساختمان * • روشها و مسائل اجرايي* • مسائل مكانيكي و برقي در ساختمان( برگرفته از متون مباحث سيزدهم، چهاردهم، شانزدهم و هفدهم مقررات ملي ساختمان)* براي موارد ذكر شده منبع خاصي معرفي نميگردد. • تذكر1: منظور از مباحث، مباحث مقررات ملي ساختمان ميباشد. • تذكر2: در صورت تناقض بين مباحث مقررات ملي ساختمان و ساير مدارك فني، مباحث مقررات ملي ساختمان ملاك عمل خواهد بود. • تذكر3: آخرين نسخه معتبر مدارك و منابع فني اعلام شده ملاك عمل خواهد بود ممکنه تا 4 سال دیگه عوض شه

rushin

عضو جدید
سلام روشین جون ببخشید دیر جواب دادم من 27 شدم اما نما نکشیدم راه دسترس به حیاط هم از زیر زمین گذاشتم

سلام خانم مهندس

قبولیتون رو تبریک میگم . به امید قبولی ها و موفقیت های آتی در زندگی برای شما دوست خوبم
ایشالا دوستان دیگه هم آزمون بعدی قبول بشن
موفق باشی :gol:

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام
كسي مي دونه كه ميشه دو تا مدرك نظام مهندسي داشت يا نه؟؟؟ يعني من پايه 3 معماري دارم و چون فوق ليسانسم شهرسازيه مي تونم پايه شهرسازي را هم بگيرم يا نه؟؟؟؟؟
مورد مشابهي هست؟

arashitect

عضو جدید
سلام
كسي مي دونه كه ميشه دو تا مدرك نظام مهندسي داشت يا نه؟؟؟ يعني من پايه 3 معماري دارم و چون فوق ليسانسم شهرسازيه مي تونم پايه شهرسازي را هم بگيرم يا نه؟؟؟؟؟
مورد مشابهي هست؟
درود.
بله.
(برای متقاضیانی که در بیش از یک رشته دارای شرایط اخذ پروانه اشتغال میباشند و یا بعدا صلاحیت جدید کسب نمایند فقط یک پروانه اشتغال صادر میشود و در پروانه اشتغال مذکور رشته ها و تخصصهایی که دارنده پروانه اشتغال درآن تعیین صلاحیت شده است با قید تاریخ احراز و ظرفیت اشتغال انها درج خواهد شد.)
ماده 20 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان.مصوب اسفند 74.

samar_eng

عضو جدید
دوستان کسی می دونه ثبت نام آزمون کی هست؟امتحان شهریور برگزار می شه؟اگر شهریور 88 فارغ التحصیل (کارشناسی پیوسته) شده باشیم ،میتونیم امتحان بدیم؟
مرسی

Arch-Azadeh

دوستان کسی می دونه ثبت نام آزمون کی هست؟امتحان شهریور برگزار می شه؟اگر شهریور 88 فارغ التحصیل (کارشناسی پیوسته) شده باشیم ،میتونیم امتحان بدیم؟
مرسی
سلام
معمولا اينجوري بوده كه زماني كه امتحان مي گيرن شما بايد تا پايان اون سال سه سال از گرفتن مدركتون گذشته باشه. يكبار كه شهريور امتحان گرفته بودند، گفته بودند كساني كه تا پايان اسفند همون سال سه سالشون تموم ميشه مي تونن در امتحان شركت كنند. شما امسال هر زماني كه امتحان بگيرند مي تونيد شركت كنيد:)

Arch-Azadeh

مرسی
سلام
معمولا اينجوري بوده كه زماني كه امتحان مي گيرن شما بايد تا پايان اون سال سه سال از گرفتن مدركتون گذشته باشه. يكبار كه شهريور امتحان گرفته بودند، گفته بودند كساني كه تا پايان اسفند همون سال سه سالشون تموم ميشه مي تونن در امتحان شركت كنند. شما امسال هر زماني كه امتحان بگيرند مي تونيد شركت كنيد:)

m_ a

عضو جدید
سلام
معمولا اينجوري بوده كه زماني كه امتحان مي گيرن شما بايد تا پايان اون سال سه سال از گرفتن مدركتون گذشته باشه. يكبار كه شهريور امتحان گرفته بودند، گفته بودند كساني كه تا پايان اسفند همون سال سه سالشون تموم ميشه مي تونن در امتحان شركت كنند. شما امسال هر زماني كه امتحان بگيرند مي تونيد شركت كنيد:)[/QUOTE
با سلام
من تیرماه 89 فارغ التحصیل شدم کی می تونم امتحان نظام مهندسی رو بدم؟ با تشکر

m_ a

عضو جدید
اسفند 91 و تمامي آزمونهاي سال 92 به بعد

ببخشید منو، از تیر 89 تا اسفند 91 میشه 31 ماه ، سه سال تموم نمیشه پس حتما می تونم اسفند 91 امتحان بدم؟ شهریور 91 میشه به صورت آزمایشی تو ازمون شرکت کرد؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ببخشید منو، از تیر 89 تا اسفند 91 میشه 31 ماه ، سه سال تموم نمیشه پس حتما می تونم اسفند 91 امتحان بدم؟ شهریور 91 میشه به صورت آزمایشی تو ازمون شرکت کرد؟
یه سوال؟ شما کارشناسی ناپیوسته بودید یا پیوسته؟
چون اگر ناپیوسته باشید به ازای هر 5 سالی که از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تون گذشته باشه یک سال کمتر میشه از سه سال مدتی که باید برای شرکت در آزمون نظام مهندسی صبر کنید.

• Like
واکنش ها: m_ a

m_ a

عضو جدید
یه سوال؟ شما کارشناسی ناپیوسته بودید یا پیوسته؟
چون اگر ناپیوسته باشید به ازای هر 5 سالی که از تاریخ اخذ مدرک کاردانی تون گذشته باشه یک سال کمتر میشه از سه سال مدتی که باید برای شرکت در آزمون نظام مهندسی صبر کنید.

کارشناسی پیوسته

Arch-Azadeh

وقتي اسفند امتحان ميگيرند، شرطش اين ميشه كه تا شهريور سال بعد سه سال تموم بشه. حالا آزمايشي چرا؟:)
به هر حال فرقي نميكنه چه جوري شركت كنيد

nilan

عضو جدید
سلام
من اخر شهریور 89 فارغ التحصیل شدم.اسفند امسال میتونم امتحان بدم یا باید صب کنم تا سال بعد؟:(

m_ a

عضو جدید
وقتي اسفند امتحان ميگيرند، شرطش اين ميشه كه تا شهريور سال بعد سه سال تموم بشه. حالا آزمايشي چرا؟:)
به هر حال فرقي نميكنه چه جوري شركت كنيد

منظورم از ازمایشی شهریور 91 بود آخه گفتید اسفند 91 میشه شرکت کرد

Arch-Azadeh

سلام
من اخر شهریور 89 فارغ التحصیل شدم.اسفند امسال میتونم امتحان بدم یا باید صب کنم تا سال بعد؟:(

اگر که اسفند امتحان بگیرن (اینا برنامشون اصلا معلوم نیست) و اگر که شرطش این باشه که تاشهریور سه سال پربشه بله و گرنه خیر

منظورم از ازمایشی شهریور 91 بود آخه گفتید اسفند 91 میشه شرکت کرد

کلا قبولیتون حساب نمیشه... ولی خب امتحانش ارزون هم نیست. شما باید حدود 100 تومن بدید و عضو نظام بشید اول، و دوم اینکه امتحان پارسال 120 تومن بود ثبت نامش... فکر نمی کنم بیارزه که امتحانی شرکت کنید .

m_ a

عضو جدید
اگر که اسفند امتحان بگیرن (اینا برنامشون اصلا معلوم نیست) و اگر که شرطش این باشه که تاشهریور سه سال پربشه بله و گرنه خیر

کلا قبولیتون حساب نمیشه... ولی خب امتحانش ارزون هم نیست. شما باید حدود 100 تومن بدید و عضو نظام بشید اول، و دوم اینکه امتحان پارسال 120 تومن بود ثبت نامش... فکر نمی کنم بیارزه که امتحانی شرکت کنید .

ممنونم از توضیحاتتون

mariiana

عضو جدید
سلام دوستان.من بهمن 88 فارغ التحصیل شدم.میتونم واسه شهریور امسال امتحان بدم؟

pritzker

عضو جدید
همه اطلاعات مربوط به امتحان نظام رو از این سایت میتونید بگیرید. تاریخ امتحان و شرایطش از همین سایت منتشر میشه : http://www.inbr.ir/

mahmood321

عضو جدید
جلسه ای دررابطه با بچه های تکنولوژی معماری درتاریخ 18/4/91درسازمان علوم تشکیل میشودلطفا نامه اعتراض با امضاء اکثریت تهیه فکس کنید به دفترآقای دکتریاران دروزارت خانه
باتشکر

بالا