مشاوره آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان

مهندس داودی

عضو جدید
برید تو این 2تا سایت همه جواباتونو میگیرید.http://www.inbr.ir/default.aspx
http://www.tceo.ir/

دوستان برای بدست آوردن اطلاعات جامعی درباره آزمون نظام مهندسی مکانيک به صفحه اول همين تاپيک هم مراجعه فرمايند. در صفحه اول چند پست مختصر و مفيد درج شده که حاوی اطلاعات کاربردی برای عزيزان است.

مهندس داودی

عضو جدید
سایت تخصصی مشاوره و آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان

سایت تخصصی مشاوره و آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان

دوستان عزیز مطلع باشند بزودی سایت تخصصی مشاوره و آمادگی آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان در نشانی اينترنتی ذيل راه اندازی خواهد شد. منتظر اخبار تکمیلی باشید.
www.hvacr.ir

مهندس داودی

عضو جدید
بسمه تعالی
باتوجه به ادغام وزارت خانه های مسکن و شهرسازی و راه وترابری و تشکیل وزارت راه وشهرسازی و به تبع آن جابجایی های اداری در حال انجام و با عنایت به انتقال این دفتر به ساختمان شهید دادمان، بدینوسیله بااستحضار مهندسین عزیز داوطلب آزمونهای ورود به حرفه می رساند، با توجه به موارد فوق و ضرورت لحاظ امنیت آزمونها، آزمونهای ورود به حرفه مهندسان،کاردانهاومعماران تجربی تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.
بدیهی است به محض استقرار کامل این دفتر، فعالیت ستاد آزمونها مجدداً آغاز و متعاقباً تاریخ برگزاری آزمونها ابلاغ خواهد شد. بدیهی است ثبت نام آزمونها کماکان فعال و ادامه خواهد داشت. این اطلاعیه بمنزله ابلاغ رسمی به ادارات کل مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی ساختمان استانها و سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

دفتر امور مقررات ملّی ساختمان

مهندسان مکانیک گرایش حرارت و سیالات در سال 1390 با شرکت در آزمون نظام مهندسی و قبولی در آن می توانند پروانه اشتغال به کار مهندسی با صلاحیت طراحی، نظارت و اجرا دریافت نمایند.

مهندس داودی

عضو جدید
محاسبه سنوات كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي پايه تاريخ: سه شنبه 25 مرداد 1390

محاسبه سنوات كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي پايه تاريخ: سه شنبه 25 مرداد 1390

بسمه‌تعالي
قابل توجه داوطلبان آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي

باتوجه به تعويق زمان برگزاري آزمونهاي ورود به حرفه مهندسان، حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان و تعيين صلاحيت معماران تجربي به اطلاع مي‌رساند سنوات كليه داوطلبان شركت در آزمونهاي پايه درخواستي تا پايان اسفندماه90 محاسبه مي‌گردد.
اين اطلاعيه بمنزله ابلاغ رسمي به ادارات كل مسكن و شهرسازي، سازمانهاي نظام مهندسي ساختمان، سازمان نظام كارداني استانها و سازمان سنجش آموزش كشور مي‌باشد.
ضمناً ثبت‌نام كماكان ادامه خواهد داشت و تاريخ برگزاري آزمونها متعاقباً به اطلاع خواهد رسيد.

«دفتر امور مقررات ملّي ساختمان»

lonelinesspains

عضو جدید
سلامف دوستان سوال من اینه که اینکه ما عضو نظام مهندسی کدام استان باشیم تو امتیازاتی که پروانه نظام مهندسی داره فرقی می کنه؟ تفاوت اینکه عضو نظام مهندسی استان البرز باشی یا اذربایجان شرقی چی هستش ممنون میشم راهنمایی کنید.

مهندس داودی

عضو جدید
سلامف دوستان سوال من اینه که اینکه ما عضو نظام مهندسی کدام استان باشیم تو امتیازاتی که پروانه نظام مهندسی داره فرقی می کنه؟ تفاوت اینکه عضو نظام مهندسی استان البرز باشی یا اذربایجان شرقی چی هستش ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام

در پست های قبلی توضیحاتی داده ایم
تفاوت فقط در امکانات رفاهی است که سازمان استان برای اعضایش فراهم می کند
ازمون کشوری است، پروانه ها در سراسر کشور متحد الشکل است و امکان کار با پروانه در سراسر کشور وجود دارد

mudehghani

عضو جدید
با سلام
لطفا بفرمایید برای بند "طرح و اجراي تأسيسات مكانيكي" چه مباحثی رو باید مطالعه کنیم. من لیسانس حرارت سیالات بودم و اصلا اسم همچین موضوعی رو نشنیدم. درباره اسم کتابها (برای خرید یا دانلود) اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم.
با تشکر

MAKKI85

عضو جدید
با سلام
بنده در آزمون نظام مهندسی امسال ثبت نام کرده ام ولی نمیدانم که مورد _ طرح وا جراي تأسيسات مكانيكي _ را از چه منبعی باید (غیر از مبحث 13)بخوانم.شما اگر کتابی (ترجیحا فارسی) به عنوان رفرنس برای مطالعه وشرکت در آزمون سراغ دارید معرفی کنید(نیاز به کتاب کامل دارم) و اگر میدانید که از کجا باید تهیه کنم نیز به بنده بگوئید. در ضمن با توجه به تجربه شما روی چه قسمتها یی با ید بیشتر وقت بگذارم.
با سپاس فراوان

مهندس داودی

عضو جدید
با سلام
لطفا بفرمایید برای بند "طرح و اجراي تأسيسات مكانيكي" چه مباحثی رو باید مطالعه کنیم. من لیسانس حرارت سیالات بودم و اصلا اسم همچین موضوعی رو نشنیدم. درباره اسم کتابها (برای خرید یا دانلود) اگر اطلاعاتی دارید ممنون میشم.
با تشکر

سلام

منظور از عبارت فوق موضوعاتی است که حول طرح و اجرای تاسیسات مکانیکی مطرح است. مطالبی که در مراجع معتبر مهندسی تاسیسات نظیر کتاب های محاسباتی، هندبوک ها، کتاب های تعمیر و نگهداری و غیره وجود دارد. داوطلبان یا باید از طریق سابقه و تجربه کاری به این مطالب تسلط یافته باشند یا از طریق طی دوره های آموزشی و مطالعه و ممارست اطلاعات لازم برای آزمون را کسب کرده باشند.

hassan_m1m

عضو جدید
کلاس آمادگی آزمون

کلاس آمادگی آزمون

با سلام

کسی می دونه چه آموزشگاه هایی در زمینه آزمون نظام مهندسی فعالیت می کنند؟
اگر من رو راهنمایی کنید ممنون میشم چون فکر نکنم بدون کلاس هیچ شانسی داشته باشم.

مهندس داودی

عضو جدید
راهنمایی در خصوص دوره های آمادگی آزمون نظام مهندسی مکانیک

راهنمایی در خصوص دوره های آمادگی آزمون نظام مهندسی مکانیک

با سلام

کسی می دونه چه آموزشگاه هایی در زمینه آزمون نظام مهندسی فعالیت می کنند؟
اگر من رو راهنمایی کنید ممنون میشم چون فکر نکنم بدون کلاس هیچ شانسی داشته باشم.

شما می توانید با بنده از طریق بخش پیغام خصوصی تماس بگیرید. در خدمت شما هستم.

r.a1390

عضو جدید
سلام
من امسال آذر ماه مي خوام تو آزمون شركت كنم ، غير ازمن چه كساني هستند تا تبادل اطلاعات كنيم
بعضي سوالها دو روز طول ميكشه تا به منظورش پي ببري

غير از مباحث چه كتابهاي ديگري بايد بخونيم ، و با توجه به وقت باقي مانده ، خواندن مراجع ديگر و وقت گذاشتن صحيح است يا اينكه نه الان ديگه بهتره فقط مباحث رو بخونيم

بعضي موقعها از پمپ و فن و.....سوالاي زيادي اومده اينها هم كه در كتاب طباطبائي نيست چه كنيم؟

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی هست منو راهنمایی کنه
به رشته نقشه کشی صنعتی مهر نظام مهندسی میدن ؟؟

3279

عضو جدید
میشه در مورد بند ج بیشتر توضیح بدید؟چه جوری باید عضو بشیم؟

[ج - دوستان قبل از ثبت نام در آزمون لازم است به عضویت یکی از سازمان های نظام مهندسی استانها درآیند مثلا استان محل سکونت یا استانی که حداقل شش ماه در آن اقامت کرده باشند

3279

عضو جدید
با سلام
دانشجویان و مهندسان محترم می توانند در این بخش سوالات خود را درباره آزمون نظام مهندسی در رشته تاسیسات مکانیکی ساختمان پرسیده و در مدت زمان کوتاهی پاسخ دریافت نمایند.
سلام مهندس
من دانشجوی ترم اخر سیالات هستم و با توجه به نبود واحد های عملی در رشته ام کار خاصی بلد نیستم و تازه میخوام وارد بازار کار بشم.
میشه یه راهنمایی کامل بکنید که از کجا شروع کنم و چه کار هایی انجام بدم؟

hamed_eng198

عضو جدید
دوست عزیز برای امتحان نیاز به تجربه نیست.
به کتابا تسلط داشته باشی بسه
امتحان اپن بوکه و سرعت عمل توی پیدا کردن جواب و ندادن جواب غلط مهمه....
من خودم اصلا لای مباحثو باز نکرده بودم و مدرکم هم طراحی جامداته و شرکت کردم و قبول شدم.
ضمنا برای قبولی حد نصاب 50 از 100 کافیه
موفق باشید

firan69

عضو جدید
نظام مهندسی

نظام مهندسی

سلام بچه های ناپیوسته سیالات هم می تونن توی نظام مهندسی به عنوان ناظر و طراح فعالیت کنند .
مرسی

ahvaz65

عضو جدید
سوال!

سوال!

با سلام
بنده لیسانس سیالات دارم و ارشد ساخت و تولید!
می تونم با لیسانسم در آزمون شرکت کنم؟

shabani.nmi

عضو جدید
راهنمایی جهت پیوستن به سازمان نظام مهندسی ساختمان

راهنمایی جهت پیوستن به سازمان نظام مهندسی ساختمان

باسلام
من فارغ التحصیل سال 1381رشته مهندسی مکانیک مکانیک –گرایش ساخت وتولید دانشگاه تبریز هستم با توجه به آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها بند 29:
"به فارغ التحصیلان رشته مکانیک –گرایش ساخت وتولید،پروانه اشتغال بکار مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان ویا مرتبط باآن تعلق نمیگیرد."
با این حال سوال بنده این است که من درمجموع 40 واحد از فهرست واحد های درسی مرتبط با مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان گذرانده ام،
1. آیا با توجه به گذراندن 12 واحد (4 درس) کسری واحد در دانشگاههای معتبر و رسیدن به حد نصاب 70 درصد از فهرست واحد های درسی مرتبط با مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان(52 واحد) میتوانم پروانه اشتغال بکار مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان(با کد اصلی 41 ) دریافت نمایم ؟(مطابق با تبصره 2)
2. یا باید جهت دریافت مدرک معادل گرایش حرارت و سیالات اقدام نمایم.در این صورت با هماهنگی چه نهادی و چگونه ؟
لذا خواهشمند است جهت عضویت درسازمان نظام مهندسی ساختمان راهنمایی نمایید.
با تشکر

shabani.nmi

عضو جدید
باسلام
من فارغ التحصیل سال 1381رشته مهندسی مکانیک مکانیک –گرایش ساخت وتولید دانشگاه تبریز هستم با توجه به آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها بند 29:
"به فارغ التحصیلان رشته مکانیک –گرایش ساخت وتولید،پروانه اشتغال بکار مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان ویا مرتبط باآن تعلق نمیگیرد."
با این حال سوال بنده این است که من درمجموع 40 واحد از فهرست واحد های درسی مرتبط با مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان گذرانده ام،
1. آیا با توجه به گذراندن 12 واحد (4 درس) کسری واحد در دانشگاههای معتبر و رسیدن به حد نصاب 70 درصد از فهرست واحد های درسی مرتبط با مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان(52 واحد) میتوانم پروانه اشتغال بکار مهندسی تاسیسات مکانیکی ساختمان(با کد اصلی 41 ) دریافت نمایم ؟(مطابق با تبصره 2)
2. یا باید جهت دریافت مدرک معادل گرایش حرارت و سیالات اقدام نمایم.در این صورت با هماهنگی چه نهادی و چگونه ؟
لذا خواهشمند است جهت عضویت درسازمان نظام مهندسی ساختمان راهنمایی نمایید.
با تشکر

babakjooon

عضو جدید
لیسانس سیالات

لیسانس سیالات

با سلام
بنده لیسانس سیالات دارم و ارشد ساخت و تولید!
می تونم با لیسانسم در آزمون شرکت کنم؟

بله حتما میتونید
من خودم هم این شرایط رو دارم
و الان عضو هستم

ermia

عضو جدید
با سلام
اگه لطف بکنین و بگین که از چه منابعی امتحان گرفته میشه و اینکه از کجا میشه جزوات رو بدست آورد؟

babakv

عضو جدید
با سلام
اگه لطف بکنین و بگین که از چه منابعی امتحان گرفته میشه و اینکه از کجا میشه جزوات رو بدست آورد؟

رشته تاسيسات مكانيكي
قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و آئين‌نامه‌هاي اجرايي آن (1374 و1374)
مبحث دوم ( آئين‌نامه ماده33 قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان و شيوه‌نامه آن)(1384)
مبحث دوازدهم (ايمني و حفاظت كار در حين اجرا) (1385)
مبحث چهاردهم (تأسيسات گرمايي، تعويض هوا و تهويه مطبوع) (1380)
مبحث پانزدهم (آسانسورها و پله‌هاي برقي) (1387)
مبحث شانزدهم (تأسيسات بهداشتي)(1382)
مبحث هفدهم (تأسيسات لوله‌كشي و تجهيزات گاز طبيعي ساختمانها)(1389)
مبحث نوزدهم ( صرفه جويي در مصرف انرژي) (1389)
* طرح وا جراي تأسيسات مكانيكي

برای تهیه جزوات میتونید به سازمان نظام مهندسی شهرتون مراجعه کنید . به سال آخرین چاپ جزوات توجه کنید .

alirezafahimi1

عضو جدید
باسلام
اينجانب در سال 79 در رشته مكانيك خودرو مدرك كارداني و در سال 90 مدرك كارشناسي خود را دريافت نمودم. از جنابعالي مي خاستم بپرسم:
1. آيا امكان دريافت پروانه اشتغال در رشته تاسيسات مكانيكي را دارم؟
2. آيا اگر در رشته تبديل انرژي مدرك كارشناسي ارشد اخذ نمايم مي توان در رشته تاسيسات مكانيكي، پروانه اشتغال بگيرم؟