مسابقه ••• هر کی گفت مشکل چیه؟

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]به این تاپیک بعنوان یه سرگرمی نگاه کنید تا بتونید از دانسته هاتون لذت ببرید ....[/FONT] [FONT=&quot]

قراره ما اینجا یه مشکل یا عارضه گیاهی که ممکنه به دلیل بیماری، آفت ،فیزیولوژیک،کمبود.....بوجود اومده باشه رو شناسایی کنیم و اطلاعات خیلی خلاصه ای مثل معرفی مشکل، علت بوجود اومدنش ، پیشگیری یا درمانش رو بزاریم .
[/FONT] [FONT=&quot]

بعد از پیشنهادی که در خصوص تاپیک
"[FONT=&quot] هر کی گت این چه گیاهیه[/FONT]"به بچه های تالار بد ندیدم همچین تاپیکی هم در بخش گیاه پزشکی داشته باشیم.[FONT=&quot] فکر میکنم اگه همه ی بچه های گیاه پزشک و کشاورزی و شاید دوستان رشته های دیگه که علاقمند باشن بیان یه سر اینجا بزنن بتونیم در کنار هم از دانسته هامون لذت ببریم .

[/FONT]
[/FONT][FONT=&quot]اینجا هم مثل تاپیک همتاش در باغبانی هر نمونه مشکلی که گذاشته میشه تا 48 ساعت فرصت پاسخگویی میزاریم و بعد جواب صحیح رو اعلام میکنیم[/FONT] [FONT=&quot].

[/FONT][FONT=&quot]و شاید بشه به جای مسابقه اصطلاحات کشاورزی که در کنار سوالای گیاه شناسی مطرح میشد ، اینجا هر بار اسم یه سم یا علف کش ، قارچ کش ، کنه کش و... رو بزاریم و بچه بگن که چی هست و مورد مصرفش کجاست..... [/FONT]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
طرحه جالبیه
ممنون گلرخ جان
من اونجا نمی تونستم فعالیتی داشته باشم
ولی اینجا حتما
تا اونجایی که بتونم

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین فعالیتت اینه افسون جون!!!!!!!! سامان دهی این تاپیک رو به عهده بگیری:D

مشکل greenback در گوجه فرنگی بر اثر چی بوجود میاد؟

عکس نتونستم پیدا کنم.:D

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته
فكر كنم اين عكس هم مربوط به greenback باشه درسته؟

afsoon6282

مدیر تالار
گلرخ جان من هر چی بازم دنبالش می گردم پیدا نمی کنم
این اصطلاح فارسی نداره؟
من که هنوز پیدا نکردم.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش افسون جون از اونجا که من همیشه کارام ناگهانیه ! دیشب داشتم یه نگاهی به تستهای سبزیکاری مینداختم که یه سوال توجهم رو جلب کرد و جوابش greenback بود ، معادل فارسی نداشت ...علت وقوعش برام جالب بود واسه همین اینجا نوشتمش!:D
چون منبعی که ازش سوالم و طرح کردم محدود بوده به 4 تا گزینه!!!!! :)واسه همین دست به دامن شما شدم! یه معادل فارسی واسش پیدا کنیم!:D

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی بیاد اینجا!!!!!!!!!!!!!!! نباشم اینجا رو خاک میگیره!!!!!!!!!:gol:
گیاه پزشکیا که فعال بودن!چی شد پس؟

afsoon6282

مدیر تالار
سلام گلرخ جون
من هستم همش
ولی مگه قرار نیست هر کی جواب داد
سوال بپرسه؟
خوب منم چیزی نگفتم
ولی همش هستم خانومی

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب افسون جون خودت یه مشکلی رو بزار . دوست داشتم فرزام و گلابتون، حمید و نارون و... هم میومدن

afsoon6282

مدیر تالار
گلرخ جون حالا آقای مهدوی لطف می کنن میزارن
اگه بشه به نوبت مثله تاپیکه هر کی گفت این چه گیاهیه خیلی بهتره
این جور نظمش هم بر قرار میشه
حتما هم بچه ها میان
قسمت گیاهپزشکی یکم کمتر میان واسه همین شاید ندیدن
حالا بعدی رو آقای مهدوی بگذارن ممنون میشیم.

afsoon6282

مدیر تالار
ببخشید آقای مهدوی
این کلمه واژه (اصطلاحه) گیاهپیزکیه؟
من تا حالا نشنیدم.
میگردم تا پیدا کنم.
ممنون.

hamid_a

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب افسون جون خودت یه مشکلی رو بزار . دوست داشتم فرزام و گلابتون، حمید و نارون و... هم میومدن

سلام گلرخ جان باور کن می آم توی این بحث واستفاده می کنم ولی این قدر اطلاعاتی در مورد مباحث ندارم که شرکت کنم

ممنون
برای این که از شماها عقب نمونم قول می دم از بچه های گیاهشناسی که می شناسم بپرسم
ومشارکت کنم
موفق باشی

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته
يه راهنمايي ديگه
نام هاي ديگر اين سم : ساپيكرون، آپاكلر ، هپتاراكس ، هپتاسول ، استلادون
يه راهنمايي مهم : سم مورد نظر يه كنه كش مي باشد.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گلرخ جان باور کن می آم توی این بحث واستفاده می کنم ولی این قدر اطلاعاتی در مورد مباحث ندارم که شرکت کنم

ممنون
برای این که از شماها عقب نمونم قول می دم از بچه های گیاهشناسی که می شناسم بپرسم
ومشارکت کنم
موفق باشی

آقا حمید هیچ کی دیگه تو این مطالب علمی بیخ تر از من تو سایت پیدا نمیشه . چون کلاً 4 ساله درسو رشته تحصیلیم رو گذاشتم کنار ..... البته قبلنشم هیچی راجه به گیاه پزشکی نمیدونستم!:D اما اینجا یه تاپیکه که میخوایم حالت تفریح و آموزش داشته یاشه . یه سوالای عمومی مطرح میشه که شاید پدر منم بتونه جوابگو باشه !:surprised: پس زیاد سخت نگیرین.... حتی اگه نتونستین بگین یه حدس بزنین ...این جور حداقل یه شارژ روحی هست که کسی این تاپیک رو یه نگاه میندازه!:biggrin:
منتظرتونیم ............:gol:

afsoon6282

مدیر تالار
آقای مهدوی شما که جوابو گفتین
زحمته بعدیم با خودتونه
این سم نامش کلورفن وینفوس هست.و نام تجاری هم همونایی که در بالا ذکر شد.
نحوه تاثیر:
حشره کشی با اثر تماسی و تنفسی است که برای کنترل حشرات مختلف استفاده می شود.
موارد مصرف:
برای مبارزه با حشرات برگخوار مثل سوسک کلرادو و ساقه خوارها مثل ساقه خوار ذرت توصیه شده و علاوه بر این جهت مبارزه با کنه ها،شپشها و مگسهای دامی است.
این سم با اکثر سموم سازگاری دارد ولی با ترکیباتی که خاصیت قلیای دارند سازگار نیست.
آقای مهدوی
من فقط دنباله اسم گشتم.
پس ایشالا بعدی رو خودتون بگین
ممنون.

vahid mahdavi

مدیر بازنشسته
ديگه چيكار مي كردم وقتي ديدم كسي عكس العمل نشون نمي ده
بعدي با شماست افسون خانم.

hamid_a

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با اجازه از آقای مهدوی و افسون خانم که زدم تونوبت

در مورد نابو - اس چی می دونید

ببخشید وقتی این پست رو زدم فهیدم باید اون کسی که سوال رو جواب می ده سوال بعدی رو مطرح کنه این سوال رو همین جا نگه می داریم شما سوالت رو مطرح کن

آخرین ویرایش:

afsoon6282

مدیر تالار
نه حمید جان
این چه حرفیه؟
ممنون که اومدین
حالا اینو جواب میدیم تا بعدی:w01:

afsoon6282

مدیر تالار
اگه اشتباه نکنم اسم یک سم هست.
برای کنتری علفهای هرز باریک برگ مزارع پیاز و کلزا مثل گندم و جو
حالا بازم می گردم شاید اشتباه باشه

مژگان غفوری

عضو جدید
علفکشی از گروه سیکلوهگزیندیون، که روی کشیده برگها در مزارع محصولات پهن برگ موثر است. با جلوگیری از رشد جوانه انتهایی و به صورت سیستمیک و انتخابی عمل می کند. قابل ذکر است که مصرف ستوکسیدیم در زراعت نخود ایجاد گیاه سوزی می کند. ستوکسیدیم به فرمولاسیون EC12.5% وبانام تجارتی نابو- اس به بازار عرضه می شود.

کاربرد
توصیه شده:

علیه علفهای کشیده برگ در مزارع پهن برگ(سورف در چغندر قند)

مقدار مصرف:

1) 3 لیتر درهکتار هنگام 5-3 برگی علف در چغندر قند

2) 3- 2 لیتر در هکتار هنگام 5- 3 برگی کشیده برگها در مزرعه پیاز

3) 3 لیتر در هکتار 6-3 برگی باریک برگها در کلزا، دما بالاتر از 10درجه سانتیگراد

آخرین ویرایش:

گلابتون

مدیر بازنشسته
فقط اومدم بگم خسته نباشيد اما چون اطلاعات گياه پزشكيم صفره ترجيح ميدم از فضايلتون استفاده كنم و همچنان خواننده اين تاپيك جالب باشم ... دست همه دوستان درد نكنه... به ويژه افسون جان كه خيلي زحمت ميكشه.... خدا قوت ... ممنون

گلاب خاتون:smile:

hamid_a

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فقط اومدم بگم خسته نباشيد اما چون اطلاعات گياه پزشكيم صفره ترجيح ميدم از فضايلتون استفاده كنم و همچنان خواننده اين تاپيك جالب باشم ... دست همه دوستان درد نكنه... به ويژه افسون جان كه خيلي زحمت ميكشه.... خدا قوت ... ممنون

گلاب خاتون:smile:

گلاب جان طبق فرمایش گلرخ قرار نیست خیلی رسمی باشه فقط جنبه سر گرمی داره همین سوالی که من کردم امروز توی یه مغازه سم فروشی دیدم یکی از معروفترین علف کش ها بود که بچه ها هم اشاره کردن :smile:

خیلی ساده میشه مشارکت کرد گلرخ هم دیگه نمی گه من متکلم وحده ام :D