مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
مرسی گلابتون جان
از همتون ممنونم
من یه گیاه تووووووووپ ( میوه هم هستش ) میشناسم
اون رو میزارم

در مورد خیار زرد هم بگم که اینقدرا هم جدید نیستا
البته من ندیدم جایی غیر از بوشهر، اونم تو روستاهای اطراف کشت میشه
دقیقن نمیدونم کی اومد به بازار، ولی خیلی خوشمزست
جالب اینجاست افرادی که از شهرهای اصفهان واسه کشت هندونه و خربزه به این مناطق میان تا الان همچین گیاهی رو نکاشتن و این گیاه فقط توسط افراد بومی کشت میشه ( چه کلاسی گزاشتم )
براحتی میتونم بگم 5 سال هستش که این میوه تو این منطقه وجود داره و در مورد کشف شدنش من اطلاعی ندارم شاید بتونم حدسی من در آوردی بزنم، پاشیده شدن اتفاقی و همزمان بذر دو گیاهی که شما گفتین و ادغامشون و بوجود اومدن این نوع میوه

از این اتفاقا زیاد میفته، هندونه با رنگهای متفاوت و قشنگ، هندونه زرد رنگ ( من عاشقشم )، رنگ های سفید متمایل به سبز، و بوجود اومدن میوه های دیگه

خداییش من میتونم دو گیاه بزارم هیچ کدومتون ندیده باشین تا الان، البته یکیش رو شیرازیا استفاده میکنن و دیگری رو نمیدونم

بهتره یه گیاه دیگه بزارم که تازگی ها از طریق تلویزیون تو اخبار واسه 30 ثانیه ازش پخش کردن و اسمی واسش گزاشتن و منم همون اسم رو اینجا بکار میبرم با اسم محلیش، پس احتیاج به کمک یه همکار دارم

امشب عکسی میزارم
آخه درس دارم و باید برم بیرون ازشون عکس بگیرم دیگه
تا امشب یا فردا صبح
اگه فردا صبح برازم به نفعتونه، آخه میوه رسیده رو هم میتونین ببینین

گلابتون

مدیر بازنشسته
گلاب خانم
به خاطر تاپیک جالبتون بهتون تبریک می گم.

خواهشششش ميكنم جناب مهدوي ... با تشكر از حضورتون .... بايدبگم كه پيشنهادش از طرف بچه هاي تالار بود ... من فقط افتخار گشايش اون رو داشتم .... اما يه كمي احتياج به همراهي دوستان داره ....كه خوشبختانه استقبال خوبي ازش شده و بچه هاي تالارهاي ديگه هم افتخاري تشريف آوردن مثل مقصود يا جوجو جان .... :redface:

بازهم متشكرم ............ گلاب :gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
جوجو جان بي صبرانه منتظر هستيم .......... فقط قربونت زياد طولش نديااااااااااااا:w05::w46:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم
حتمن
الان میخوام برم بیرون
امتحان بدم بیام
اگه شد حتمن عکس میگیرم میزارم

یه گیاه هست سر اون جایزه نقدی میزارم کسی نشناسه ها

تا فردا ظهر ساعت 12 آمادست ( البته زودترم شاید انداختیما )

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در اینباره هم بگم که چرا اطلاعات گلرخ جان بروز نیستن
همونطور که گفتم از ادغام میوه ها اینطوری شده، پس رازش لو نرفته بوده
همونطور هندونه که بجای رنگ قرمز زرد و رنگای دیگه میشه ، کلی از این چیزا بوجود میاد

بذر رو قبل از کاشتن میزارن تا یه کم جوونه بزنه، چندین نمونه بذر قاطی هستش، واسه همین ادغام شدن یه چیز طبیعی به نظر میرسه این وسط

فرزام

عضو جدید
اسم اين گياه پپينو هست كه از پيوند خيار و خربزه به وجود اومده ..... انگليسي ها از تركيب خيار و خربزه سوپر ميوه‌اي به نام پپينو ساختند كه با استقبال
بازارهاي بين‌المللي روبرو شد.

به گزارش ايانا و به نقل از سايت خبري ديلي ميل: هر پپينو كه 5 يورو در بازارهاي انگلستان به فروش مي‌رسد حاوي مقادير زيادي پتاسيم است كه در كاهش فشار خون موثر خواهد بود.
اين گزارش افزود: فوايد بسيار زياد اين ميوه كه براي علاقمندان به طعم خيار و خربزه مناسب است با تقاضاي قابل توجهي در بازار روبرو شده است.
براساس اين گزارش اين ميوه حاوي مقدار زيادي ويتامين‌هاي A، B، C است كه براي سلامت بودن انسان و مقاومت به سرطان و بيماري قلبي مفيد است و همچنين اين ميوه براي افرادي كه داراي رژيم غذايي هستند نيز انتخاب خوبي است چون داراي كالري بسيار پايين است.
گفتني است اين ميوه در برخي كشورهاي آسياي جنوب شرقي به ميزان كم وارد بازار شده است.

نکته : پپينو ، كم كالري ،pepino

;)

گلابتون دیگه قرار نشد سرقت سوال کنین. این پپینو رو که من دو سه روز پیش تو تاپیک خودتون سوال کردم کسی میشناسه یا نه ؟ حالا شما برداشتین از رو سوال کپی کردین.!:mad:

ولی از اینکه این تاپیک جالب رو راه انداختین متشکرم. ;)

گلابتون

مدیر بازنشسته
گلابتون دیگه قرار نشد سرقت سوال کنین. این پپینو رو که من دو سه روز پیش تو تاپیک خودتون سوال کردم کسی میشناسه یا نه ؟ حالا شما برداشتین از رو سوال کپی کردین.!:mad:

ولی از اینکه این تاپیک جالب رو راه انداختین متشکرم. ;)

خوب من كه همونجا بهت گفته بودم فرزام جان ديگه قرار نشو منو لوووووووو بدي .... برادرجان حفظ آبرو كن ....:redface:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم از گیاه ما

حالا بچه ها لطف کنن و بیان تشخیص بدن

مهلت تا پایان 8 تیر ماه هستش
در صورتی که شخصی درست تشخیص داد سریعن میگه بله رو و میریم خونه ....

بیاین بگین دیگه
بابا مهندسی شیمی کی تا حالا کشاورز شده ؟

راستش علاقه عجیبی به کشاورزی دارم، البته داشتن یه مزرعه رویای و بزرگ که پر از گاو و گوسفند و مرغ و اسب همراه با زمینای زراعی بزرگ که از هر قسمی چیزی دارن با درختها و گل های خیلی دوست داشتنی که یه رودخونه خیلی بزرگ پر از ماهی توش رد میشه همراه با یه حیات وحش طبیعی خوشگل
تو استرالیا میخواما، کی لطف میکنه یکیشو کادو بده ؟ حالا تو کشور های دیگه هم باشه اشکالی نداره، فقط خوش آب و هوا باشه مردمش هم خوب باشن

دختراشم ...

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:gol:
حالا هرچی که هست!؟
چه فرقی به حال ما داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:eek:

مشکلتون همین جاست دوست من
میخواین اسکیس رو هم رد کنین، یه سد بزرگ
شما چرا به بازی میگیرین بعضی چیزا رو
نمیدونی به چه دردت میخوره و چه فرقی واسه شما داره ؟
من نیازی نمیبینم به شما توضیح بدم، برین ببینین چه فایده ای داره واستون بعد

درسته که هرکس میتونه تخصصی کار کنه، و باید تخصص خودش رو کار کنه، ولی باید نولدج خوبی داشته باشیم، تو بیشتر زمینه ها یه چیزایی بدونیم تا موفق تر باشیم

:gol:

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
در اینباره هم بگم که چرا اطلاعات گلرخ جان بروز نیستن
همونطور که گفتم از ادغام میوه ها اینطوری شده، پس رازش لو نرفته بوده
همونطور هندونه که بجای رنگ قرمز زرد و رنگای دیگه میشه ، کلی از این چیزا بوجود میاد

بذر رو قبل از کاشتن میزارن تا یه کم جوونه بزنه، چندین نمونه بذر قاطی هستش، واسه همین ادغام شدن یه چیز طبیعی به نظر میرسه این وسط

عزیزم تهیه بذر هیبرید که اینقدر بچه بازی نیست!!!!!!!! در ضمن منظورم رو درست نگرفتی . خیلی از این دستاوردهای علمی جدید به صورت بومی و منطقه ای در مناطق مختلف دنیا وجود داره که بعد از کلی تغییرات بعنوان یه دستاورد جدید به مجامع علمی عرضه میشه . ربطی به اطلاعات به روز یا قدیمی من نداره این حرفا !

عکس رو من نمیتونم ببینم بقیه چی؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم تهیه بذر هیبرید که اینقدر بچه بازی نیست!!!!!!!! در ضمن منظورم رو درست نگرفتی . خیلی از این دستاوردهای علمی جدید به صورت بومی و منطقه ای در مناطق مختلف دنیا وجود داره که بعد از کلی تغییرات بعنوان یه دستاورد جدید به مجامع علمی عرضه میشه . ربطی به اطلاعات به روز یا قدیمی من نداره این حرفا !

عکس رو من نمیتونم ببینم بقیه چی؟

شرمنده گلرخ جان
من اشتباهی اسم رو گفتم
:(

میخواستم بنویسم گلابتون

مرسی از اطلاعاتی که به من دادین
این هیبرید چی هستش حالا ؟

عکس ها از پرسین گیگ آپلود شده
ابنجا با سرور همین سایت هم میزارم
باید باز شه خوب

پیوست ها

• a5.jpg
    a5.jpg
    71.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • a (Custom).jpg
    a (Custom).jpg
    14.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینم دوتا عکس دیگه

پیوست ها

• untitled (Small).jpg
    untitled (Small).jpg
    99.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • untitled2 (Small) (Custom).jpg
    untitled2 (Small) (Custom).jpg
    45 کیلوبایت · بازدیدها: 1

گلابتون

مدیر بازنشسته
ببخشيددددددددددددد من اصلا متوجه نشدم اين چه گياهيه .... ميشه بيشتر توضيح بدين ....:surprised:

امين جان اگه جوجو گفته شما رو تاييد كنه بايد گياه بعدي رو شما به بچه ها معرفي بفرماييد ..... :smile:

قربانتان.... گلاب سردگم :confused:

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشيددددددددددددد من اصلا متوجه نشدم اين چه گياهيه .... ميشه بيشتر توضيح بدين ....:surprised:

امين جان اگه جوجو گفته شما رو تاييد كنه بايد گياه بعدي رو شما به بچه ها معرفي بفرماييد ..... :smile:

جو جوی پر طلایی هنوز امید مایی;)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض معذرت از شما
خوب راستش حواسم نبود
از اول میگم
بچه های مهندسی شیمی سایت رو ترکوندن
تو هر چی تخصص دارن

از شما بعیده؟؟
شما دیگه چرا؟؟؟
به همه باید بگیم به شما هم باید بگبم؟؟
بابا مهندسی شیمی.
شیمی با مهندسی شیمی کلی فرق داره.

نه عزیزم
این نیست
میدونین واتر ملون چی هستش ؟ waater melon = هندونه, خبریزه
این یه کلمه انگلیسی هستش دیگه

سلام
بگم؟http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/wink.gif
واتر ملون بابای اون نادونه هست!

چه توضیحی بدم ؟
یه میوه خوردنی هستش, البته وقتی رسید
نرسیدش رو هم ترشی میندازن, البته سالم باشه و ترد

فلق جون درست حدس زدن ولی واسه هیجانش چیزی نگفتن, البته خصوصی به من گفتن, اگه کسی تا 8 جواب نداد نوبت میرسه به فلق جون

ممنون فلق جان خوش اومدي ..... اگه شما هم ميدونيد بفرماييد .;)

مرسی عزیزم, قربونت

جو جوی پر طلایی هنوز امید مایی;)

بچه ها تلاش کنین
دوستاتون رو دعوت کنین زودی بیان جواب بدن
بابا تنبل بازی در نیارین:gol:

گلابتون

مدیر بازنشسته
جوجو جان بوته است ؟ كاشتني هست يا خود رو ؟ مختص مناطق گرمسيره ؟ انبه نيست ؟:)

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جوجو جان بوته است ؟ كاشتني هست يا خود رو ؟ مختص مناطق گرمسيره ؟ انبه نيست ؟:)

انبه نیست
بوته هستش و گاهن ارتفاعش به 70 سانت میرسه
ربطی به گرم و سرد نداره, همه جا سبز میشه و تقریبن همه فصول میوه میده البته بستگی به شرایط محیطی داره

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
ممنون فلق جان خوش اومدي ..... اگه شما هم ميدونيد بفرماييد .;)
برای اینکه شوخی ی هم کرده باشم اونجور گفتم.
این لگجی یا هندوانه ابوجهل( واتر ملون بابای ...) یا همونCapparis spinosaهست. در کناره های رود کارون و کلا در جنوب از این درختچه زیاد روییده میشه. دارای خواص دارویی هست و از برگ آن برای درمان برخی بیماری های پوستی هم استفاده میشود.حالا باید سوال بگم؟

آخرین ویرایش:

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای اینکه شوخی ی هم کرده باشم اونجور گفتم.
این لگجی یا هندوانه ابوجهل( واتر ملون بابای ...) یا همونCapparis spinosaهست. در کناره های رود کارون و کلا در جنوب از این درختچه زیاد روییده میشه. دارای خواص دارویی هست و از برگ آن برای درمان برخی بیماری های پوستی هم استفاده میشود.حالا باید سوال بگم؟

مرسی
خوب تشخیص دادین
البته فلق جون هم درست تشخیص داده بودن

حالا اگه یه تصویر بزارین خیلی خوب میشه

تا من جواب بدم و تصویری بزارم که دیگه کسی تشخیص نده

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز

سلام. من سعی میکنم نهال هایی رو که ما اینجا تولید میکنیم به شما معرفی کنم.
خوب این یه درختچه هست که با بذر تکثیر میشه و اونچه که شما میبینید میوه اش هست که عین یک کیسه بادکنکی هست و بذور در داخلش هستند. میوه ها و برگها از زرد تا صورتی بسیار ملایم تنوع رنگ داره و دارای رنگ پاییزی کرمی تا صورتی رنگ اعجاب انگیزی هست.برای عمل آوردن بذر حتما نیاز به استراتیفه کردن بمدت حداقل دو دوره و در فاصله این دو دوره نگهداری در حرارت منهای 3-5 درجه ضروری هست.از زمان بذر گیری تا کاشت حدود 2تا 3 سال طول میکشد.
موفق باشید.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیزم ما با این گیاه بازی کردیم
باهاش بزرگ شدیم
کلی خاطره داریم باهاش

من نمیگم
بچه های دیگه بگن بهتره

گلابتون

مدیر بازنشسته
جوجو جان زحمت كشيد متشكرم خيلي خيلي جالب بود اول حدس زدم كه هندوانه ابوجهل باشه اما شك داشتم چون فقط در موردش شنيده بودم ... اما نديده بودم ... بازم متشكرم
گلاب .........:smile:

گلابتون

مدیر بازنشسته
امين جان اين گياه چقدر زيباست ........ وووووووو ه معركه است خوش بحالتون چه چيزهايي اونجا دارين ...:surprised:من كه اصلا نميشناسمش ........... بهتره بچه هاي ديگه اعلام نظر كنن .....:cool:

اين جوجوي طلايي نميدونم اين گياها رو از كجا ميشناسه .... اي ناقلا:Dنكنه بجاي آزمايشگاه شيمي ( ببخشيد مهندسي شيمي ) گلخونه داري ؟؟؟؟:eek:

فرزام

عضو جدید
سلام به همگی دوستان :smile:

دو تا عکس میزارم ببینم کی میدونه چیه؟ البته خیلی سخت نیست. احتمالا اکثرتون دیده باشین. ولی خوب واسه اینکه بحث ادامه داشته باشه خوبه. اول با این عکسها شروع میکنم.

پیوست ها

• 14v06ll.jpg
    14v06ll.jpg
    16.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • t69s45.jpg
    t69s45.jpg
    40.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1