مسابقه *** هركي گفت اين چه گياهيه ...؟

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
هووووم.؟؟؟

يعني ذهنيت من غلطه؟؟؟؟

من فكر ميكردم ختمي چيني باشه....:w05:
پیچ نکته انحرافیشه...

منم با مارجین موافخم....

Hamzeh856

کاربر ممتاز
Kembang Sepatu این گونه هم میتونه باشه چون پرچمای بلندی داره ولی تو ظاهر شبیه همون ختمی چینی ( ژاپنی ) هست .

حمید 88

کاربر ممتاز
سلام دوباره به تمامی دوستان راستش رو بخواهید من هم اسم دقیقی از این گل نمی دونستم و فقط اسم فارسیشو بلد بودم که ختمی فلفلی - ایرانی و زنگوله ا ی رو شنیده بودم از این طریق خواستم با یک تیر دونشان بزنم هم سوال مطرح کنم هم اسم دقیق گل رو پیدا کنم الان متوجه شدم که در واقع این گیاه از جنس ختمی ( hibiscus ) نیست ولی از تیره ختمی است و اسم جنس اون Malvaviscus
واسم گونه اون

arboreus یا penduliflorus

حمید 88

کاربر ممتاز
با توجه با اینکه مارجین جواب اول رو دادند که نزدیک به درست و معادل فارسی این گیاه بود خواهش میکنم سوال بعد رو طرح کنند

hfarda2011

عضو جدید
کاربر ممتاز
Ylang-ylang از خانواده Annonaceae .
در زبان فیلیپینی به معنای گل از گل هست.میوه آویزانی داره و از شکوفه اون برای تهیه عطر استفاده میشه.
درسته؟

سلام
فکر کنم خودشه Cananga odorata

مارجين

کاربر ممتاز
Ylang-ylang از خانواده Annonaceae .
در زبان فیلیپینی به معنای گل از گل هست.میوه آویزانی داره و از شکوفه اون برای تهیه عطر استفاده میشه.
درسته؟

سلام...دوست عزيز
آفرين بر شما....كاملا درسته...بفرماييد با توضيحات....سوال بعد با شماست.

Hamzeh856

کاربر ممتاز
اسم این گیاه یا همون علف هرز درمنه خزری با نام علمی Artemisia annua
مانع از رشد بعضی از علف های هرز می شه که بسته به غلظت عصاره ی اون میتونه باعث کاهش جوانه زنی بذر و علف های هرز میشه . حدود 34 گونه از این گیاه تو ایران یافت شده . در حال حاضر درمنه در حال بررسی برای یک علف کش جایگزین مواد شیمیای می باشد .

shiba.s.a

اسم این گیاه یا همون علف هرز درمنه خزری با نام علمی Artemisia annua
مانع از رشد بعضی از علف های هرز می شه که بسته به غلظت عصاره ی اون میتونه باعث کاهش جوانه زنی بذر و علف های هرز میشه . حدود 34 گونه از این گیاه تو ایران یافت شده . در حال حاضر درمنه در حال بررسی برای یک علف کش جایگزین مواد شیمیای می باشد .

بله درسته:gol:

Hamzeh856

کاربر ممتاز
اسمش سیاه کوتی و به اسمای مختلفی شناخته میشه . خود زالزالک که معروف هست نیست ولی از خانواده ی زالزالک هست . از جنس cratagusهست که به انگلیسی اسم این گیاه میشه C.Pinnatifidus .... میوه این گیاه بعد از قرمزی به سیاهی میزنه که مصرف میشه . ولی زالزالک نارنجی هست . البته تا حدی هم درست گفتین . این دو تا عکس آخری همین گیاه هست