مسابقه عکاسی * ویژه تالار کشاورزی

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
دستت درد نكنه رضا جان...عاليه...

اگه خدمتي هم از بنده ساخته باشه دريغ نميكنم. در خدمتم.

فقط انتخاب موضوع فكرميكنم كمي مشكل ساز بشه...

چون هركدوم از گرايشها تخصص يا سررشته ايي در گرايشهاي ديگه ندارن اينه كه ممكنه باعث كاهش شركت كنندگان در هر قسمت از مسابقه بشه ...منظورم اينه كه:
اگه در خصوص گل و گياه موضوع گذاشته بشه ...ممكنه شركت كننده بيشتري رو جذب كنه
و يا اگه به قول يكي از دوستان در پستهاي قبلي در خصوص ماشين آلات يا علوم دامي يا اقتصاد كشاوري باشه ممكنه كمتر كسي سر رشته يا امكان تهيه عكس رو داشته باشه.
البته ممكنه كساني كه علاقه به امور كشاورزي داشته باشن تمام اين مشكلات رو بتونن از سر راهشون بردارند...

در ضمن از كليه دوستان غير هم رشته ايي ( مثل خودم ) استقبال خواهد شد...( البته با اجازه رضا جان...)

بسی مایه فخر و مباهات حضور بانو گلابتون
در استقبال از دوستان غیر هم رشته ای که حرفی درش نیس، خیلی بسیار فراوان هم خوشحال میشیم
درمورد موضوع هم قبلا گفتم سعی میکنیم با موضوعات عمومی تر شروع کنیم یا شاید ادامه مسابقه هم بیشتر روی همین موضوعات عمومی باشه. البته هر از گاهی بزنیم به تخصص هم بد نیس!

elahe.elahe2

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قصد داشتم منتظر باشم اول نتیجه مشخص شه بعد
ولی خوب دیگه آق رضا دستور فرمودن...!!

رضا بنظر من اگه خودت چن تا موضوع انتخاب کنیو یه نظر سنجی بزاری بهتره!
معلومه که بیشترمون موضوع کشاورزی رو انتخاب میکنیم ولی از چیه کشاورزیش مهمه!!

Phyto

مدیر تالار
نظرسنجی موضوع ...
لطفا همگی شرکت کنید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/264680-اولین-موضوع-مسابقه-عکاسی-کشاورزی

Phyto

مدیر تالار
یه چیز دیگه هم افسون الان یادم انداخت. اینکه یه محدوده زمانی برای عکسها انتخاب کنیم. مثلا اینکه عکسهایی که برای مسابقه میارید حداکثر بیشتر از یک ماه از تاریخ عکسبرداریش نگذشته باشه. البته اینا برمیگرده به وجدان خودتون دیگه!

گلابتون

مدیر بازنشسته
زمان ارسال عكس كمه خصوصا واسه كساني كه شاغل يا خانه دار هستند....

در خصوص هيات داوران هم اگر به اين صورت باشه كه نصف امتياز رو هيئت داوران بدن...و نصف امتياز رو كاربران...به نظرم عادلانه ميشه.
مثلا براي هركس در نظر سنجي مثلا از صد امتياز براي هرعكس ...كاربران حداكثر ميتونن 50 امتياز لحاظ كنن...يعني زير هر عكس بنويسن كه چند امتياز از 50 امتياز بهش ميدن.
و 50 امتياز باقي مانده رو هم هيئت داوران مرحمت بفرمايند....اينجوري وقتي امتيازهاي دريافتي هر عكس جمع بندي بشه ...بهترين عكس خودبخود انتخاب ميشه.

يه چيز ديگه هم بگم ...ببخشيد..
اين كه براي هرعكس آيتمهاي انتخابي در نظر بگيريد
مثلا:
1 . كيفيت عكس 10 امتياز
2. ارتباط عكس با بيننده 10 امتياز
3. ارتباط عكس با موضوع مسابقه 10 امتياز
و غيره..........تا پنجاه امتياز
البته اين فقط مثال بود ميتونيد تعدد آيتم ها رو بيشتر و امتيازات رو تقسيم بندي كنيد

هان؟؟؟

Phyto

مدیر تالار
زمان ارسال عكس كمه خصوصا واسه كساني كه شاغل يا خانه دار هستند....

در خصوص هيات داوران هم اگر به اين صورت باشه كه نصف امتياز رو هيئت داوران بدن...و نصف امتياز رو كاربران...به نظرم عادلانه ميشه.
مثلا براي هركس در نظر سنجي مثلا از صد امتياز براي هرعكس ...كاربران حداكثر ميتونن 50 امتياز لحاظ كنن...يعني زير هر عكس بنويسن كه چند امتياز از 50 امتياز بهش ميدن.
و 50 امتياز باقي مانده رو هم هيئت داوران مرحمت بفرمايند....اينجوري وقتي امتيازهاي دريافتي هر عكس جمع بندي بشه ...بهترين عكس خودبخود انتخاب ميشه.

يه چيز ديگه هم بگم ...ببخشيد..
اين كه براي هرعكس آيتمهاي انتخابي در نظر بگيريد
مثلا:
1 . كيفيت عكس 10 امتياز
2. ارتباط عكس با بيننده 10 امتياز
3. ارتباط عكس با موضوع مسابقه 10 امتياز
و غيره..........تا پنجاه امتياز
البته اين فقط مثال بود ميتونيد تعدد آيتم ها رو بيشتر و امتيازات رو تقسيم بندي كنيد

هان؟؟؟

هان!
با این حساب سیستم مسابقه فرق کرد. دیگه نیازی به نظرسنجی نیست و فقط هرکس به شماره عکس امتیاز میده. آره اینجوری هم خوبه... نظر دیگه؟

گلابتون

مدیر بازنشسته
هان!
با این حساب سیستم مسابقه فرق کرد. دیگه نیازی به نظرسنجی نیست و فقط هرکس به شماره عکس امتیاز میده. آره اینجوری هم خوبه... نظر دیگه؟

ایده خوبی هست ولی باید دید عملی میشه یا نه؟؟؟

خب يكي از مزيتهاي اينطور انتخاب شدن عكس اينه كه هركس متوجه معايب و ايرادات عكسش ميشه ...و براي دفعه بعد سعي ميكنه كه اون مشكل رو برطرف كنه...
در ضمن چون عكسها با نام كاربري نيست ..فقط امتيازات باعث انتخاب عكس ميشه كه در حد نرمال پيش خواهد رفت و به حق كسي اجحاف نخواهد شد.

ايشالا كه عملي ميشه...

گلابتون

مدیر بازنشسته
خب در مورد هیئت داوران نظر شما چیست؟ کی باشه؟ از کجا بیاریم؟ البته یکیش که منم، بقیه رو بگو!

خب اين كه مشخصه رضا جان...
معمولا بايد كساني باشند كه در هر رشته و گرايش تبحري داشته باشند...
مثلا در خصوص باغباني...زهرا جان يا محمدرضا پسرم
يا در خصوص علوم دامي...زوينا جان
يا در خصوص گياه پزشكي ..خودت يا افسون جان
و همينطور رشته هاي ديگه...
البته بهترينها و متخصص ترينها كه حرفي براي گفتن داشته باشند.

لطفا رودربايستي و پارتي بازي هم ممنوع...

• Like
واکنش ها: fgni

گلابتون

مدیر بازنشسته
آخه موضوع اینجاس که باید از دانش و هنر عکاسی هم بهره مند باشن

فكرميكنم از اين نظر همه مون در يه حد و اندازه باشيم...مگر اينكه كسي تخصصي عكاس باشه...بعدشم مگه اينجا قراره به عكاسي راي داده بشه؟؟؟...قراره به عكس راي بديم...و اين خيلي متفاوت هست...موضوع عكس و ارتباط اون با كشاورزي و نگاه يه متخصص كشاورزي ( حالا از هر گرايش ) به اون عكس مهمه...نه خوده عكس....
اينطور باشه كه جاي اين مسابقه بايد در بخش عكس باشگاه مهندسان باشه ...نه تالار كشاورزي

هان؟؟؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
نظرات جالبی دادن دوستان بنظرم یک هیئت داوری از جمع دوستان حاظر در بخش عکس همین تالار در زمینه فنی عکس و یکی از بچه های کشاورزی در رابطه با موضوع عکس کلا یک گروه چهار نفره که هر کدوم بیست امتیاز داشته باشن و بیست امتیاز مربوط به نظر سنجی از دوستان بیننده باشه خوبه این باعث میشه که دوستان شرکت کنده برای کسب رای زیاد تقلا نکنند :redface:

در باره زمان هم همون هر هفته یک موضوع و یک برنده بسیار خوبه و فکر میکنم در ارائه کیفیت بهتر عکسها تاثیر مثبت میزاره :D

پیشنهادم اینه پنج شنبه موضوع انتخاب و معرفی بشه تا اغلب دوستان در روز تعطیل بتونن عکسشون رو تهیه کنن
:razz:

مشخص شدن استفاده از ابزار فتوشاپ و تغییر در عکس مهمه چون خیلیا معتقد به استفاده از این ابزار هستند و خیلیها مخالف این قضیه هستند

برا مسابقه بهتره یک تاپیک جدا در هر هفته ایجاد بشه و بعد از اعلام برنده فقط عکس برنده در مسابقه بعنوان تشویق در تاپیک جداگانه ای قرار داده بشه و تاپیک مسابقه بطور کل حذف یا از گردونه خارج بشه

بعدشم تا پنج شنبه ایشالله این بحثا رو تموم کنین موضوع رو بفرمایید

Phyto

مدیر تالار
نظرات جالبی دادن دوستان بنظرم یک هیئت داوری از جمع دوستان حاظر در بخش عکس همین تالار در زمینه فنی عکس و یکی از بچه های کشاورزی در رابطه با موضوع عکس کلا یک گروه چهار نفره که هر کدوم بیست امتیاز داشته باشن و بیست امتیاز مربوط به نظر سنجی از دوستان بیننده باشه خوبه این باعث میشه که دوستان شرکت کنده برای کسب رای زیاد تقلا نکنند :redface:

در باره زمان هم همون هر هفته یک موضوع و یک برنده بسیار خوبه و فکر میکنم در ارائه کیفیت بهتر عکسها تاثیر مثبت میزاره :D

پیشنهادم اینه پنج شنبه موضوع انتخاب و معرفی بشه تا اغلب دوستان در روز تعطیل بتونن عکسشون رو تهیه کنن
:razz:

مشخص شدن استفاده از ابزار فتوشاپ و تغییر در عکس مهمه چون خیلیا معتقد به استفاده از این ابزار هستند و خیلیها مخالف این قضیه هستند

برا مسابقه بهتره یک تاپیک جدا در هر هفته ایجاد بشه و بعد از اعلام برنده فقط عکس برنده در مسابقه بعنوان تشویق در تاپیک جداگانه ای قرار داده بشه و تاپیک مسابقه بطور کل حذف یا از گردونه خارج بشه

بعدشم تا پنج شنبه ایشالله این بحثا رو تموم کنین موضوع رو بفرمایید

پیشنهادهای خوبی بود.
تو این مسابقه استفاده از نرم افزارهای اصلاح مثل فتوشاپ کلا حرام اعلام میشه!
در مورد مهلت ارسال عکس و نظرسنجی هنوز جای بحث داره، ولی پنجشنبه رو خوب اومدی
تاپیک هر مسابقه جدا خواهد بود. در این مورد قبلا توضیح دادم
میمونه هیئت داوران که باید بررسی بشه ...

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...

رضا نمی دونم چرا از وقتی امضات تغییر کرده هر چی تلاش می کنم نمیشه ازت تشکرم بکنم چه برسه به امتیاز!!

تقریبا تمام متنا رو خوندم. ایده های جالبی توش بود و بعضی هاشم مشکل داشت؛ اینکه چند نفر به عنوان هیئت امتیاز دهی!! انتخاب بشن و امتیاز های خیلی بالایی رو بتونن بدن برام کمی قابل هضم نیست! اینکه قدرت امتیاز دهیشون بالا باشه خوبه اما نه به اندازه کل شرکت کننده های دیگه!! کمی پایینتر...

Phyto

مدیر تالار
خب مثلا از کجا متوجه میشید که عکس مال خود فرد شرکت کننده در مسابقه هست

هرکی عکس خودشو نذاره وجدان شیرفرهادو میفرستیم سراغش! هرچند یه راههایی هست که بشه یه چیزایی فهمید!

Phyto

مدیر تالار
مسابقه شروع شد!
دور نخست مسابقه عکاسی کشاورزی با موضوع "گلهای بهاری"
فعلا براساس قوانینی که تو اولین پست همین تاپیک هست کار میکنیم تا نقاط ضعف و قوتش مشخص بشه.
دوستان لطف کنید عکسهای جدید بگیرید، خودتون هم بگیرید، مهم نیست دوربین چی باشه، حتی مث خودم با گوشی موبایل، ولی سعی کنید عکسهایی بگیرید که هم از نظر ارتباط با موضوع، و هم زیبایی عکاسی، و به قول حمید ارتباط با مخاطب، حرفی برای گفتن داشته باشه.
هرکس فقط یک عکس در سایز و حجم گفته شده ارسال کنه. تا پایان روز شنبه وقت دارید برای ارسال عکس. بعد از اون عکسها بدون ذکر نام عکاس، در یه تاپیک دیگه به نمایش در میاد تا بچه ها امتیاز بدن.

Phyto

مدیر تالار
راستی رضا جان یه لطفی کن این بحث کوچیک کردن سایزو برام توضیح بده مرسی
اگه با فتوشاپ کار میکنید بعد از باز کردن عکس از منوی image گزینه image size رو انتخاب کنید و سایز عکستونو به حداکثر 800 pixels برسونید.
بعدش از منوی file با انتخاب گزینه save for web وارد پنجره جدیدی میشید که اونجا با انتخاب فرمت jpeg و تنظیم quality حجم عکستون کم و زیاد میشه.

Phyto

مدیر تالار
اولین سری مسابقه رونمایی شد:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ر-(آزمایشی)-مسابقه-عکاسی-کشاورزی-***-نمایشگاه

برید ببینم چه میکنید...

Phyto

مدیر تالار
خداییش نحوه امتیاز دهیش سخته !!!!

امتیاز دهی به عهده خودتونه. من فقط پیشنهاد دادم. گفتم که شما بر اساس معیارهای خودتون امتیاز بدین. فقط اگه بگید که نظرتون چیه و چه معیاری داشتین خیلی خوبه چون تو سریهای بعد میتونیم بهتر عمل کنیم.

reza_197

عضو جدید
امتیاز دهی به عهده خودتونه. من فقط پیشنهاد دادم. گفتم که شما بر اساس معیارهای خودتون امتیاز بدین. فقط اگه بگید که نظرتون چیه و چه معیاری داشتین خیلی خوبه چون تو سریهای بعد میتونیم بهتر عمل کنیم.

به نظرم هر کس بیاد سه شماره به ترتیبی که از عکس خوشش اومده یعنی نفر اول دوم و سومو بگه بعد شما می شمری و نفرات اول دوم سومو میگی.یا مثل نظر سنجیها هر کس به یک عکس رای بده نفرات اول مشخص میشن. یک چیزه دیگه هم این که عکسارو در یک صفحه در یک پست از روزی که نظرسنجی اغاز میشه بزاری تا کسی که می خواد نظر بده بتونه مقایسه ی خوبی داشته باشه.

Phyto

مدیر تالار
به نظرم هر کس بیاد سه شماره به ترتیبی که از عکس خوشش اومده یعنی نفر اول دوم و سومو بگه بعد شما می شمری و نفرات اول دوم سومو میگی.یا مثل نظر سنجیها هر کس به یک عکس رای بده نفرات اول مشخص میشن. یک چیزه دیگه هم این که عکسارو در یک صفحه در یک پست از روزی که نظرسنجی اغاز میشه بزاری تا کسی که می خواد نظر بده بتونه مقایسه ی خوبی داشته باشه.

اتفاقا اولش هم برنامه همینجوری بود و قرار بود که یه نظرسنجی گزینه ای داشته باشیم ولی کم کم به این نتیجه رسیدیم که شیوه ای که الان کار میکنیم برای پیشرفت عکسهامون بهتره. اونایی که سختشونه هم میتونن فقط امتیاز بدن به عکسا مثلا رتبه اول 40 دومی 30 سومی 20 و به همین ترتیب...

یادآوری میکنم که برای اعلام نظر و امتیاز به عکسهای مسابقه گلهای بهاری فقط امروز وقت دارید.

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اومدم نظرمو در مورد این دوره از مسابقات بدم

اول یه طرحی تو ذهنم هست نمیدونم تا چه حد میشه اجراش کرد زمانی که میخوایم یه مسابقه رو تو سایت بذاریم حالا مال هر رشته ای باشه میشه اینو کامل اطلاع رسانی کرد حالا از طریق مدیریت سایت که به تمام پروفایل ها یک پیام عمومی یا خصوصی فرستاده بشه که به نظرم با حجم زیاد کاربر این سایت یه کوچولو مشکل هست اما امکان پذیره ولی بهترین راه حل به نظرم طراحی یک بنر هست که لینک بشه به تاپیک به عنوان مثال یادتونه برای ایام عید اون عکس هفت سین و دعای سال تحویل که بالای تاپیک ها بود ؟؟؟ مثل همون فقط لینک داره بشه تاپیک مورد نظر

برای مثال ::

اولین دوره مسابقه عکاسی تالار کشاورزی با موضوع گلهای بهاری

لطفا کلیک کنید روی عکس و عنوان

خب اینجوری هم تعداد بیشتری تو مسابقه شرکت میکنند هم امار نفرات امتیاز دهنده بیشتر میشه
مورد دیگه اینکه تعداد عکس ها محدود باشه که یک صفحه فکر میکنم ده پست جا میگیره ده تا عکس تو یه تاپیک قرار داده بشه که فقط تو همون صفحه اول باشه

این هم نظر من بود

با تشکر از همه دوستانی که در این دوره شرکت کردن و با تشکر از اقا رضا

گلابتون

مدیر بازنشسته
ببخشيد اما ...يه حس ديگه اي نسبت به اين مسابقه داشتم...اما ظاهرا فقط شده مسابقه عكاسي....
گرچه كاريش هم نميشه كرد..

خودم هرچي فكركردم فكرم به جايي نرسيد...

اما اگه دوستان نظر ديگه اي دارند كه شيوه مسابقه به شكل بهتري براي گرايش به كشاورزي باشه ..و به نوعي علمي تر برگزار بشه فكرميكنم بهتر باشه.....نظرتون چيه؟؟؟؟ :w46:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشيد اما ...يه حس ديگه اي نسبت به اين مسابقه داشتم...اما ظاهرا فقط شده مسابقه عكاسي....
گرچه كاريش هم نميشه كرد..

خودم هرچي فكركردم فكرم به جايي نرسيد...

اما اگه دوستان نظر ديگه اي دارند كه شيوه مسابقه به شكل بهتري براي گرايش به كشاورزي باشه ..و به نوعي علمي تر برگزار بشه فكرميكنم بهتر باشه.....نظرتون چيه؟؟؟؟ :w46:
به هر صورت سعی باید بشه طوری باشه که همه بتونن شرکت کنن
ولی خب موقع تعیین برنده میشه وضعیت علمی عکسها رو هم مطرح کرد

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرار بود چهارشنبه نتیجه دور اول مسابقه اعلام بشه ولی خب چرا هنوز اعلام نشده ؟؟؟ :w47:

آبجی

عضو جدید
کاربر ممتاز
شيوه مسابقه به شكل بهتري براي گرايش به كشاورزي باشه ..و به نوعي علمي تر برگزار بشه فكرميكنم بهتر باشه.....نظرتون چيه؟؟؟؟ :w46:

موافقم ما (( منظورم بچه های غیر رشته کشاورزی هست )) اگه تونستیم تو مسابقه شرکت میکنیم اگه نه که اگه اجازه بدین برای نظرسنجی و دادن امتیاز به دوستان خدمت میرسیم :w27:

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موافقم ما (( منظورم بچه های غیر رشته کشاورزی هست )) اگه تونستیم تو مسابقه شرکت میکنیم اگه نه که اگه اجازه بدین برای نظرسنجی و دادن امتیاز به دوستان خدمت میرسیم :w27:
خب چرا ما نتونیم شرکت کنیم؟؟؟؟؟:confused::confused::confused:

گلابتون

مدیر بازنشسته

خب چرا ما نتونیم شرکت کنیم؟؟؟؟؟:confused::confused::confused:

نه نه نه...يه وقت خدايي نكرده اساعه ادب نشه...اتفاقا من خودم هم از اعضاي تالار كشاورزي نيستم...اما خب هميشه اينجا بودم و بهترين اوقاتم رو اينجا گذروندم....فقط منظور من از اين موضوع اين هست كه شكل و روشي به مسابقه بديم كه با روشهاي علمي تر برگزار بشه...ولي اين دليل بر عدم حضور غير هم رشته اي ها نيست( خدايي نكرده )

البته همانطور كه قبلا هم گفتم هنوز خودمم هم فكرم به جايي نرسيده....