[مسابقه] اگه گفتی ...؟

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا هورمون نزدیک شدی .
یه نوع فرومون خاص هستش که وقت یک زنبور به صورت تصادفی له میشه یا نیش میزنه از بدن له شده یا انتهای غده ی زهرش در فضا متصاعد میشه و زنبور های دیگه رو به سمت محل هدایت میکنه که به دفاع در برابر کلنی بپردازند به همین خاطر هم وقتی کسی یک نیش میخوره باید منتظر نیش های بعدی باشه :neutral:;)

چه جالب این مطلبتون
ممنون
کلی یه اطلاعت من اضافه کردی

:gol::gol::gol::gol:

maten110

عضو جدید
منظورم همون کرم کدو بود :surprised:..درست بود که;)

من استاد غلط املایی هستم . زیاد بعد از این تتعجب نکنید.:D:D

(در ضمن نقل قول چطوری میزنید اونم چندین عدد دنبا هم در یه پست):D

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
سوا بعدی چیه اونوقت؟کی بود غلط دیکته میگرفت ؟ممدرضا داشته باش :w08:
عمه جان هورا.... غلط داري..... ؟؟ اي ول حميد جان .... بالاخره نمرديم از زهراجون يه غلط ملايي ديديم :w15::w12:
منظورم همون کرم کدو بود ..درست بود که;)

من استاد غلط املایی هستم . زیاد بعد از این تتعجب نکنید.:D

(در ضمن نقل قول چطوری میزنید اونم چندین عدد دنبا هم در یه پست)
متين جان اون زير كه چندتا مربع ميبيني موقعي كه خواستي نظر بدي يا پيام بزاري ميتوني براي نقل قول گرفتن يه تيك رو مربعي كه بعلاوه داره بزني بعد وارد قسمت نوشتن پيام بشي :gol::gol:
:w01:در مورد املا ناراحت نباش عمه جانم بموقع برات غلطگيري و تصحييح رو همراه با تذكر كتبي :w00:و در نهايت برق دادن:w29: و فلك كردن ختم به خير ميكنه ؟؟؟؟؟:confused:

چه جالب این مطلبتون

ممنون
کلی یه اطلاعت من اضافه کردی

:gol::gol:
عمه جان يادت باشه موقعي كه رفتي تو يه مزرعه نزديك كلني زنبور عسل هيچوقت زياد وجه ورجه نكني ....:w42: اگه خداي نكرده يه زنبوري رو سرت نشست كاري بهش نداشته باش :w46:چون له كردن زنبور:neutral: مساويست با حمله بقيه زنبورا اونم بخاطر اين فرمون كه حميدرضا جان فرمودند :w01:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد اشتباه تایپی الان دارم ابراز ندامت میکنم
:w05:
بعدشم دلم خواست
من مجازم میتونم اشتباه داشته باشم
اما
شماها
نهههههههههههههههههه

:w07:
:w00:
:w29:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
حميدرضا بدو يخ زديم

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
زهرا جان اينم از بچه هاي دامي يا زياد سر نميزنن يا .......

هورمون “لپتین” که مهارکننده اشتهاست، مدار مغز را بگونهای تحت تاثیر قرار میدهد که به ما میگوید چه زمان گرسنه و چه زمان سیر هستیم. ...

بابا من فقط دو واحد دامپروري اونم عمومي خوندم اونم او.... چند سال پيش .... نبود :gol::gol:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
افرین
تی تی جان
:w17::w17::w17::w17:
ببخشید اسم سخت یکم
:redface:
ممنون محمدرضا
:w27:
ما که اصلا دامپروری نداشتیم
:w05:
تی تی گلم
عزیزم سوا بعدی با شما
:w10:
زودی بگو تا تایپیک نخابید
:w27:
ممنونم

:w27::w27::w27:

tititoti

عضو جدید
اااِاِ؟؟
دست رشته است این تاپیک؟؟
:biggrin:
باشه..الان منم یه سئوال ساده می پرسم...:w10:

سئوالم رو در در رابطه با پرورش زنبور مطرح می کنم...

زنبور های نر و ملکه هر کدام در چند روزگی به سن بلوغ می رسند و قادر به پرواز خواهند بود؟

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
اااِاِ؟؟
دست رشته است این تاپیک؟؟
:biggrin:
باشه..الان منم یه سئوال ساده می پرسم...:w10:

سئوالم رو در در رابطه با پرورش زنبور مطرح می کنم...

زنبور های نر و ملکه هر کدام در چند روزگی به سن بلوغ می رسند و قادر به پرواز خواهند بود؟

زنبورهای نر از تخمهای بارورنشده بوجود می آیند.

مدت رشدشان(از تخم تا زنبور کامل)24 روز است.زنبور نر 12 روز پس از تولد به سن بلوغ میرسد و قادر به جفتگیری میباشد.زنبورهای نر از اواسط فروردین تا نیمه دوم تابستان در کندوها و همراه کارگران و ملکه زندگی میکنند.

ملكه تنها موجود ماده کامل وتنها تخمگذار جمعیت است که مثل زنبورهای کارگر از تخم بارور شده بوجود می آیند. ملکه مادر تمام زنبورهایی است که با وی در کندو زندگی میکنند.

مدت رشدش(از تخم تا موجود کامل)16تا17روز بوده و پس از رسیدن به سن بلوغ(4 تا 5 روز پس از تولد) در یک روز آفتابی حوالی بعدازظهر از کندو به خارج پرواز کرده و با حدود سیزده زنبور نر جفتگیری می کند

منبع

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز

مدت رشدشان(از تخم تا زنبور کامل)24 روز است.زنبور نر 12 روز پس از تولد به سن بلوغ میرسد و قادر به جفتگیری میباشد.زنبورهای نر از اواسط فروردین تا نیمه دوم تابستان در کندوها و همراه کارگران و ملکه زندگی میکنند.

ملكه تنها موجود ماده کامل وتنها تخمگذار جمعیت است که مثل زنبورهای کارگر از تخم بارور شده بوجود می آیند. ملکه مادر تمام زنبورهایی است که با وی در کندو زندگی میکنند.

مدت رشدش(از تخم تا موجود کامل)16تا17روز بوده و پس از رسیدن به سن بلوغ(4 تا 5 روز پس از تولد) در یک روز آفتابی حوالی بعدازظهر از کندو به خارج پرواز کرده و با حدود سیزده زنبور نر جفتگیری می کند

منبع
گل گفتي اي گل گفتي ولي خودمنونيم اينم از كلاساي حميدرضا داريم درسته زهرا ؟:gol::gol::gol:
برنده رو اعلام كنيد؟؟؟ نبود :gol:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
گل گفتي اي گل گفتي ولي خودمنونيم اينم از كلاساي حميدرضا داريم درسته زهرا ؟:gol::gol::gol:
واقعا محمدرضا درست میگی
حمیدرضا باعث شد منم در مورد زنبور یه چیزایی یاد بگیرم
امیدوارم شاگرد خوبی بوده باشم

سوال دارم
سوال دارم
دارم سوال
بپرسم ؟؟؟:D
عزیزم میخای تو مسابقه شرکت کنی؟
یا
سوال داری که جوابشو نمیدونی؟

اگر میخای تو مسابقه شرکت کنی
با اجازه
مصطفی عزیز و محمدرضای گلم و حمید رضا جان
برای اینکه تایپیک فعال بمونه

لطفا سوال جدید رو بزار
دوستان لطفا
در مورد سوالات بحث کنید
ممنونم

:)

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممدرضا جون خجالتمون میدی خوتونم بلدین اینارو مطالب پیچیده ای نیست ما هم ادعایی نداریم دوست من :w30:
تو همه ی کتاب ها مینویسن اینارو هدف رابطه برقرار کردنه بیشتر دوستان

tititoti

عضو جدید

منبع
همونطور که Fgni جان گفتن...

گل گفتی آی گل گفتی...:gol:

:w14::w14::w14::w14::w14:

باغبان جان تبریک

tititoti

عضو جدید
واقعا محمدرضا درست میگی
حمیدرضا باعث شد منم در مورد زنبور یه چیزایی یاد بگیرم
امیدوارم شاگرد خوبی بوده باشم

عزیزم میخای تو مسابقه شرکت کنی؟
یا
سوال داری که جوابشو نمیدونی؟

اگر میخای تو مسابقه شرکت کنی
با اجازه
مصطفی عزیز و محمدرضای گلم و حمید رضا جان
برای اینکه تایپیک فعال بمونه

لطفا سوال جدید رو بزار
دوستان لطفا
در مورد سوالات بحث کنید
ممنونم

:)

خواهش می کنم... اختیار دارید...;)

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند تا از کازبرد اونواع آنزیم در الیاف رو بگین :heart::gol::gol::gol:

دوست من نشد دیگه این تالار علوم دامیه تو این تاپیک هم سوالات مرتبط با علوم دامی مطرح میشه.لطف کن صفحه های قبلی رو ببین یا حد اقل کاربرد شاخه های دیگه ی کشاورزی در ارتباط با علوم دامی

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گل
یکی دیگه از بیماری های مشترک بین انسان و دام که توسط یک نوع باکتری گرم مثبت ایجاد میشهو یکی از نامهاش بروسلوز هست .لطفا توضیح کامل بدین به همراه نام دیگر این بیماری

بالا