مسائل شخصی کاربران: تفسیر کلمه ازدواج...یک عمر زندگی مشترک

Haaji

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب شد که پرسیدید. خودم هم میخواستم مسئله رو باز کنم که کسی دچار شبهه نشه. ببنید حرفی که زدم عموما از تجربم بوده در زندگی های افراد مختلفی که باهاشون نشست و برخاست داشتم. از قدیم گفتن تب تند عرقش زود میاد. این حرارت و اشتیاقی که از سمت خانم توی آشنایی در فضای مجازی شکل گرفته و بحران روحی که ایشون به واسطه پایان این رابطه دارن باهاش دست و پنجه نرم میکنن به نظر منطقی نمیاد. به نظر عشق نمیاد. بیشتر شبیه به یک هیجان عاطفی هست و همونطور که یکباره و بدون شناخت کافی شکل گرفته ممکنه دفعتا فروکش کنه. ضمن اینکه آسیب پذیر بودن خانم به لحاظ عاطفی این ذهنیت رو در من به وجود میاره که ادامه این ارتباط باعث بحران های شدیدتر روحی میشه و به ضرر این خانم هست.

این مطلب 100 که نه بلکه 1000% تأیید میشود.

متشکرم ابوالفضل جان که مثل یک مشاور خبره تحلیل کردی و جواب دادی.
دقیقا مطالبی رو که میخواستم بگم شما جوری گفتی که من دیگه به خودم اجازه اظهارنظر ندادم و فقط به تأیید بسنده کردم.
درود بر شما . . . . درود بر شما :gol:

اگه خانم مورد نظر بتونن دقیقا" متوجه بشن و درک کنن که آقا ابوالفضل چی گفته، من بهشون قول میدم که مشکلشون حل میشه. (توصیه میکنم مطلب آقا ابوالفضل رو 30 الی 40 دفعه بخونین)

آخرین ویرایش:

Topcoding

عضو جدید
با احساس زندگی کنیم ولی هیج وقت احساساتی نشیم

با احساس زندگی کنیم ولی هیج وقت احساساتی نشیم

با سلام
ازاین که این خانم الان توی شرایط بدی به سر می بره واقعا ناراحت هستم و امیدوارم که خیلی زود به شرایط آرمانی خودش برگرده. اما فک کنم که ایشان قبل از این رابطه با خانوادش کمی مشکل داره یعنی خانوادش اون رو درک نمی کنند، و این باعث شده که خودش دست به کار بشه و توی فضای مجازی شروع به پیدا کردن زوج خودش کنه ،من مخالف این کار نیستم به هر حال هر کسی این حق رو داره که زندگیش رو خودش انتخاب کنه ولی خب البته بعضی مسائل هم هست اینکه ایشان در سن کمی به سر می بره و جوان هست و پر از احساس و همین ممکن است باعث بروز مشکلاتی بشه که گاها غیر قابل جبران می شه
من نمی دانم بین این دختر و پسر چه حرفهایی رد و بدل شده و چه ملاکهایی برایشان مهمه ولی این که اول پسر قبول کرده که فکر کنه و بعد از شنیدن ملاکهای دختر نپذیرفته بهش حق می دم چون مسئله یه عمر زندگی ،توی این مسئله که نباید ترحم کرد ،باید کاملا روراست بود و همه شرایط رو به خوبی بررسی کرد.واما اون دختر ،من نمی تونم بگم که درکش می کنم چون هیچ کس نمی تونه جای کس دیگه ای باشه ولی خب من هم از احساساتم زخم خوردم و می دونم که چه دردی داره ،بعضی وقتا خواستم بی رحم بشم و بکل احساس رو بزارمش کنار ولی احساس هدیه خداوند به ما ست که البته باید کنترلش کرد. می دونم که اون دختر زندگیش فلجه و اصلا نمی تونه فکر کنه خب اولین قدم واسه شروع اینه که حقیقت رو با همه تلخیاش بپذیره و به دنبال تغییر دادن شرایط زندگیش باشه...
دوست عزیزی گفتن که آقایان هرگز تغییر نخواهندکرد،من کاری به جنسیت ندارم ولی توی وجود انسان نیرویی است که حتی از نیروهای جاذبه و... قویتره و اون نیروی اراده است
با اراده می تونیم هر کاری بکنیم اگه ایمان داشته باشیم که توی این دنیا هیچ مشکلی نیست که حل نشه و همه چی درست شدنیه اون وقت با به میدان آمدن اراده می بینید که همه چی درست شد.
ازدواج توی محیط مجازی و تصمیم گیری ها در این رابطه
کمی سختر می شه نسبت به دیگر نوع ازدواج ها.این ازدواج مثل راه رفتن روی لبه تیغ می مونه که اگه راه و رسمش رو بلد نباشی مطمئن باش شکست در کمینه
به فرض اینکه طرف تاپیکها و پستهای خوبی می زنه و خیلی عالی با کاربرا رفتار می کنه و امضاش محشره و ... نمی تونیم بگیم که آره اینا همه شخصیت طرفه و می شه شناختش و
این همونیه که من دنبالش بودم. ببینید دوستان ممکنه این حرفها و تاپیکهارو توی شرایط خوب نوشته باشه (انسان توی شرایط خوب ،حرفای خوب هم می زنه) ولی زندگی بی رحمتر از اینه که توی تصور بعضیامون هست (نمونش خود من) بعضی وقتا توی زندگی شرایطی پیش میاد و اینقدر عرصه بهت تنگ میشه که کارت به اعتیاد ،بمارستان ، خودکشی و ... می رسه (که امیدوارم هیچ وقت نرسه) و البته باید با دور اندیشی مانع رسیدن به این جور جاها شد.
ولی بازهم می گم شناخت برای ازدواج توی محیط مجازی خیلی سختر و دشوارتره تااینکه رفتار و دوستان و خانواده طرف رو ببینش و بعد تصمیم بگیری.
حرف آخر :
با احساس زندگی کنیم ولی هیچ وقت احساساتی نشیم .:gol:
شرمنده اگه زیاده حرف زدم از رنگها استفاده کردم تا از خوندنش خسته نشیدامیدوارم که تونسته باشم کمکی بکنم . موفق باشید:gol:

amir.s.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
ازاین که این خانم الان توی شرایط بدی به سر می بره واقعا ناراحت هستم و امیدوارم که خیلی زود به شرایط آرمانی خودش برگرده. اما فک کنم که ایشان قبل از این رابطه با خانوادش کمی مشکل داره یعنی خانوادش اون رو درک نمی کنند، و این باعث شده که خودش دست به کار بشه و توی فضای مجازی شروع به پیدا کردن زوج خودش کنه ،من مخالف این کار نیستم به هر حال هر کسی این حق رو داره که زندگیش رو خودش انتخاب کنه ولی خب البته بعضی مسائل هم هست اینکه ایشان در سن کمی به سر می بره و جوان هست و پر از احساس و همین ممکن است باعث بروز مشکلاتی بشه که گاها غیر قابل جبران می شه
من نمی دانم بین این دختر و پسر چه حرفهایی رد و بدل شده و چه ملاکهایی برایشان مهمه ولی این که اول پسر قبول کرده که فکر کنه و بعد از شنیدن ملاکهای دختر نپذیرفته بهش حق می دم چون مسئله یه عمر زندگی ،توی این مسئله که نباید ترحم کرد ،باید کاملا روراست بود و همه شرایط رو به خوبی بررسی کرد.واما اون دختر ،من نمی تونم بگم که درکش می کنم چون هیچ کس نمی تونه جای کس دیگه ای باشه ولی خب من هم از احساساتم زخم خوردم و می دونم که چه دردی داره ،بعضی وقتا خواستم بی رحم بشم و بکل احساس رو بزارمش کنار ولی احساس هدیه خداوند به ما ست که البته باید کنترلش کرد. می دونم که اون دختر زندگیش فلجه و اصلا نمی تونه فکر کنه خب اولین قدم واسه شروع اینه که حقیقت رو با همه تلخیاش بپذیره و به دنبال تغییر دادن شرایط زندگیش باشه...
دوست عزیزی گفتن که آقایان هرگز تغییر نخواهندکرد،من کاری به جنسیت ندارم ولی توی وجود انسان نیرویی است که حتی از نیروهای جاذبه و... قویتره و اون نیروی اراده است
با اراده می تونیم هر کاری بکنیم اگه ایمان داشته باشیم که توی این دنیا هیچ مشکلی نیست که حل نشه و همه چی درست شدنیه اون وقت با به میدان آمدن اراده می بینید که همه چی درست شد.
کمی سختر می شه نسبت به دیگر نوع ازدواج ها.این ازدواج مثل راه رفتن روی لبه تیغ می مونه که اگه راه و رسمش رو بلد نباشی مطمئن باش شکست در کمینه
به فرض اینکه طرف تاپیکها و پستهای خوبی می زنه و خیلی عالی با کاربرا رفتار می کنه و امضاش محشره و ... نمی تونیم بگیم که آره اینا همه شخصیت طرفه و می شه شناختش و
این همونیه که من دنبالش بودم. ببینید دوستان ممکنه این حرفها و تاپیکهارو توی شرایط خوب نوشته باشه (انسان توی شرایط خوب ،حرفای خوب هم می زنه) ولی زندگی بی رحمتر از اینه که توی تصور بعضیامون هست (نمونش خود من) بعضی وقتا توی زندگی شرایطی پیش میاد و اینقدر عرصه بهت تنگ میشه که کارت به اعتیاد ،بمارستان ، خودکشی و ... می رسه (که امیدوارم هیچ وقت نرسه) و البته باید با دور اندیشی مانع رسیدن به این جور جاها شد.
ولی بازهم می گم شناخت برای ازدواج توی محیط مجازی خیلی سختر و دشوارتره تااینکه رفتار و دوستان و خانواده طرف رو ببینش و بعد تصمیم بگیری.
حرف آخر :
با احساس زندگی کنیم ولیهیچ وقت احساساتی نشیم .:gol:
شرمنده اگه زیاده حرف زدم از رنگها استفاده کردم تا از خوندنش خسته نشیدامیدوارم که تونسته باشم کمکی بکنم . موفق باشید:gol:
خیلی عالی بود.واقعا دستت دردنکنه.
:gol::gol::gol:(((تشکر))):gol::gol::gol:

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببخشید ها! ولی این حرف خیلی نا منصفانه و توهین آمیز بود :warn:

نه نه قصد توهين نداشتم......
منظورم رو درست بيان نكردم گويا...
آقايون تقريبا براشون تغيير امكان پذير نيست و اين نشات گرفته از غرور و مردانگي آنهاست.....
ولي بلاعكس خانمها خودشون رو براي حفظ زندگيشون با شرايط جديد خودشون رو وفق ميدهند...
اميدوارم از من نرنجين...

mahboobeyeshab

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
حرف آخر :
با احساس زندگی کنیم ولی هیچ وقت احساساتی نشیم .:gol:

ببخشيييييييييييييييييييييييييييد.....
چرا ناراحت شدين خوب....!!!!

دختر شرقی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستای عزیز و مشاور ! سلام
من احساس این دختر گلمون رو کااااااملا درک می کنم .. خوب اگه فکر می کنه عاشقه حتما هست ، چون خانوما توی درک عشق معمولا مشکلی ندارن و چیز دیگه ای رو باهاش اشتباه نمی گیرن ..
با توجه به توضیحات آوای علم عزیز اینطور به نظر میرسه که این دو کبوتر همدیگه رو ندیدن چرا که آقا کبوتره رو حرفای خانوم کبوترمون ظاهرشو تصور کرده و نمی پذیره
اینکه آیا چنین عشقی درسته یا نه .. به هر حال عشقیه که به وجود اومده ، بیماری نیست که بخوای پیشگیری کنی .. گاهی البته میشه از پیشروی اش جلوگیری کرد .. یا اینکه به بی خیالی زد .. این در مورد گل دخترمون صدق نمی کنه به هر حال
من متاسفانه این دوست خوبمون (جنس لطیف ) رو نمی شناسم ، واسه همین نمی دونم پیشنهادی که می خوام بدم درسته یا نه ..
اما اگه اینقدر به این عشق اصرار داره بهتره یه قرار ملاقات با عشقش ترتیب بده .
ملاقات حضوری خیلی چیزها رو برای جفتشون شفاف می کنه
به هرحال مجازی که نمی تونن ازدواج کنن !!

فقط به آقای معشوقمون باید بگم که دخترا اگه واقعا یکی رو بخوان واسش حاضرن 180 درجه تغییر کنن .. حتی خیلی خانوما که ناخواسته ازدواج کردن هم ، به کل عوض شدن
اینطوری حداقل تلخی تغییر واسشون کمتر حس میشه

و به نازنین دختر عاشقمون هم میگم که به این احساس قشنگش به عنوان یه تجربه شیرین و تازه نگاه کنه .. آخرش هر چی بشه سعی کنه باهاش کنار بیاد
واسه تسکین دردهای عاطفیش هم می تونه به یه هنر بپردازه که شزط می بندم کارسازه و نه تنها باعث میشه کمتر احساس ناراحتی کنه بلکه چه بسا این غم یه هنرمند بی نظیر ازش بسازه

واسه جفتشون آرزوی خوشبختی دارم

Topcoding

عضو جدید
در سینه ما کینه کس راه ندارد

ببخشيييييييييييييييييييييييييييد.....
چرا ناراحت شدين خوب....!!!!
من ناراحت نشدم خواهرم:smile:

راجع به انعطاف پذیر تر بودن خانم ها شکی نیست به هر حال اونا یه جورایی مادر حساب می شن و سرشار از احساس...
ولی خوب وقتی پای عشق وسط میاد برای آقایان دیگه تغییر امکان پذیر نسیت معنا نداره ،چون اصلا غروری این وسط نیست(مردانگی هم به زور بازو و عربده زدن نیست بلکه گذاشتن لبخند روی لبهای یه انسان ناامیده هر چندکه دل خودش از ناامیدی موج می زنه)
------------
در بارگه عشق هوس راه ندارد
بس ناله و بس آه کشیدم زدل تنگ
شد عقده گلو گیر و نفس راه ندارد
دل درقفس سینه زند پر به هوایش
بیچاره نداند که قفس راه ندارد
...

Reza_pMe

عضو جدید
با سلام به همه کاربران گرامی

با بحثی دیگر پیرامون مسئله شخصی دوکاربر از کاربران گرامی سایت منتظر نظرات شما دوستان می باشیم

مسئله این دوستان:

خانمی واقایی هستند که برسر مسئله ازدواج خود دچار مشکل شده اند

ماجرا
ماجرا ازین جا اغاز می شود که خانم به فردی علاقه مند می شود حدود چندماهی از این احساس خود حرفی در میان نمی گذارد ..بعد از مدتی به یکی از دوستان این فرد در سایت موضوع را گویا میکند ..این دوست هم موضوع را به اقا میگوید
با توجه به اینکه خانم در شرایط روحی بدی نسبت به این امر قرار داشته با همدیگر صحبت میکنند وخانم

از علاقه خود نسبت به ایشون میگوید واز قصد ازدواجی که با ایشون دارد سخن میگوید

اقا هم که اول درباب ارام کردن دختر در میاد وشرایطش را میگوید بعد از مدتی میبیند ملاک هایی که در ذهنش دارد دراین خانم تقریبا هست والبته بدون دادن قول وگذاشتن شرط شناخت کامل از این خانم پیشنهاد اورا میپذیر د که تامل کند

طر چند روزی وسوالاتی که از خانم میکند از زندگی وطرز رفتارش رفتارهایی میبیند در ایشون که با اخلاقیاتش سازگار نیست وپیشنهاد اورا مبنی برازدواج اعلام میکند که نمی تواند بپذیرد

از طرفی حالات روحیات خانم وراحت نگذشتن از این مسئله از طرف دیگر ایا این ازدواج درست است یا نه هنوز هر دونفر را در شک وتردید نگه داتشته است

امیدوارم با نظرات خود راه های جدید را پیش رو این دوستان قرار دهید

لطفا از زدن پست های اضافی وتمسخر جدا خودداری شود تا شرمنده دوستان نشویم
در محیط اینترنت نمیتوان به ماهیت واقعی افراد پی برد و معمولا اینگونه آشناییها به نتیجه مطلوب نمی رسد چون در این گونه موارد
افراد خود را مطابق میل طرف مقابل معرفی میکنند
به نظر بنده این گونه روابط به سر انجام نمیرسد و هردو طرف ضربه می بینند
؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهم ثابت شده که اگه دختری از پسری خوشش بیاد بره بهش بگه حتی اگه اون پسر ، دختر رو دوس داشته باشه اما دیگه به فکر ازدواج با اون دختر نیست

من یاد گرفتم که اگر زمانی احساسی هم به پسری داشتم اونو بیان نکنم چون دست نیافتنیه

پس این اقدام خانوم از اول به نظر من اشتباه بود

حالا بعضی خانم ها که واقعا نمی تونن بگذرن از این احساس می تونن به گوشه ی چشمی به طرفشون بفهمونن اما این که با واسطه یا به طور مستقیم به پسر بگن و پیشنهاد از جانب دختر باشه شدیدا مخالفم

متاسفانه الان دیگه زمان پیامبر نیس و هیچکشم مثه پیامبر نیس پس این مورد رو فک کنم از حضرت خدیجه الگو نگیریم بهتره

اون زمان و اون آدم فرق می کرد

الان حتی پیشنهاد از جانب پسر هم باشه بعضی اوقات تا وقتی میبینن دختر بهشون علاقه پیدا کرده و اونو به دست اوردن سرد میشن

پس 2 مورد رو گفتم

1 - پیشنهاد از جانب دختر نباشه

2 - اگر واقعا قصد ازدواجه بهتره که قبل از اینکه روابط رو به سردی بره این کار انجام بشه

در این مورد هم به دختر خانم پیشنهاد می کنم به جنبه های منفی اخلاقیه طرفشون فکر کنن هر چن که ممکنه تا به حال جنبه ی بدی از اون پسر ندیدن

ولی سعی کنه سرشو به کار دیگه ای مشغول کنه

من خودم اگه این مورد پیش بیاد با پرداختن به کاری مثه نقاشی میتونم وقت خودمو پر کنم که اصلا بهش فکر نکنم

ها نکته ای که یادم رفت بگم اینه که در اینترنت چهره ی واقعی افراد رو نمیشه پی برد

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه کاربران گرامی

با بحثی دیگر پیرامون مسئله شخصی دوکاربر از کاربران گرامی سایت منتظر نظرات شما دوستان می باشیم

مسئله این دوستان:

خانمی واقایی هستند که برسر مسئله ازدواج خود دچار مشکل شده اند

ماجرا
ماجرا ازین جا اغاز می شود که خانم به فردی علاقه مند می شود حدود چندماهی از این احساس خود حرفی در میان نمی گذارد ..بعد از مدتی به یکی از دوستان این فرد در سایت موضوع را گویا میکند ..این دوست هم موضوع را به اقا میگوید
با توجه به اینکه خانم در شرایط روحی بدی نسبت به این امر قرار داشته با همدیگر صحبت میکنند وخانم

از علاقه خود نسبت به ایشون میگوید واز قصد ازدواجی که با ایشون دارد سخن میگوید

اقا هم که اول درباب ارام کردن دختر در میاد وشرایطش را میگوید بعد از مدتی میبیند ملاک هایی که در ذهنش دارد دراین خانم تقریبا هست والبته بدون دادن قول وگذاشتن شرط شناخت کامل از این خانم پیشنهاد اورا میپذیر د که تامل کند

طر چند روزی وسوالاتی که از خانم میکند از زندگی وطرز رفتارش رفتارهایی میبیند در ایشون که با اخلاقیاتش سازگار نیست وپیشنهاد اورا مبنی برازدواج اعلام میکند که نمی تواند بپذیرد

از طرفی حالات روحیات خانم وراحت نگذشتن از این مسئله از طرف دیگر ایا این ازدواج درست است یا نه هنوز هر دونفر را در شک وتردید نگه داتشته است

امیدوارم با نظرات خود راه های جدید را پیش رو این دوستان قرار دهید

لطفا از زدن پست های اضافی وتمسخر جدا خودداری شود تا شرمنده دوستان نشویم

سلام و ...
شاید نظری که می دم خیلی خشک باشه ولی نظرمو می دم
اولا که با نظر دوستان که فرمودند که ترحم شاید آغاز خوبی داشته ولی هیچ تضمینی نیست که ادامه خوبی داشته باشه موافقم
در بهترین حالت ممکنه که پسر منت دختر را بزاره که من که نمی خواستمت و .....
اما در مورد ازدواج اگر در همدیگر نقاط مشترکی نمی بینند بهتره که ازدواج صورت نگیره و اگر بگیره به احتمال زیاد بیشتر شبیه به هوس می باشد
و هوس گزرا
در حاد ترین صورت هم می توان گذشت
فقط باید کمی به عقل رجوع کرد و اراده ...