مجازات اعدام .....آری ...خیر...؟

مجازات اعدام .....آری ...خیر...؟

• مجموع رای دهندگان
    45

Golden Boy

عضو جدید
فرشاد بذار من حواب ایشون رو بدم.
اولا که راجع به قران و تفسیرالمیزان و این چیزا صحبتی نمیکنم.عزیز من ما داریم راجع به اصل صحبتی میکنیم.یه اصل منطقی.چیزی که منطق قبول میکنه و عقل.حتی اگه قران شما اون قبول نداشته باشه.پس لطفا بحث رو مذهبی نکنید.ممنون میشم.انسان ها عقل دارن و از روی عقلشون تصمیم میگیرن.با تشکر

من دیگه وقت ندارم باید برم اگه خواستی چیزی بگی که حرست خالی شه میتونی بهم ایمیل کنی حتما میخونم.
باااااااااااااااای.

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیتونم قانعت کنم ..ولی میتونم اینو بهت بگم

با اعدام او طرف داداشت زنده میشه؟بچه اش دارای پدر میشه؟مادرت زنده میشه؟یا سکته زدن پدرت درست میشه؟کدوم یکی؟

دوست عزیز
تو نمیدونی که بعضی از انسانها در واقع قرار بوده حیوان باشن
هر چند که حتی حیوان هم از کشتن لذت نمیبره ولی بعضی از اونا میبرن

اینم همه اون نظریه پردازهایی که بهشون استناد میکنی قبول دارن که آدم دیگه تو سن 30 یا 40 اصلاح نمیشه.

اینجا تو کرمونشاه چند روز پیش یه یارو میره یکی رو که باهاش دعوا داشته میکشه، اونم چجوری
زنده زنده میل گرد میزار ته پاش اونقدر میکوبه که به زانوش میرسه
کلی شکنجش میده بعد دوتا گلوله میزنه تو چشماش و دوتا میزنه تو گوشهاش
طرف حدود 40 45 سال سن داره

آدرسشو میدم بری ازش تشکر کنی و باهاش صحبت کنی شاید اخلاقش تغییر کرد و خوب شد!

عزیز من کسی که اینجوری یکی دیگه رو شکنجه میده دیگه انسان نیست. حتی حیوان هم نیست. زنده بودن این موجود چه سودی به حال جامعه داره جز اینکه داغیه رو سینه اون مادر بیچاره

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
تازه یه سوال دیگه که جالبه و دوست عزیز نیز مطرح کردند مثلا اعدام صدام
دوستان فکر میکنند اعدام فردی که مثلا 20 نفر رو کشته سودی داره ؟؟؟؟ ایا گرفتن جان یک انسان در برابر جان 20 -30 یا حتی بیشتر انسان ایا عدالت و برابری جرم با مجازات است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا یکی رو به خاطر قتل یه نفر اعدام کنند یکی رو هم به خاطر قتل صد نفر فکر میکنید در مورد هر دوی اینا به یک اندازه عدالت رعایت شده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آقا جان سفسطه نکن دیگه
یعنی به نظر شما اینه که حبس ابد برا هردوتاشون یه حکم عادلانست؟ هم بند باشن چطوره؟
شایدم منظورت اینه که باید اونی رو که یکی رو کشته دار زد ولی اونی که 30 نفر رو کشته شکنجه داد تا بمیره؟!

اگه عقلی در نظر بگیری صدام تو سن پیری هیچ جوری اصلاح نمیشه دیگه. هرکی بگه اصلاح میشه دروغ میگه. پس چه بهتر که نباشه.
اگر هم دینی در نظر بگیری که خدا گفته اعدامش کنن نه اینکه بفهمه چیکار کرده، چون بعد از مرگش که دیگه داستان فرق داره. دلیلش اینه که لیاقت زنده بودن رو نداره.

شما یه وسیله به من میدی استفاده کنم، ببینی بد استفاده میکنم ازم میگیریش.

sara shirazi

عضو جدید
سلام به نظرم این خیلی ابلهانه اس که یه ادمی که ممکنه خودش در روز 100000000000000000 تا کار بد یا گناه یا هر چیزی حتی مثه شکستن دل ادما انجام بده اونوقت صلاحیت داشته باشه که جون یه ادم دیگه رو بگیره من مخالفم و البته مخالفته 1 ادم 10 تا ادم هیچ اثری نداره مگه اینکه همه با هم موج بشن و بگن این حق ماست نظر بدیم.تغییر بدیم

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دیگه وقت ندارم باید برم اگه خواستی چیزی بگی که حرست خالی شه میتونی بهم ایمیل کنی حتما میخونم.
باااااااااااااااای.
ممنون از وقتی که گذاشتین اما ترجیح میدم با آدمای بی ادب هم صحبت نشم.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من آدم احساسی نیستم.اما شهروز جان پسرم احساس نسز بخشی از زندگیه ماست.نه نه من نمیگم از روی احساس باید حکم داد.به هیچ وجه.اما برای اجرای عدالت باید احساس افراد رو هم در نظر گرفت.:gol:

من نمیدونم منظور شما ا.ن هست یا ع.خ اما در مورد هر دوی اونا و افراد امثال اونا هم نظر من اینه که دادگاه صالح باید محاکمشون کنه.اگه گفتن اعدام نشه ما هم میگیم چشم.

عزیز جان معلوم شد که پست های منو با دقت نخوندی چون من جواب این سوا رو دادم.تاکید کردم که منظور من از اعدام اعدام کسی هست که ما از قاتل بودنش اطمینان داریم و خودش هم به قتل اعتراف کرده.حتی اگه دادگاه و محاکمه ی اون فرد سالها طول بکشه باید مجرم اصلی معلوم بشه.ایراد شما اینه که دارین جزیی و در مورد کشور ما که خیلی اعدام استباه شده صحبت میکنید.من دارم از اصل ها سخن میگم.اصلی که لا اقل محدوده ی مکانی نمیشناسه.حالا میشه زمان رو هم بهش اضافه کرد.

آ باریکلااا.خوشم اومد.نه عزیز من اینا جرمشون یکی نیست.جرم اونی که یه نفر آدم رو کشته اعدام هست.ببینین منظورم کسیه که قتل عمد میکنه نه سهو.اینو داد میزنم که همتون بشنوین.اما در مورد کسی مثل صدام به نظر من اعدام کمه.شما از اونور میگین منم از اینور.اگه مجازاتی بالاتر از اعدام و گرفتن حق زندگی دارین ممنون میشم به ما هم بگین.در ضمن شما به این نکته هم توجه کنید که تا روز قیامت از صدام به عنوان یه فرد دیکتاتور و حیوان صفت نام برده میشه اما اون فرد رو ممکنه حتی بعد از یک سال فراموش کنند.پس نه دوستان جرم اینا یکی نیست.اما مجازاتشون اونجور که شما میخواین نیست.
حالا بذارین من یه سوال از شما بپرسم.اگه یه نفر بیاد داداش منو به این خاطر که از قیافش خوشش نمیاد بکشش بعد هم از کارش تعریف نکنه شما میگین که حبس ابد.اونوقت اون یکی داداش من که تو یه تصادف رانندگی یه نفر رو میکشه اونم میشه قتل غیر عمد و حبس ابد.حالا به نظر شما آیا این دو جرم یکی هست؟این دو نفر یکی هستن؟باید به یه صورت باهاشون برخورد بشه؟
اولا من نظر شما رو خوندم که پاسخ دادم و بیشترم از جوامعی که اعدام رو لغو کردن حرف زدم نه ایران چون این امر اشتباه در اعدام در هر جایی میتونه رخ بده که چون زمانی در ان جوامع نیز زیاد بود به این نتیجه رسیدن لغوش کنند
و دوما وقتی بحث ما در مورد قتلها و اعدام هست از قتل عمد هست که براش از حبس ابد میگیم وگرنه هم تو جوامعی که گفتم و هم در افکار ما قتل غیر عمد که حتی حبس ابد نیز نمیخواد

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی که داداشمو تبریه کردی عزیزم.چقدر تو مهربونی:gol:
اما پس داداش من که مرده چی؟خونش چی میشه؟
میدونی قرار بود یه ما دیگه پدر بشه؟بچش چی میشه؟بدون پدر؟میدونی زن داداش من تو 25 سالگی بیوه شده؟جوونیش حروم میشه؟میدونی بعد از مرگ داداشم مادرم دق کرد و مرد؟میدونی بابام سکته ی قلبی کرد؟
بابا میخوام صد سال سیاه اون آدم نشه.خون داداشم هیچی.یتیم شدن بچش چی؟بیوه شدن زنش چی؟دق مرگ شدن مدرم چی؟کی باید منتظر باشم که بابام از روی ناراحتی سکته دومی رو میزنه؟میشه اینا رو جواب بدی؟تو منو قانع کن منم قاتل داداش و مادر و عامل بیوه شدن زن داداشم و یتیم شدن بچه داداشم و سکته پدرم رو میبخشم
همون احساساتی که گفته شد و بحثی که میکنیم
ما یه مورد داشتیم که یه پسر جوون بر سر مسائلی زده بود یکی دیگه رو کشته بود و قتلشم عمد و حکم قصاص داده شده بود خب ؟؟؟؟ اون روزای اول و ماههای اول خانواده مقتول فقط از اعدام حرف میزدن و این حرفایی که شما میگی نمیدونم باباش چی شده ننه اش چی شده اگه زنده بود زن میگرفت اگه زن میگرفت بچه دار مشد اگه بچه دار میشد نوه دار میشد اگه ال میشد بل میشد جیمبیلی جمبل میشد و .............. و در نتیجه اون ماههای اول در شرایط احساسی و بحرانی حتی اگه میلیاردها میریختی جلوی پاشون رضایت نمی دادن و فقط اعدام میخواستن تا اینکه پسره سه سال تو زندان موند و این رفت اون اومد و هی رفت و امد و صلح و سازش و ..... تا اخر همونایی که روز اول میلیاردها نیز راضیشون نمی کرد قبول کردن 100 میلیون گرفتن رضایت دادن و طرفم که سه سال زندان بود حکم عمومی اش حساب شد و ازاد شد
همه ما وقتی داغیم و احساسی حرفهای زیادی میزنیم و حاضر هستیم صدها نفر رو به اعدام بفرستیم ولی اگه مدتی بگذره و خوب و منطقی فکر کنیم به نظر دوستمون میرسیم که درسته اگه زنده می مونه زن میگرفت اگه زن میگرفت بچه دار میشد اگه بچه دار میشد نوه دار میشد و .......... ولی مگه با اعدام این طرف بچه ما زنده میشه که دوباره این راهو بره ؟؟؟

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیتونم قانعت کنم ..ولی میتونم اینو بهت بگم

با اعدام او طرف داداشت زنده میشه؟بچه اش دارای پدر میشه؟مادرت زنده میشه؟یا سکته زدن پدرت درست میشه؟کدوم یکی؟

ببین عزیزم قرار نیست با اعدام اون فرد داداش من زنده بشه.شما توی تعریفتون از مجازات یکم اشتباه میکنید.مجازات واسه این نیست که حقی که از کسی گرفته شده بهش برگردونده بشه.مجازات یعنی متنبه کردن و به جزای عمل رساندن فرد مجرم بسته به جرمی که مرتکب شده.مثلا اگهکسی از خونه ی شما 100 میلیون دزدی کنه بعد که دستگیر بشه اون مقدار رو پس بده آیا این فرد دیگه نباید بره زندان؟نباید مجازات بشه؟پس قرار نیست با کشتن اون فرد داداش من زنده بش یا مادرم یا موارد دیگه که ذکر کردین.یه مرد دیگه هم که تو شما بنده دیدم و لازم میدوم ذکر کنم اینه که متاسفانه شما به اثر جرم توجهی ندارین.یعنی فقط به اون جرم توجه میکنین.فرض کنید برای قاتل برادر من 20 سال زندان بریده شده.مادر من یه هفته بعد در اثر ناراحتی سکته میکنه و میمیره آیا اون فرد عامل مرگ مادر من نیست؟یعنی باید 10 سال دیگه به جرمش اضافه بشه؟ببینین قاچاق اسلحه و مواد مخدر چرا حکمش اعداه؟این که یه خرید و فروش سادس؟اما به این توجه کنید که بردا با اون اسلحه جون افراد بیگناه ریخته میشه.کسی که 100 کیلو مواد قاچاق میکنه که نمیخوا بذاره تو دکور خونشون.این مواد فردا جوونا رو از بین میبره.مغز ها رو نابود میکنه.جامعه رو تضعیف و سست میکنه.خانواده رو از هم میپاشه و بسیاری موارد دیگه.پس ما باید به اثر جرم هم دقت کنیم.یه حکم منصفانه حکمی هست که به همه ی زوایا نگاه کنه.ما که نمیخوایم با مجازات فرد قاتل مقتول رو زنده کنیم.میخوایم اون فرد رو مجازات کنیم.ای کاش میشد در مورد قصاص از خود فرد مقتول سوال کرد.به نظر شما چی میگفت؟رضایت میداد؟
یه مورد دیگه که لازم میدونم عرض کنم اینه که روابط رو هم باید در نظر گرفت.دوستمون گفت بشر آفریده ی بشر نیست.ما هم گفتیم درست.حق با شما.اما وقتی داداش من مریض شد من بودم که ازش پرستاری کردم.وقتی بیمارستان بستری بود من بودم که شب تا صبح بیدار بودم بالا سرش.
من فکر میکنم با حذف کردن حکم اعدام یه مقدار جان افراد رو کم ارزش میکنیم.:gol:

godmaycry

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون احساساتی که گفته شد و بحثی که میکنیم
ما یه مورد داشتیم که یه پسر جوون بر سر مسائلی زده بود یکی دیگه رو کشته بود و قتلشم عمد و حکم قصاص داده شده بود خب ؟؟؟؟ اون روزای اول و ماههای اول خانواده مقتول فقط از اعدام حرف میزدن و این حرفایی که شما میگی نمیدونم باباش چی شده ننه اش چی شده اگه زنده بود زن میگرفت اگه زن میگرفت بچه دار مشد اگه بچه دار میشد نوه دار میشد اگه ال میشد بل میشد جیمبیلی جمبل میشد و .............. و در نتیجه اون ماههای اول در شرایط احساسی و بحرانی حتی اگه میلیاردها میریختی جلوی پاشون رضایت نمی دادن و فقط اعدام میخواستن تا اینکه پسره سه سال تو زندان موند و این رفت اون اومد و هی رفت و امد و صلح و سازش و ..... تا اخر همونایی که روز اول میلیاردها نیز راضیشون نمی کرد قبول کردن 100 میلیون گرفتن رضایت دادن و طرفم که سه سال زندان بود حکم عمومی اش حساب شد و ازاد شد
همه ما وقتی داغیم و احساسی حرفهای زیادی میزنیم و حاضر هستیم صدها نفر رو به اعدام بفرستیم ولی اگه مدتی بگذره و خوب و منطقی فکر کنیم به نظر دوستمون میرسیم که درسته اگه زنده می مونه زن میگرفت اگه زن میگرفت بچه دار میشد اگه بچه دار میشد نوه دار میشد و .......... ولی مگه با اعدام این طرف بچه ما زنده میشه که دوباره این راهو بره ؟؟؟
اتفاقا من با دیه مخالفم.مخالف صد در صد.حالا موضوع بحث چیز دیگه ای هست.منم از این موارد دیدم.
شما رو ارجاع میدم به پست قبلیم.شما نیز باید اثر جرم رو در نظر بگیرین.:gol:

ارسن

عضو جدید
باااااااااااااااای.

اخه برادر دینی و مذهبی بنده شما چی گیرت میاد که اینجوری صحبت میکنی
همون دینی که بهش مینازی بهت نگفته چه طوری حرف بزنی

قرآن شما به شما اینجور حرف زدن رو یاد داده؟

نه اقای محترم قران اینگونه یادمون نداده اما متاسفانه بعضی افراد ......

Sinai

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تو كار خدا نبايد دخالت كرد

حبس ابد واسه اينكار خوبه. ولي خوب اينجا نميخوان خرج بكشن و كارو تموم كنن :surprised:

moji777

عضو جدید
salam khoda ghovvat
bebinin ehsasi barkhord nakonim avvalan dastoore eedam nasse sarihe qurane. pas behtare to kare khoda dekhalat nakonim. vali emkan dare ye ghazi eshtebahi hokme eedam sader kone. pas delili nedare hame ro ba ye choob beroonim dar zemn hala ke ye seri keshvarhaye bigane eedam ro mamnooa kardan ma ham koorkoorane donbale roe oona bashim, dar kol man ba in hokm movafegham choon dastoore khodas :)