مباحث مرتبط با مهندسان (ناپیوسته علمی-کاربردی و تکنولوژی)

دوستان یه سوال
من کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری بودم بخاطر همین بهم اجازه پروانه طراحی تا پایه 2 دادن میخام بدونم با ارشد معماری دیجیتال یا بایونیک میتونم از پایه 2 طراحی بالاتر برم ؟
با دکترا معماری چی؟
لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال
من کارشناسی مهندسی تکنولوژی معماری بودم بخاطر همین بهم اجازه پروانه طراحی تا پایه 2 دادن میخام بدونم با ارشد معماری دیجیتال یا بایونیک میتونم از پایه 2 طراحی بالاتر برم ؟
با دکترا معماری چی؟
لطفا اگه کسی اطلاعی داره بگه؟
ارشد معماری 100% درست میشه...منم شرایط شمارو دارم ...واسه همین میرم ارشد...ولی گفته مهندسی معماری باید باشه فکر کنم...اینو حتما باید بپرسید

ارشد معماری 100% درست میشه...منم شرایط شمارو دارم ...واسه همین میرم ارشد...ولی گفته مهندسی معماری باید باشه فکر کنم...اینو حتما باید بپرسید
یعنی ارشد معماری دیجیتال یا بایونیک
یا دکترا معماری درست نمیشه؟

arefeh

کاربر ممتاز
این که با ارشد معماری 100% درست میشه رو کجا مطالعه کردید؟ ما خیلی پیگیری کردیم گفتند هیج حا این رو نگفتند.
ببینید دوستان آزمون نظام اگه رو اسمش دقت کنید آزمون کارشناسی هست و تحصیلات تکمیلی فقط در سنوات تاثیر داره و به اضافه اینکه "اگر درسی رو که تو کارشناسی باید پاس میکردید و پاس نشده اگر اگر تو ارشد پوشش داده بشه "
این که با ارشد حل میشه یه شایعه بوده برا اینکه بچه ها برن دنبال ارشد.
آموزش نظام در جواب گفت "تنها در حالتی که اون درس های خواسته شده کمسیون هم ارزی رو تو ارشد داشته باشید"
من ارشدم تمام شده و هیج کدوم اون درس ها و یا مشابه شون رو نداشتیم.

عزیزم فکر کنم چون شما توی بحث نبودید منظورمونو بد متوجه شدید....بنده تا پایه 2 میتونم طراحی بگیرم چون کدم مرتبطه....از نظام مهندسی سئوال کردم بخوام کد اصلی بگیرم راهی هست گفتند بله ارشد مهندسی معماری بخونید.....
وگرنه من نگفتم کسی که معماری نخونده یهو بیاد ارشد بخونه میتونه طراحی بگیره....این واقعا مسخره...به نوعی حقه ما از بین میره....من خودم کمیسیون هم ارزی گفت تمام واحدها رو پاس کردی ولی چون اسم مدرکت تکنولوژی هست بهت کد اصلی نمیدیم....من ارشد رو برای اینکه کدم مرتبط بشه و البته خیلی دلایل دیگ دارم میگیرم....
امیدوارم سوء تفاهمی که شما پیدا کردید حل شده باشه....منو مرید دکتر گلابچی بحثمون سراین موضوع بود:D

arefeh

کاربر ممتاز
یعنی ارشد معماری دیجیتال یا بایونیک
یا دکترا معماری درست نمیشه؟

والا معماری بیونیک و دیجیتال رو خدایی نمیدونم....از نظام هم بپرسیم بعید میدونم که بدونن اصلا این رشته ها چی هستن....چ برسه که بخوان درست راهنمایی کنند...ولی مهندسی معماری رو مطمئنم چون با مسئول نظام نه تنها یه بار چندین بار توی زمانهای مختلف و به صورتهای مختلف و از افراد مختلف سازمان پرسیدم و همه هم این حرفو به من زدند...آخرین بار هم بعد از نتایج این دوره پرسیدم و بهش تا حتی گفتم امسال من ارشد قبولم اونوقت میتونم همون موقع بیام ...گفت نگران نباش مهندس شما الان هم پروانه ظراحی رو بگیری بعد از فارغ التحصیلیت خودمون برات درست میکنیم...بازم باهاش اتمام حجت کردم گفتم نرم 2 سال دیگ بیام بگی مصوبه تغییر کرده من الان روی حرف شما دارم هزینه میکنم برای ارشد(البته اینو که دروغ گفتم خدایی چون شاید 10% دلیلش این باشه)اما گفت بهتون قول میدیم که این قضیه درسته ...با خیال راحت برو بخون:smile:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
عزیزم فکر کنم چون شما توی بحث نبودید منظورمونو بد متوجه شدید....بنده تا پایه 2 میتونم طراحی بگیرم چون کدم مرتبطه....از نظام مهندسی سئوال کردم بخوام کد اصلی بگیرم راهی هست گفتند بله ارشد مهندسی معماری بخونید.....
وگرنه من نگفتم کسی که معماری نخونده یهو بیاد ارشد بخونه میتونه طراحی بگیره....این واقعا مسخره...به نوعی حقه ما از بین میره....من خودم کمیسیون هم ارزی گفت تمام واحدها رو پاس کردی ولی چون اسم مدرکت تکنولوژی هست بهت کد اصلی نمیدیم....منارشد رو برای اینکه کدم مرتبط بشه و البته خیلی دلایل دیگ دارم میگیرم....
امیدوارم سوء تفاهمی که شما پیدا کردید حل شده باشه....منو مرید دکتر گلابچی بحثمون سراین موضوع بود:D

نه کاملا متوجه مبحث شدم مهندس جان. چون تاپیک عمومی بود جواب دادم. بحث من هم سر همین ارتقا پایه بود که پرسیدم از کدوم مرجع با اطمینان گفتید چون در جواب ما گفتند فعلا امکان ارتقا پایه برای کد مرتبط به هیچ وجه نیست.
نکته دیگه اینکه نظام مهندسی زیر مجموعه مسکن وشهرسازی هست(الان راه و شهرسازی). همون طور هم که می دونید کمیسیون هم ارزی رو هم مسکن و شهرسازی بررسی میکنه نه نظام مهندسی.
من یکی از دوستام که عضو نظام مازندارن هست دوره قبل برای شرکت تو آزمون طراحی خودش شخصا مجبور شد مدارک رو ببره تهران برا کمسیون که اجازه شرکت تو آزمون بهش بدن در صورتی که نظام گیلان از ما تعهد گرفت که شرکت کنیم بعد اگه کمیسیون نخوند پای خودمون.این رو گفتم که بگم تو بعضی نظام مهندسی ها شیوه عمل متفاوت هست.

حتی ما از
آموزش یه نظام مهندسی که پرسیدم خودش هم نمی دونست گفت دورس ارشد چی ها هست؟ هیچ کدوم رو شامل میشه؟

اینم که مثال ورود از ی رشته دیگه رو زدم برا این بود که رو عنوان کارشناسی بودن آزمون دقت بیشتری کنیم.
مهم اینه که با سند خود مسکن و شهرسازی بگه .که تو آخرین اطلاعیه اش هم گفته تا پایه 2 و دروس رو زده.

آخرین ویرایش:

riahi_arc55

عضو جدید
این که با ارشد معماری 100% درست میشه رو کجا مطالعه کردید؟ ما خیلی پیگیری کردیم گفتند هیج حا این رو نگفتند.
ببینید دوستان آزمون نظام اگه رو اسمش دقت کنید آزمون کارشناسی هست و تحصیلات تکمیلی فقط در سنوات تاثیر داره و به اضافه اینکه "اگر درسی رو که تو کارشناسی باید پاس میکردید و پاس نشده اگر اگر تو ارشد پوشش داده بشه "
این که با ارشد حل میشه یه شایعه بوده برا اینکه بچه ها برن دنبال ارشد.
آموزش نظام در جواب گفت "تنها در حالتی که اون درس های خواسته شده کمسیون هم ارزی رو تو ارشد داشته باشید"
من ارشدم تمام شده و هیج کدوم اون درس ها و یا مشابه شون رو نداشتیم.

با سلام به دوست عزیز و دیگر عزیزانی که در مورد مدرک کارشناسی ارشد مطلب نوشته اند.

با اینکه این مطلب مرتبط با موضوع اینجا نیست وبهتره در تاپیک مربوطه بحث بشه ولی چون دوستان پستهای زیادی اینجا گذاشتن لازم دونستم مطلبی رو خدمتتون عرض کنم.

دوستان لطفا با مطالب مایوس کننده و کلی دیگران رو نا امید نکنید. دوستی که میفرمایید خیلی پیگیری کردید و کسی بهتون اینو نگفته....
یا دوستی که میگه نظام مهندسی به ما گفته میتونید.....
اولا خدمتتون عرض کنم که در نظامات اداری هر گونه مکالمات شفاهی غیر قابل ارجاع و سندیت میباشد.

اینو از این نظر گفتم که به حرفای این و اون توجهی نداشته باشید. ممکنه درست باشه ممکنه غلط....

دوما وقتی میفرمایید پیگیری و تحقیقات زیاد کردیم..... میتونم بپرسم کجا تحقیق و پیگیری کردید؟ کدوم قانونو خوندید؟ کدوم مصوبه؟ کدوم آیین نامه؟ کدوم بخشنامه؟ که اشاره کرده با ارشد مهندسی معماری نمیشه ؟

منم با خوندن بقیه پستها منظورتونو گرفتم ولی بحث اصلی من اینه که برای پیگیری و تحقیق به قوانین و مصوبات مکتوب مراجعه کنید. شرایط هر شخص با شخص دیگه متفاوته. حتی یک درس کم یا زیاد تاثیر زیادی در ارتقائ پروانتون داره.
با کارشناسی ارشد مهندسی معماری کدهای مرتبط به اصلی تبدیل میشوند
قابل توجه خانم عارفه که گفتید دنبال این هستید که با ارشد کد مرتبط بگیرید... و خیلی دلایل دیگه.... - شما با ارشد باید کد اصلی بگیرید نه مرتبط-

در آخر بخشنامه ای که مربوط به کارشناسی ارشد هست رو براتون گذاشتم.به بند 4 توجه کنید .به وضوح توضیح داده. اگر کسی این شرایط رو داره نظام مهندسی رو میتونه ملزم به اینکار بکنه.

مخلص کلام اینه که با خوندن قوانینن نظام مهندسی از حق و حقوقی که دارید میتونید آگاه باشید و اجازه ندید حقتون پایمال بشه. موفق و پیروز باشید

مشاهده پیوست کمیسیون هم ارزی7-12-92.pdf

riahi_arc55

عضو جدید
برای ما هم بسیار خوشحال کننده خواهد بود اگر ارشد باعث شود کلمه "تکنولوزی" تحت الشعاع قرار بگیرد.هم خوشحال میشم که2 سال ارشدم اینجا تاثیر داشته هم بحث تاپیک را منحرف نمی کنیم.
بحث ناامیدی و مایوس کردن نیست. بحث این است اگر اطلاعات موثق داریم با سند باشد که موجب خوشحالی باقی دوستان تکنولوژی هم شود.
یک نکته هم در پرانتز اینکه همین سند و مدرک باعث شد که کسی بتواند با توجه با زیربارنرفتن نظام برای شرکت با نشان دادنش مجبور کند که شرکت ش را درآزمون تایید کنند.
بحث پیگیری را هم کامل توضیح دادم. از نظام مهندسی 2 تا استان و مسکن و شهرسازی و مسکن و شهرسازی تهران و کمیسیون هم ارزی.
از علامت سوال هم برای نشان دادن سوالی بودن صحبت هایم استفاده کردم.که دوستان جواب بدهند.سوال من هم از دوست مون این بود شما از کجا متوجه شدید که ما هم بدونیم و حوشحال شیم.

امیدواریم که تفسیر از بند 4 همین موضوع باشد

دوست عزیز تو تاپیک" مهندسان تکنولوژی معماری ممنوع الطراحی!!! میتونید اطلاعات بهتری بدست بیارید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/260549-مهندسان-تکنولوژی-معماری-ممنوع-الطراحی!!/page31

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز تو تاپیک" مهندسان تکنولوژی معماری ممنوع الطراحی!!! میتونید اطلاعات بهتری بدست بیارید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/260549-مهندسان-تکنولوژی-معماری-ممنوع-الطراحی!!/page31

من رو که خیلی خوشحال کردید:smile: .
از عارفه هم ممنونم که بحث مون به ی نتیجه خوشحال کننده ختم شد.

اگر لطف کنید نقل قول ها رو پاک کنید پست های غیر مرتبط م رو پاک کنم

amin16228

عضو جدید
ببخشید آخرین سوال هم من بپرسم بعد حذف کنید . من یک در کسری دارم ولی ترم چهار ارشد هستم باید چکار کنم که بتونم ارتقاء پایه بگیرم ؟ با همین مهندسی ارشد درست میشه یا باید اون در (شناخت مواد و مصالح ) رو تو ارشد بصورت جبرانی بخونم ؟ لطفا به اینم جواب بدین .مرسی

arefeh

کاربر ممتاز
ببخشید آخرین سوال هم من بپرسم بعد حذف کنید . من یک در کسری دارم ولی ترم چهار ارشد هستم باید چکار کنم که بتونم ارتقاء پایه بگیرم ؟ با همین مهندسی ارشد درست میشه یا باید اون در (شناخت مواد و مصالح ) رو تو ارشد بصورت جبرانی بخونم ؟ لطفا به اینم جواب بدین .مرسی

نه دوست عزیز...اون واحد رو باید پاس کنید...تا ارشدتون تموم نشده برید از دانشگاه بپرسید شاید اگه دانشگاهتون مقطع کاردانی یا کارشناسی پیوسته داره این واحد رو بتونید بگذرونید و اونو توی نظام قبول کنند...پس اول از دانشگاه خودتون و بعد اگه موافقت کردند از نظام مهندسی و شهرسازی استانتون به صورت دقیق بپرسید اگر اونها هم با این وضعیت موافقت کردند که خوب مشکلی نیست یا یه پول کوچیک مشکلتون حل میشه....البته شما چجوری طراحی گرفتید؟؟؟ظراحی تا همون پایه 2 رو هم طبق کمیسیون هم ارزی میدن...بدون اون هم مگه اوکی شده؟؟؟

arefeh

کاربر ممتاز
با سلام به دوست عزیز و دیگر عزیزانی که در مورد مدرک کارشناسی ارشد مطلب نوشته اند.

با اینکه این مطلب مرتبط با موضوع اینجا نیست وبهتره در تاپیک مربوطه بحث بشه ولی چون دوستان پستهای زیادی اینجا گذاشتن لازم دونستم مطلبی رو خدمتتون عرض کنم.

دوستان لطفا با مطالب مایوس کننده و کلی دیگران رو نا امید نکنید. دوستی که میفرمایید خیلی پیگیری کردید و کسی بهتون اینو نگفته....
یا دوستی که میگه نظام مهندسی به ما گفته میتونید.....
اولا خدمتتون عرض کنم که در نظامات اداری هر گونه مکالمات شفاهی غیر قابل ارجاع و سندیت میباشد.

اینو از این نظر گفتم که به حرفای این و اون توجهی نداشته باشید. ممکنه درست باشه ممکنه غلط....

دوما وقتی میفرمایید پیگیری و تحقیقات زیاد کردیم..... میتونم بپرسم کجا تحقیق و پیگیری کردید؟ کدوم قانونو خوندید؟ کدوم مصوبه؟ کدوم آیین نامه؟ کدوم بخشنامه؟ که اشاره کرده با ارشد مهندسی معماری نمیشه ؟

منم با خوندن بقیه پستها منظورتونو گرفتم ولی بحث اصلی من اینه که برای پیگیری و تحقیق به قوانین و مصوبات مکتوب مراجعه کنید. شرایط هر شخص با شخص دیگه متفاوته. حتی یک درس کم یا زیاد تاثیر زیادی در ارتقائ پروانتون داره.
با کارشناسی ارشد مهندسی معماری کدهای مرتبط به اصلی تبدیل میشوند
قابل توجه خانم عارفه که گفتید دنبال این هستید که با ارشد کد مرتبط بگیرید... و خیلی دلایل دیگه.... - شما با ارشد باید کد اصلی بگیرید نه مرتبط-

در آخر بخشنامه ای که مربوط به کارشناسی ارشد هست رو براتون گذاشتم.به بند 4 توجه کنید .به وضوح توضیح داده. اگر کسی این شرایط رو داره نظام مهندسی رو میتونه ملزم به اینکار بکنه.

مخلص کلام اینه که با خوندن قوانینن نظام مهندسی از حق و حقوقی که دارید میتونید آگاه باشید و اجازه ندید حقتون پایمال بشه. موفق و پیروز باشید

مشاهده پیوست 219111
بله دیگه من الان مرتبطم باید با ارشد اصلی بگیرم...مگه چی گفتم؟؟!!!:eek::confused:یعنی برای همین مهندس عزیز اشتباه متوجه شده بود؟؟؟من جابجا گفته بودم؟؟!!:(عذرخواهی میکنم

riahi_arc55

عضو جدید

دوست عزیز در حال حاضر با توجه به مصوبات راه وشهرسازی (طبق بند 5 مصوبه بالا) اگر فقط یک درس کسری داشته باشید و مابقی شرایط رو داشته باشید پروانه نظارت بدون محدودیت بر حسب سنوات و پروانه طراحی فقط تا پایه 3 میتونید داشته باشید.

از اونجایی که قوانین متاسفانه دستخوش تغییرات میشوند اگر امکان پاس کردن دروس کسری خود را در دوره کارشناسی ارشد دارید حتما اقدام بفرمایید.

riahi_arc55

عضو جدید
وگرنه من نگفتم کسی که معماری نخونده یهو بیاد ارشد بخونه میتونه طراحی بگیره....این واقعا مسخره...به نوعی حقه ما از بین میره....من خودم کمیسیون هم ارزی گفت تمام واحدها رو پاس کردی ولی چون اسم مدرکت تکنولوژی هست بهت کد اصلی نمیدیم....من ارشد رو برای اینکه کدم مرتبط بشه و البته خیلی دلایل دیگ دارم میگیرم....

بله دیگه من الان مرتبطم باید با ارشد اصلی بگیرم...مگه چی گفتم؟؟!!!:eek::confused:یعنی برای همین مهندس عزیز اشتباه متوجه شده بود؟؟؟من جابجا گفته بودم؟؟!!:(عذرخواهی میکنم

خانم عارفه موضوع مهمی نبود ..... احتمالا اشتباه تایپی بوده.

arefeh

کاربر ممتاز
خانم عارفه موضوع مهمی نبود ..... احتمالا اشتباه تایپی بوده.

خخخخخ...میخواستم بنویستم برای اینکه کد مرتبطم بشه اصلی...چقدر جا انداختم...بله چیز مهمی نبود اما خوب متاسفانه بچه ها بیان ببینن بد برداشت میکنند و ممکنه به ضررشون باشه....
من معذرت میخوام ب خاظر بی دقتی:(

riahi_arc55

عضو جدید
چقدر واقعا جالبه.... هنوز نتایج آزمون طراحی نیومده و قراره 31 شهریور بیاد اونوقت ثبت نام آزمون جدید از شنبه شروع میشه و تا 31 شهریور هم بیشتر نیست و قابل تمدید نیست.... ظاهرا جای هیچ اعتراضی نمیزارن و احتمالا درآمدی که از آزمون عایدشون میشه در درجه اول قرار داره ...

اینم لینک اطلاعیه:

http://www.inbr.ir/News/uNew.aspx?ID=428

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این بند چهار شامل کسایی که کاردانی شون غیر معماری هم بوده میشه ؟؟ مثلا آموزش ابتدایی،برق ،و....
یا فقط شامل کاردانی معماری ؟

riahi_arc55

عضو جدید
این بند چهار شامل کسایی که کاردانی شون غیر معماری هم بوده میشه ؟؟ مثلا آموزش ابتدایی،برق ،و....
یا فقط شامل کاردانی معماری ؟

در بند 4 گفته که کسانی که کارشناسی مرتبط دارند.برای کارشناسی مرتبط حتما بایدکارشناسی مرتبط و کاردانی اصلی یا مرتبط داشته باشید.
ابتدا باید مشخص بشه که شما با مدرک کاردانی و کارشناسیتون حایز شرایط اخذ پروانه مرتبط میشوید یا نه؟
چون با توجه به بند 5 همین بخشنامه اگه فقط یک درس کسری داشته باشید فقط تا پایه 3 میتونید ارتقاء پروانه داشته باشید. واگر بیشتر از یک درس کسری داشته باشید هم نمیتونید پروانه بگیرید. رشته ای که شما عنوان فرمودید جزء رشته های اصلی یا مرتبط با معماری نیست و نمیتونه پروانه اشتغال معماری بگیره چون تعداد زیادی از دروس درون جدول کمسیون هم ارزی رو پاس نکرده.

vertex

اخراجی موقت
سلام
دوستان مطلع با کاردانی شهرسازی و کارشناسی معماری قطعا مدرک مرتبط با معماری میدن بدون حق طراحی . حالا اگر طرف ارشد بگیره طبق همون بند ۴ پروانه اصلی میگیره ؟؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دوستان مطلع با کاردانی شهرسازی و کارشناسی معماری قطعا مدرک مرتبط با معماری میدن بدون حق طراحی . حالا اگر طرف ارشد بگیره طبق همون بند ۴ پروانه اصلی میگیره ؟؟

دقیقا سوال من هم این بود. چون دیدم دوستم که شهرسازی خونده به استناد همین تصمیم گرفته حتما ارشد بخونه که مشکل ش حل شه.. میگه منم مرتبطم پس ارشد بگیرم میشم اصلی

vertex

اخراجی موقت
سلام
یه جوون مردی پیدا بشه جواب سوال ما رو بده .....

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودت که آخر جوون مردی و اطلاعات دقیق هستی مهندس !!!!!!!!!!!!!!! ولی احتمالش کمه پروانه طراحی بدن مگه اینکه تمام واحدهای نگذرونده رو تو ارشد بگذرونه در اون صورت تا پایه 3 میدن

vertex

اخراجی موقت
خودت که آخر جوون مردی و اطلاعات دقیق هستی مهندس !!!!!!!!!!!!!!! ولی احتمالش کمه پروانه طراحی بدن مگه اینکه تمام واحدهای نگذرونده رو تو ارشد بگذرونه در اون صورت تا پایه 3 میدن
مرسی مهندس لطف داری
ولی خداییش نمیدونم . اینقدر هم که این قوانین رو تغییر میدن آدم تکلیف خودش رو نمیدونه . به من باشه که کمسیون هم ارزی رو آتیش میزنم همه راحت بشن :)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

تو بند 4 معروف :) گفته با گرفتن ارشد مرتبط بودن به اصلی بودن تبدیل می شود. تفسیر درست از این بند چیست؟ کسی که کاردانی غیر مرتبط بوده هم الان کد مرتبط داره و داره نظارت هم انجام میده. برا طراحی این بند رو خونده میگه میشه

vertex

اخراجی موقت
تو بند 4 معروف :) گفته با گرفتن ارشد مرتبط بودن به اصلی بودن تبدیل می شود. تفسیر درست از این بند چیست؟ کسی که کاردانی غیر مرتبط بوده هم الان کد مرتبط داره و داره نظارت هم انجام میده. برا طراحی این بند رو خونده میگه میشه
طبق این بند باید بشه دیگه
یعنی اینا یه قانون که مصوب میکنند نباید همه جنبه هاش رو ببینند ؟؟؟؟ آخه مردیم و سر و سامانی ندیدیم .

riahi_arc55

عضو جدید
فکر میکنم این جمع بندی بتونه کمک کنه که سوالای زیادی جواب داده بشه.

دقیقا سوال من هم این بود. چون دیدم دوستم که شهرسازی خونده به استناد همین تصمیم گرفته حتما ارشد بخونه که مشکل ش حل شه.. میگه منم مرتبطم پس ارشد بگیرم میشم اصلی

دوستان گیلانی ظاهرا توجهی به بخشنامه ها ندارن.
در صفحه 33 این تاپیک یک جمع بندی کلی از قوانین کردیم. به مصوبه اول به تاریخ 91/11/4 بند 9 مراجعه بفرمایید.جوابتون رو میگیرید.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در صفحه 33 این تاپیک یک جمع بندی کلی از قوانین کردیم. به مصوبه اول به تاریخ 91/11/4 بند 9 مراجعه بفرمایید.جوابتون رو میگیرید.

دوست عزیز اگر پاسخی گویی براتون سخت هست. لطف بفرمایید کلا نقل قول نفرمایید.
من یک فردم یک سوال پرسیدم. معنی جمع بستن دوستان گیلانی یعنی چی؟؟!!

خیلی مختصر می تونستید بنویسید صفحه 33 جواب هست.

اینجا گروه بندی هست؟؟متاسفم.

خوش باشید با این باشگاه

vertex

اخراجی موقت
چه جالب ... دوستان گیلانی
ممنون دوست عزیز از بذل توجه . جوانمردی رو تمام و کمال نثار کردید .. متشکرم .

yasi_ys1363

عضو جدید
خدا به خیر بگذرونه !!!
جلسه هم انديشي مديران مسکن و ساختمان و
روساي ادارات مقررات ملّي ساختمان ادارات کل راه وشهرسازي استانها

"در ادامه جلسه آقاي دکتر شيباني اصل مديرکل دفتر سازمانهاي مهندسي و تشکلهاي حرفه‌اي پس از شنيدن نقطه نظرات تعدادي از استانها، ضمن تقدير از اقدامات انجام شده در زمينه برگزاري گردهمائي توسط دفتر مقررات ملّي ساختمان، در خصوص مسائل مربوط به حوزه نظام مهندسي، يکپارچه سازي سازمانهاي مهندسي و بازنگري قانون نظام مهندسي و آئين نامه‌هاي مربوطه و برنامه ريزي جهت انتخابات هيات مديره سازمان نظام کارداني و همچنين مسائل مربوط به کميسيون هم ارزي رشته‌ها مواردي را مطرح نموده و در پايان از تعامل مناسب دفاتر حوزه معاونت مسکن و ساختمان و همکاري مشترک با حوزه مقررات ملّي ساختمان ابراز خرسندي کردند."

arefeh

کاربر ممتاز
خدا به خیر بگذرونه !!!
جلسه هم انديشي مديران مسکن و ساختمان و
روساي ادارات مقررات ملّي ساختمان ادارات کل راه وشهرسازي استانها

"در ادامه جلسه آقاي دکتر شيباني اصل مديرکل دفتر سازمانهاي مهندسي و تشکلهاي حرفه‌اي پس از شنيدن نقطه نظرات تعدادي از استانها، ضمن تقدير از اقدامات انجام شده در زمينه برگزاري گردهمائي توسط دفتر مقررات ملّي ساختمان، در خصوص مسائل مربوط به حوزه نظام مهندسي، يکپارچه سازي سازمانهاي مهندسي و بازنگري قانون نظام مهندسي و آئين نامه‌هاي مربوطه و برنامه ريزي جهت انتخابات هيات مديره سازمان نظام کارداني و همچنين مسائل مربوط به کميسيون هم ارزي رشته‌ها مواردي را مطرح نموده و در پايان از تعامل مناسب دفاتر حوزه معاونت مسکن و ساختمان و همکاري مشترک با حوزه مقررات ملّي ساختمان ابراز خرسندي کردند."

الان ما هم باید از این همکاری مشترک ابراز خرسندی کنیم؟؟؟:eek:
دوستان مهندس ابراز خرسندی کنید...ابراز خرسندی کنید....زود...تند سریع....
الان ما که نفهمیدم یعنی چی؟؟؟مهندسین و ادارت میشینند دور هم به امید اون نهار مفصل بعد از جلسه...عمرا کسی توی این حلسات نقطه نظر بگه....والاااا...
حالا بیخیال ابراز خرسندی کنید شما هم....هاهاهاها