مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

azmot

عضو جدید
من در ازمون قبلی نما و مقطع زدم 20 شدم اما در اسفند فقط پلان کشیدم 23 شدم اما پلانهام کامل بود فکر کنم فقط به طرح نمره می دن

آذرهانا

عضو جدید
من نما و برش نزدم و لي پلانهام به نظر خودم خوب بود . منم سعي مي كنم پلاني كه سر جلسه كشيدم رو بزارم.

آذرهانا

عضو جدید
متاسفانه من سر جلسه مشكل كمي وقت داشتم ، براي جور كردن پاركينگ ها خيلي وقت از دست دادم.

آذرهانا

عضو جدید
احساس مي كنم كسايي كه نمره پلان رو گرفتن و لي نما و برش نزدن را با كم كردن 2 يا 3 نمره مردود كردن، نمي خواستن حق اونهايي كه دستشون سريعه و همه رو كشيدن ضايع بشه.

آذرهانا

عضو جدید
[QUOTE=pakak;6742214]با احترام به همه دوستایی که قبول شدن و تبریک خدا پدر ادم روراست بیامرزه که میگین همه شدن 25 تو دوستام همه شدن 1 جز من که 21 بودم اخه این چه وضعیه؟به خدا زیر 10 درصد قبول داده حتی کمتر من صبح 12 شهریور ساعت 9 اعلام تجمع میکنم جلو سازمان مقررات ملی ساختمان.بالای 15 باید قبول اعلام شه جون عزیزتون بیاین حقو بگیریم/به هرکسی دارین حتی اگه ازمن نداده برای ازدحام بیشتر بگین به حمایت بیاد.جون مادرتون بیاین قدرت نشون بدیم تنهام نزازین[/QUOTE]

واقعاً نمره 1 هم دادن ؟ خيلي مسخره س!

سرانو

عضو جدید
سلام دوست عزیز با نظرتون موافقم.یکی از کسانیکه قبول شده رمپ معلول رو فراموش کرده........واقعآ نمی دونم چی می شه گفت. حالا اینقدر ضوابط رو رعایت کن .

majia23

عضو جدید
بچه ها یه کتاب که پلان های طراحی شده مفید داشته باشه معرفی کنید
سر جلسه وقت برا فکر کردن به طراحی نداریم باید یه سری طرح های آماده همراهمون باشه

majia23

عضو جدید
دوستان یه سوال مهم
پلان نما و برش مورد تایید نظام مهندسی (نه شهرداری) رو از کجا میشه پیدا کرد؟؟

saeednasirimajd

عضو جدید
سلام من22 شدم بیاین اگر موافق باشید هر هفته یا هر 2هفته تمرین هایی رو در نظر بگیریم و اشکال گیری کنم

آذرهانا

عضو جدید
من تا هفته آینده یه سری ضوابط رو آماده می کنم اینجا می ذارم. شماها هم هر چه می تونید جمع کنید که یه بتونیم یه جزوه مرتب و جمع و جور داشته باشیم .
پلان استاندارد پله دوطرفه با آسانسور با ابعاد مشخص و درست رو هم می ذارم.

k.o.l.s.o.o.m

عضو جدید
بچه ها نمره شما هم کم شده ؟؟؟؟؟؟؟ من که از تعجب شاخام داره در میاد .همه ابعاد همه موارد طراحی رو رعایت کردم . این دیگه چه بساطیه ؟؟؟؟؟؟ خداااااااای من . فک کنم امتحان ندم دیگه بهتره اینطوری کمتر ناامید میشم .:(:surprised::(

آگرین

عضو جدید
بچه ها نمره شما هم کم شده ؟؟؟؟؟؟؟ من که از تعجب شاخام داره در میاد .همه ابعاد همه موارد طراحی رو رعایت کردم . این دیگه چه بساطیه ؟؟؟؟؟؟ خداااااااای من . فک کنم امتحان ندم دیگه بهتره اینطوری کمتر ناامید میشم .:(:surprised::(

نه این فکر رو نکن...باید حتما امتحان بدی و قبول ممیشی...من ازمون شهریور91 از صد نمره فکر کنم 12 یا 16 (دقیقا یادم نیست)شدم...ولی همه چی رو هم کشیدم ...حتی جواب سوال اول که تشریحی بود رو خیلی عالی جواب دادم ...پلانهام هم خیلی خوب شد .. برش ... بام ... همه چی روکشیده بودم فقط نما رو نصفه کشیدم و بهم 12 یا 16 دادن ....یعنی فقظ نمره سوال اول رو گرفتم ...و واقعا در حقم کم لطفی کرده بودن ولی ازمون اسفند باو جودی که نمره 25 از 50 شدم ولی در هر صورت قبول شدم...پس نا امید نشو

آگرین

عضو جدید
مشكل من سر جلسه امتحان اين بود كه براي طراحي خيلي وقت گذاشتم و اين باعث شد كه نتونم مقطع و نما بزنم. بيشتر وقتم هم براي پاركينگ ها تلف شد.
من هم برای رمپ و پارکینگ خیلی وقت گذاشتم تا ساعت 12 وقتم رو گرفت ولی همزمان به پلانها هم فکر میکردم و به محض تمام شدن پلانها با سرعت تمام نما و برش و کشیدم حتی دقایق آخر سایت پلان رو بادست کشیدم ...
مطمنا اگه یه برش و نما نصفه نمیه میکشیدی نمره قبولی رو میگرفتین
ایشالله آذر قبول میشین

s.y.s

عضو جدید
من اولین بار بود که اامتحان میدادم برای قبولی هم نرفته بودم
خیلیریلکس نما و برش و همه پلانها رو کشیدم
پلانام هم خیلی خوب شده بودند و راپیدی هم کردم
اما نمرم شد 17

در کمال نا باوری:cry:

shuka_s

عضو جدید
بچه ها خیلی خوبه که شمایی که امتحان دادین از تجربیاتتون بگین . من تازه آذر اولین باره که می خوام امتحان بدم . هر مطلبی هم که پیدا کردم حتما"اینجا می زارم

samar

عضو جدید
دوستان من یک سوال مهم دارم...یک پی دی اف تو سایت مقررات ملی هست که ضوابط و شرایط امتحان آذر ماه رو گذاشته..خودشم تاکید کرده که شرایط متفاوت شده..برای معماری این بار 3 تا آزمونه: نظارت ، طراحی و اجرا
تو زمان بندی امتحان هم 3 تا تاریخ گذاشته دقیقا...اما واسه ثبت نام کماکان 2 تا حالت نظارت و طراحی رو داره..مثل اسفند 91...من گیلان هستم تماس گرفتم نظام مهندسی گیلان اصلا خبر نداشتن...کسی می دونه قضیه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب بدید لطفا

k.o.l.s.o.o.m

عضو جدید
دوستان من یک سوال مهم دارم...یک پی دی اف تو سایت مقررات ملی هست که ضوابط و شرایط امتحان آذر ماه رو گذاشته..خودشم تاکید کرده که شرایط متفاوت شده..برای معماری این بار 3 تا آزمونه: نظارت ، طراحی و اجرا
تو زمان بندی امتحان هم 3 تا تاریخ گذاشته دقیقا...اما واسه ثبت نام کماکان 2 تا حالت نظارت و طراحی رو داره..مثل اسفند 91...من گیلان هستم تماس گرفتم نظام مهندسی گیلان اصلا خبر نداشتن...کسی می دونه قضیه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب بدید لطفا

قضیه اینه که ما قبول نشیم

shiva_adibi

عضو جدید
خوب دوست منم قبول شد امیدوارم بقیه بچه های سایتم قبول شده باشند :D

sara azadi

عضو جدید
بچه ها یه کتاب که پلان های طراحی شده مفید داشته باشه معرفی کنید
سر جلسه وقت برا فکر کردن به طراحی نداریم باید یه سری طرح های آماده همراهمون باشه

دوست عزیر پلان های آماده برای روز امتحان هیچ فایده ای نداره فقط وقت و تمرکزت رو میگیره این کارو باید روز های قبل از آزمون انجام بدی تا ذهنت آماده باشه چون مسئله آزمون رو پیچیده میدن تا کسی نتونه از پلان آماده استفاده کنه شما باید اونقدر ذهنت رو آماده کنی تا هر مسئله ای رو دادن سریع حل کنی و بری سراغ ترسیم

saeed.yadollahi

عضو جدید
یکی از دوستان یه سایتی رو معرفی کرده بودند به نام : http://tarhepardis.mihanblog.com/
من رفتم و جزوه هاشو خریدم.به نظرم خیلی خوبه.از کسی که معرفی کرده،ممنونم.سعی می کنم خلاصه هاشو بزارم.راستی من بار اولم هست که میخوام امتحان بدم. آزمون اجرا یعنی چی؟شامل چه کارهایی میشه؟

nini_nj

کاربر فعال
جواب بدید لطفا
برای ثبت نام آزمون اجرا باید اول توی قسمت سایر مهندسان و بعد معماری برید
داخل فرم راهنمای ثبت نام توضیح داده

respina

عضو جدید
یکی از دوستان یه سایتی رو معرفی کرده بودند به نام : http://tarhepardis.mihanblog.com/
من رفتم و جزوه هاشو خریدم.به نظرم خیلی خوبه.از کسی که معرفی کرده،ممنونم.سعی می کنم خلاصه هاشو بزارم.راستی من بار اولم هست که میخوام امتحان بدم. آزمون اجرا یعنی چی؟شامل چه کارهایی میشه؟

سلام
من هم میخواستم بخرم اما چون هیچ اطلاعاتی در موردش نداشتم هنوز نخریدم ، میشه یه کم در موردش توضیح بدید؟ به خصوص در مورد نقشه هاش، میخوام بدونم نقشه هاش واقعا بر اساس ضوابط نظام مهندسی هست؟ و اینکه نقشه هاش شامل چه قسمت هایی است؟ کامله یا نه؟ میشه منو راهنمایی کنین؟

s.y.s

عضو جدید

lسلام
میشه بفرمایید چند خریدید این جزوه رو و اینکه چه مطالبی توش داره

چون من خودم برای امتحان اسفند یک سری مطالب جمع آوری کردم می خوام ببینم این جزوه شما در چه حدی هست؟

لطفا سر فصل ها و قیمت رو بگید تا ببینم به کارم میاد بخرم یا نه؟

ممنون

nini_nj

کاربر فعال
ای بابا شما هم که همه جا تبلیغ این جزوه رو کردید!
آخه برای آزمون طراحی که جزوه به کارتون نمیاد!

saeed.yadollahi

عضو جدید
ای بابا شما هم که همه جا تبلیغ این جزوه رو کردید!
آخه برای آزمون طراحی که جزوه به کارتون نمیاد!
من نظره شخصیمو گفتم.به نظر من ت ضوابط رو ندونی،تا 4تا کاره درست رو نبینی نمیتونی.برای من که خوبه.برای من که نمیتونم هزینه کلاسای گرون رو بدم،ترجیح میدم برم دنبال جزوه و یکم هم خودم تلاش کنم.حداقل بعدش دلم نسوزه.جزوه ترسم فنی و ضوابط و چندین تا نقشه هست.

nini_nj

کاربر فعال
من نظره شخصیمو گفتم.به نظر من ت ضوابط رو ندونی،تا 4تا کاره درست رو نبینی نمیتونی.برای من که خوبه.برای من که نمیتونم هزینه کلاسای گرون رو بدم،ترجیح میدم برم دنبال جزوه و یکم هم خودم تلاش کنم.حداقل بعدش دلم نسوزه.جزوه ترسم فنی و ضوابط و چندین تا نقشه هست.
والله من که توی یکی از بهترین دانشگاه ها درس خوندم، امتحان اسکیس ارشد رو هم رتبه ی بالایی اوردم، چند سال هم هست که دارم کار طراحی میکنم، قوانین مقررات ملی رو هم از برم. هیچ کلاسی هم شرکت نکردم و جزوه ای هم نداشتم. اما دو سال هم هست که پشت این امتحان لعنتی با چند نمره ناقابل موندم!
اما کسایی رو هم میشناسم که توی کلاسای آنچنانی شرکت کردن ولی باز هم نتیجه ای نگرفتن!
واقعا نمیتونم بفهمم اینجا چه خبره؟!
نمیدونم شاید بهتره کسایی که قبول شدن نظر بدن!!!!

sara azadi

عضو جدید
والله من که توی یکی از بهترین دانشگاه ها درس خوندم، امتحان اسکیس ارشد رو هم رتبه ی بالایی اوردم، چند سال هم هست که دارم کار طراحی میکنم، قوانین مقررات ملی رو هم از برم. هیچ کلاسی هم شرکت نکردم و جزوه ای هم نداشتم. اما دو سال هم هست که پشت این امتحان لعنتی با چند نمره ناقابل موندم!
اما کسایی رو هم میشناسم که توی کلاسای آنچنانی شرکت کردن ولی باز هم نتیجه ای نگرفتن!
واقعا نمیتونم بفهمم اینجا چه خبره؟!
نمیدونم شاید بهتره کسایی که قبول شدن نظر بدن!!!!
دوست عزیز تا حالا کسی نتونسته از شکل نمره دادن به آزمون طراحی سردر بیارن من آزمون شهریور با 47 مردود شدم ولی آزمون اسفند رو قبول شدم . واسه آزمون شهریور دو تا از آزمونهای سالهای پیش رو تمرین کرده بودم ولی واسه آزمون اسفند مطلقا هیچ تمرینی نکرده بودم همین جوری رفتم سرجلسه و خوشبختانه قبول شدم . آزمون طراحی در حقیقت مثل یه ماراتن درجا میمونه که به نظرم کسی قبول میشه که به لحاظ روحی قوی باشه و بتونه استرسش رو کنترل کنه . چون سوال موضوع زیاد پیچیده ای نیست که کسی نتونه حلش کنه فقط موضوع اینه که وقتی سوال رو می بینی خودت رو نبازی و بتونی ترسیمات رو با کیفیت خوب تموم کنی. موضوعیکه به نظرم میرسه اینه که بچه های فروم بیشتر از اینکه کیفیت طراحی براشون مهم باشه دنبال ضوابط و استاندارها و از همه جالب تر جزوه !!!! هستند در حالیکه فکر می کنم هرآنچه که برای طراحی این آزمون لازمه تو مبحث چهارم مقررات ملی اومده موفق باشید

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز تا حالا کسی نتونسته از شکل نمره دادن به آزمون طراحی سردر بیارن من آزمون شهریور با 47 مردود شدم ولی آزمون اسفند رو قبول شدم . واسه آزمون شهریور دو تا از آزمونهای سالهای پیش رو تمرین کرده بودم ولی واسه آزمون اسفند مطلقا هیچ تمرینی نکرده بودم همین جوری رفتم سرجلسه و خوشبختانه قبول شدم . آزمون طراحی در حقیقت مثل یه ماراتن درجا میمونه که به نظرم کسی قبول میشه که به لحاظ روحی قوی باشه و بتونه استرسش رو کنترل کنه . چون سوال موضوع زیاد پیچیده ای نیست که کسی نتونه حلش کنه فقط موضوع اینه که وقتی سوال رو می بینی خودت رو نبازی و بتونی ترسیمات رو با کیفیت خوب تموم کنی. موضوعیکه به نظرم میرسه اینه که بچه های فروم بیشتر از اینکه کیفیت طراحی براشون مهم باشه دنبال ضوابط و استاندارها و از همه جالب تر جزوه !!!! هستند در حالیکه فکر می کنم هرآنچه که برای طراحی این آزمون لازمه تو مبحث چهارم مقررات ملی اومده موفق باشید

گفتنش خیلی قشنگه ، اما برای من و امثال من که ریز به ریز این مبحث و مبحثهای دیگه رو توی طرحم رعایت کردیم و افتادیم باز ، همچین زیاد دلچسب نیست

به آقای نورمحمدی هم گفتم من اگر 10 سال دیگه هم امتحان بدم همینجوری میکشم ، طبق ضوابطی که شما اعلام کردین ، اما شما جوری صحیح نمیکنین که خودتون اعلام کردین

بالا