مایکروسافت آفیس موبایل 365 را برای آیفون اپل عرضه کرد

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
مایکروسافت مجموعه نرم افزاری آفیس خود را برای صفحه نمایش کوچک آیفون بهینه نموده است و به همراه آن اشتراک مجانی آفیس 365 را برای کاربران iOS ارائه کرده است. از طریق این نرم افزار کاربران به خوبی قادر خواهند بود تا از طریق آیفون نسبت به ویرایش اسناد ورد، پاورپوینت و اکسل اقدام نموده یا اسناد ایجاد شده توسط نسخه دسکتاپ آفیس را در آن مشاهده و ویرایش نمایند.
این مجموعه نرم افزاری پیش از این بصورت انحصاری تنها برای تلفن های ویندوز فونی ارائه شده بود و حالا کاربران آیفون نیز شانس استفاده از آن را خواهند داشت. جالب اینجاست که مایکروسافت اکوسیستم اپل را بر اندروید ترجیح داده و آفیس را برای اندروید عرضه نکرده است. البته این موضوع تقریبا قابل پیش بینی بود، چراکه آمارها نشان می‌دهد، کاربران اکوسیستم اپل بیشتر از کاربران اندروید از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده می‌کنند و همچنین برای خرید آنها نیز بیشتر هزینه می‌کنند.
نرم افزار آفیس مایکروسافت برای آیفون به خوبی با سرویس ابری اسکای درایو نیز یکپارچه شده است و همچنین ارتباط بسیار خوبی را با SharePoint ایجاد می‌کند تا کاربران شرکتی نیز قادر به استفاده بهینه از آن باشند. البته این بدین معنا نیست که در زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید قادر به استفاده از این مجموعه نرم افزاری نخواهید بود و آفیس آیفون بصورت آفلاین نیز کار می‌کند.

خبر بدی نیز در این باره وجود دارد و آن هم اجبار در مشترک شدن در سرویس آفیس 365 مایکروسافت برای استفاده از این اپلیکیشن است. یعنی برخلاف اکثر نرم افزارهای موجود در آیتیونز با پرداخت یک باره قادر به استفاده همیشگی از این نرم افزار نخواهید بود و باید ماهیانه مبلغی را برای اشتراک در سرویس ابری Office 365 پرداخت نمایید. این نرم افزار برای آیپد و آیپد مینی نیز عرضه نشده و فعلا تنها بر روی آیفون قابل استفاده است. البته احتمالا در حال بهینه سازی این نرم افزار برای صفحه بزرگ‌تر تبلت‌ها است و به زودی نسخه مربوط به آیپد را نیز منتشر خواهد کرد.
 
بالا