[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چوب پنبه رو هم باید بدی برش لیزری عزیزم
فوم رو نمیتونی بدی لیزر چون آب میشه زیر حرارت .. از مقول ماکت و چوب پنبه و فوم بورد میتونی استفاده کنی که من باز توصیه نمیکنم فوم بوردو .
همون پلکسی از همه قشنگتر میشه اما قطعاتش یخورده گرونه پلکسی دوغی خیلی خوب میشه متاسفانه نمونه ندارم

نه عزیزان ایستایی شیشه رو نداره ضخامت های پایینش تو طول زیاد به راحتی خم میشه و اگه بخوایم ازش تو طول زیاد استفاده کنیم باید فکری به حال جلوگیری از خمش داشته باشیم . اما برای توپوگرافی و قرار گرفتن رو یه بیس دیگه یا تو طول های کم مشکلی پیش نمیاد
.پلکسی دوغی چیه؟
.
ممنونم بابت راهنماییت گلم
چرا هیشکی عکس نمونه نداره:cry:

fantastic.fati

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان:smile:
میخوام یه ماکت توپوگرافی درست کنم و روش یه خونه طراحی کنم(ارگانیک)
شنیدم با شیشه خیلی قشنگ میشه
کسی هست که قبلا این کارو انجام داده باشه و بتونه عکس ماکتشو بذاره؟یا راهنماییم کنه؟:redface:
.
.
ممنون میشم کمکم کنید

سلام...
منم با یونولیت و فوم ساختم ترم2
عکسی ندارم که بزارم....
با شیشه کار نکردم تا الان

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو عکسا این جوریه ، روز تحویل نهایی خودم بودم

ژله مرغوب نبود یه جوری ماکتارو نابود میکرد ولی تو عکسای زیر چسپ ریختیم ، ماکت ساره کابلیه کار خودمه که با مقوا و فوم کار شده ، متریالای خوبین کار باهاشون راحته ، اکثر کارام با این دو متریال بوده و یه کم هم چوب بالسا

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تو عکسا این جوریه ، روز تحویل نهایی خودم بودم

ژله مرغوب نبود یه جوری ماکتارو نابود میکرد ولی تو عکسای زیر چسپ ریختیم ، ماکت ساره کابلیه کار خودمه که با مقوا و فوم کار شده ، متریالای خوبین کار باهاشون راحته ، اکثر کارام با این دو متریال بوده و یه کم هم چوب بالسا

ممنونم
.
.

ماکت جالبیه:smile:
پس ژلو زیر چسب ریختین
چوب بالسا رو با تیغ جراحی شماره10برش دادین؟

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنونم
.
.

ماکت جالبیه:smile:
پس ژلو زیر چسب ریختین
چوب بالسا رو با تیغ جراحی شماره10برش دادین؟

با کاتر آلفا 30 درجه و کارتر معمولی ولی باید تیغش تیز باشه

زیرش بازم یه کم مارکر کار شده یه نوع ژل هم ریختم رو رون لبه ، و دور درخته ، 24 اعت طول کشید تا ژله کامل بگیره مشکلش این بود که تو ژل هوا میفتاد و از اون انعکاس اولیش کسر میشد.....

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
.پلکسی دوغی چیه؟
.
ممنونم بابت راهنماییت گلم
چرا هیشکی عکس نمونه نداره:cry:
پلکسی رنگ دوغ منظورمه . سفید مات ..
میگن فوم ذوب میشه!چوب پنبه رو با چی برش میدین؟
بی حواس جان گفتم چوب پنبه با لیزر تمیز در میاد
چوب پنبه رو هم باید بدی برش لیزری عزیزم

mahtab2689

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تا حالا با شیشه درست نکردم....ولی میدونم اگه پلکسی رو بدی برش لیزری
خیلی تمیزو قشنگ درمیاد...اگه عکسشو پیدا کردم همینجا واست میذارم ببینی....

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم تا حالا با شیشه کار نکردم واس تپوگرافی هم ندیدم کسی کار کرده باشه......ولی اگه بتونی کار کنی قشنگ از اب درمیاد ولی باید حواست باشه که چسب زدن بهش خیلی سخته چون شیشه شفافه و جاهایی که چسب میزنی مشخص میشه
بنظرم ارزششو داره که ریسک کنی و بدی واست با شیشه برش بزنن:)

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان:smile:
میخوام یه ماکت توپوگرافی درست کنم و روش یه خونه طراحی کنم(ارگانیک)
شنیدم با شیشه خیلی قشنگ میشه
کسی هست که قبلا این کارو انجام داده باشه و بتونه عکس ماکتشو بذاره؟یا راهنماییم کنه؟:redface:
.
.
ممنون میشم کمکم کنید

این ی نمون است اما نه با شیشه
IMG_3347 - Copy.jpg

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمیز در نمیاد من الان 1ماکتم رو دارم با بالسا کار میکنم خوشم نیومد از برش کاتر
شنیده بودم تیغ جراحی خوبه

میگن فوم ذوب میشه!چوب پنبه رو با چی برش میدین؟

باکاتر30...خیلی بادقتوااروم که خوردنشه...

تیغ جراحی بایدخیلی حواست باشه چون بسیارتیزه من امتحان کردم..ولی کاتروترجیح میدم30...:)

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی میدونه این درختا رو چطوری میشه ساخت؟

مشاهده پیوست 127679

بالسا با ضخامت بالا بگیرید دایره های بزرگ تا کوچیک ببرید بعد بچیبونید به هم و روی اونا رو سمباده بکشید .برای پایه هاشم زهوار با ضخامت بالا بکیرید . زهوار مقطعش مربعه خواستی دایره بشه سمباده بکش

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالسا با ضخامت بالا بگیرید دایره های بزرگ تا کوچیک ببرید بعد بچیبونید به هم و روی اونا رو سمباده بکشید .برای پایه هاشم زهوار با ضخامت بالا بکیرید . زهوار مقطعش مربعه خواستی دایره بشه سمباده بکش
من اضافه کنم واس پایه هاش میتونید از چوب بستنی هم استفاده کنید:)
البته بالسا میله ای با ضخامت مختلف هم هست میتونید اونا رو بخرید

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
میخوام کل کارمو تک رنگ بسازم با رنگ قهوه‌ای، کسی نمونه کار تک رنگ داره؟
اوپوگرافی رو با چی نشون بدم؟

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
چرا قهوه ای؟؟؟مصالح اصلیتون چیه که رنگش قهوه ایه:w20:

یدونه فضای سبز با یه المان که موزه و آمفی تئاتر رو باز داره! سبک طراحیم باغ ژاپنیه و عمدتا مصالح اصلی باید طبیعی باشه، به نظرم رنگ قهوه‌ای سوخته بهتره، البته دوست دارم نظر دوستان رو هم بشنوم!

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یدونه فضای سبز با یه المان که موزه و آمفی تئاتر رو باز داره! سبک طراحیم باغ ژاپنیه و عمدتا مصالح اصلی باید طبیعی باشه، به نظرم رنگ قهوه‌ای سوخته بهتره، البته دوست دارم نظر دوستان رو هم بشنوم!
شرمنده ولی من بازم متوجه نشدم :redface:میخواید ماکت تک رنگ بسازین که کل کار قهوه ای باشه حتی فضای سبزاتون؟؟خوب از چه مصالحی واس ماکت میخوای استفاده کنید که قهوه رنگه؟مقوا ماکت یا فوم؟؟!

Ehsan3679

عضو جدید
سلام دوستان
استاد درس هندسه کاربردی گفته برا پلانی که داده یه ماکت بسازید به طوری که بتونید سقف هرسه طبقه به همراه دو برش رو از هم جدا کرد.سوال من اینکه چطور میتونیم اینا رو با هم چفت کرد؟

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
شرمنده ولی من بازم متوجه نشدم :redface:میخواید ماکت تک رنگ بسازین که کل کار قهوه ای باشه حتی فضای سبزاتون؟؟خوب از چه مصالحی واس ماکت میخوای استفاده کنید که قهوه رنگه؟مقوا ماکت یا فوم؟؟!
گه
آره کل کار قهوه‌ای میشه!! البته فضای سبز و آب رو که نمیشه قهوه‌ای کرد! واسه همین فضای سبز رو یکم کم‌رنگتر در نظر میگیرم و آب رو هم که بیرنگ مشخص ‌میکنم، البته بیشتر تاکییدم رو انتزاعی بودن کار هستش! مقوا ماکت هم به نظرم متریال مناسبیه! البته رنگ دیگه‌ای که بنظر مناسب باشه و بکارم بیاد پیدا نکردم! شاید رنگ چوب بالسا هم خوب باشه

سلام دوستان
استاد درس هندسه کاربردی گفته برا پلانی که داده یه ماکت بسازید به طوری که بتونید سقف هرسه طبقه به همراه دو برش رو از هم جدا کرد.سوال من اینکه چطور میتونیم اینا رو با هم چفت کرد؟

اولا باید ماکتت مقاومت کافی رو داشته باشن که وقتی رو هم سوار میشن و جدا میشن خراب نشن، واسه همین چوب بالسا با ضخامت بالای 5 میل میتونه واسه دیوارهای جانبی مناسب باشه؛ اگه پارتیشن داخلیم خواستی بسازی با چوب بالسای ضخامت دو میل کارت راه میفته! واسه ساختش هم باید جدا جدا بسازی که کار زمان‌بریه و حوصله میخواد، توصیه میکنم از همین امروز شروع به کار بکنی تا به خاطر وقت کم عجله نکنی که کارت خراب بشه

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گه
آره کل کار قهوه‌ای میشه!! البته فضای سبز و آب رو که نمیشه قهوه‌ای کرد! واسه همین فضای سبز رو یکم کم‌رنگتر در نظر میگیرم و آب رو هم که بیرنگ مشخص ‌میکنم، البته بیشتر تاکییدم رو انتزاعی بودن کار هستش! مقوا ماکت هم به نظرم متریال مناسبیه! البته رنگ دیگه‌ای که بنظر مناسب باشه و بکارم بیاد پیدا نکردم! شاید رنگ چوب بالسا هم خوب باشه
بنظرم با چوب بالسا قشنگ میشه و اون تک رنگی هم که شما میخواین میتونین ازش در بیارین هم فضای سبزتون میشه با بالسا نشون داد و هم اب که بیرنگه(چسب مایع بریزین رو بالسا هم شفافیت ابو داره وهم تک رنگی کل کار):).......بنظرم کار قشنگی میشه و البته میتونید با فوم سفید هم ترکیب کنید......من ماکت تک رنگ با بالسا ساختم ،ترکیب بالسا و فوم سفیدم ساختم هر دوتاشون خیلی قشنگ دراومد.....امیدوارم موفق بشین

بهونه

عضو جدید
سلام دوستان

فکرمی کنم باید دیوارهایی خارجی رو یکپارچه بگیرید و موقع ساخت دیوارهای داخلی ضخامت سقف رو بین طبقات خالی بذارید که بعدا سقف رو داخلش قرار بدید ، از فوم و چوب بالسا هم میتونیدبرای ساختش استفاده کنید

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
در حال حاضر چند نمونه عکس از ماکت بنای ساخته شده روی توپوگرافی میخوام
همین

این ماکت رو من وhana009871 درست کردیم .کارترم اول واسه درس کارگاه ومصالح ساخت هستش....
با مقواماکت وپلکسی درست شده توپوگرافی هم که داره.....
DSC02296.jpgDSC03998.jpg

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

mahsa hf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.میخاستم بپرسم من باید ی ماکت حجمی با مقیاس حدود( ا:300 یا1:400 )برای طرحم بسازم.. که بشه یه کم جزئیات مث درو پنجره هم توش نشون داد ..اما نه خیلی دقیق
اگه خیلی جزئیات نشون ندم..اسونش با فومه اما خیلی کلی میشه :| میخاستم راهنمائی کنید باچی بسازم خوب میشه ...خیلی هم وقت ندارم! :|

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.میخاستم بپرسم من باید ی ماکت حجمی با مقیاس حدود( ا:300 یا1:400 )برای طرحم بسازم.. که بشه یه کم جزئیات مث درو پنجره هم توش نشون داد ..اما نه خیلی دقیق
اگه خیلی جزئیات نشون ندم..اسونش با فومه اما خیلی کلی میشه :| میخاستم راهنمائی کنید باچی بسازم خوب میشه ...خیلی هم وقت ندارم! :|
سلام
من ماکت حجمیو معمولا با یونولیتی ک ضخامتش زیاد باشه میسازم
اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده ماکت چیه ک جزئیات نداره؟!

بالا