لپ‌تاب و مباحث مربوط

fatima00

عضو جدید
با سلام
من لپ تاپ sony vaio مدل VPCEB44EG با windows 7 Home Basic 64-bit دارم هر کاری می کنم نمی تونم از ویندوز اورجینالش backup بگیرم.لطفا راهنماییم کنید.

Yuri Boyka

عضو جدید
معمولا باید خودش بک آپ داشته باشه.
در هر صورت با برنامه دیگری امتحان کنید.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
من لپ تاپ sony vaio مدل VPCEB44EG با windows 7 Home Basic 64-bit دارم هر کاری می کنم نمی تونم از ویندوز اورجینالش backup بگیرم.لطفا راهنماییم کنید.

سلام
از برنامه آکرونیز استفاده کنید... یا برنامه پارتیشن مجیک که به صورت لایو هستش.
البته لازم میشه که یه درایور دیگه بهش نصب کنید.
باتشکر.

fatima00

عضو جدید
vaio

vaio

با سلام
من لپ تاپ sony vaio مدل VPCEB44EG دارم که windows 7 Home Basic 64-bit داره.هرکاری میکنم نمیتونم از ویندوز خودش Backup بگیرم.لطفا راهنماییم کنید.در ضمن لپ تاپ من برنامه VAIO Recovery Center نداره.من به این طریق واسه بک اپ اقدام کرد:
vaio care/recovery & restore/recovery/create recovery media/insert a blank disc and select the drive
بعد با چند مدل DVD اجرا کردم ولی هر بار این پیام رو میداد.
پیامی که vaio care بهم میده اینه:
Disc failure
An error occurred while peroaring to write to recovery disc1.No data was written to the disc. re-insert the disc in the drive and click Next to try again
ین رو هم بگم از این طریق هم بک آپ گرفتم:
my computer رو باز کردم و روی فایل C کلیک راست کردم و رفتم قسمت tools و از اون قسمت بک اپ گرفتم ولی رو DVD اصلا بک اپ نگرفت فقط روی یه هارداکسترنال بک اپ گرفته ولی میگن اون بک آپ ویندوز نیست از فایل C فقط بک اپ گرفته.حالا به نظر شما چکار کنم؟

ompr

عضو جدید
به نظر شما در حال حاضر عملکرد لپ تاپ های ایسوس بهتره یا ای سر؟

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من لپ تاپ sony vaio مدل VPCEB44EG دارم که windows 7 Home Basic 64-bit داره.هرکاری میکنم نمیتونم از ویندوز خودش Backup بگیرم.لطفا راهنماییم کنید.در ضمن لپ تاپ من برنامه VAIO Recovery Center نداره.من به این طریق واسه بک اپ اقدام کرد:
vaio care/recovery & restore/recovery/create recovery media/insert a blank disc and select the drive
بعد با چند مدل DVD اجرا کردم ولی هر بار این پیام رو میداد.
پیامی که vaio care بهم میده اینه:
Disc failure
An error occurred while peroaring to write to recovery disc1.No data was written to the disc. re-insert the disc in the drive and click Next to try again
ین رو هم بگم از این طریق هم بک آپ گرفتم:
my computer رو باز کردم و روی فایل C کلیک راست کردم و رفتم قسمت tools و از اون قسمت بک اپ گرفتم ولی رو DVD اصلا بک اپ نگرفت فقط روی یه هارداکسترنال بک اپ گرفته ولی میگن اون بک آپ ویندوز نیست از فایل C فقط بک اپ گرفته.حالا به نظر شما چکار کنم؟

از قسمت زیر هم یه امتحانی بکن

control panel - system and security - backup and restore

خود من همین اواخر از همین قسمت تونستم بک آپ بگیرم
در ضمن از قسمت change setting اش میتونید جایی رو که میخوایید بک آپتون رو ذخیره کنید تعیین بکنید
موفق باشید

S_arch

عضو جدید
سلام
من میخوام یه نت بوک( از این کوچولوها) بخرم که مشخصاتشم نسبتا بالا باشه ولی هیچ اطلاعاتی ازشون ندارم. میشه راهنمایی کنین چه شرکتهایی نت بوک دارن و کدوم خوبه و اینکه قیمتاشون چقدره؟

morteza61

عضو جدید
بنا به هزینه و کیفیت کاری که می خوای بکنه براتون توضیح بده شاید بتونن بچه ها کمک کنن

S_arch

عضو جدید
هدفم از خرید نت بوک حمل و نقل آسونش هستش . چون لپ تاپ دارم و کارامو با اون انجام میدم.
ولی با این حال میخوام خوب کار کنه. میشه مشخصات یه مدل خوبش رو بگین؟ RAM, CPU کارت گرافیک و ... در چه حدی هست آخرین مدل هاش؟

آخرین ویرایش:

Yuri Boyka

عضو جدید
هدفم از خرید نت بوک حمل و نقل آسونش هستش . چون لپ تاپ دارم و کارامو با اون انجام میدم.
ولی با این حال میخوام در حد یه سیستم خوب کار کنه. مثلا من با اتوکد و 3دی مکس کار میکنم. کلا نمیدونم. میشه مشخصات یه مدل خوبش رو بگین؟ RAM, CPU کارت گرافیک و ... در چه حدی هست آخرین مدل هاش؟

سلام.
دوست عزیز شاید بهتر باشه که به سایت اصلی برند های نوت بوک مورد نظرتون مراجعه کنید. این طوری هم پارامتر های مورد نظرتون رو با توجه به امکانات سایت هاشون خیلی راحتتر پیدا می کنید و هم تصمیم گیری برای خرید براتون آسون تر میشه.

hossein21

عضو جدید
سلام اینکه بعضی لب تاپ ها درایور نوری ندارند رو رای برای رفع این مشکل هست .یعنی فقط با فلش میشه برانامه واسشون نصب کرد

fatima00

عضو جدید
کاری که گفتین رو دارم انجام میدم.امیدوارم جواب بده.ممنون از راهنماییتون

fatima00

عضو جدید
از قسمت زیر هم یه امتحانی بکن

control panel - system and security - backup and restore

خود من همین اواخر از همین قسمت تونستم بک آپ بگیرم
در ضمن از قسمت change setting اش میتونید جایی رو که میخوایید بک آپتون رو ذخیره کنید تعیین بکنید
موفق باشید[/QUOTE
ببخشید میشه بگید چطوری لپ تاپ رو به تنظیمات کارخونه برگردونم تا بعد backup بگیرم؟

.:Shila:.

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید میشه بگید چطوری لپ تاپ رو به تنظیمات کارخونه برگردونم تا بعد backup بگیرم؟

اگه روی مدل لپ تاپ سونی شما هم کلیدی به نام vaio باشه به راحتی میتونید اینکار رو بکنید و همه درایوهاتون رو به حالت اولیه برگردونید

shazdekochooloo

کاربر فعال
ba salam
ye soal dashtam az khedmatetoon
laptope man felasham ro nemitoone bekhoone.chikar bayad bokonam?
cheragh cheshmak zane felasham roshan mishe va az salem boodanesh motmaenam
pishapish sepas:)

Yuri Boyka

عضو جدید
ba salam
ye soal dashtam az khedmatetoon
laptope man felasham ro nemitoone bekhoone.chikar bayad bokonam?
cheragh cheshmak zane felasham roshan mishe va az salem boodanesh motmaenam
pishapish sepas:)

معمولا یک بار فرمت کامل کردن مشکل رو حل می کنه. البته باید به فرمت فلش هم توجه کنید که سیستم عامل ساپورتش کنه. ولی قبل از هر چیزی از ویروسی نبودن فلش مطلع بشید شاید نیاز به فرمت نباشه.

fatima00

عضو جدید
سلام آقا کیهانی پور
من چه جوری می تونم لپ تاپم رو پارتیشن بندی کنم؟

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام آقا کیهانی پور
من چه جوری می تونم لپ تاپم رو پارتیشن بندی کنم؟

می تونید از نرم افزار های پارتیشت مجیک و ... استفاده کنید.
همچنین از قسمت پارتیشن منیجر ویندوز هم میتونید استفاده کنید.

Dark Seeker

عضو جدید
راحت ترین نرم افزار و قدرتمند ترین نرم افزار برای اینکار Paragon Hard Disk Manager هست.

samsoon

عضو جدید
سلام . دوستان سوال من در مورد خرید لپ تاپ هستش .
من الان لپ تاپ tosiba satellite u840 دارم ولی شرایطی برام پیش اومده که میتونم لپ تاپ اپل بگیرم . به نظرتون ارزشش رو داره ؟من دانشجوی مهندسی برق هستم ، نرم افزار های مهندسی غیر اوریجینال روی اپل نصب میشن اصلا ؟؟؟

Yuri Boyka

عضو جدید
سلام . دوستان سوال من در مورد خرید لپ تاپ هستش .
من الان لپ تاپ tosiba satellite u840 دارم ولی شرایطی برام پیش اومده که میتونم لپ تاپ اپل بگیرم . به نظرتون ارزشش رو داره ؟من دانشجوی مهندسی برق هستم ، نرم افزار های مهندسی غیر اوریجینال روی اپل نصب میشن اصلا ؟؟؟

سلام
Matlab برای سیستم عامل مک هستش ولی دیگه Pspice , Hspice , Altium Designer رو ندیدم اگر پیدا کردید لطفا بنده رو هم در جریان قرار بدین.
با آرزوی موفقیت

امیر جدی

عضو جدید
سلام من یه لپ تاپ لنوو مدل زد 500 به تازگی خریدم تمام درایورهاشم نصب کردم با وجود اینکه موبایلمو میشناسه نمی تونم چیزی بلوتوث کنم نه از لپ تاپ به موبایل نه برعکس ایراد هم از موبایل نیست چون از موبایل دیگه بلوتوث میگیرم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم اگه برام ایمیل کنید

آخرین ویرایش:

امیر جدی

عضو جدید
نرم افزارهایی که دوستان معرفی کردن خوبه اما توی ویندوز 7 من چند بار استفاده کردم که باعث شد سیسنم خیلی کند بشه بهتره هنگام نصب ویندوز اینکارو جوری انجام بدید که نیاز به پارتیشن بندی مجدد نباشه

بالا