لطفا راهنماییم کنید

asaliiii

عضو جدید
سلام میخواستم راجب رشته فیزیک بدونم و آینده کاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه دودلم برم فیزیک بخونم یا نه
ممنون

راضیه (ت)

عضو جدید
سلام

سلام

سلام.من رشته ام ریاضیه ولی میدونم فیزیک قاعده های خاص خودش رو داره. بازاز کار بدی نداره البته این هم بخاطر انرزی اتمی میگم در هر حال موفق باشی

mehrrokh

عضو جدید
سلام من پیشنهاد میکنم بیشتر فکر کنی اگر حداقل 80 درصد ب این رشته علاقه داری بری چون رشته بسیار سخت و پر حجیمی است و تمام وقت تو باید براش بذاری تا موفق شوی. رشته ای ک دقت اطلاعات بالای میخاد . بازار کارش خوبه .امیدوارم موفق باشی در هر رشته ای ک دوست داری

ramin1986

عضو جدید
سلام دوست عزيز ...بازار كارش خوبه !!!!!!!!!!!!!
بازار كار همه رشته ها خوبه ولي با حقوق چقدر ؟؟؟؟؟؟
دوست من ، من نميدونم چقدر علاقه داري به رشته فيزيك ...فقط بدون مهمترين مسئله تو انتخاب رشته چند تا چيزه :
1- بدوني در آينده واسه رشتت كاري سراغ داري ( منظورم اينه كه ببين فاميلي ، كسي تو رشته فيزيك داري يا نه وگرنه بعد از چهار سال ...)
2- علاقه
بنابراين به نظر من اگه تو رشته اي مثل برق - مكانيك - صنايع - حسابداري يا ... آشناي نزديك داري كه بعد ميتونه واست كاري كنه بيخيال فيزيك شو كه بازار كار خيلي خوبي هم نداره در غير اينصورت وقت را تلف نكن برو پيش يه مشاور كه ازت تست استرانگ يا وكسلر يا MBTI را بگيره و بعد انتخاب رشته كن كه پشيمون نشي - هر چقدر هم كه هزينش بشه ارزش داره ... به هيچ وجه بدون اطلاع انتخاب رشته نكن ،‌حتما پيش مشاور برو ،‌حتما ...

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیزدر مورد بازار کار دوستان توضیح دادن.در مورد خود فیزیک:خدا بیامرز آلبرت اینشتین میگفت :میخواستم تو رشته ی ریاضیات تحصیل کنم دیدم ..................تا شاخه داره که برای خوندن هر کدومش یک عمر وقت لازمه پس رفتم فیزیک خوندم حالا( در اواخر عمر و بعد از تحصیل ) فهمیدم فیزیک هم ......................تا شاخه داره که برای خوندن هر کدومش باید یک عمر وقت صرف کرد.حالا قضاوتش با خودت.

آخرین ویرایش:

zx11xz

عضو جدید
کی می گه بازار کارش خوبه. بیشتر تدریسه اگه تدریس دوست داری برو. من که خیلی پشیمونم و می گم کاش یکی از شاخه های مهندسی برق یا کامپیوتر می رفتم لااقل برای زحمتی که می کشم کار به درد بخوری هست.

yasamin5259

عضو جدید
رشته فیزیک اگه علاقه داشته باشی زیباست اما در مورد بازار کار شرمنده افتضاح

BlackNova

عضو جدید
رشته فیزیک بیشتر در ایران ، مربوط به مسائل هسته ای و نانو تکنولوژی هستش . اگه توانایی رفتن به این شاخه ها رو دارین ، اقدام کنید .
اگه علاقه مند باشین و فقط نخواین یه مدرک لیسانس بگیرین این رشته میتونه بهترین انتخاب باشه . اگر نمی دونین باید بگم که فیزیک در کشورهای آمریکا و کانادا جز چند رشته اول و پولشاز هست .
باز میگم فیزیک تا مقطع لیسانس فقط براش امکان تدریس هست . پس اگه این رشته رو انتخاب می کنین تا آخر ادامه بدین ..

yasamin5259

عضو جدید
دانشگاههای ایران در زمینه لیزر نیز سطح علمی بدی ندارند گرایشهای اتمی-مولکولی، فوتونیک، الکترواپتیک در زمینه لیزر می باشند.