لطفا راهنماییم کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mahsa_namvar

عضو جدید
با سلام به همه ی دوستان عزیز

راستش نمیدونم از کجا شروع کنم...هنگ کردم.
تو خانواده ای بزرگ شدم که اسلام رو همیشه به نفع خودشون تفسیر کردن مثل خیلیای دیگه. تا چند سال پیش منم مثل اونا بودم.نه حجابم رو درست رعایت میکردم نه دینمو درست میشناختم.نمیخوام از خانوادم بد بگم یا تقصیرو بندازم گردن اونا ولی بدجوری زیر فشار روحیم...
3 سال پیش با پسری آشنا شدم که از هر جهت با من فرق داشت.فرهنگی...روحی...
ولی یه چیزی تو وجودش بود که منو به خودش جذب کرد.خیلی به خدا نزدیک بود به خودمم که اومدم دیدم کلا عوض شدم.اون به من خودمو شناسوند.دینمو شناسوند.حالا دیگه از روی عادت نماز نمیخونم نظرم نسبت به خیلیا که قبلا(فقط به خاطر اینکه از بچگی تو گوشم خونده بودن) احساس خوبی نسبت بهشون نداشتم عوض شد.حالا دیگه متعصفانه با خانوادم غریب شدم.نه من اینو خواستم نه کسی که عاشقش شدم.ولی به خاطر تغییراتی که تو حجابم به وجود اومده نه فقط مورد تمسخر دوستام بلکه خانوادم هم قرار گرفتم :cry:وقتی هم علتش رو میگم بازم وضع همینه...مادر و خواهرم هم که از این رابطه اطلاع دارن فکر میکنن همه ی اینا به خاطر اینه که عشق کورم کرده و واسه جلب توجه اون دارم این کارارو میکنم و اصرار دارن ازش جدا شم
به نظر شما چه جوری میتونم متقاعدشون کنم...من که دیگه هنگ کردم
و یه سوال دیگه اینکه بیرون گذاشتن مو از نظر اسلام گناه؟ میدونم تو قران خیلی رو حجاب تاکید کرده ولی آیه ای یا حدیثی سراغ دارین که در مورد این موضوع چیزی گفته باشه؟ در این مورد هم نظر بدین لطفا
ممنون از همه

f11691gh

عضو جدید
سلام دوست خوبم.اگه خدا قبول کنه یک سری چیزایی رو پیدا کردم که برات میزارم.باید باچشمای باز تحقیق کنی که کتابهای استاد مطهری خیلی مفیده که لینکش رو برات میگذارم به خودم که خیلی کمک کرده الحمدالله.http://http://ir-e-book.blogfa.com/post-160.aspx
بعد هم یک سایت در مورد قرآن که به صورت موضوعی تحقیق میکنهhttp://http://www.quranology.com
یک مقاله هم پیدا کردم که برات میگذارم امیدوارم که خدا کمکت کنه تا موفق بشی برای منم خیلی دعا کن
پیدایش حجاب
آغاز و پیدایش حجاب و پوشش مربوط می‌شود به دوران زندگانی حضرت آدم و حوا علیهم السلام. هنگامی که آن دو بزرگوار مرتکب آن خطا شدند و از درختی که خداوند میوه‌اش را ممنوع نموده بود تناول کردند.
«فَلمّا ذاتا الشَجرة بدت لهما سواتهما و طفقا یخصفان علیما من ورق الجنه ...؛ چون از آن درخت تناول کردند زشتی‌هایشان آشکار شد و بر آن شدند تا از برگ درختان بهشت ، خود را بپوشانند...» (سوره اعراف _ 22)

در تفسیر آیه فوق آمده است که آدم و حوا علیه‌السلام ، قبل از ارتکاب این خلاف ، برهنه نبودند بلکه پوششی داشتند که در قرآن ، نامی از چگونگی این پوشش برده نشده ، اما هر چه بوده نشانه‌ای بر شخصیت آدم و حوا و احترام آنها محسوب می‌شده که با نافرمانی ، از اندامشان فرو ریخته است.

به این ترتیب خوردن از میوه ممنوعه توسط آدم و حوا علیه‌السلام صرف نظر از فلسفه و حکمت آن در نظام آفرینش ، نخستین تحولی که در آنها بوجود آورد، این بود که آنها در حریم «ستر» و عفاف با حقیقت برهنگی روبرو کرد و بلافاصله با برگ درختان بهشت خود را پوشاندند. این واقعیت تاریخی به سادگی نشان می‌دهد که حجاب و پوشش بعنوان یکی از مظاهر حیا و عفت ، امری فطری و طبیعی بوده و برای تامین سلامت روح و روان فرد و جامعه از کمال اهمیت برخوردار است.

فلسفه حجاب از دیدگاه قرآن کریم
قرآن کریم وقتی درباره حجاب سخن می‌گوید می‌فرماید : حجاب عبارت است از احترامگذاردن و حرمت قائل شدن برای زن که نامحرمان او را از دید و جنبه حیوانی ننگرند واین حرمت را مخصوص زنان مسلمان دانسته ، لذا نظر کردن به زنان غیر مسلمان را ، بدونقصد تباهی جایز می‌داند و علت آن این است که زنان غیر مسلمان از این حرمتبی‌بهره‌اند.

قرآن کریم وقتی مسئله لزوم حجاب را بازگو می‌کند علت و فلسفه ضرورت حجاب را چنین بیان می‌فرماید: «
ذلک اَدنی اَن یَعرِفنَ فَلا یُوذین» (سوره احزاب _ 59) برای اینکه شناخته نشوند و مورد اذیت واقع نگردند» چرا که آنان تجسم حرمت و عفاف جامعه هستند و حرمت دارند.
حجاب حق الهی
شبهه‌ای که در ذهنیت بعضی افراد هست این است که خیال می‌کنند حجاب برای زن محدودیت و حصاری است که خانواده برای او بوجود آورده و بنابراین حجاب نشانه ضعف و محدودیت زن است. راه حل این شبهه در بینش قرآن کریم این است که زن باید کاملا درک کند که حجاب او تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف نظر کردم همچنین مربوط به مرد هم نیست تا مرد بگوید من راضییم ، و همینطور مربوط به خانواده نیست تا اعضای خانواده رضایت دهند، حجاب زن حق الهی است.

حرمت زن اختصاص به خود زن دارد نه شوهر و نه خانواده ، همه اینها اگر رضایت بدهند قرآن راضی نخواهد بود چون حرمت زن به عنوان حق الله مطرح است و خدای سبحان زن را با سرمایه عاطفه آفرید که معلم رقت باشد و پیام عاطفه بیاورد و اگر جامعه‌ای این درس رقت و عاطفه را ترک نمودند و به دنبال غریزه و شهوت رفتند به همان فسادی مبتلا می‌شود که در غرب ظهور کرده. لذا کسی حق ندارد بگوید من به نداشتن حجاب رضایت دادم.

زن به عنوان امین حق الله از نظر قرآن مطرح است یعنی این مقام و این حرمت و حیثیت را خدای سبحان که حق خود اوست به زن داده و فرموده این حق مرا تو به عنوان امانت حفظ کن آنگاه جامعه به صورتی در می آید که قرآن در آن حاکم است. جامعه‌ای که قرآن در او حاکم است، جامعه عاطفه است و سرش این است که نیمی از جامعه را معلمان عاطفه به عهده دارند و آنها مادران هستند و ما چه بخواهیم، چه نخواهیم، چه بدانیم و چه ندانیم اصول خانواده درس رافت و رقت می‌دهد و رافت و رقت در همه مسائل کارساز است.

http://daneshnameh.roshd.ir

امیر Amir

عضو جدید
با سلام به همه ی دوستان عزیز
راستش نمیدونم از کجا شروع کنم...هنگ کردم.
تو خانواده ای بزرگ شدم که اسلام رو همیشه به نفع خودشون تفسیر کردن مثل خیلیای دیگه. تا چند سال پیش منم مثل اونا بودم.نه حجابم رو درست رعایت میکردم نه دینمو درست میشناختم.نمیخوام از خانوادم بد بگم یا تقصیرو بندازم گردن اونا ولی بدجوری زیر فشار روحیم...
3 سال پیش با پسری آشنا شدم که از هر جهت با من فرق داشت.فرهنگی...روحی...
ولی یه چیزی تو وجودش بود که منو به خودش جذب کرد.خیلی به خدا نزدیک بود به خودمم که اومدم دیدم کلا عوض شدم.اون به من خودمو شناسوند.دینمو شناسوند.حالا دیگه از روی عادت نماز نمیخونم نظرم نسبت به خیلیا که قبلا(فقط به خاطر اینکه از بچگی تو گوشم خونده بودن) احساس خوبی نسبت بهشون نداشتم عوض شد.حالا دیگه متعصفانه با خانوادم غریب شدم.نه من اینو خواستم نه کسی که عاشقش شدم.ولی به خاطر تغییراتی که تو حجابم به وجود اومده نه فقط مورد تمسخر دوستام بلکه خانوادم هم قرار گرفتم :cry:وقتی هم علتش رو میگم بازم وضع همینه...مادر و خواهرم هم که از این رابطه اطلاع دارن فکر میکنن همه ی اینا به خاطر اینه که عشق کورم کرده و واسه جلب توجه اون دارم این کارارو میکنم و اصرار دارن ازش جدا شم
به نظر شما چه جوری میتونم متقاعدشون کنم...من که دیگه هنگ کردم
و یه سوال دیگه اینکه بیرون گذاشتن مو از نظر اسلام گناه؟ میدونم تو قران خیلی رو حجاب تاکید کرده ولی آیه ای یا حدیثی سراغ دارین که در مورد این موضوع چیزی گفته باشه؟ در این مورد هم نظر بدین لطفا
ممنون از همه

خوب الان مشکل شما چیه؟
عاشقی؟
با خانوادت مشکل داری؟
با حجابت مشکل داری؟
با مو کذاشتن مشکل داری؟

عاشقی که کشکه...

این ها چیز های ابتدایی هست که شما توش موندی...

موهاتو بزار بیرون...کی به کیه؟؟

ولی همه میگن به من هم 1000 بار گفتن ولی کی عمل میکنه...میگن نمازتو بخون...:biggrin:

حالا حجابتم یه جوری جلوی اونا باش که گیر بهت ندن...

شما که 24 ساعت بیرون و جلوی فامیلات نیستی که...
وقتی تنهایی اول تیپ بزن بعد برو بیرون ..توی پارکینگ نمیتدونم توالت پارک حجابتو اون جور که دوست داری درست بکن....

شوخی هست...جدی هم هست...در عین شوخی .جدیت بدی توی حرف هامه...

خودت میدونی

f11691gh

عضو جدید
آقای امیر بهتر نیست یه جوری راهنمایی کنی که دوستمون سردرگم نشه.اون توی شرایط روحی خاصی بهتر نیست که حقیقت رو بهش یاد بدی نه دورویی و نیرنگ رو ببخشید که تند و تیز حرف میزنم اما واقعا از حرفتون ناراحت شدم

mahsa_namvar

عضو جدید
دوست عزیز f11691gh
ممنون به خاطر لینکایی که گذاشتین ولی متعصفانه هیچکدوم باز نشد.نمیدونم مشکل از کجاست ولی ممنون;)
دوباره امتحان میکنم

جواب شمارم بدم آقا امیر
نمیدونم شاید شما حق دارین من وقتی این تاپیک رو زدم تو شرایط روحی خوبی نبودم اگه حرفای اضافه زیاد زدم یا نتونستم مشکلمو واضح توضیح بدم معضرت میخوام
راجع به راه حلتونم عرض کنم که به فکر هر کسی میرسه.من اگه منظورم اینجور راه حلا بود میگفتم چه کلکی سوار کنم که بهم گیر ندن نه اینکه چه جوری خانوادمو متقاعد کنم.درضمن اگه قراره با دورویی دوستم داشته باشن به این وضعم گیر بدن بهتره
ممنون​

mahsa_namvar

عضو جدید
ممنون ایندفعه باز شد:lol: منتها فقط اولی.سایت خیلی خوبیه.به بقیه هم توصیه میکنم.خیلی به دردم میخوره...واقعا ازتون ممنونم:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.