كمك ،HELP ، سئوالات، FAQ ، درخواست ( پروژه هاي درسي )

وضعیت
موضوع بسته شده است.

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی این دیکشنری اصلا جای فعلو فاعلو اینا رو جابه جا نمیکنه مثل گوگل ؟؟؟!!!میخوام ببینم ارزش داره بشینم دانلودش کنم یا اینم قرو قاطی ترجمه میکنه ؟:gol:

بله به نظرم ارزش داره...البته نميشه گفت خيلي خفنه اما در كل از هيچي بهتره 290 هزار تومان پولشه به اين راحتيا گير نمي ياريد:)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام. سال نو مبارك.
من دقيقاً براي هفته بعد از عيد چندتا پرو‍ژه دارم. اوليش تحليل پلان يه ويلا. دوميش تحليل پلان ويلايي كه طراحش يه معمار معروف باشه. حالا مي خواستم كمك كنيد و يه معمار معروف رو برام معرفي كنيد كه بتونم پلان هاي معروف، ويژگي هاي برجسته و خصوصيات كارهاش رو راحت تر پيدا كنم. ضمناً من پلان يه ويلا رو مي زارم روي سايت. شماها هم لطفاً از ديد خودتون تحليل هاتون رو برام بزاريد.بايدد هربخش رو جداگانه از نظر نور ،تهويه ،دسترسي و ارتباط با ساير فضاها و... نقد كرد.
میتونی
یعنی به نظر من
راحت ترین و در دسترس ترین معمار
رایت
لوکوربوزیه
زاحا حدید

شهريور62

عضو جدید
سلام
براي تحليل يه پلان ويلاي پر از اشكال مي خوام. لطفاً كمك كنيد تا سريعتر پيدا كنم.:cry::cry::cry:

asenad21

عضو جدید
سلام:smile:
من باید ساختمان ملنیوم لندن و مرکز ژرژ پمپیدو پاریس رو بررسی کنم ولی نمیدونم پلانشونا از کجا باید گیر بیارم :redface:و چند نمونه پاساز یا مرکز تجاری هم اگه ممکنه بهم معرفی کنید مرسی :heart:ا یادم رفت موزه ایران باستان و فرش و هنر های معاصر تهران و لوور پاریسم هست

آخرین ویرایش:

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام. سال نو مبارك.
من دقيقاً براي هفته بعد از عيد چندتا پرو‍ژه دارم. اوليش تحليل پلان يه ويلا. دوميش تحليل پلان ويلايي كه طراحش يه معمار معروف باشه. حالا مي خواستم كمك كنيد و يه معمار معروف رو برام معرفي كنيد كه بتونم پلان هاي معروف، ويژگي هاي برجسته و خصوصيات كارهاش رو راحت تر پيدا كنم. ضمناً من پلان يه ويلا رو مي زارم روي سايت. شماها هم لطفاً از ديد خودتون تحليل هاتون رو برام بزاريد.بايدد هربخش رو جداگانه از نظر نور ،تهويه ،دسترسي و ارتباط با ساير فضاها و... نقد كرد.

سلام مهندس جون ویلا حتما باید باشه خوب ویلا ساوا یه ویلای خیلی مشهوره که همه مدارک معمارانه هم موجوده کلیم تحلیل داره وخصوصیات فکرکنم واسه کارت مناسب باشه من نمیدونم پلانشو کجا گذاشتم اما میگردم اگه بود میگذارم ولی فکر کنم سرچ کنی به راحتی پیداش کنی:gol:

ارشیتکت86

عضو جدید
من باید ساختمان ملنیوم لندن و مرکز ژرژ پمپیدو پاریس رو بررسی کنم ولی نمیدونم پلانشونا از کجا باید گیر بیارم :redface:و چند نمونه پاساز یا مرکز تجاری هم اگه ممکنه بهم معرفی کنید مرسی :heart:ا یادم رفت موزه ایران باستان و فرش و هنر های معاصر تهران و لوور پاریسم هست

اسم معماراشو بگو شاید بتونم واست پیداکنم

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من به شدت به یه چند تا عکس از گره های هندسی نیاز دارم.هر چی سرچ می کنم چیزی پیدا نمی کنم.
اگه کسی داره ممنون میشم کمک کنه.

nimaart

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من به شدت به یه چند تا عکس از گره های هندسی نیاز دارم.هر چی سرچ می کنم چیزی پیدا نمی کنم.
اگه کسی داره ممنون میشم کمک کنه.

منظورت همچین چیزایی هست (کاربرد گره چینی تو کاشیکاری و ... )یا طریقه رسم هندسی؟

navid_arch

عضو جدید
نمای ساختمان های مجتمع های مسکونی

نمای ساختمان های مجتمع های مسکونی

سلام
عکس از نمای ساختمون های مسکونی (مجتمع های مسکونی) میخوام.
ساختمون های خارج از کشور باشه بهتر!!!!!!!!!ممنون!

mehrnoosh_k

عضو جدید
سلام ،کسی میتونه به من تودرس سازه کمک کنه؟من یه تحقیق با موضوع زیر داریم میشه هر کی مطالب مربوط به این موضوع رو داره برای من بزاره؟ممنون(مصادیق استفاده از پروفیل ها و میلگردهاومقاطع بتنی در ساختمان.2-گزارشی مصور از عناصر سازه ای شامل تیر،خرپا،ستون،بادبند،دیوارهای بتنی،پی وسقف.در بررسی مصادیق ضمن شرح مختصری از وظایف عضو ساختمانی ،شکل هندسی به کار رفته و گزینه های احتمالی جایگزین نیز بیان گردد.)

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
پلان موزه ایران باستان
http://mytourismcourse.blogfa.com/post-152.aspx
پلان موزه هنر های معاصر تهران
http://www.tmoca.com/section13/page2.aspx?lang=Fa
پلان موزه فرش
http://memarigoft.blogfa.com/post-32.aspx
louvre floor plan
http://www.paris.org/Musees/Louvre/Plan/
نمونه پاساژ
jelso magica /zaha hadid
http://plusmood.com/2009/11/jesolo-magica-zaha-hadid-architects/
central plaza shopping mall
http://www.arnewde.com/architecture...ral-plaza-shopping-mall-by-manuelle-gautrand/

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

nimaart

کاربر بیش فعال
میشه بازم از این عکسا بزاری
یه سوالی این چیزا ایرانیه؟یا اسلامیه؟

تا جایی که من میدونم ایرانیه و قبل از ورود اسلام هم به صورت آجرکاری و ... استفاده میشده.
این نمونه هایی هم که گذاشتم اولی از مسجد امام اصفهان و بقیش مال خرقان قزوینه

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه.كسي از يك مجتمع مسكوني معروف با ذكر اسم پلان . نما و مقطع داره؟؟؟؟؟؟؟
مثل مجتمع مسكوني زنده رود اصفهان؟
ممنون ميشم كمكم كنيد.:gol:
چرا كسي نمياد كمك؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::cry::cry:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه.كسي از يك مجتمع مسكوني معروف با ذكر اسم پلان . نما و مقطع داره؟؟؟؟؟؟؟
مثل مجتمع مسكوني زنده رود اصفهان؟
ممنون ميشم كمكم كنيد.:gol:
چرا كسي نمياد كمك؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:cry::cry::cry:
اگه حتما باید ایرانی باشه که هیچی اما اگه میشه خارجکیم باشه پست 5687 رو ببین حتما

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تا جایی که من میدونم ایرانیه و قبل از ورود اسلام هم به صورت آجرکاری و ... استفاده میشده.
این نمونه هایی هم که گذاشتم اولی از مسجد امام اصفهان و بقیش مال خرقان قزوینه

این چیزل دقیقا اسمش چیه ؟میخوام بدونم اگه بخوام سرچ کنم چی باید سرچ کنم؟ ممنون میشم اگه بازم از این عکسا داری بذاری:gol:

setareharchitect

عضو جدید
هی پست پشت پست می دهم اما دریغ از یک جواب:crying2:
1-دوستان کسی 2تا نما +تحلیل نماها برای کروکی زدن به شرط مدرن بودن نماها داره:que::que::que:
2-طرح ورودی دانگاه چی؟
3-تحلیل دبیرستان چطور(مطالب فارسی باشه لطفا"-یا ترجمه شده)

setareharchitect

عضو جدید
این کتابو دانلود کن خیلی به دردت میخوره;)
[Architecture Ebook] Apartment Buildings New Concepts

http://www.filestube.com/1381467259...-Ebook]-Apartment-Buildings-New-Concepts.html

دوستی این کتاب مربوط به سایت 4شر و دانلودش بی فایده است آخه چه فایده دانلود کنی و مطالب نتونی ببینی؟آخه این سایت لوگین و پسورد می خواهد که نداریم

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستی این کتاب مربوط به سایت 4شر و دانلودش بی فایده است آخه چه فایده دانلود کنی و مطالب نتونی ببینی؟آخه این سایت لوگین و پسورد می خواهد که نداریم
امتحانش کردم هیچ مشکلی نداره دانلود رو بزن 30 ثانیه باید صبر کنی و بعد دانلود کنی
در مورد دبیرستانم نمونه زیاد بهتون معرفی شد که ...!!!!وقتی پلان نمامقطعشونم هست دیگه تحلیلش سخت نیس خیلی که منبع فارسی اونجوری که میخوای پیدا نمیشه خودت باید زحمت ترجمه و اینا رو بکشی خیلی وقت نمیگیره که!!!!

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هی پست پشت پست می دهم اما دریغ از یک جواب:crying2:
1-دوستان کسی 2تا نما +تحلیل نماها برای کروکی زدن به شرط مدرن بودن نماها داره:que::que::que:
2-طرح ورودی دانگاه چی؟
3-تحلیل دبیرستان چطور(مطالب فارسی باشه لطفا"-یا ترجمه شده)
ورودی دانگاه یعنی چی؟
شما که اهواز هستین و نما برا کروکی زدن میخواین یعنی حتما اون نما تو اهواز باشه؟؟

nimaart

کاربر بیش فعال
این چیزل دقیقا اسمش چیه ؟میخوام بدونم اگه بخوام سرچ کنم چی باید سرچ کنم؟ ممنون میشم اگه بازم از این عکسا داری بذاری:gol:

گره ها تزیین معماری ایرانی هستند و بر اساس قاعده معینی که برای هریک شرح داده شده است با استفاده از خطوط مستقیم شکل می گیرند و آلت های گره را به وجود می آورند.گره روی کلیه سطوح مستوی و منحنی و با انواع مصالح مختلف از جمله چوب و عاج و گچ و کاشی و آجر و سنگ به تنهایی یا مخلوط آن ها قابل اجرا است.

گره چینی به طورکلی عبارت است ازقراردادن گره سازی درمعماری به ترتیب در اجرکاری،گچبری،کاشی پزی،کاشی زیررنگ،هفت رنگ،سفال سازی،کاشی وآجر،معرق کاری،حکاکی بر سنگ،آیینه کاری ونقاشی و... .

گره ها از خطوط مستقیم و شکسته بر اساس یک سیستم منظم و منطقی به وجود می آیند که می توانند در سطح گسترش یابند .این گره ها از آلات شناخته شده ای مانند شمسه ،ترنج،پنج ضلعی،پنج پر،شش پر،ترقه،طبل،سرمه دان و ....تشکیل می شوند.
به روایت استاد لرزاده :
گره بر شش نوع است:گره نجاری ،گره کند،گره تند،گره شل و گیوه،گره کند و شل،گره تند و شل.

گره چینی یا گره سازی روی گچ از زمانهای قدیم در ایران متداول بوده و اوج آن مربوط به دوره اسلامی می باشد. گره سازی در منبت کاری بعدها رواج پیدا کرده و گره چینی یا گره سازی با چوب نیز بعد از آن بوجود آمده که به گره چینی مشبک معروف است.

ساختن پنجره های چوبی با گره از زمان صفویه در ایران مرسوم بوده است.پنجره چوبی مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی یکی از این نمونه هاست.

یکی از قابلیت های گره ها این است که بدون این که زمینه کار تغییر یابد در درون خود به گره های دیگر (کند و شل) تبدیل می شوند که به آن گره در گره می گویند.

گونه ای از گره ها نیز در زمینه های نا متعارف از قبیل زمینه های بیضی شکل ،نقش گلدانی ،پشت بغل ها و ... اجرا می شوند.به این گره ها اصطلاحا گره های دست گردان می گویند.

در برخی موارد آلت ها به دلیل نامنظم بودن زمینه کار از حالت عادی خارج و به فراخور همان زمینه نامتعارف تعریف می شوند.آلت های چنین گره هایی با حداقل اختلاف با اندازه واقعی ترسیم می شوند. گره ها در انواع هنرهای ایرانی از قبیل کاشیکاری، گچبری،گره چینی،خاتم سازی و... به کار میروند.

گره را می توان در کلیه چند ضلعی ها - دایره و بیضی و همچنین شمسه ها - یا آلات مختلف به مانند طبل – سرمه دان – پنج ترنجی و بسیاری دیگر ترسیم کرد. معمولا" گره هایی که برای پر کردن زمینه بکار می رود بیشتر گره های مادر است اما از سایر گره ها نیز می توان استفاده کرد.
برای ترسیم این زمینه ها بیشتر از گره هایی که شمسه دار است استفاده می شود. شروع یا پایان کار در گوشه ها باید با رعایت دقیق شمسه بندی یا ترکهای شمسه توام باشد.
معمولا" برای اینکه در یک گره اندر گره تنوع به وجود آید آلت بزرگ و زمینه های اصلی را از گره های جداگانه پر می کنند.
مثلا" در یک گره کند شمسه وسط از نوعی گره ترنجی ها از نوعی دیگر و پنج ها و طبل ها هر کدام از انواع دیگر گره پر می شوند و این موجب زیبایی خاص یک زمینه می گردد.

هر آلت دارای شکل خاصی است که بنا به شباهتش به اشیا طبیعی یا اشیا مصنوع دست بشر نام گذاری شده است.
مثلا آلت گیوه و آلت ابابیل و آلت پابزی و آلت ماکو و آلت سرمه دان و ...

shoureshma

عضو جدید
طراحی

طراحی

سلام از دوستان می خوام عکی چند تا فایل نگهداری کاغذ و نقشه رو بذارید
اگه میشه سریع

sufia89

عضو جدید
سلام

استادمون در مورد مسابقه خانه های اقلیمی در ایران صحبت کرده و ازمون خواسته در مورد طرح هایی که برنده شدند نمونه موردی بیاریم

کسی تا حالا اسم این مسابقه رو شنیده؟؟

میدونید از چه منبعی میشه اطلاعات درموردش جمع کرد،google سرچ کردم چیزی گیرم نیمد،خواهشا اگه اطلاعاتی دارید کمکم کنید:cry:

وضعیت
موضوع بسته شده است.