قرار و مدار های دهه شصتی ها......(دوران جاهلیت)..:دی

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرارهای دهه شصتی که با اطلاع مادرِ خانواده، دختر خانواده میرفت دوس پسر (بخوانید نامزد) را ببینه و مادر جهت اطمینان از عدم هرگونه تماس تحریک آمیز فاز و نول، یکی از بچه های خانواده رو به عنوان عنصر عایق، همراه میفرستاد.
*اين سیستم دختر بازیِ عصر جاهلیت که با سوت زدن، پیس پیس، و "سو کشیدن" همراه بود.
توضیحات: برای "سو کشیدن" لبها را غنچه‌ای کرده و هوا را ناگهان به درون ریه بکشید.
*این عرصه‌ی تنگ دختربازی در دهه 60 و اوایل هفتاد که به علتِ عدم وجودِ فیسبوق و تلفن همراه، به سطح محل ختم میشد.
لذا وقتی دختر خوشکله‌ی کوچه رد میشد پسرا عکس العمل‌هایی از این دست داشتن:
1- اگر مشغول فوتبال بودند، یهو با دیدن داف مذکور مُتِجَوجِو (جو گرفته) میشدن و شروع میکردن همه رو دریپل زدن؛ به این امید که در چشم طرف چون مارادونا بدرخشن و گوی سبقت رو از رقبا برُبایند.البته بودن افرادی را هم که در قالب بازیکن دفاع پائولو مالدینی میشدن و برای جلب توجه با یک تک دو تا پا شما را راهی بیمارستان میکردن..:دی
2- اگر مشغول دوچرخه سواری یا موتور سواری بودند،جهت خودنمایی تک چرخ و ترمز خطّی میرفتن.
3- گاهی هم از روبروی هم رد میشدن که پسره به علت نداشتنِ آلاتِ جلب توجه، فقط نگاه میکرد!
*این کالر آیدی(مزاحم یاب) که تازه اومده بود و پدرا تا میرسیدن خونه به تک تک شماره‌ها زنگ میزدن تاهم با نشون دادنِ تجهیزِ خودشون به تکنولوژی روزِ دنیا، رعب و وحشت در دلِ پسرای محل بندازن، هم به دخترشون نشون بدن که "من به تو اعتماد دارم، اما به جامعه اعتمادی نیست"
نکته تستی: این افراد به علت عدم آشنایی با زبان انگلیسی نمیدونستن دختر دسته گلشون قبل از اومدن باباهه با دلی آرام و قلبی مطمئن، نشسته تک تک مواردِ مشکوک رو Delete کرده.
*این نامه نگاری‌های اون موقع که فرد عاشق می‌داد بچه باسوادِ کلاس براش بنویسه. معمولاً هم با ایندست جمله‌ها هم شروع میشد:
- به نام یگانه نوازنده گیتار قلبم/به نام تک سوارجاده عشق...
- لطفا هی نپرس دلتنگی چه معنی دارد؟ دلتنگی معنی ندارد...درد دارد...
- بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم...
*این قرارای سرِپایی تو کوچه، حوالی 2 بعدازظهر به مدتِ 5 دقیقه که توش دختره هی با استرس دور و بر رو نگاه میکرد که آشنا رد نشه. آخرش هم هیچی نصیب طرفین نمیشد وُ مذاکرات را مثل نشست ایران و 5+1، ترک میکردند!!

شما به جز موارد بالا چیکار میکردید؟ یادتون میاد؟تعریف کنید .....

Doctor.mech

عضو جدید
با توجه به جامعه سنتی ایران و اینکه به یقین رسیدم 99 درصد دختران ایرانی هدفشون از دوستی ازدواج هست، نه اونزمان تجربه کردم و نه الان خوشم میاد تجربه کنم و قرار مدار و از اینجور حرفا بذارم.

چون نمیتونن به چشم دوست بهت نگاه کنن یا فکر میکنن میخوای ازشون سوء استفاده کنی یا فکر میکنن شوهری !!!!!!

دوستی بین پسر و دختر با محدوده هاش در ایران قابل تعریف نیست و به ندرت آدم با جنبه پیدا میشه.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به جامعه سنتی ایران و اینکه به یقین رسیدم 99 درصد دختران ایرانی هدفشون از دوستی ازدواج هست، نه اونزمان تجربه کردم و نه الان خوشم میاد تجربه کنم و قرار مدار و از اینجور حرفا بذارم.

چون نمیتونن به چشم دوست بهت نگاه کنن یا فکر میکنن میخوای ازشون سوء استفاده کنی یا فکر میکنن شوهری !!!!!!

دوستی بین پسر و دختر با محدوده هاش در ایران قابل تعریف نیست و به ندرت آدم با جنبه پیدا میشه.
دقیقا همینطوره با هات موافقم;)

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی منظورت قبل از دهه شصته؟

آره والا قدیم که همچین امکاناتی نبود که ....:دی

نه همون دهه شصت!

دوست داشتنا فرق میکرد

حقه بازی بینشون نبود تا این حد!

با امکانات زیاد بلانسبت شما همه جدیدا هار شدن...

قبل دهه شصتم که طفلیا خیلی محدودتر بودن!

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه همون دهه شصت!

دوست داشتنا فرق میکرد

حقه بازی بینشون نبود تا این حد!

با امکانات زیاد بلانسبت شما همه جدیدا هار شدن...

قبل دهه شصتم که طفلیا خیلی محدودتر بودن!
دقیقا.. اگه یکی به یکی میگفت دوست دارم واقعا از ته قلب بود این یه واقعیت بود بود ولی الان یکی بگه دوست دارم باید بگردید ببینی هدف اصلیش چیه ..... این روزگار نیست که عوض شده .. روزگار همون روزگاره دهه پنجاه و شصته.. این آدمهان که عوض شدن .....

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
الان اگه جرئت داری سو بکش تا دختره بیاد .................. :)
از ادامه دادن معذوریم :)

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا.. اگه یکی به یکی میگفت دوست دارم واقعا از ته قلب بود این یه واقعیت بود بود ولی الان یکی بگه دوست دارم باید بگردید ببینی هدف اصلیش چیه ..... این روزگار نیست که عوض شده .. روزگار همون روزگاره دهه پنجاه و شصته.. این آدمهان که عوض شدن .....

دقیقاً

باهات موافقم

امکانات ظرفیت میخواست که خیلیا ندارن

اون موقع حتی فیلم و سریال ها هم با موضوع عاشقانه واقعاً قشنگ بود

اما حالا فیلما و ترانه ها و... همش از خیانت و کثیف بودن آدما میگه...

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان اگه جرئت داری سو بکش تا دختره بیاد .................. :)
از ادامه دادن معذوریم :)
باید هر تیکه ات رو از یه گوشه کوچه جمع کنن:biggrin:

دقیقاً

باهات موافقم

امکانات ظرفیت میخواست که خیلیا ندارن

اون موقع حتی فیلم و سریال ها هم با موضوع عاشقانه واقعاً قشنگ بود

اما حالا فیلما و ترانه ها و... همش از خیانت و کثیف بودن آدما میگه...
متاسفانه این مسیریه که داره پیش میره و روز به روز هم بدتر میشه برای نمونه آمار طلاق .. کی تو چند سال پیش که این چیزا نبود آمار طلاق اینقدر بالا نبود اصن وقتی میگفتن فلانی داره طلاق میگیره همه متعجب میشن و براشون هضم کردنش سخت بود الان طرف کلاس هم میزاره و با افتخار تعریف میکنه ....اینا معضل هایی هستن که باعث میشه هیچکی دیگه هیچکی رو از ته قلب دوست نداشته باشه و یا اگه هم داشته باشه در حد سوء تفاهم و گذرا باشه

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید هر تیکه ات رو از یه گوشه کوچه جمع کنن:biggrin:

متاسفانه این مسیریه که داره پیش میره و روز به روز هم بدتر میشه برای نمونه آمار طلاق .. کی تو چند سال پیش که این چیزا نبود آمار طلاق اینقدر بالا نبود اصن وقتی میگفتن فلانی داره طلاق میگیره همه متعجب میشن و براشون هضم کردنش سخت بود الان طرف کلاس هم میزاره و با افتخار تعریف میکنه ....اینا معضل هایی هستن که باعث میشه هیچکی دیگه هیچکی رو از ته قلب دوست نداشته باشه و یا اگه هم داشته باشه در حد سوء تفاهم و گذرا باشه

بله متاسفانه

و دلیل اکثر طلاق ها یا ازدواج تو سن پایینه که کاملاً از رو احساسات بچه گانه صورت می گیره

یا خیانت!

کسی به چشم پاک داشتن و نظر به مال مردم نداشتن اهمیت نمیده حتی واسشون مسخره س!

مثلاً یه خانوم متاهل چرا باید از شوهرش بزنه و با کسای دیگه ارتباط داشته باشه

و یا یه آقا چرا زن و بچه رو ول کنه و بره با یه دختر خونه خراب کن ازدواج کنه!

نمونه های اینا رو که میشنوی مخت سوت میکشه...

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها ببخشید بحثو از موضوع اصلی دور کردم

به هرحال متن بامزه ای بود!

اون موقع ها از رو سادگی همه چیز قشنگ بود!

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی تاپیک خوبیه واقعا مرسی:gol: ....اخ که چقدر سادگیا قشنگ بود ...ههههی

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز

عاااااااااااااااااااااااااااااااالی بود

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
دهه 80 تو دانشگاه ها همه رفته بودن تو فاز جزوه گرفتن تو کوچه ها هم پسرا کیف گیتار میگرفتن دستشون تا به دختره بگن من هنرمندم در صورتی که تو کیف لباس و شلوارشون را گذاشته بودن

بالا