قاب خمشي؟!!!!

gef

عضو جدید
يك خواهش از دوستان دارم....
در مورد نحوه ترسيم قاب خمشي ميخواستم بدونم چه جهتي رو بايد در نظر گرفت؟!!!!
اگر لطف كنين از روي پلان و برشش توضيح بدين
با سپاس فراوان.......

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
يك خواهش از دوستان دارم....
در مورد نحوه ترسيم قاب خمشي ميخواستم بدونم چه جهتي رو بايد در نظر گرفت؟!!!!
اگر لطف كنين از روي پلان و برشش توضيح بدين
با سپاس فراوان.......

قاب خمشی بتنی یا فولادی؟
قاب خمشی فولادی اتصالاتش صلبه یعنی بال بالا و پایین تیر به ورق تقویتی و بعد به بال ستون کاملا جوش میشه و گیر داری حداقل 90 درصد تامین میشه و تیر نسبت به ستون نمی تونه بچرخه
این چیزا رو تو دیتیل ها باید نشون بدی باقیش با قاب مفصلی مهاربندی فرقی نداره

• Like
واکنش ها: gef

gef

عضو جدید
ممنون از توضيحات .من كارداني معماري هستم ،پروژه براي درس طراحي فني و مشكلم نحوه ترسيمش هست.اگر بيشتر راهنمايي كنيد ممنون ميشم.
و يك سوال ديگه هم دارم ، براي اينكه بدونيم از چه IPE 16-18,... توي يك دهنه استفاده كنيم ،به چه صورت بايد محاسبه بشه؟!!!!!:(

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دهانه بلندتر رو قاب در نظر بگیر ، تیر ریزیتم سعی کن مود بر قاب باشه که متعادل در بیاد ، در مورد استفاده از نوع IPE هم لنگر به اساس مقطع باید کمتر از 1540 ( اگر درست یادم باشه ) باید باشه . البته به سانت .

• Like

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توضيحات .من كارداني معماري هستم ،پروژه براي درس طراحي فني و مشكلم نحوه ترسيمش هست.اگر بيشتر راهنمايي كنيد ممنون ميشم.
و يك سوال ديگه هم دارم ، براي اينكه بدونيم از چه IPE 16-18,... توي يك دهنه استفاده كنيم ،به چه صورت بايد محاسبه بشه؟!!!!!:(

واسه دهانه کم( تا 4 متر): تیر ساده استفاده می کنیم. ارتفاع تیر 16-20 سانتی متر. مثلا IPE 16
دهانه متوسط( 4 تا 6 متر): تیر ورق و تیر لانه زنبوری استفاده می کنیم.ارتفاع تیر 20-30 سانتی متر.
دهانه بزرگ(6 تا 8 متر): تیر ورق استفاده می کنیم.ارتفاع تیرآهن 30و 32 و38 سانتی متر

واسه نحوه ترسیم هم بهتره چندتا پروژه طراحی فنی پیدا کنی و از اونا کمک بگیری. من متاسفانه ندارم تو نت سرچ کن.
بستگی داره استادتون چی خواسته باشه. اگه دیتیل سازه نخواسته باشه اصلا لزومی نداره سازه رو ترسیم کنی فقط مقاطع و پلان فاز 2 تحویل میدی+ پلان آکس بندی و ستون گذاری. بادبند هم که نداری. اگه پروژه ت بتنیه محل دیوار برشگیر رو تو پلان ستون گذاری با دیوار توپر با هاشور نشون میدی

• Like