قابلیت جستجوی جدید گوگل در راه است: اسمارت اسکرین شات

baharpelast98

عضو جدید
کالبدشکافی از آخرین نسخه نرم‌افزار گوگل خبر از ارائه قابلیت اسمارت اسکرین شات می‌دهد. به کمک این قابلیت جدید کاربران می‌توانند پس از گرفتن اسکرین شات، آن را در گوگل جستجو کنند.
تا امروز اگر از صفحه گوشی اندرویدی خود اسکرین شات می‌گرفتید، می‌توانستید تصویر خود را ویرایش یا هم‌رسانی کنید و روی تصویر خود یاداشت‌هایی را نیز بنویسید. همچنین دستیار گوگل قابلیت اسکن صفحه گوشی شما را دارد که به کمک آن می‌توانید تصویری که در آن لحظه روی نمایشگر نشان داده می‌شود را در گوگل جستجو کنید.
کالبدشکافی آخرین نسخه از اپلیکیشن گوگل اما خبر از ادغام این دو ویژگی در قالب «اسمارت اسکرین شات» می‌هد. با این قابلیت، پس از گرفتن اسکرین شات نوار ابزاری به کاربر نشان داده می‌شود که علاوه بر قابلیت به اشتراک‌گذاری، دارای آیکون گوگل لنز نیز هست. همچنین کاربران می‌توانند اسکرین شات خود را در برنامه‌های پر کاربرد خود نیز اشتراک‌گذاری کنند.


اسکرین شات قابلیت‌های فعلی دستیار گوگل و منو اسکرین شات

قابلیت لنز به نوعی جایگزین اسکن صفحه شده که در دیگر اپلیکیشن‌های گوگل نظیر گوگل کروم نیز به جای جستجوی دیداری مورد استفاده قرار می‌گرفته است. به کمک این قابلیت کاربران می‌توانند بلافاصله بعد از گرفتن اسکرین‌شات، تصاویر مشابه آن را جستجو و یا از قابلیت تشخیص اپتیکال کاراکتر (OCR) برای تبدیل نوشته‌های خود به متن تایپی استفاده کنند.
ابزار‌های فعلی ویرایش اسکرین شات نیز به قوت خود باقی خواهند ماند و کاربران علاوه بر استفاده از ویژگی اسمارت اسکرین شات می‌توانند تصاویر خود را کراپ کنند و آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند.
البته همچنان نمی‌توان با اطمینان گفت که اسمارت اسکرین شات فقط داخل اپلیکیشن سرچ کار می‌کند یا به طور کلی در اختیار سیستم‌عامل قرار می‌گیرد تا توسط دیگر اپلیکیشن‌ها نیز قابل دسترسی باشد. ولی می‌توان با توجه به کد‌های استخراج شده با اطمینان از ظاهر شدن اعلان اسکرین شات صحبت کرد. گوگل هنوز نسخه رسمی اپلیکیشن سرچ ۱۰.۶۱ را معرفی نکرده است اما نباید زمان زیادی تا عرضه این ویژگی باقی مانده باشد.

[h=5]منبع:[/h]
 
بالا