فمنیستا بیان توو...

::arash::

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...دیدم بحث های فمنیستی کم شده...
اول هر کی فمنه بیاد اعلام کنه که کم کم موضوع طرح کنیم و بریم برای بحث

• Like
واکنش ها: elma

spow

اخراجی موقت
بله ارش جان از تعدد تاپیکاشون وعدم حضور بانوان محترم که اصلا هم تو این فازها نیستن مشخصه که وزن این بخش کم شده!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...دیدم بحث های فمنیستی کم شده...
اول هر کی فمنه بیاد اعلام کنه که کم کم موضوع طرح کنیم و بریم برای بحث
اتفاقا همین پیش پای شما شبکه دو گند کشید کلا به فمینیسم و کمپین و حجاب و شیرین عبادی و کریستین امان پور و..................
بازم گفت ما فقط خوبیم .......:surprised:

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جون ما که تی وی د.ک نگاه نمیکینیم..نیازی به هم به دیدن نیست...
شیرین عبادی تعریف میکرد عده ای روی در خونش نوشتن اجوزه آمریکایی....گفت وقتی ما با عده ای تا این حد بی سواد که به عجوزه میگن اجوزه طرفیم دیگه چی بگیم..گفت من هم از عمد پاک نکردم که همه ببینن..
من با افتخار میگم که یه فمنیستم..شما چی؟

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سارا جون ما که تی وی د.ک نگاه نمیکینیم..نیازی به هم به دیدن نیست...
شیرین عبادی تعریف میکرد عده ای روی در خونش نوشتن اجوزه آمریکایی....گفت وقتی ما با عده ای تا این حد بی سواد که به عجوزه میگن اجوزه طرفیم دیگه چی بگیم..گفت من هم از عمد پاک نکردم که همه ببینن..
من با افتخار میگم که یه فمنیستم..شما چی؟
می تونم بپرسم چرا؟.:surprised:....
اصلا تعریفتون از فم چیه؟:que:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
من تا امروز فكر مي كردم فمنيست خانم هايي هستند كه ....اما حالا ديدم به اين جمع آقايون هم اضافه شده؟خدا به داد برسه!

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه بار کتاب جنس دوم سیمون دوبوار رو از کتابخونه گرفتم تا.......اما خب مغزم نکشید همشو بخونم.........اما یه کتابی بود به اسم جنبش آزادی خواهی زنان مسلمان ایران در طول صد سال گذشته........ این بیشتر بهم دید داد.......

عضو جدید
کاربر ممتاز
فمنیزم یعنی مکتب دفاع از حقوق زنان
حقوقی که در جوامع مرد سالار به باد فراموشی سپرده شده
hrp عزیز نه چنین چیزی نیست....هر کی برای انسانیت و گوهر انسانی ارزشی قائله مطمئنا حقوق پایمال شده زن ها براش محترمه و گرامیه

mehrshad53

اخراجی موقت
من فقط میدونم که هرجا کارمنداش زن باشن،هم مرتب ترن،هم کارکن ترن، هم به مردم بیشتر احترام میزارن و هم اینکه نمیترسی بهت تجاوز کنن:surprised:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب سارا جان از کتاب تعریف میکنی
دیدت چیه؟
من خودم صد درصد قبولش ندارم البته الان وضع تعریف حقوق و خواسته های زنا بهتر ومشخص تر از اوایل کار وپیدایش این مفهوم هست.......
مثلا اوایل پیدایش این مفهوم و پیدا شدن موج برابری خواهی زنا بخصوص تو اروپا باعث شد از همین خواسته زنا به ضرر خودشون و برعلیه زنا استفاده کنن..از جمله اخراج کردن مردا از کارخونه ها و دیگر مراکز کاری و در عوض استخدام زنا با نصف حقوق پرداختی به مردا- باعث شد از یه طرف مردا بیکار و خونه نشین بشن و از طرف دیگه زنا چون می گفتن ما هیچی مون از مردا کم نیس باعث شد زنا رو به کارهایی مانند کار در معادن و ریل کشی خط آهن و....... وا دارن و خب نتیجه اش ........
اما تو خود ایران بخصوص تو اواخر دوره قاجاریه زنای حرمسراهای شاهان قاجار پیشرو در امر آگاه سازی زنا در قالب ایجاد جلسات نسوان و.... شدند اما بازم تو همون زمون هم آخوندای جاهلی مانع تراشی های دینی و ..... پیش پای پیشرفت زنا قرار دادن .......هوشمندی زنای ایرانی نسبت به زنای اروپایی در این بود که اتفاقا به اسم تشکیل جلسات قرآن و آشپزی وخیاطی و..... شروع به دور هم جمع کردن زنا و آگاه سازی اونا کردن..... کارشون بیشتر زیر زمینی و غیر علنی بود....و خب کم کم ایجاد مدارس ویژه دخترا و حتی بعدها ایجاد نشریه های زنان ایرانی که بازم به اسم یاد دادن آشپزی به زنان بود پا به صحنه علنی جامعه گذاشتند... در مقام مقایسه زنان ایرانی سیاست مدارانه تر از زنان اروپایی عمل کردن و خب تو اون شرایط و فضای بسته ایران غیر از این انتظار نمی رفت.....

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی...فکر کنم تا حدودی درسته روند فمنیزم در کشورهای اروپایی و ایران
مثلا الان وزیر زن راحت نمیتونه انتخاب بشه و یا در مواردی برای نشون دادن ازادی زنان به صورت نمایشی با کلی حرف و حدیث انتخاب میشه
زن نمیتونه رییس جمهور یا استاندار باشه
حقوق زنان در خیلی جاها نصفه مردانه
زن حقه طلاق نداره مگر به بخشش مهریه ..هیچ جا رسم نیست..تو اروپاش هم زن طلاق بگیره مرد باید بخشی از اموالشو به زن بده
و . . . . .

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی...فکر کنم تا حدودی درسته روند فمنیزم در کشورهای اروپایی و ایران
مثلا الان وزیر زن راحت نمیتونه انتخاب بشه و یا در مواردی برای نشون دادن ازادی زنان به صورت نمایشی با کلی حرف و حدیث انتخاب میشه
زن نمیتونه رییس جمهور یا استاندار باشه
حقوق زنان در خیلی جاها نصفه مردانه
زن حقه طلاق نداره مگر به بخشش مهریه ..هیچ جا رسم نیست..تو اروپاش هم زن طلاق بگیره مرد باید بخشی از اموالشو به زن بده
و . . . . .
تنها در سطوح بالای حکومتی نیس حتی در حد زندگی خصوصی- زنا و دخترا دارای حرفای زیادی برا گفتن مشکلاتشون هستن..... بخصوص تو مناطق محروم دنیا از جمله ایران.........
اما هرگز منظورم از آزادی زن و احقاق حقوقش تنها در مسایل ازدواج و....... خلاصه نمیشه...
تو اکثر کشورها اگرهم به زن آزادی دادن بیشتر در مورد مسایل ج بوده یه جورایی رو نمایی از نماد زن بوده نه دادن حق واقعی و انسانی به زن..........

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خب...ببین اصل فمنیت اون نیست
فمنیست با استفاده ابزاری در بسیاری از جاها هم مقابله میکنه
البته ملت ایران خیلی با فرهنگ تر از اونه..الان دیگه در خیلی از خونواده ها به زن اون احترامه اروپایی و میذارن
ولی در بعضی مورد هم وقتی مردان میبینن قانون بهشون این اجازرو میده به بدترین وجه به حقوق انسانی زنان تعرض میکنند
فمنیست بودن در کل دفاع از حقوق زنان هست..حالا تو خیلی از کشور ها این مسئله به بیراه میره یه مورده دیگست
البته تو اون کشور ها زنان مایل به انجام اون کار و استفاده از اونا برای تجارت و . . هستن

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
حکایت فرار مرغی در جامعه خروس سالار؛ نیکزاد زنگنه

دوشنبه، ۲ آذر، ۱۳۸۸

زنانی که تا دیروز تحت قیمومیت و سالاری مردان نفس می کشیدند، امروز به گواه تصاویر، حائل باتوم خوردن مردان می شوند و با حضور پررنگ در تمامی عرصه ها، با رساترین صدا "بودن" خود را در تاریخ ثبت می کنند
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

قصه، این بار هم هیچ نکته ی تازه ای ندارد. حتی نه مثل افسانه های مستعمل قدیمی، که گاهی دوباره و چندباره هم خواهان شنیدنش هستی. قصه، داستان تکراری لجن مال کردن مفاهیمی است که به نحوی ماهیت وجودی لغزان و منافع نا محدود عده ای را تهدید می کند. داستان فمینیسم در سرزمین من، همیشه راوی حکایت زنانی است مردنما، بی بهره از احساس و سرشت زنانگی، با انحرافات جنسی، عمله ی دست دولت های بیگانه و مروج ارزش های غیراخلاقی و غربی که امروز تحت لوای " جنبش زنان" گرد آمده اند و تهدیدی محسوب می شوند علیه بنیان های استوار خانواده و ارزش های ملی و مذهبی. به خاطر ندارم مسئولان امور، در راستای ارائه ی این تصاویر از برابرخواهی جنسیتی، از کوششی فروگزار کرده باشند. این روند تخریبی از سریال های شبانه و هفتگی آغاز شد و دامنه اش تا مسابقه ها و برنامه های ورزشی و برنامه های تحلیلی و انتقادی بی شمار با مهمان های دستچین فرمایشی هم کشید. برنامه ی چهارشنبه شب کانال دوم سیمای جمهوری اسلامی، هم نمود تلاش های تکراری و پیگیر عده ای است که رانت بی نهایت برنامه سازی در صدا و سیمای دولتی دارند.

برنامه سازان گرامی که به هر سند و مدرک و دست نوشته و صدا و فیلم غصب شده ای دسترسی دارید، گذشته از این که در نهایت وادار شدید به حضور و پویایی جنبش زنان اقرار کنید – که شما چیزی را هدف تخریب و تخطئه نمی گیرید مگر آنگه چهارستونتان را لرزانده باشد- نکته ی تازه ی دیگری در مورد این دست برنامه هاتان وجود دارد و آن هم فضای عرضه ی آنها است و وقاحتی که سازندگان رانت دار آن، در تهیه و تولید و پخش چنین برنامه هایی در این برهه از تاریخ دارند.

گزارش ها پی در پی می رسد. قتل دختری با شلیک گلوله از نزدیک در اعتراضات به نتایج انتخابات و دستگیری و ضرب و شتم گسترده ی زنان در خیابان ها در تمام جریان های پس از انتخابات، ممنوع الخروج شدن زنان روزنامه نگار و اکتیویست، آمار 73 درصدی زنان 14 تا 39 سال در زندان ها، تجاوز و آزار جنسی زندانیان سیاسی زن، تجاوز دسته جمعی به یک زن در قیامدشت، آزار جنسی دختر دانشجو توسط معاون دانشجویی دانشگاه زنجان، قتل های ناموسی تنها در پایتخت با میانگین 627 مورد در سه ساله ی اخیر، وجود 45 نوع خشونت خانگی علیه زنان ایران، تجربه 66 درصدی خشونت خانگی در زنان متاهل ایرانی، تعداد روزافزون زنان سرگردان در راهروهای دادگاه خانواده به دنبال طلاق یا حضانت فرزند و هزاران فکت از این قبیل که تلویزیون ها و سایت ها را پر کرده اند. تمام رسانه ها در انحصار شما نیست که نمایش های وارونه پخش کند یا در ید قدرتتان نیست که درهای دنیا را با قیچی ***** و سانسور به روی مردم ببندید. این تصویر زنان جامعه ی شماست که هر روز تیره تر می شود. تصویر زندگی زنان جامعه ای که تمام نهاد های آن، از رسانه های تصویری گرفته تا آموزش و پرورش و نیروی انتظامی اصرار و ابرام پررنگی به اصلاح و ارشاد جامعه و رسیدن آن به تعالی و کمال دارند و دم زدن از کرامت انسانی زنان، لقلقه ی دهان آنهاست.

ما شلوارپوش های برابری طلب، با تمام اختلاف نظرها و کشمکش های روشی و عقیده ای در بین خود، با تمام برخوردهای به لفظ امنیتی و به ماهیت نابودکننده ی شما و با تمام فشار ها و دشواری ها و سنگ اندازی های بی پایانتان در قالب سهمیه بندی و بومی گزینی جنسیتی در دانشگاه ها، تلاش برای گسترش دانشگاه های تک جنسیتی، لایحه ی درخشان حمایت از خانواده، پیشنهاد اعدام روسپیان برای کاهش فحشا، انتخاب وزرای زنی با عملکرد ضد زن و ... با انگ خانمان براندازی، القای مفاهیم لیبرالی و القای نارضایتی به زنان جامعه از و با برخوردهای قهری و غیرقانونی- تحت عنوان جرم اقدام علیه امنیت ملی که تمام جرائم تعریف نشده در قانون را شامل می شود- از هم نمی پاشیم، برادران عزیز. ما فارغ از تمام برچسب ها و لجن پراکنی ها، تا همیشه برای احقاق برابری حقوقی خود که حق انکارناشدنی هر زن ایرانی است، تلاش خواهیم کرد. زیرا می دانیم چیزی که پشت تمام برنامه ها و طرح های امنیتی و اخلاقی و اظهار نظرهای مشعشع در مجلس و دولت و نیروی انتظامی و امنیت اخلاقی، خوابیده یک چیز بیشتر نیست: جامعه ی مرد سالار، نمی تواند با پذیرفتن وجود و هویت مستقل زنانه کنار بیاید و آن را در کنار هویت خود بپذیرد و ببیند زنانی که تا دیروز تحت قیمومیت و سالاری مردان نفس می کشیدند، امروز به گواه تصاویر، حائل باتوم خوردن مردان می شوند و با حضور پررنگ در تمامی عرصه ها، با رساترین صدا "بودن" خود را در تاریخ ثبت می کنند. حضوری که دیگر هرگز نمی توانید انکارش کنید.

*آمار اخذ شده از سایت های تغییر برای برابری، مدرسه فمینیستی، میدان زنان، ایرنا، آفتاب و کمیته ی گزارشگران حقوق بشر است.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون سارا خانوم اسم اون برنامه ی شبکه ی دو رو آوردند گفتم بیام بگم که مزخرف ترین مستند صدا و سیم بود و هیچ ربطی به فمنیسم نداشت و فقط سفسطه کرد و فقط میخواست بگه اونلی ایران که چون هممون به اندازه ی کافی فهمیدیم توی ایران چه خبره دلمون میخواست که بریم و خرخه ی اون مجری مزخرف رو بجویم و بگیم غلط میکنی حرفی که خودت قبولش نداری اینجا بلغور میکنی کودن:hypocrite:
فمنیسم طرفدار آزادی زنان حقوق زنان و... بود اما وقتی به مسایل حاشیه ای و جنسی کشیده شد و منحرف شد خود فمن ها ازش کناره گیری کردند و دیگه انهایی که برای حقوق زنان میجنگیدند خودشون رو فمنیست نمیگفتن(به خاطر همون انحرافات)اما جدیدا یه گروه دیدم:"فمنیسم اینبار نه فقط برای همجنس گرایان"
یه موضوع جالب دیگه اینکه مادر شوپنهاور هم یک فمنیست بود و نوع رفتارش با خانوادش در اینکه شوپنهاور یه نیهیلست شه تاثیر زیادی داشت.

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فقط میدونم که هرجا کارمنداش زن باشن،هم مرتب ترن،هم کارکن ترن، هم به مردم بیشتر احترام میزارن و هم اینکه نمیترسی بهت تجاوز کنن:surprised:
و حقوق کمتری هم بهشون میدن تا در مخارج هم صرفه جویی شه و هیچکس هم نیست بگه که......:w00:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون سارا خانوم اسم اون برنامه ی شبکه ی دو رو آوردند گفتم بیام بگم که مزخرف ترین مستند صدا و سیم بود و هیچ ربطی به فمنیسم نداشت و فقط سفسطه کرد و فقط میخواست بگه اونلی ایران که چون هممون به اندازه ی کافی فهمیدیم توی ایران چه خبره دلمون میخواست که بریم و خرخه ی اون مجری مزخرف رو بجویم و بگیم غلط میکنی حرفی که خودت قبولش نداری اینجا بلغور میکنی کودن:hypocrite:
فمنیسم طرفدار آزادی زنان حقوق زنان و... بود اما وقتی به مسایل حاشیه ای و جنسی کشیده شد و منحرف شد خود فمن ها ازش کناره گیری کردند و دیگه انهایی که برای حقوق زنان میجنگیدند خودشون رو فمنیست نمیگفتن(به خاطر همون انحرافات)اما جدیدا یه گروه دیدم:"فمنیسم اینبار نه فقط برای همجنس گرایان"
یه موضوع جالب دیگه اینکه مادر شوپنهاور هم یک فمنیست بود و نوع رفتارش با خانوادش در اینکه شوپنهاور یه نیهیلست شه تاثیر زیادی داشت.

منیر جون بازم بگم من از هر گروه و عقیده و مذهب و فرقه ای که فقط از جذابیتهای ج زن رونمایی می کنه متنفرم....
خانوما کلی راه دارن تا رسیدن به حق وحقوق واقعی و انسانیشون........
ولی مشکل ما تو ایران اینکه ما می گیم قانون ما از دین گرفته شده و زیاد تغییر پذیر نیس... و چون اسم دین رو میارن یعنی دین همه جوانب رو در همه اعصار در نظر گرفته ( البته بگذریم از افردای که طرفدار فقه پویا هستن ).در حالی که کاملا واضحه که نیازها و مشکلات بشر امروزی خیلی با مسایل و نیازهای انسان صدر دین فرق می کنه.......تو غرب ولی مردم و کلا حقوق دانان و جامعه شناسان پذیرفتن که باید همگام با رشد نیازها و تغییر اونها باید قوانین رو تغییر داد و به روزش کرد......الانم کاملا دیده میشه که زنای اروپایی به لزوم داشتن پوشش مناسب در انظار عمومی کاملا آگاه شدن .......در حالی که تو کشور ما هنو یه دوره آزادی های پوششی و دلبخواهی و ج مونده تا بعد و کم کم بعد از تب و تاب افتادن احساسها برسیم به جایی که اورپایی ها الان بهش رسیدن ...
نمی دونم تونستم منظورمو برسونم یا نه....تاریخ ملتها یه جورایی شبیه بهم هستن منتها ملتی سریعتر بعضی از دوره ها رو طی می کنه و ملل دیگر کندتر..... ما جزو ملل کند رو هستیم

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده به سایر ایده و تفکرهای فمینیست کاری ندارم اما یه جاش خیلی غیر منصفانه هست اینکه بعضی تفکرات فمینیستی میگه زن بدون مرد میتونه زندگی کنه.در حالیکه به نظر من نه زن میتونه بدون مرد زندگی کنه و نه مرد بدون زن.این دو مکمل همدیگه هستند و بدون هم کامل نمیشن و همیشه یه چیزی توزندگیشون کم خواهند داشت.حالا هر چقدر هم رهبران این جور تفکرات از مردا بخوان بد بگن اما ذات مرد و زن همیشه طوریه یعنی خدا طوری طراحی کرده که نمیتونن بدون هم زندگی داشته باشند.و فقط زنده هستند

.Soheil

عضو جدید
کاربر ممتاز
من روبان سفید میبندم.....6 دسامبری هستم ......دروغ گفتم

ارسن

عضو جدید
منم نمیدونم فمنیست یعنی چی

این رحیم پور ازغدی هست هی میگه با تفکرات فمنستی

ارش جان میتونی یکم در موردش توضیح بدی یا یه مقاله بذاری تو سایت

من که میگم زنانی که در خانواده اسلامی هستند از زندگیشون راضی ترن نسبت به اونایی که دیدگاه اسلام رو در مورد حقوق زن قبول ندارند البته توی جامعه ایران .........خارجو نمیدونم

عضو جدید
کاربر ممتاز
فمنیست در جامعه به شخصی که طرفدار حقوق زنان هست گفته میشه...
بیشتر هم در جوامعی نظیر ایران و بهتر بگم کشور های اسلامی که به زن توجهی نمیشه کاربرد داره
البته در تمام دنیا چنین گرو هایی فعال هستند..در اروپا هم یه دورانی خیلی اوج داشته
من چنین فکری نمیکنم ارسن جان که شما میگی زنان در مملکت های اسلامی راضی تر هستن..چون نمونش و میتونیم در دادگاه هایی که حقی برای زنان قائل نیستند و یا در به اصطلاح کشور عربستان و ظلمه به اصلاح انسان هایی که اسمشون مرد هست و در قبال زنان و یا در افغانسان ببینیم
فمنیست از حقوق برابر زن بعنوان یک انسان همچون مرد سوا از هر دین و اندیشه و روشی حمایت میکنه
این تا جائی که من میدونم...
شیرین عبادی هم چند سال قبل برای دفاع از حقوق زنان و البته فعالیت های دیگری جایزه صلح نوبل و گرفت
دوستان اگه اطلاعات کامل تری دارن خوشحال میشیم بذارن

Hengameh IT

عضو جدید
به نظر من فمينيست يک حرف قشنگ و نان و آبدار برای آنان است که بهتر و بيشتر از زنها سوء استفاده کنند!

علت؟ ارزش گزاری از آنجا آغاز می شود که بين دو چيز اختلاف بگذاريم اگر نه دو چيز برابر که هيچوقت يکديگر را به نابرابری متهم نمی کنند.

وقتی حساب زن و مرد را از هم جدا کرديم آنوقت است که به چاله ی سياه ناخردی افتاده ايم و مجبوريم هرکدامشان را جداگانه ارزش گذاری کنيم که خود بخود يکی را برتر خواهيم دانست.

من از هر چيزی که بوی جدايی بين زن و مرد بدهد بيزارم و به نظر من واژه مردانه ی شاعر و واژه ی زنانه شاعره همانقدر زشت هستند که واژه های ضعيف و ضعيفه!

اگر خوب نگاه کنيد در زبان فارسی ضمير سوم شخص مفرد برای زن و مرد يکی است و فارسی تنها زبان دنياست که اين ضميرش برای هر دو جنس يکی است: او

حالا با جدا کردن زن و مرد جز افزودن به کج فهمی ها و ناراست کردن ديدگاه ها چيزی نصيب کسی نمی شود، فمينيست هم به نظر افتادن از آنسوی بام است

Hengameh IT

عضو جدید
منم نمیدونم فمنیست یعنی چی

این رحیم پور ازغدی هست هی میگه با تفکرات فمنستی

ارش جان میتونی یکم در موردش توضیح بدی یا یه مقاله بذاری تو سایت

من که میگم زنانی که در خانواده اسلامی هستند از زندگیشون راضی ترن نسبت به اونایی که دیدگاه اسلام رو در مورد حقوق زن قبول ندارند البته توی جامعه ایران .........خارجو نمیدونم

این سایت توضیح جامعی داده یه سر بزن http://fa.wikipedia.org/wiki/فمینیسم

nazi rainy

عضو جدید
منم یه فم هستم.تو دنیای ما خیلی به خانمها ظلم شده و حقوقشون نادیده گرفته شده

nazi rainy

عضو جدید
واقعا توی ایران خیلی خیلی به خانمها ظلم شده.مردای ایران فکر میکنن که زنها واسه مردا ساخته شدن

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
واقعا توی ایران خیلی خیلی به خانمها ظلم شده.مردای ایران فکر میکنن که زنها واسه مردا ساخته شدن

چي چي هي نميدونم ميگيد ظلم به زنا شده كي كجا كي گفته زنا براي مردا ساخته شدن بيچاره مرد بدبخت از روزي كه زن ميگيره ازاديشو از دست ميده صبح تا شب كار كن پول دربيار نون در بيار لباس بخر كفش بخر تفريح ببر ظرف بشور ......... نميدونم كلاس يوگاببر كلاس كوف ... كلاس زهرمار..... اونوقت خانم هي ناز عشوه هم ميكنه يه بارم كه بهش نه بگي دادو هوار كه چي به ما ظلم ميشه ما تحت ستميم نميدونم .........چي چي
حالا يه عده پير دختر ترشيده هم اومدن براي خودشون همدست پيدا كنن يه جريان ره انداختن اسمشم گذاشتن فيمينيست اگه شك داري به حرفام بگو چند تاشون بيان بگن اقا ما يه خواستگار داشتيم گفتيم نه باور كن همشون ترشيده بودن حالا اين دختراي امروزي هم فكر ميكنن اينا چه پخي بودن دنبالشون راه ميفتن ميگن من فيمينيستم بابا بيخيال برو دنبال زندگيت حالشو ببر قبول نداري
:gol::w01: