فعال سازی IIS در ویندوز ویستا

m.mazare

عضو جدید
سلام
برای فعال کردن کامپوننت IIS در ویندوز ویستا باید چه کار کنم؟
باتشکر

kkiann

عضو جدید
سلام
بستگی به این داره که شما از کدوم ورژن ویستا استفاده می کنید. اگه از ورژن های Home استفاده می کنید، شاید یه ذره دچار مشکل بشین. چون اگه IIS رو برای Visual Studio و SQL Server احتیاج داشته باشین، توی Vista Home یه ذره آدم رو اذیت می کنه. در هر صورت این مراحل رو طی کنید:
Control Panel => Programs and Features => Turn Windows Features On of Off
توی این قسمت باید وارد Internet Information Services بشین و این موارد رو انتخاب کنید:

Web Management Tools
----------------------------
IIS 6 WMI Compatibility (IIS 6 Management Compatibility)
IIS Metabase and IIS 6 Configuration Compatibility (IIS 6 Management Compatibility)
IIS Management Console

World Wide Web Services
------------------------------
.Net Extensibility (Application Development Features)
ASP (Application Development Features)
ASP.Net (Application Development Features)
CGI (Application Development Features)
ISAPI Extensions (Application Development Features)
ISAPI Filters (Application Development Features)

Default Document (Common HTTP Features)
Directory Browsing (Common HTTP Features)
HTTP Redirection (Common HTTP Features)
Static Content (Common HTTP Features)
Windows Authentication (Security)

مواردی که داخل پرانتز نوشتم، در حقیقت فولدری هست که شما باید توش امکانات مختلف رو انتخاب کنید. مشکل Vista Home این هست که داخل فولدر Security امکان Windows Authentication رو نداره و شما باید به جاش Basic Authentication رو انتخاب کنید.
به همین دلیل اگه شما بخواین SQL Server رو Install کنید یه Warning بهتون میده که مربوط به همین موضوع هست. البته خود SQL Server روی سیستم نصب میشه ولی Reporting Service کار نمیکنه. البته اگه ورژنتون Home نباشه قاعدتا مشکلی نخواهید داشت

این مشکلی بود که من خودم هفته پیش داشتم و انقدر تو اینترنت دنبالش گشتم تا اینا رو پیدا کردم ! به هر حال امیدوارم که به درد شما هم بخوره.

کیان