فرق بین مهندسی الکترونیک و کامپیوتر ؟

contorl da

عضو جدید
ایا مهندسی الکترونیک از کامپیوتر جداست ؟
علت این سوالم اینه که با اینکه شناخت زیادی از الکترونیک ندارم ولی انگار در بیشتر کارهاش از کامپیوتر یا برنامه نویسی استفاده می کنه .
می تونید تفاوت این دو رشته را در محصولات و فناوری هایی که هست بگید. مثلا جایی که مربوط به طراحی قطعه الکترونیکی هست چرا از سخت افزار کامپیوتر استفاده نمی کنند یا جایی که الکترونیکی برنامه نویسی می کنه چرا از نرم افزار استفاده نمی کنند .
مثلا یه محصول را می خواندم که خودکار مترجم بود زیر متنی که نمی دانستن معنیشو خط می کشیدن و خودکار معنی ان را روی صفحه می انداخت و نشان می داد توی این محصول چه تفاوتی هست که باید از الکترونیک یا نرم افزار استفاده کنند

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایا مهندسی الکترونیک از کامپیوتر جداست ؟
علت این سوالم اینه که با اینکه شناخت زیادی از الکترونیک ندارم ولی انگار در بیشتر کارهاش از کامپیوتر یا برنامه نویسی استفاده می کنه .
می تونید تفاوت این دو رشته را در محصولات و فناوری هایی که هست بگید. مثلا جایی که مربوط به طراحی قطعه الکترونیکی هست چرا از سخت افزار کامپیوتر استفاده نمی کنند یا جایی که الکترونیکی برنامه نویسی می کنه چرا از نرم افزار استفاده نمی کنند .
مثلا یه محصول را می خواندم که خودکار مترجم بود زیر متنی که نمی دانستن معنیشو خط می کشیدن و خودکار معنی ان را روی صفحه می انداخت و نشان می داد توی این محصول چه تفاوتی هست که باید از الکترونیک یا نرم افزار استفاده کنند

مهندسی کامپیوتر تلفیقی از برق و الکترونیک هستش .... که خود الکترونیک و کامپیوتر از زیرشاخه های برق می باشد که توسعه پیدا کرده اند .

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندسی کامپیوتر تلفیقی از برق و الکترونیک هستش .... که خود الکترونیک و کامپیوتر از زیرشاخه های برق می باشد که توسعه پیدا کرده اند .

با عرض سلام و احترام

ضمن تشکر از شما من دانشجوی ترم آخر الکترونیک هستم و به این نتیجه رسیدم که الکترونیک تلفیقی از برق و کامپیوتر بوده (به دیدگاه من نقش پزشک عمومی داشته مثل رشته عمران - عمران که تلفیقی از سایر گرایشهاست)

تکرار میکنم عرائض بنده منتج دیده های این حقیر بوده است

با تشکر ناتانائیل

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام و احترام

ضمن تشکر از شما من دانشجوی ترم آخر الکترونیک هستم و به این نتیجه رسیدم که الکترونیک تلفیقی از برق و کامپیوتر بوده (به دیدگاه من نقش پزشک عمومی داشته مثل رشته عمران - عمران که تلفیقی از سایر گرایشهاست)

تکرار میکنم عرائض بنده منتج دیده های این حقیر بوده است

با تشکر ناتانائیل

اتفاقا برق رشته مادر - و عمومی هستش
ولی کامپیوتر در حیطه خودش تخصصی میشه
و الکترونیک هم در حیطه خودش یه نوع تخصص !

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا برق رشته مادر - و عمومی هستش
ولی کامپیوتر در حیطه خودش تخصصی میشه
و الکترونیک هم در حیطه خودش یه نوع تخصص !

بله و کامپیوتر به دو گرایش نرم افزار و سخت افزار تقسیم شده و ضمن صحبتهایی که با یکی از دانشجویان محصل در این رشته بوده نرم افزار اطلاعات الکترونیکی بسیار ضعیفی داشته و اما سخت افزار دروس مشترکی با الکترونیک داشته

و اما الکترونیک که در ایران اونطور که باید تعریف شده نیست دروسی مشترک با قدرت داشته است / لذا اگر به این ترتیب که سخت افزار دروسی مشترک از الکترونیک و الکترونیک دروسی مشترک با قدرت را گذرانید لذا بر این عقیده که

الکترونیک تلفیقی از برق و سخت افزار بوده رسیدم/ضمن اینکه طبق اطلاعاتی که اخیرا به من رسیده مبنی بر الحاق سخت افزار به یکی از گرایشهای برق بوده است.

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرم باید رشته سخت افزار با الکترونیک با هم ادغام میشدن ... چون ماهیتا" و عینا" مطالبشون خیلی بهم نزدیکه

contorl da

عضو جدید
در سطح دنیا چطور؟
ایا فناوری ها یا ابداعات یا محصولاتی که از هر کدام از این دو رشته بیرون می اد می تونه متفاوت باشه یا نه هرکدام می تونه کار دیگری را انجام بده .
به نظر من که هیچی از مهندسی الکترونیک نمیدانم ، دراستفاده از الکتروینک ان نسبت به کامپیوتر نقش مادر یا جمع کننده دارد یعنی گرایش نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر را ترکیب کنی می شه الکتروینک چون هم برنامه نویسی داره وهم طراحی قطعه .
در استفاده از مهندسین این رشته ها ایا وجه تمایزی هست که از یکیشون استفاده کنند .
ایا محصول یا قطعه ایی هست که کار الکترونیکی باشه و جدا از نرم افزار یا سخت افزار کامپیوتر باشه و این رشته ها نتونن انجا دخالتی داشته باشن .

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ساخت کیت ها و رباط ها ... سخت و الکترو ساخت قطعه را بعهده دارند و نرم افزار نوشتن سیستم عامل با هوش مصنوعی اون قطعه رو ...

apadana34

عضو جدید
خودکاری که اسکنر هست و با سنسوری که داره و انداختن اشعه اسکن می کنه می تونه کار کدام مهندسی ها باشه ؟

Yuri Boyka

عضو جدید
به نظرم باید رشته سخت افزار با الکترونیک با هم ادغام میشدن ... چون ماهیتا" و عینا" مطالبشون خیلی بهم نزدیکه

رشته کامپیوتر بعد از پیشرفت علم الکترونیک مطرح شده و در واقع زیر شاخه الکترونیکه.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
در برنامه نویسی الکترونیک شما علاوه بر اینکه وظیفه ای رو تعیین میکنید. بستر لازم برای اجرای اون وظیفه رو هم خودتون باید بسازید.
ولی در نرم افزار بستر نوشتن برنامه از قبل فراهم هست و خود قسمت " برنامه " تخصصی تر شده.
شما هم در بستر سیستم عامل و هم الکترونیک میتونید مثلا یک ماشین حساب یا یک بانک اطلاعاتی بسازید. الکترونیک علم سازنده ی کامپیوتر هست .که برای هر وظیفه ی خاصی یک ماشین میسازه.خود کامپیوتر هم یکی از این ماشین هاست که برحسب کارایی بالا عمومیت پیدا کرده.به طور کلی میشه گفت وجه تمایز این دو رشته همینه. محیط و بستر کار

بالا