عكس هايي از خودرو پاراكس

84235705

عضو جدید
سلام
در اينجا عكس هايي از خودرو الكتريكي پاراكس رو كه در مسابقات ملي طراحي ماشين اول شده براتون ميزارم.مسابقات هم از شبكه 3 هر شب ساعت 6-7 پخش ميشه.البته اين عكس ها براي نمايشگاه روبوكاپ آزاد ايرانه و رنگ خودرو رو تغيير داديم. لطفا نظرتونو درباره ي پاراكس بفرماييد.
ممنون

پیوست ها

• DSC05249.jpg
    DSC05249.jpg
    45.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

84235705

عضو جدید
http://www.tehranpic.net/images/04k7860zb9dteuahb70.jpg

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

ناز شصتتون خودروی باحالی طراحی کردین..

فقط یه چند تا سوال:
1- از کدوم دانشگاه تو مسابقات شرکت کرده بودین؟
2- در عرض چند ماه درستش کردین؟
3- تو گروهتون مهندس مکانیک خودرو داشتین؟
4- چراغاش مال 206 هست؟
5- درست کردنش چقدر هرینه برد؟ خود دانشگاه تقبل کرده؟
6- محرک عقبه؟

ضمنا بگم جای ما هم تو این مسابقات خالی بودااااا // متاسفانه ما تو مقطع کاردانی هستیم و طبق مکاتباتی که داشتیم گفتن نمیشه تیم بدین ../

در کل موفق باشین و امیدوارم تو مسابقات سال بعد همدیگه رو ببینیم//

بدرود

84235705

عضو جدید
درود

ناز شصتتون خودروی باحالی طراحی کردین..

فقط یه چند تا سوال:
1- از کدوم دانشگاه تو مسابقات شرکت کرده بودین؟
2- در عرض چند ماه درستش کردین؟
3- تو گروهتون مهندس مکانیک خودرو داشتین؟
4- چراغاش مال 206 هست؟
5- درست کردنش چقدر هرینه برد؟ خود دانشگاه تقبل کرده؟
6- محرک عقبه؟

ضمنا بگم جای ما هم تو این مسابقات خالی بودااااا // متاسفانه ما تو مقطع کاردانی هستیم و طبق مکاتباتی که داشتیم گفتن نمیشه تیم بدین ../

در کل موفق باشین و امیدوارم تو مسابقات سال بعد همدیگه رو ببینیم//

بدرود
ممنون از لطف شما
در مورد سوالاتون هم تيم ما از دانشگاه آزاد قزوين بود و مقام اول رو آورديم خواجه نصير دوم و شريف سوم شد.
مسابقات سه مرحله(طراحي مفهومي-طراحي اجزا-ساخت و تست خودرو) داشت كه كل 3 مرحله 1 سال طول كشيد ولي زمان ساخت حدود 6 ماه بود.
گروه ما از 14 نفر تشكيل شده بود 10 نفر مكانيك طراحي جامدات و 4 نفر برق.
چراغ جلو و عقب رو از 206 و گل استفاده كرديم به دليل هزينه ي قالب . البته در مسابقات تا 35 درصد وزن خودرو رو مجاز به استفاده از قطعات آماده بوديم.
در مورد هزينه هم فكر كنم حول و حوش 11-12 براي توليد نمونه كه اگه بخواد به توليد انبوه برسه به 5-6 تومن كاهش پيدا ميكنه. هزينه رو هم مثل اكثر تيم ها دانشگاه تقبل كرد.
محرك عقب و همينطور موتور عقبه.
ان شا الله سال بعد تيم خوبي داشته باشين . فكر كنم موضوع سال بعد هم هيبريد كردنه سمند باشه.

84235705

عضو جدید
ببخشيد كيفيت عكس خيلي خوب نيست از چند روز ديگه عكس هاي حرفه اي تري ميزارم.

a_elahi2006

عضو جدید
سلام raminbabak اقا شکل ماشین خیلی بهتر شده بدنه کاره rc racing shope خودمونه؟

safa_re5000

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه گیربکسش از چه نوعیه؟؟

ضمنا از عقبش هم یه عکسی بزار...

84235705

عضو جدید
شاسي رو ايران طراحي كردين يا كپي هستش؟
شاسي رو خود گروه طراحي كرده البته شاسي اين خودرو به صورت Space frame است. ستون ها و سقف از نوعي آليا‍ژ آلومينيوم و قسمت كف خودرو از فولاد. و بدنه هم از فايبر.

84235705

عضو جدید
می دونم ولی اجازه ندارم بگم ...
همونطور كه گفتم تو مسابقات هر تيم اجازه داشت تا 35 درصد وزني خودرو رو از قطعات آماده استفاده كنه . همچنين همونطوري كه مطلعيد طراحي و ساخت يك گيربكس در 5 ماه تقريبا كاري غير ممكنه(همزمان با كاراي ديگه ماشين). و هدف مسابقاتم اين نبود كه تيم ها گيربكس و يا موتور طراحي كنن.

آخرین ویرایش:

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
تبریک
دانشگاه ما هم (کاشان ) یه خودرو طراحی کرد و به مسابقه آمد ولی گند زد .
دلیل اون هم این بود که از افراد لایق استفاده نکردند یه عده کاشانی یه گوشه جمع شدن و یه ماشین خنده دار تحویل دادند . جالب اینه که میگن 20 میلیون خرج کردیم و 120 کیلومتر هم سرعت نها یی شه . فکر میکنن بچه گیر آوردن .
بماند .
براتون آرزوی موفقیت میکنم
امیدوارم همیشه موفق باشید .

مكاترونيك

عضو جدید
ماشالله به بچه های ایران...بابا خیلی باحاله که....
سال چندمین؟ من الان تو دانشگاهم سال سوم هستم هنوز موتور گازی یادمون ندادن طراحی کنیم..

parsa s

عضو جدید
دوست عزيز ميشه در مورد چگونگي ساخت بدنه توضيح بدين - خيلي مشتاقم كه بدونم چطور قالب ها رو براي ساخت بدنه آماده كردين - كلا اگه يه مقداري در مورد چگونگي كار با كامپوزيت هايي مثل فايبر گلاس توضيح بدين ممنون ميشم
موفق باشيد

84235705

عضو جدید
دوست عزيز ميشه در مورد چگونگي ساخت بدنه توضيح بدين - خيلي مشتاقم كه بدونم چطور قالب ها رو براي ساخت بدنه آماده كردين - كلا اگه يه مقداري در مورد چگونگي كار با كامپوزيت هايي مثل فايبر گلاس توضيح بدين ممنون ميشم
موفق باشيد
براي ساخت بدنه از نرم افزار چند تا section گرفتيم بعد اونا رو با فيبر(چوب) داديم با واتر جت زدن. بع اينها رو كنار هم گذاشتيمو و وسط ونا رو با يونوليت پر كرديم و بعد شكل خودرو رو با يونوليت ها درآورديم. بعد از اون يه بتونه رو كار زديم براي بهتر شدن سطوح و بعد روي اون رو با فايبر گلاس قالب گرفتيم.(قالب منفي) بعد از اون هم كه درون قالبها رو فايبر زديم و بدنه رو اين طوري ساختيم. در مورد فايبر هم بايد كه از دو جز اصلي رزين و الياف ساخته شده كه توضيحات جزيي تري داره كه خيلي طولانيه.

84235705

عضو جدید
عكس هايي از مراحل ساخت مدل خودروي پاراكس

عكس هايي از مراحل ساخت مدل خودروي پاراكس

84235705

عضو جدید
ماشالله به بچه های ایران...بابا خیلی باحاله که....
سال چندمین؟ من الان تو دانشگاهم سال سوم هستم هنوز موتور گازی یادمون ندادن طراحی کنیم..
اكثرا موقع شروع پروژه ترم 7 بوديم كه يه سالي هم طول كشيد. يه نكته اي رو هميشه يادت باشه و اونم اينكه هيچ موقع به فكر دانشگاه و استاد نباش كه چيزي بهت ياد بدن و خودت بايد بري سراغ اين جور كارا.در ضمن دروس دانشگاه اكثرا اصول و قوانين پايه اي رو بهمون ياد ميده و بايد از اونا تو طرح ها استفاده كنيم.

84235705

عضو جدید
سلام
تبریک
دانشگاه ما هم (کاشان ) یه خودرو طراحی کرد و به مسابقه آمد ولی گند زد .
دلیل اون هم این بود که از افراد لایق استفاده نکردند یه عده کاشانی یه گوشه جمع شدن و یه ماشین خنده دار تحویل دادند . جالب اینه که میگن 20 میلیون خرج کردیم و 120 کیلومتر هم سرعت نها یی شه . فکر میکنن بچه گیر آوردن .
بماند .
براتون آرزوی موفقیت میکنم
امیدوارم همیشه موفق باشید .
سلام مرسي از لطفتون در مورد تيم پاراكس. اما در مورد تيم شاهب فكر كنم يه خورده كم لطفي ميكنيد چون اونا هم خودروي خوبي رو تو مسابقات آورده بودند و مهم اينه كه حدود 1 سال همه ي تيمها(چه تيم اول چه تيم آخر ) زحمت هاي بسيار زيادي رو كشيدند. اميدوارم تو مسابقات سال آينده تمام افرادي كه به اين كار علاقه مندند تو مسابقات شركت كنند.

parsa s

عضو جدید
براي ساخت بدنه از نرم افزار چند تا section گرفتيم بعد اونا رو با فيبر(چوب) داديم با واتر جت زدن. بع اينها رو كنار هم گذاشتيمو و وسط ونا رو با يونوليت پر كرديم و بعد شكل خودرو رو با يونوليت ها درآورديم. بعد از اون يه بتونه رو كار زديم براي بهتر شدن سطوح و بعد روي اون رو با فايبر گلاس قالب گرفتيم.(قالب منفي) بعد از اون هم كه درون قالبها رو فايبر زديم و بدنه رو اين طوري ساختيم. در مورد فايبر هم بايد كه از دو جز اصلي رزين و الياف ساخته شده كه توضيحات جزيي تري داره كه خيلي طولانيه.

ممنونم از اطلاعاتي كه داديد
فقط اگه ممكنه چند سطر هم از نام كامپوزيتي كه استفاده كرديد - از كجا تهيه كرديد ؟ از نظر قيمتي چه وضعيتي داشت ؟ و بالاخره اينكه پس از اينكه قالبها رو پر كرديم بايد از پخت داخل كوره استفاده كنيم يا در هواي آزاد خشك ميشه ؟؟! اگه سوالام خيلي مبتديانه هست عذر مي خوام چون اطلاعات بسيار كمي از كامپوزيتهايي كه به اين شكل ميشه از اونا استفاده كرد دارم و خيلي هم علاقه مند به استفاده عملي از اونها هستم

با تشكر
موفق باشيد

84235705

عضو جدید
ممنونم از اطلاعاتي كه داديد
فقط اگه ممكنه چند سطر هم از نام كامپوزيتي كه استفاده كرديد - از كجا تهيه كرديد ؟ از نظر قيمتي چه وضعيتي داشت ؟ و بالاخره اينكه پس از اينكه قالبها رو پر كرديم بايد از پخت داخل كوره استفاده كنيم يا در هواي آزاد خشك ميشه ؟؟! اگه سوالام خيلي مبتديانه هست عذر مي خوام چون اطلاعات بسيار كمي از كامپوزيتهايي كه به اين شكل ميشه از اونا استفاده كرد دارم و خيلي هم علاقه مند به استفاده عملي از اونها هستم

با تشكر
موفق باشيد
اگه منظورتون نوع الياف باشه بايد بگم كه اليافي كه ما استفاده كرديم معروف به الياف شيشه است. خيلي راحت ميتونيد گير بياريد مثلا جاهايي كه سپر بعضي خودرو ها رو تعمير ميكنن يا بدنه ي ماشين سنگينا رو تعمير مي كنن. در مورد هزينه هم بايد بگم كه هزينه ي مواد اوليه خيلي بالا نيست و بيشتر كار مربوط به اجرت كاره. در مورد الياف شيشه هم اين نكته رو بگم كه اگه وارد خون بشه در طولاني مدت ميتونه سرطان زا باشه. الياف شيشه اي كه ما استفاده كرديم احتياج به پخت نداشت ولي اگه از فيبر كربن بخواي استفاده كني بايد براي استحكام بيشتر پخته بشه. در كل اينو بگم كه دنياي كامپوزيتا بسيار گستردست .
اميدوارم توضيحاتم به دردتون بخوره.

مكاترونيك

عضو جدید
دیروز تلوزیون مسابقه برد ماشین ها رو نشون میداد ماشالله پاراکس با سرعت خیلی خوبی تا آخرهای مسابقه داشت میرفت...تبریک میگم...
یه سوال داشتم. چند نفر توی این پروژه بودن؟ آیا همشون مکانیک بودن؟ اونوقت این پروژه پایانیتون حساب میشه درسته؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم...ممنونم

84235705

عضو جدید
دیروز تلوزیون مسابقه برد ماشین ها رو نشون میداد ماشالله پاراکس با سرعت خیلی خوبی تا آخرهای مسابقه داشت میرفت...تبریک میگم...
یه سوال داشتم. چند نفر توی این پروژه بودن؟ آیا همشون مکانیک بودن؟ اونوقت این پروژه پایانیتون حساب میشه درسته؟
ببخشید زیاد سوال پرسیدم...ممنونم
ممنون از لطفت.14
نفر كه 10 نفر مكانيك و 4 تا برق بوديم. بعضي از بچه ها دفترچه ي طراحي مفهومي و اجزا رو به عنوان پروژه ارائه دادن اما چند نفر قبل از شروع اين مسابقات پروژه خودشونو داده بودن.