عدم نمایش اطلاعات هارد اکسترنال و همچنین نمایش فقط 39 گیگ از فضای هارد

sadegh_khajavi

عضو جدید
سلام به همه دوستان

میخواستم بپرسم که دوست من یه هارد اکسترنال داره 1 ترا بایت هست

وقتی که به pc وصلش میکنم فقط حجمش رو 39 گیگ نشون میده و در ضمن هارد رو خالی نشون میده

در حالی که دوستم حدود 400 گیگ اصلاعات روی هاردش داشت ، نمیخوام فرمتش کنم چون به اطلاعاتش نیاز داره ...

راه حل ، پیشنهاد ، راهنمایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی.

از attrib استفاده کردم ولی جواب نداد.....

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز ، یکی از احتمال ها این است که میزان LBA معرفی شده به Firmware به این میزن تغییر کرده باشد و فقط همین میزان از فضای هارد دیسک قابل شناسایی شده باشد .
بعضی از هارد دیسک ها قابلیت Cap Limit دارند ، در صورتی که چیزی در این خصوص دیده اید حتما از این حالت خارج کنید .
در مورد اول هم می توانید از نرم افزارهای خاص این کار که معمولا در سی دی های هایرنز بوت وجود دارند میزان LBA معرفی شده را به ماکزیمم افزایش دهید . این ترفند در گذشته برای مخفی کردن اطلاعات به کار می رفته است (البته نزد بعضی از افراد!!)
نتیجه را بنویسید تا بیشتر کمکتان کنم .
با تشکر - سیستم 32

sadegh_khajavi

عضو جدید
دوست عزیز این هارد قابلیت cap limit نداره

یه چیز دیگه اینکه اسم هارد رو resurce نشون میده و آدرس هارد میره توی file history میشینه

یعنی توی کنترل پنل قسمت history آدرس ذخیره سازی آدرس این هارد هست ....

حالا میخوام از نرم افزار hirens boot استفاده کنم :D

abbas_beyk

عضو جدید
سلام وقت بخیر
منم یه سوال داشتم نمیدونستم کجا مطرح کنم مجبورا اینجا طرح میکنم
بنده یه لپ تاپ دل 5110 دارم چند ماه پیش برای کارام با وی ری رندر میگرفتم که بعد از حدود 15 ساعت روشن ماندن سیستم (البته میدونم 15 ساعت حماقته ولی مجبور بودم) سیستم هنگ کرد و مجبور به شات دان با کلید پاور شدم بعد از آن سیستم بالا نیومد بردم تعمیر گاه گفتند که هاردت سوخته
هاردو تعویض کردم و هارد سوخترو با باکس به سیستم وصلش میکنم با پارتیشن مجیک میشناسه ولی فرمت میکنه ولی فقط به صورت raw همچنین فرمت raw به هیچ وجه فرمت ntfs نمیشه
با hiren boot هم نشد با نرم افزار فرمت کارخانه ای هم نشد هارد بنده وسترن 640 گیگ هست ببخشید که طولانی شد امیدوارم بتونید کمکم کنید ممنون میشم​

nima282

عضو جدید
سلام دوستان، وقتتون بخير:gol:
خسته نباشيد
مشكلي كه دارم راجع به يه هارد اكسترنال مدل ADATA Superior SH93 هست كه خيلي دير بالا ميومد و pc خيلي اونو دير ميشناخت و درايور مربوطه باز نميشد، بعد از استفاده از نرم افزار HDD Regenerator‌ و برطرف كردن بد سكتورها، اين مشكل حل شد ولي همچنان درايو باز نميشه،
از مسير disk management تونستم هارد رو فرمت NTFS كنم ولي حالا دو تا مشكل هست!
يكي اينكه وقتي روي درايو كليك ميكنم پيغام the disk in drive.. is not formatted و ميپرسه do you want to format it now? كه حتي دوياره فرمت كردم ولي باز هم همين پيغام رو ميده!
و مشكل ديگه اينكه تو ليست درايوها تو قسمت Disk management و رديف file system نوع NTFS يا FAT بودن اونرو نشون نميده و جاي اين گزينه خاليه!! خواهش ميكنم براي باز كردن هارد اگه راهكاري به ذهنتون ميرسه، كمك كنيد.
اميدوارم توضيحاتم كامل بوده باشه

متشكرم:gol: