طنز و گرانی پراید

Arminiya

عضو جدیدhttp://www.sms4i.ir/
ابراهیم رها در روزنامه اعتماد نامه ای برای محبوبش ” پراید ” نوشته که جالبه
روزگار، ما را به جایی رسانده که به پراید نامه بنویسیم. (فکر کن!) پراید عزیزم، شنیده‌ام مرز هجده میلیون تومان را رد کرده‌ای.‌ای قشنگ‌تر از پریا از این به بعد، انصافا، تنها تو کوچه نریا. چون با این وضعیت زورگیری، اختلاس و… کلا بچه‌های محل دزدن و خدای نکرده زبانم لال یکجا تو رو می‌دزدند.
پراید خوبم، انژکتورت را قربان، ‌ای لاستیکت تو حلقم، ‌ای فدای برجستگی صندوق عقب تو، ‌ای دور رینگت بگردم، فکر می‌کردی یک زمان به مدد تلاش شبانه روزی مسوولان هجده میلیون تومان بشوی؟!
ای پراید، ‌ای نازنین، ‌ای ماکسیما مخفی، ‌ای طرح ژنریک بنز، ‌ای پرادو مینیمال تو الان در شرایطی هستی که می‌توان لنت‌هایت را طوطیای چشم کرد.
تو الان در موقعیتی هستی که دود اگزوزت صد مرتبه از هوای فرحزاد مصفی‌تر است! تو چنان مقام و منزلتی داری که مردم عاشق جیب چاک تو هستند. یعنی قیمتت جیب جر می‌دهد، باقلوا! من در حسرت آن لحظه خواهم سوخت که سایپا سر در کارخانه‌اش بیلبورد بزند «این ور پراید اوفینا/ اون ور پراید اوفینا».
ای تراول چک متحرک، ‌ای هر دور لاستیک تو شیش ماه کار کردن من، ‌ای که دیروز در حد غضنفر بودی و امروز اما یک پا «ارزو» شدی. همینطور که در خیابان‌ها حرکت می‌کنی و از مردم دل می‌بری به جان مسوولان با بالا گرفتن برف پاک‌کن‌هایت دعا کن. آنها و فقط آنها چنان در حوزه اقتصاد کیمیاگری بلد بودند، که توانستند نه مس، که لگنی مانند تو را طلا کنند؛ طلای هجده عیار! باز من نمی‌دانم چرا این مردم ناسپاس از مسوولان انتقاد می‌کنند. قیمت پراید امروز، قیمت زانتیای یک سال پیش است. آیا این امر به راحتی به دست می‌آید؟ این دوستان ناممکن‌ها را برای ما ممکن کرده‌اند. ‌ای الهی آخ و همینطور بچه‌ها متشکریم از بیخ
 

SHELLBY

کاربر بیش فعال
من موندم آخه علت گرونی پراید چی بوده؟؟ یعنی تعداد زیادی از قطعات ان وارداتی و وابسته به ارز بوده؟؟؟
یعنی این ماشین هم نتوانستند بومی کنند؟؟

یعنی مواد اولیه ان هم از داخل تامین نمیشده؟؟

مواد اولیه از داخل تهیه میشود اما تولید داخل گران شده؟؟

بخاطر برداشن یارانه ها و افزایش قیمت مواد اولیه داخلی بوده؟؟ خب این اتفاق که مدت زیادیه افتاد ، چی شد یه دفعه اینقدر قیمتش گران شد؟؟

من که نمیدانم
 

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پراید رسید به زانتیا..................مهدی بیا مهدی بیا...;)
 

Similar threads

بالا