طرز تهیه شیرینی رول دارچینی

kamanrangi94

عضو جدید
[h=1]طرز تهیه شیرینی رول دارچینی[/h] 1394/05/14
جستجوی سریعطرز تهیه انواع شیرینی خشک


پخت شیرینی رول دارچینی,درست کردن شیرینی رول دارچینی در خانه,درست کردن شیرینی رول دارچینی,مواد لازم برای شیرینی رول دارچینی,نحوه درست کردن شیرینی رول دارچینی,طرز تهیه شیرینی های خانه,نکاتی برای پخت شیرینی رول دارچینی,آموزش شیرینی پزی,سایت آشپزی
آکاایران: طرز تهیه شیرینی رول دارچینی
آکایران :نحوه درست کردن شیرینی رول دارچینی در خانه
بنا به گزارش آکاایران :
مواد لازم برای شیرینی رول دارچینی :
آرد600 گرم
شیر 200 میلی لیتر
پودر خمیر ترش10 گرم
شکر50 گرم
نمک1/2 قاشق چایخوری
تخم مرغ2 عدد
مارگارین مخصوص قنادی400 گرم
روغن مایع60 میلی لیتر
کرم پاتی سیر، دارچین و کشمشبه میزان لازم
زعفرانبه میزان لازم
زرده تخم مرغیک عدد


روش تهیه شیرینی رول دارچینی :
ابتدا شیر، روغن مایع، تخم مرغ، نمک و شکر را با هم مخلوط می کنیم تا مایه یکدست بدست بیاید. در کاسه ای دیگر آرد و پودر خمیر ترش را با هم مخلوط کرده، به مایه آماده شده اضافه می کنیم. خمیر به دست آمده را 10 دقیقه روی میز قرار داده و روی آن را می پوشانیم و استراحت می دهیم. سپس خمیر را به شکل یک به علاوه برش داده، از چهار طرف کمی باز می کنیم.
مارگارین را وسط خمیر گذاشته و چهار طرف را روی آن جمع می کنیم و وردنه را روی آن می کشیم تا کره بین خمیر باز شود. خمیر را سه لا تا می زنیم و 30 دقیقه در یخچال می گذاریم؛ پس از این مدت خمیر را باز کرده و پنج لا تا می زنیم و 20 دقیقه در یخچال قرار می دهیم. دوباره مرحله پنج لا را با 20 دقیقه استراحت تکرار می کنیم و بار آخر خمیر را سه لا تا زده و 10 دقیقه استراحت می دهیم.
حالا خمیر را به قطر سه میلی متر باز می کنیم، روی خمیر را با کرم پاتی سیر، دارچین و کشمش پوشانده، آن را لوله می کنیم و حلقه حلقه می بریم و یک پهلو داخل سینی می گذاریم، روی نان ها را با مخلوط زرده تخم مرغ و زعفران زرین کرده، شکر می پاشیم و به مدت 45 دقیقه روی پنجره وسط فر که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کرده ایم قرار می دهیم و می پزیم.
نکته:
این شیرینی را با خمیر هزارلا نیز می توانیم تهیه کنیم؛ در این صورت چون خمیر هزارلا به صورت آماده در بازار به فروش می رسد کار ما بسیار ساده تر خواهد شد اما شیرینی ای که با خمیر هزارلای آماده تهیه می شود بسیار ترد تر و خشک تر از شیرینی ای خواهد بود که خمیر آن در منزل تهیه می شود ولی در هر دو صورت مطبوع و خوش طعم است. طرز تهیه انواع شیرینی خشک - مجله زندگی ایده آل / bartarinha.ir

طرز تهیه انواع شیرینی خشک -
برچسب ها : [h=5]درست کردن شیرینی رول دارچینی در خانه[/h]. [h=5]درست کردن شیرینی رول دارچینی[/h]. [h=5]مواد لازم برای شیرینی رول دارچینی[/h]. [h=5]نحوه درست کردن شیرینی رول دارچینی[/h]. [h=5]طرز تهیه شیرینی های خانه[/h]. [h=5]نکاتی برای پخت شیرینی رول دارچینی[/h]. [h=5]آموزش شیرینی پزی[/h]. [h=5]سایت آشپزی[/h].
 

Similar threads

بالا