طرح تجزیه آذربایجان ایران در نشست بروکسل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

wasper

عضو جدید
طرحهايي كه با خواست خدا دوباره سرزمينهاي آران را به ايران باز مي گرداند
طرح تجزیه آذربایجان ایران در نشست بروکسل از سوی برخی از ‌سازمان‌ها و نهادهای سیاسی جمهوری آذربایجان

خبرگزاری آران / سرویس ایران : برخی از نهادها و‌سازمان‌های سیاسی جمهوری آذربایجان روزهای 12 و 13 ژوئن در بروکسل،‌ مرکز اتحادیه اروپا گرد هم آمدند تا به اتفاق هم یک جبهه سیاسی ایجاد کرده و برای الحاق استان‌های شمالی و به ‌ویژه مناطق آذری نشین ایران به جمهوری آذربایجان فعالیت کنند.
سایت Gunaz.tv نوشت که برخی از‌سازمان‌ها و نهادهای سیاسی جمهوری آذربایجان با گردهم آمدن در بروکسل جبهه‌های را به نام «جبهه ملی آزادسازی جنوب آذربایجان»تشکیل داده‌اند و بر اساس آن قرار است تلاش‌های خود را برای جداسازی استان‌های شمالی و به‌ خصوص آذری نشین که با این جمهوری هم مرز هستند، افزایش دهند.
در این نشست که در بروکسل، مرکز اتحادیه اروپا انجام شد، اسد تقی اف به عنوان رئیس و الدار قراداگلی و همچنین نادر تاریک به عنوان جانشین‌های وی در «جبهه ملی آزادسازی جنوب آذربایجان» انتخاب شدند.
دراین گزارش آمده است که نهادهای سیاسی آذربایجان به دنبال تشویق مردم این منطقه برای مخالفت و مبارزه دولت مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند.
بسیاری از ملی گراهای آذربایجانی با ترسیم یک نقشه بزرگ از منطقه به عنوان نقشه آذربایجان بزرگ برخی از استان‌های ایران مثل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ... را به کشور خود الحاق کرده و معتقدند که برای نجات این مناطق مبارزه می‌کنند.
شایان ذکر است چندی پیش نیز در کتاب‌های درسی دولت باکو به 9 استان ایران، ادعای ارضی شده و حتی جالب آن که مازندران و گیلان هم جزو آذربایجان به شمار آمده‌اند!... در این کتاب‌ها مزدک، کمونیست دانسته شده و از ازدواج با محارم به عنوان یک سنت بابکی، دفاع شده است. همچنین از دوره چنگیز و تیمور به عنوان دوران طلایی تاریخ یاد شده است!
با توجه به تحرکان مشکوک دولت باکو در تحریف تاریخ، حدود آذربایجان و اران و شروان، هم اکنون شاهد گسترش تبلیغات منفی علیه ایرانیان و چاپ کتاب‌های رسمی و غیر رسمی علیه تمامیت ارضی ایران هستیم. پس از فروپاشی شوروی و استقلال اران با نام جمهوری آذربایجان، جریانات ضد ایرانی با حضور شخصی به نام «ابو الفضل ایلچی بیگ»، قدرت را به دست گرفتند و دیگر بار، جریان ایران ستیزی در آن سامان آغاز شد و دستمایه این تبلیغات و جریان، همان ایده‌های شرق شناسان شوروی پیشین با نگاه کمونیستی بود که تلاش می‌کردند با هر ترفندی، بین ملت بزرگ ایران و مردم شمال ارس خطوط پررنگی ترسیم کنند تا علاقه‌ای به زندگی مشترک و دوستانه بین این ملت واحد جدا افتاده از هم ایجاد نشود.
در کتاب‌های درسی جمهوری آذربایجان، ادعا شده است، پانصد سال پیش کشوری به نام آذربایجان! وجود داشته که اردبیل و تبریز هم جزو آن بودند و ایرانیان از زمان کوروش (بزرگ) به این سرزمین تجاوز می‌کرده‌اند! در این کتاب‌ها مزدک، کمونیست دانسته شده و از ازدواج با محارم به عنوان یک سنت بابکی، دفاع شده است. همچنین از دوره چنگیز و تیمور به عنوان دوران طلایی تاریخ یاد شده است! در کتاب‌های درسی دولت باکو به 9 استان ایران، ادعای ارضی شده و حتی جالب این که مازندران و گیلان هم جزو آذربایجان به شمار رفته‌اند!
همچنین در کتاب‌های درسی و رسمی «هنر» در جمهوری آذربایجان، همه هنر ایران، آذری فرض و تعریف شده و حتی شاعران پارسی گوی چون خاقانی و نظامی گنجوی (که زادگاهش روستای تا در تفرش است) و خواجه نصیرالدین طوسی نیز ترک تبار فرض شده‌اند. گفتنی است، آذربایجان به عنوان تاج ایران در تاریخ، همواره نقشی سترگ در حفاظت و بقای هویت و ملیت و مذهب ایران زمین داشته‌اند و آگاهی کامل و دفاع بموقع از هویت و یادآوری پیشینه واقعی تاریخی منطقه، می‌تواند دشمنان ایران را در ایفای توطئه‌های تجزیه طلبانه خود و اربابانشان مأیوس کند. آذری‌های ایرانی که از میان آنان، مردان بزرگی مانند شیخ محمد خیابانی، ثقة‌الاسلام، ستارخان، باقر خان، شهید باکری و … برخاسته و تا پای جان از اسلام و تمامیت ارضی ایران و آزادی آن دفاع کرده‌اند، می‌توانند نزدیکی هر چه بیشتر ایرانی تباران آن سوی ارس را که تا 196 سال پیش شهروندان ایران بودند، با ایران قدرتمند موجب شوند.
نام سرزمینی كه امروزه جمهوری آذربایجان نامیده می‌شود،‌ یكی از مباحث مهم قفقاز جنوبی است. گفته می‌شود یك قرن پیش قسمتی از شمال ارس كه امروزه جمهوری آذربایجان نامیده می‌شود، به این نام خوانده نمی‌شد و كلمه آذربایجان تنها در مورد آذربایجان ایران به كار برده می‌شد.
پایان پیام.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.......

.......

معذرت میخوام هیچ ... نمیتونن بکنن . ایده های تجزیه طلبانه توی این عصر دیگه دموده ومنسوخ شده تازه مگه آذری های ما همچین اجازه ای رو میدن ؟ توی دهنشون میزنن .اینام اومدن از آب گل الود ماهی بگیرن بوی کباب بهشون خورده نمیدونن خرداغ میکنن . آذربایجان محل انسانهای ایرانی وشریفیه که همیشه قلبشون برای ایران تپیده .

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم نقشه زمان کورش

همین آذربایجان هم مال ایران بوده الان میگن کورش اردبیلو و .... از آذربایجان جدا کرده.
شیطونه میگه بزنی تو سرشون همونارم بگیری ازشون.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
معذرت میخوام هیچ ... نمیتونن بکنن . ایده های تجزیه طلبانه توی این عصر دیگه دموده ومنسوخ شده تازه مگه آذری های ما همچین اجازه ای رو میدن ؟ توی دهنشون میزنن .اینام اومدن از آب گل الود ماهی بگیرن بوی کباب بهشون خورده نمیدونن خرداغ میکنن . آذربایجان محل انسانهای ایرانی وشریفیه که همیشه قلبشون برای ایران تپیده .

بهترین سلاح تجزیه طلبان اختلاف انداختن بین قوم های نژادی در ایران است که خوشبختانه یا بدبختانه برخی از مردم ایران با استفاده از القابی همانند ترک خر رشتی بی غیرت مازندرانی کله ماهی لر هالو قزوینی همجنس باز خراسانی بادیه نشین
بهانه خیلی خوبی بدست تجزیه طلبان ان مناطق داده است

بنده خودم خواستار تجزیه نیستم در حالی کخ به نفع من است

اجداد من اصلا ایرانی نبوده اند من سراغ جد جد جد نمیروم پدر بزرگ من در شهر باکو چشم بدنیا اورده است و مادر بزرگ بنده در گنجه و چون با هم فامیل بودند ازدواج فامیلی کرده اند و در زمان جنگ جهانی بعلت ورود المانی ها به منطقه انها ناچار به کوچ به سایر شهر ها شده اند اوایل در روستاهای فی مابین ایران و ادربایجان و سپس به شهر تبریز مهاجرت کردند و الان کلی فامیل ان ور داریم که همه ساله می ایند و میروند

از بحث اصلی دور نشویم

اگر من هم ایرانی بودم و کسی به من توهین و بی احترامی میکرد 100% عکس العمل شدید از خودم بروز می دادم

که البته این اتفاق در ایران افتاده

کرد ها میخواهند کشور جدیدی بسازند و حتی نقشه ای کردستان را اماده کرده اند من در اتاقم خوابگاهیی های کردم دیده ام و الان از خاک ترکیه در حال شکل گیری و قدرت هستند

بلوچ ها (بادیه نشین)از طرف پاکستان هر روز برنامه جدیدی فیلم جدیدی را بازی میکنند و در نهایت هدف خودشان را دنبال میکنند نقشه هم دارند

عرب ها هم همین طور خسته شده اند از بس توهین شنیده اند (مارمولک خور و کثافت )میگویند عرب های ان ور اب در ناز و نعمت زندگی میکنند ما چرا باید در کنار بدبختی ها توهین هم بشنویم

ترک ها هم که کاملا مشخص است از بس توهین شنیده اند و از بس ناروا دیده اند که در خرداد 85 ان شورش عظیم چند صد هزار نفری که فقط با شهادت چندین هموطنتان به دست هموطنشان به پایان رسید ختم شد که ناگفته نماند موج قرمز یا جنبش تراختور ندای یک عده طرفدار تراکتور نیست ندای یک ملت است برای رسیدن به حق و حقوقی که حتی در قانون اساسی هم امده

حال شما فکر میکنید تمامی این رفتار ها بی جواب میمانند؟

تجزیه طللبی بحث کوچکی نیست و راه اشتباهی است اما کاش تنها راه نباشد

arman23

عضو جدید
البته منکر بی اخلاقی های مردم نمیشوم

اما از ابتدا سنگ بنای این تحقیر ها در دوره قبل (توسط عمال انگلیس) گذاشته شد

که عرب چه و ترک چه و الی آخر

اما
خرداد 85 ان شورش عظیم چند صد هزار نفری که فقط با شهادت چندین هموطنتان به دست هموطنشان به پایان رسید ختم شد

شورش عظیم به چه عنوان؟؟؟
برای دروغ؟

امیدوارم در افکارت تجدید نظر کنی و بدور از احساس فکر کنی
موفق باشی

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته منکر بی اخلاقی های مردم نمیشوم

اما از ابتدا سنگ بنای این تحقیر ها در دوره قبل (توسط عمال انگلیس) گذاشته شد

که عرب چه و ترک چه و الی آخر

اما

شورش عظیم به چه عنوان؟؟؟
برای دروغ؟

امیدوارم در افکارت تجدید نظر کنی و بدور از احساس فکر کنی
موفق باشی

دوست عزیز دروغ ؟؟؟؟؟؟؟ چه دروغی؟؟؟؟

پس اجازه بدید تا مطلبو داغ تر کنم

مانا نیستانی پسرکی را کشیده بود که می گوید سوسکها زبان آدم حالیشان نمی شود و دستور زبان خودشان هم آن قدر سخت است که هشتاد درصد سوسکها بلد نیستند و ترجیح می دهند به زبانهای دیگر حرف بزنند. سوسک هم در جواب می گوید :”نمه نه” یعنی “چی چی؟” یعنی سوسکه نفهیده پسرک چه گفته. کاریکاتور در صفحه کودک و نوجوان ضمیمه جمعه های روزنامه ایران چاپ شده بود و با توزیع سراسری این صفحه از روزنامه در شهرهای ترک زبان آن هم در تیراژ سیصدهزار (به گفته غلامحسین اسلامی فرد مدیرمسئول وقت روزنامه ایران) همراه شد.
اما آنهایی که به خیابانهای تبریز و اردبیل و مشگین شهر ریختند برداشتشان این بود که سوسکه هم مثل خودشان که از لحاظ زبان در اقلیتند، به اقلیت زبانی بیست درصدی سوسکها تعلق داشته، به زبان خودش حرف می زده و هدف مانا نیستانی از به کاریکاتور کشیدن او این بوده که بگوید ترکها سوسکند. تظاهراتی به راه افتاد و دو سه هفته ای شهرهای آذربایجان را تکانی داد، از همان ابزارهای همیشگی سرکوب استفاده شد، یعنی اول عده ای به مغازه ها و بانکها حمله کردند، بعد این حملات به پای معترضان نوشته شد، عده ای را کشتند و غائله خوابید. (منبع: http://30mail.net/weblog/2010/may/29/sat/2456)

http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1_%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%DB%8C_%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

حالا این مطالب احساسی بودن؟
حتما از پانویس هاش هم استفاده کنید;)

arman23

عضو جدید
ببخشید

من تارخو اشتباه گرفتم

حق باشماست

راستی من خودمم آذری زبانم

و از این رفتار بشدت متنفر اما از تجزیه طلبان بیشتر متنفرم

یاشاسین ایرانیمیز

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز دروغ ؟؟؟؟؟؟؟ چه دروغی؟؟؟؟

پس اجازه بدید تا مطلبو داغ تر کنم

مانا نیستانی پسرکی را کشیده بود که می گوید سوسکها زبان آدم حالیشان نمی شود و دستور زبان خودشان هم آن قدر سخت است که هشتاد درصد سوسکها بلد نیستند و ترجیح می دهند به زبانهای دیگر حرف بزنند. سوسک هم در جواب می گوید :”نمه نه” یعنی “چی چی؟” یعنی سوسکه نفهیده پسرک چه گفته. کاریکاتور در صفحه کودک و نوجوان ضمیمه جمعه های روزنامه ایران چاپ شده بود و با توزیع سراسری این صفحه از روزنامه در شهرهای ترک زبان آن هم در تیراژ سیصدهزار (به گفته غلامحسین اسلامی فرد مدیرمسئول وقت روزنامه ایران) همراه شد.
اما آنهایی که به خیابانهای تبریز و اردبیل و مشگین شهر ریختند برداشتشان این بود که سوسکه هم مثل خودشان که از لحاظ زبان در اقلیتند، به اقلیت زبانی بیست درصدی سوسکها تعلق داشته، به زبان خودش حرف می زده و هدف مانا نیستانی از به کاریکاتور کشیدن او این بوده که بگوید ترکها سوسکند. تظاهراتی به راه افتاد و دو سه هفته ای شهرهای آذربایجان را تکانی داد، از همان ابزارهای همیشگی سرکوب استفاده شد، یعنی اول عده ای به مغازه ها و بانکها حمله کردند، بعد این حملات به پای معترضان نوشته شد، عده ای را کشتند و غائله خوابید. (منبع: http://30mail.net/weblog/2010/may/29/sat/2456)

http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1_%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%DB%8C_%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

حالا این مطالب احساسی بودن؟
حتما از پانویس هاش هم استفاده کنید;)

خداییی جدی گفتی اینارو...
روزنامه رو که منم خوندم، ولی خدمته شما عرض کنم که بخاطر حضور متعدد شما عزیزان در پایتخت تکیه کلام بچه های تهرون یه زمانی نمنه بود (البته 5-6 سال پیش) ...در ضمن تو همین برنامه های تلویزیون و یا کاریکاتورهایی که تو روزنامه ها میکشن رسما شخصیت مورد نظر به زبانها و لهجه هایه دیگه هم هم صحبت میکنن حالا چرا داد اونا در نمیاد الله اعلم... شاید فقط شما حس میهن پرستی دارین
البته تو برنامه نودم یادمه عادل یه چیزی به ترکی گفته بود (یل یاتار طوفان...) که کلی اینجا دادو هوار شد که فردوسی پور به زبانمون توهین کرده و ...
البته همه اقوام عزیزن و هر چیم هست در حد شوخیه حالا چرا شما اینقد پیاز داغشو زیاد میکنین بنده بی اطلاعم، البته اگه ربطش ندیم با سالها حکومت دیکتاتوریه ما فارسا:D (اخ که چقدم ما دیکتاتور بودیمو نمیدونستیم)

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید

من تارخو اشتباه گرفتم

حق باشماست

راستی من خودمم آذری زبانم

و از این رفتار بشدت متنفر اما از تجزیه طلبان بیشتر متنفرم

یاشاسین ایرانیمیز

بله دوست عزیز کسی خوشش نمی آید و متاسفانه تبدیل به رسم شده است که کم کم داره با همت دوستان از بین میره

arman23

عضو جدید
روزنامه رو که منم خوندم، ولی خدمته شما عرض کنم که بخاطر حضور متعدد شما عزیزان در پایتخت تکیه کلام بچه های تهرون یه زمانی نمنه بود (البته 5-6 سال پیش) ...در ضمن تو همین برنامه های تلویزیون و یا کاریکاتورهایی که تو روزنامه ها میکشن رسما شخصیت مورد نظر به زبانها و لهجه هایه دیگه هم هم صحبت میکنن حالا چرا داد اونا در نمیاد الله اعلم... شاید فقط شما حس میهن پرستی دارین...
البته کمی حساسیت ایجاد شده ((راجع به همه اقوام مثل این فیلم فاصله ها که لر ها اعتراض کردن)

ولی راجع به بقیه اش:exclaim:

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله دوست عزیز کسی خوشش نمی آید و متاسفانه تبدیل به رسم شده است که کم کم داره با همت دوستان از بین میره

منم امیدوارم هر چه زودتر ازبین بره... چون بعضی جاها عملا جایه توهینو شوخی عوض میشه

البته کمی حساسیت ایجاد شده ((راجع به همه اقوام مثل این فیلم فاصله ها که لر ها اعتراض کردن)

ولی راجع به بقیه اش:exclaim:

فیلم فاصله ها رو که ندیدم... جریانش چیه؟

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
روزنامه رو که منم خوندم، ولی خدمته شما عرض کنم که بخاطر حضور متعدد شما عزیزان در پایتخت تکیه کلام بچه های تهرون یه زمانی نمنه بود (البته 5-6 سال پیش) ...در ضمن تو همین برنامه های تلویزیون و یا کاریکاتورهایی که تو روزنامه ها میکشن رسما شخصیت مورد نظر به زبانها و لهجه هایه دیگه هم هم صحبت میکنن حالا چرا داد اونا در نمیاد الله اعلم... شاید فقط شما حس میهن پرستی دارین
البته تو برنامه نودم یادمه عادل یه چیزی به ترکی گفته بود (یل یاتار طوفان...) که کلی اینجا دادو هوار شد که فردوسی پور به زبانمون توهین کرده و ...
البته همه اقوام عزیزن و هر چیم هست در حد شوخیه حالا چرا شما اینقد پیاز داغشو زیاد میکنین بنده بی اطلاعم، البته اگه ربطش ندیم با سالها حکومت دیکتاتوریه ما فارسا:D (اخ که چقدم ما دیکتاتور بودیمو نمیدونستیم)

دوست عزیز شما در پایتخت نشسته اید و خبری ندارید لطفا بیشتر برسی کنید

اقای عادل فرسی پور از همان اول با مردم آذر بایجان رابطه خوبی نداشته اند و اون موقع هم به خاطر ادای با تمسخر یل یااتار طوفان یاتار .... بوده

حکومت دیکتاتوری!

دیکتاتور یا خودکامه، در معنی امروزی، معنی مبهمی دارد، این واژه اشاره‌ای منفی به حکومت مطلقه یا حکومت استبدادی، و یا تنها فرمانروایی مطلق در یک کشور می‌باشد،

http://fa.wikipedia.org/wiki/دیکتاتور

قابل توجه دوستان;)

زیاد جدی نگیر

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما در پایتخت نشسته اید و خبری ندارید لطفا بیشتر برسی کنید

اقای عادل فرسی پور از همان اول با مردم آذر بایجان رابطه خوبی نداشته اند و اون موقع هم به خاطر ادای با تمسخر یل یااتار طوفان یاتار .... بوده

حکومت دیکتاتوری!

دیکتاتور یا خودکامه، در معنی امروزی، معنی مبهمی دارد، این واژه اشاره‌ای منفی به حکومت مطلقه یا حکومت استبدادی، و یا تنها فرمانروایی مطلق در یک کشور می‌باشد،

http://fa.wikipedia.org/wiki/دیکتاتور

قابل توجه دوستان;)

زیاد جدی نگیر

نه دیگه نشد.. مرغ یه پا داره. اتفاقا تمومه اتفاقات در پایتخت میفته و شما خبر نداری
از اون اولش یعنی کی؟

برادر این کپی پیستا و این شکلکا ;)رو که ما هم بلدیم

بفرما این از ویکیم معتبرتر
دیکتاتور. [ ت ُ ] (فرانسوی ، اِ) ۞ خودکامه . خودرأی . مستبد. مطلق العنان . اصلاً عنوان هریک از قضاتی که در روم قدیم در مواقع خطیر و بحرانی برای اداره ٔ امور کشور از طرف کنسول ها برای مدت شش ماه با اختیارات فوق العاده انتخاب میشدند. دیکتاتور معاونی با عنوان ماگیستر اکویتوم ۞ انتخاب میکرد. انتخاب دیکتاتور از 430 ق .م . معمول شد و در اواخر قرن 3 ق .م . منسوخ شد. «سولا» دوباره آن را بدون قید مدت برقرار کرد. پس از قتل یولیوس قیصر دیکتاتوری رسماً ملغی شد. دیکتاتوریهای معاصر اغلب یا بعنوان رهبر یک حزب یا به کمک پیروان خود از طریق شورش یا کودتا حکومت را بدست میگیرند و یا از طریق قانون اساسی بر سر کار می آیند و بتدریج حکومت دیکتاتوری بوجود می آورند. دیکتاتورها نوعاً به اتکاء یک حزب رسمی و کمک پلیس مخفی و تبلیغات شدید بحکومت ادامه میدهند. (دائرة المعارف فارسی ).

http://www.loghatnameh.com/dehkhodaworddetail-2d86c8cd525041919dc44d02209788fe-fa.html

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه نشد.. مرغ یه پا داره. اتفاقا تمومه اتفاقات در پایتخت میفته و شما خبر نداری
از اون اولش یعنی کی؟

برادر این کپی پیستا و این شکلکا ;)رو که ما هم بلدیم

بفرما این از ویکیم معتبرتر
دیکتاتور. [ ت ُ ] (فرانسوی ، اِ) ۞ خودکامه . خودرأی . مستبد. مطلق العنان . اصلاً عنوان هریک از قضاتی که در روم قدیم در مواقع خطیر و بحرانی برای اداره ٔ امور کشور از طرف کنسول ها برای مدت شش ماه با اختیارات فوق العاده انتخاب میشدند. دیکتاتور معاونی با عنوان ماگیستر اکویتوم ۞ انتخاب میکرد. انتخاب دیکتاتور از 430 ق .م . معمول شد و در اواخر قرن 3 ق .م . منسوخ شد. «سولا» دوباره آن را بدون قید مدت برقرار کرد. پس از قتل یولیوس قیصر دیکتاتوری رسماً ملغی شد. دیکتاتوریهای معاصر اغلب یا بعنوان رهبر یک حزب یا به کمک پیروان خود از طریق شورش یا کودتا حکومت را بدست میگیرند و یا از طریق قانون اساسی بر سر کار می آیند و بتدریج حکومت دیکتاتوری بوجود می آورند. دیکتاتورها نوعاً به اتکاء یک حزب رسمی و کمک پلیس مخفی و تبلیغات شدید بحکومت ادامه میدهند. (دائرة المعارف فارسی ).

http://www.loghatnameh.com/dehkhodaworddetail-2d86c8cd525041919dc44d02209788fe-fa.html

دوست عزیز ما که جنگ و دعوایی نداریم

داریم بحث میکنیم

بنده به اقای فردوسی پور احترام قائل هستم اما از وقتی خودشو یک شهرستانی ندونست
شروع کرد به کم رنگ نشون دادن شهرستانی ها

من نمیدونستم شکلک ها اینقدر تو روحیه شما تاثیر میگداره:surprised:

نیشتیمان

اخراجی موقت
روزی که کمترین سرود بوسه است
و هر انسان
برای هر انسان
برادری ست

روزی که دیگر درهای خانه شان را نمی بندند
قفل افسانه ای ست
و قلب
برای زندگی بس است

روزی که معنای هر سخن دوست داشتن است
وکورد وترک و عرب و بلوچ برادرند
روزی که آهنگ هر حرف
زندگی ست
تا من به خاطر آخرین شعر رنج جستجوی قافیه نبرم

روزی که هر لب ترانه ای ست
تا کمترین سرود بوسه باشد
روزی که دیگر زندان وشکنجه افسانه است
ومرگ رویایی بیش نیست
من برای آزادی میمیرم وخواهم مرد
توای مرگ بیا که من سالهاست به دنبال توام...

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه الکیه یه تیکه از یه کشور رو کندن و به اسم خود درآوردن.

IMDB

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ما که جنگ و دعوایی نداریم

داریم بحث میکنیم

بنده به اقای فردوسی پور احترام قائل هستم اما از وقتی خودشو یک شهرستانی ندونست
شروع کرد به کم رنگ نشون دادن شهرستانی ها

من نمیدونستم شکلک ها اینقدر تو روحیه شما تاثیر میگداره:surprised:

مگه من گفتم دعوا داریم برادر، شما چرا اتیشت اینقد تنده:D
صحبت روحیه نیست ، بحثه منطقه... وگرنه از طوفان کاترینا هم باکی نیست... البته بماند که همین شکلکا چه فتنه هایی که درس نکرده ، استفاده درستشو یاد بگیریم بد نیست.
شما اول میگی نسبت به اذربایجان مشکل داره تو پست بعدیت میگی خودشو شهرستانی نمیدونه!! میخوام بدونم شما اینا رو از کجا فهمیدی؟ خیلی واسم جالبه بدونم... شهرستان فقط تبریزه؟ یا شایدم نماینده تمومه شهرستانهایی...
اگه خودشو شهرستانی نمیدونست که اینقد جلو استقلالو پرسپولیس وای نمیستاد که چرا کمیته انظباطی نسبت به محرومیت این بازیکنا در اکثر موارد اغماض میکنه، همین فردوسی پور بود که با برنامه 90 فوتبالو از دو قطبی بودن خارج کرد و پایه لیگ 3 محلات رو به تلویزیون باز کرد، همین فردوسی پور بود که تو برنامه ش تصاویر ارسالی از تمومه شهرستانها رو به تصویر میکشید... شما اصن فوتبال میبینی؟!
ولی من هنو تو کفه شعاره عادل فردوسی پور بی شرفه بی شعوری که شماها میدین موندم.
:que::que::que:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه الکیه یه تیکه از یه کشور رو کندن و به اسم خود درآوردن.
من نمیدونم این تاپیک رو از کجا اوردن اما اگر متنشو خوب بخونین کلمات متناقض زیادی توش هست

من فکر میکنم این خبر ساختگیه;)

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم این تاپیک رو از کجا اوردن اما اگر متنشو خوب بخونین کلمات متناقض زیادی توش هست

من فکر میکنم این خبر ساختگیه;)

گروه های تجزیه طلب همه جا هست در همه کشورها هستند اینگونه افراد اما قدرت چندانی ندارن که جدا بشن

arasbaran

عضو جدید
اینو که اصلا قبول نمیکنم میگفتی اذربایجان جنوبی شاید یه ذره باورم میشد ولی تبریز بره بچسبه زیر نظر باکو عمرا

• Like
واکنش ها: Sarp

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرح تجزیه آذربایجان ایران در نشست بروکسل از سوی برخی از ‌سازمان‌ها و نهادهای سیاسی جمهوری آذربایجان

خبرگزاری آران / سرویس ایران : برخی از نهادها و‌سازمان‌های سیاسی جمهوری آذربایجان روزهای 12 و 13 ژوئن در بروکسل،‌ مرکز اتحادیه اروپا گرد هم آمدند تا به اتفاق هم یک جبهه سیاسی ایجاد کرده و برای الحاق استان‌های شمالی و به ‌ویژه مناطق آذری نشین ایران به جمهوری آذربایجان فعالیت کنند.
سایت Gunaz.tv نوشت که برخی از‌سازمان‌ها و نهادهای سیاسی جمهوری آذربایجان با گردهم آمدن در بروکسل جبهه‌های را به نام «جبهه ملی آزادسازی جنوب آذربایجان»تشکیل داده‌اند و بر اساس آن قرار است تلاش‌های خود را برای جداسازی استان‌های شمالی و به‌ خصوص آذری نشین که با این جمهوری هم مرز هستند، افزایش دهند.

در این نشست که در بروکسل، مرکز اتحادیه اروپا انجام شد، اسد تقی اف به عنوان رئیس و الدار قراداگلی و همچنین نادر تاریک به عنوان جانشین‌های وی در «جبهه ملی آزادسازی جنوب آذربایجان» انتخاب شدند.
دراین گزارش آمده است که نهادهای سیاسی آذربایجان به دنبال تشویق مردم این منطقه برای مخالفت و مبارزه دولت مرکزی جمهوری اسلامی ایران هستند.
بسیاری از ملی گراهای آذربایجانی با ترسیم یک نقشه بزرگ از منطقه به عنوان نقشه آذربایجان بزرگ برخی از استان‌های ایران مثل آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ... را به کشور خود الحاق کرده و معتقدند که برای نجات این مناطق مبارزه می‌کنند.
شایان ذکر است چندی پیش نیز در کتاب‌های درسی دولت باکو به 9 استان ایران، ادعای ارضی شده و حتی جالب آن که مازندران و گیلان هم جزو آذربایجان به شمار آمده‌اند!... در این کتاب‌ها مزدک، کمونیست دانسته شده و از ازدواج با محارم به عنوان یک سنت بابکی، دفاع شده است. همچنین از دوره چنگیز و تیمور به عنوان دوران طلایی تاریخ یاد شده است!
با توجه به تحرکان مشکوک دولت باکو در تحریف تاریخ، حدود آذربایجان و اران و شروان، هم اکنون شاهد گسترش تبلیغات منفی علیه ایرانیان و چاپ کتاب‌های رسمی و غیر رسمی علیه تمامیت ارضی ایران هستیم. پس از فروپاشی شوروی و استقلال اران با نام جمهوری آذربایجان، جریانات ضد ایرانی با حضور شخصی به نام «ابو الفضل ایلچی بیگ»، قدرت را به دست گرفتند و دیگر بار، جریان ایران ستیزی در آن سامان آغاز شد و دستمایه این تبلیغات و جریان، همان ایده‌های شرق شناسان شوروی پیشین با نگاه کمونیستی بود که تلاش می‌کردند با هر ترفندی، بین ملت بزرگ ایران و مردم شمال ارس خطوط پررنگی ترسیم کنند تا علاقه‌ای به زندگی مشترک و دوستانه بین این ملت واحد جدا افتاده از هم ایجاد نشود.
در کتاب‌های درسی جمهوری آذربایجان، ادعا شده است، پانصد سال پیش کشوری به نام آذربایجان! وجود داشته که اردبیل و تبریز هم جزو آن بودند و ایرانیان از زمان کوروش (بزرگ) به این سرزمین تجاوز می‌کرده‌اند! در این کتاب‌ها مزدک، کمونیست دانسته شده و از ازدواج با محارم به عنوان یک سنت بابکی، دفاع شده است. همچنین از دوره چنگیز و تیمور به عنوان دوران طلایی تاریخ یاد شده است! در کتاب‌های درسی دولت باکو به 9 استان ایران، ادعای ارضی شده و حتی جالب این که مازندران و گیلان هم جزو آذربایجان به شمار رفته‌اند!
همچنین در کتاب‌های درسی و رسمی «هنر» در جمهوری آذربایجان، همه هنر ایران، آذری فرض و تعریف شده و حتی شاعران پارسی گوی چون خاقانی و نظامی گنجوی (که زادگاهش روستای تا در تفرش است) و خواجه نصیرالدین طوسی نیز ترک تبار فرض شده‌اند. گفتنی است، آذربایجان به عنوان تاج ایران در تاریخ، همواره نقشی سترگ در حفاظت و بقای هویت و ملیت و مذهب ایران زمین داشته‌اند و آگاهی کامل و دفاع بموقع از هویت و یادآوری پیشینه واقعی تاریخی منطقه، می‌تواند دشمنان ایران را در ایفای توطئه‌های تجزیه طلبانه خود و اربابانشان مأیوس کند. آذری‌های ایرانی که از میان آنان، مردان بزرگی مانند شیخ محمد خیابانی، ثقة‌الاسلام، ستارخان، باقر خان، شهید باکری و … برخاسته و تا پای جان از اسلام و تمامیت ارضی ایران و آزادی آن دفاع کرده‌اند، می‌توانند نزدیکی هر چه بیشتر ایرانی تباران آن سوی ارس را که تا 196 سال پیش شهروندان ایران بودند، با ایران قدرتمند موجب شوند.
نام سرزمینی كه امروزه جمهوری آذربایجان نامیده می‌شود،‌ یكی از مباحث مهم قفقاز جنوبی است. گفته می‌شود یك قرن پیش قسمتی از شمال ارس كه امروزه جمهوری آذربایجان نامیده می‌شود، به این نام خوانده نمی‌شد و كلمه آذربایجان تنها در مورد آذربایجان ایران به كار برده می‌شد.
پایان پیام.

دوستان عزیز دقت کنید این خبر کذب و دوروغی بیش نیست
لطفا خودتان بررسی کنید
تمامی محتوا خبر فقط بمنطور ایجاد نفرقه بین مردم آذربایجان با سایر مناطق است

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.......

.......

:gol:این بحث ها خیلی وقته که هستن کردستان بزرگ- ترکیه مستقل- اعراب و.... ولی به یک نکته ظریف خواهش میکنم توجه کنید که کی این حرف ها قوت گرفته زمان جنگ زمان اتفاقات دوره خاتمی زمان اتفاقات اخیر آره هر وقت توی داخل مشکلی پیش اومده بعضی ها خواستن خلاصه یه سازی بزنن اما بازم میگم بوی کباب شنیدن نمیدونن دارن خرداغ میکنن همه ما میدونیم که اگه اراده کنیم میتونیم همه این همسایه های پرادعارو سوسکشون کنیم من آذری نیستم ولی بااجازه اونا یاشاسین ایران:heart::gol:

wasper

عضو جدید
لطفا خودتان بررسی کنید

این که کشور جعلی اذربایجان سعی در تفرقه بین مردم اذربایجان و سایر نقاط ایران داره و داره تاریخ ایران تحریف میکنه.این به نظرت غیر واقعی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

dara_ando

عضو جدید
لطفا خودتان بررسی کنید

جالب اینجاست که یه عده شدیداً سعی در بزرگ کردن این مسائل دارن! اصلاً انگار بودنشون در گروِ همچین بحثهاییست. یاد کیهان میفتم که فقط در مورد توطئه و دزدی و تجزیه و خیانت و .......... مینویسد، حتی چیزی هم نباشه با بحث راه انداختن به وجود میارن و یه عده را مجبور میکنن مسائل رو جوری که اونا میخوان ببینن.

starone312

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پایان پیام.

زرشک.

frooh

عضو جدید

درست می گه دوستهای ترک من در دانشگاه هم سرکلاس نرفتند و اعتصاب کردند در تهران. خوب یادمه. من هم دو رگه هستم. البته فارس و روس ولی خودم رو ایرانی می دونم. بعد هم ما فارسها باید قبول کنیم که الان ار 75 میلیون جمعیت ایران چهل میلیون نفر ترک هستند و این درست نیست براشون این همه حرف بزنیم.
تبعیض در حق ترکها وجود داره. نمو نه اش ، یکی از همکلاسیهای خودم برای کار در صدا و سیما رفته بود. برای مجری دنبال قوق لیسانس و دکتری خوش قیافه و خوش صدا می چرخیدن. اونم از هر نظر عالی بود، ترک بود اما لهجه نداشت ، در امتحان و مصاحبه هم قبول شد اما وقت امضای قرار داد، بالای قرار داد نوشته بودند
" من ایرانیم، من فارسم و ...."
امضا نکرده بود امده بود بیرون. معنی نداره که فقط فارسها در شبکه های سراسری مجری باشند. این یک نوع تبعیض دیگه، مگه تبعیض چیه؟!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا