طرح تجزیه آذربایجان ایران در نشست بروکسل

وضعیت
موضوع بسته شده است.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشینه هرکسی قابل احترام و با ارزش هسا همانطوری که مردم فارس به کوروش 2500 سال پیش احترام و ان را پیامبر خودشان مینامند

عجب استدلالی دارین یعنی چون بابامون ترک بوده پس مهم نیست که پدران پدرانمون هم ترک بودن چجوری میزیستن کجا بودن چه کارهای کردن

من فکر میکنم شما خانم باشین چون استدلالتون مثل خانم هاست(قصد جسارت نداشتم)
منظور من رو نگرفتی، من می گم هر چه قدر که من ترک به ترک بودنم افتخار می کنم ، کرد و عرب و بقیه اقوام هم به نژاد خودشون افتخار می کنند. هیچ کس تافته جدا بافته نیست. رفتارهای افراطی متعصبانه هست که باعث می شه که بقیه رفتارها هم زیر سوال بره. ما ایرانی هستیم یک تعصبی به کشور مون داریم بعد به عنوان مثال من آذری هستم یک تعصبی هم به این دارم بعد تعصبی هم به شهرم دارم همینطور تقسیم بندی ها ادامه داره. تعصب یا دلبستگی به گروه های جامعه (محله، مدرسه، دانشگاه، شهر ، استان، کشور) تو ذات ماست.(به نظر من). ولی باید در نظر گرفت این برای همه هست. یعنی یک حسی هست که توی بعضی تقسم بندی ها با بغل دستیم مشترکم ولی تو بعضی ها نه. باید به حقوق همه احترام بگذارم. و دیگه اینکه حد و حدود این تعصب باید طبق همون تقسیم بندی های که بالاتر گفتم منطقی و به نسبت باشه. امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.:smile:

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور من رو نگرفتی، من می گم هر چه قدر که من ترک به ترک بودنم افتخار می کنم ، کرد و عرب و بقیه اقوام هم به نژاد خودشون افتخار می کنند. هیچ کس تافته جدا بافته نیست. رفتارهای افراطی متعصبانه هست که باعث می شه که بقیه رفتارها هم زیر سوال بره. ما ایرانی هستیم یک تعصبی به کشور مون داریم بعد به عنوان مثال من آذری هستم یک تعصبی هم به این دارم بعد تعصبی هم به شهرم دارم همینطور تقسیم بندی ها ادامه داره. تعصب یا دلبستگی به گروه های جامعه (محله، مدرسه، دانشگاه، شهر ، استان، کشور) تو ذات ماست.(به نظر من). ولی باید در نظر گرفت این برای همه هست. یعنی یک حسی هست که توی بعضی تقسم بندی ها با بغل دستیم مشترکم ولی تو بعضی ها نه. باید به حقوق همه احترام بگذارم. و دیگه اینکه حد و حدود این تعصب باید طبق همون تقسیم بندی های که بالاتر گفتم منطقی و به نسبت باشه. امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.:smile:

پس شما خانم هستید!
بله حق با شماست و این داستان ادامه داشت تا زمانی که عده ای این وسط خودشان را گم کردند و به بهانه های مثل کوروش و ... شروع کردند به بزرگ بینی و جو گیری و شروع کردند به جدا کردن خود از دیگران و شدند تافته جدا بافته و .....

Omid Iran

عضو جدید
آرزوي بچه هاي آذربايجاني اينه كه سر كلاس درس به زبوني مادري بخوانند و بنويسند ما از دست زبون مجهول خسته ايم

• Like
واکنش ها: Sarp

ahmad pashaei

عضو جدید
من حرفامو زدم بچه ها ولي تو اميد ايران خيلي خائني به پرچم تركيه آويزون نشو اگه شدي اسمتو عوض كن. اميد ايران نه،تو خائن ايراني،راستي دوست عزيز سيلور لايت: پول براي آبادي تهران خرج بشه واسه شما بد نميشه چون همه همشهري خودتون هستن اما اصفهان نيازي به شما نداره كه هيچ دستي به بقيه ايران هم ميده كه. انصاف داشته باش.تازه يادتون باشه به موازات اصفهان ما ايرانيهااااااااااااا تبريز رو داريم.شما خودتونو فروختين،مثل دشمن حرف ميزنين تبريز كم داره؟؟؟!!!!!!!!!!! اينجا كه نوشهره دست شماست ما راي به تركا نداديم؟؟؟ تو رو خدا دست از خيانت بردارين اوني كه ميخواين بهش بچسبين اون آذربايجان گدا گشنه و اون تركيه مثل ايرانه ديگه،آمريكاي ابرقدرت كه نيست.اونا فقط بي حجابي بهتون ميدن نه پول و عدالت و صنعت.اين وبلاگا رو همون اسراييلي ها و انگليسي ها پول ميدن بسازن واسه اغفال شماها تاريخ رو ببينيد نقشه دنيا رو اينا عوض كردن به خصوص خاور ميانه. اينا حرف ما و ملت ايران كه 60% آذرين نيست خودتونم ميدونيد خوبه خوبم ميدونيد.شما بريد تهران مازندران و.......... كسي بهت بي احترامي ميكنه؟منصف باش.

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
من حرفامو زدم بچه ها ولي تو اميد ايران خيلي خائني به پرچم تركيه آويزون نشو اگه شدي اسمتو عوض كن. اميد ايران نه،تو خائن ايراني،راستي دوست عزيز سيلور لايت: پول براي آبادي تهران خرج بشه واسه شما بد نميشه چون همه همشهري خودتون هستن اما اصفهان نيازي به شما نداره كه هيچ دستي به بقيه ايران هم ميده كه. انصاف داشته باش.تازه يادتون باشه به موازات اصفهان ما ايرانيهااااااااااااا تبريز رو داريم.شما خودتونو فروختين،مثل دشمن حرف ميزنين تبريز كم داره؟؟؟!!!!!!!!!!! اينجا كه نوشهره دست شماست ما راي به تركا نداديم؟؟؟ تو رو خدا دست از خيانت بردارين اوني كه ميخواين بهش بچسبين اون آذربايجان گدا گشنه و اون تركيه مثل ايرانه ديگه،آمريكاي ابرقدرت كه نيست.اونا فقط بي حجابي بهتون ميدن نه پول و عدالت و صنعت.اين وبلاگا رو همون اسراييلي ها و انگليسي ها پول ميدن بسازن واسه اغفال شماها تاريخ رو ببينيد نقشه دنيا رو اينا عوض كردن به خصوص خاور ميانه. اينا حرف ما و ملت ايران كه 60% آذرين نيست خودتونم ميدونيد خوبه خوبم ميدونيد.شما بريد تهران مازندران و.......... كسي بهت بي احترامي ميكنه؟منصف باش.
برای چی ما خوب میشه؟؟ کافی نیست تهران رو به این بزرگی و عظمتش کردن؟؟ حتی خود تهرانی ها هم ناراضی هستند چون امکانات فقط تو تهران هست و داره روز به روز اضافه میشه مردم از شهر های دیگه میرن اونجا زندگی کنن اگر همشون همشهری های ما بودن که الان میگفتن تهران جزو شهر های ترک نشینه!!!
میتونم بپرسم شما از روی چه منبعی میگین اصفهان برای من یا شما خوب بوده؟؟ هرکی هرچی هست برای خودشه نه برای من و یا شما
به موازات اصفهان ما ایران رو داریم!!!!!! :)))):biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::eek::eek::surprised::surprised:میتونم بپرسم اصفهان تو کل تاریخ ایران زمین از زمان هخامنشیان تا حالا چه خدمتی به ایران کرده؟؟؟؟؟

در ضمن خودفروخته و دشمن کشور باباته حرف دهنتو بفهم

همون اذربایجان گداگشنه که میگین تو سال 2008 برترین کشور دنیا از نظر رشد اقتصادی هست یعنی امرکا کشک چین کشک المان کشک و همون ترکیه که میگین
مثل ایران مردم از امریکا پا میشن میرن تو انتالیا خونه میخرن و اونجا زندگی میکنن

تو همین باشگاه مهندسان تو روز روشن امثال تو برچسب خود فروخته و دشمن به ادم میزنن نیازی نیست برم تو دنیای واقعی

آخرین ویرایش:

me-myself

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز خودت رو خسته نکن . من خیلی سعی کردم از دشمنی ترکها با مردم ایران و کشور ایران کم کنم نشد که نشد. فهموندن مطلبی به کسی که خودش نمیخواد بفهمه خیلی سخته. اونها خودشون نمیخوان حرفهای من و تو رو درک کنن. پس بی فایده هست. بذار تا دلشون میخواد بیان تو باشگاه اعتراض کنن آخرش این اعتراض زیاد باعث میشه که همه نسبت به این موضوع بی تفاوت بشن و دیگه روی کسی تاثیر نمیذاره. هر چیزی حد و اندازه داره. وقتی که وقتش بشه خودشون میفهمن این عداوت و کینه چه تاثیری داشته . اونوقته که به خاطر این دشمنی ها تنها شده اند. اونوقته که گوش همه ی مردم از این اعتراض ها پر شده. قبلنا که هنوز این چیزا رو ندیده بودم تعجب میکردم که به ترکها لقب " همیشه ناراضی " رو میدادن ولی الان میفهمم.
من ترکهای ایران رو دوست دارم. اونها رو از فرهنگ و خون خودم میدونم و خودم رو خواهرشون میدونم ولی وقتی خودشون نمیخوان این دوستی رو این خواهری رو و این محبت رو ، من کاری نمیتونم بکنم. خیلی سعی کردم اینجا. با همشون بحث کردم. روزها و ساعت ها. بهشون گفتم ما همه باید متحد باشیم ما همه باید یار همدیگه باشیم. بهشون گفتم مشکلات شما تقصیر مردم نیست. بهشون گفتم به جز تعداد خیلی خیلی کمی از مردم بقیه همه ی هم وطن هاشون رو دوست دارن و براشون نژاد مهم نیست.
وقتی یکیشون آدرس یه وبلاگ رو برام فرستاد که توش به ترکها توهین شده بود من گفتم کسی که اینها رو نوشته یه احمق بی شعور نفهمه.
ولی خودشون اومدن اینجا متن توهین یه نفر رو به فارسها گذاشتن و جالب تر اینه که هیچکدومشون نصبت به این توهین اعتراضی نکردن.
خودشون از همه ی دنیا نژادپرست ترن و به همه میگن نژاد پرست.

خلاصه بیخود خودت رو خسته نکن . نرود میخ آهنین در سنگ

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به فرض كه تجزيه صورت بگيره وزنه آذربايجان ايران سنگينتره شايد جمهوري آزربايجان رو منحل كنه وبكشونه سمت ايران.شايد هم يك كشوري تشكيل بشه به پايتختي تبريز وباكو زيرمجموعه بشه .به هر حال خيال باطليه و سر باكوييها بيكلاه ميمونه .مطمعن باشن

سکولار

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز خودت رو خسته نکن . من خیلی سعی کردم از دشمنی ترکها با مردم ایران و کشور ایران کم کنم نشد که نشد. فهموندن مطلبی به کسی که خودش نمیخواد بفهمه خیلی سخته. اونها خودشون نمیخوان حرفهای من و تو رو درک کنن. پس بی فایده هست. بذار تا دلشون میخواد بیان تو باشگاه اعتراض کنن آخرش این اعتراض زیاد باعث میشه که همه نسبت به این موضوع بی تفاوت بشن و دیگه روی کسی تاثیر نمیذاره. هر چیزی حد و اندازه داره. وقتی که وقتش بشه خودشون میفهمن این عداوت و کینه چه تاثیری داشته . اونوقته که به خاطر این دشمنی ها تنها شده اند. اونوقته که گوش همه ی مردم از این اعتراض ها پر شده. قبلنا که هنوز این چیزا رو ندیده بودم تعجب میکردم که به ترکها لقب " همیشه ناراضی " رو میدادن ولی الان میفهمم.
من ترکهای ایران رو دوست دارم. اونها رو از فرهنگ و خون خودم میدونم و خودم رو خواهرشون میدونم ولی وقتی خودشون نمیخوان این دوستی رو این خواهری رو و این محبت رو ، من کاری نمیتونم بکنم. خیلی سعی کردم اینجا. با همشون بحث کردم. روزها و ساعت ها. بهشون گفتم ما همه باید متحد باشیم ما همه باید یار همدیگه باشیم. بهشون گفتم مشکلات شما تقصیر مردم نیست. بهشون گفتم به جز تعداد خیلی خیلی کمی از مردم بقیه همه ی هم وطن هاشون رو دوست دارن و براشون نژاد مهم نیست.
وقتی یکیشون آدرس یه وبلاگ رو برام فرستاد که توش به ترکها توهین شده بود من گفتم کسی که اینها رو نوشته یه احمق بی شعور نفهمه.
ولی خودشون اومدن اینجا متن توهین یه نفر رو به فارسها گذاشتن و جالب تر اینه که هیچکدومشون نصبت به این توهین اعتراضی نکردن.
خودشون از همه ی دنیا نژادپرست ترن و به همه میگن نژاد پرست.

خلاصه بیخود خودت رو خسته نکن . نرود میخ آهنین در سنگ

:gol::gol::gol::gol::gol:

bilgisayar

عضو جدید
به فرض كه تجزيه صورت بگيره وزنه آذربايجان ايران سنگينتره شايد جمهوري آزربايجان رو منحل كنه وبكشونه سمت ايران.شايد هم يك كشوري تشكيل بشه به پايتختي تبريز وباكو زيرمجموعه بشه .به هر حال خيال باطليه و سر باكوييها بيكلاه ميمونه .مطمعن باشن
فکر نمی کنم نوام چامسکی هم به راحتی شما تحلیل کنه.
در ضمن مردم باکو هم تبریز رو شهر اول مردم آذربایجان می دانند.

bilgisayar

عضو جدید

1) چطور وقتی سبزها شبها جلوی سفارت ایتالیا می خوابیدند تا اقامت بگیرید خائن نیستید ما که پرچم ترکیه رو دستمون بگیریم خائنیم. فقط به پرچم ترکیه حساسیت دارید؟؟؟
2) خوبه یکی اومد و از انصاف حرف زد!!!! تعداد واحدهای صنعتی در اصفهان 5 برابر و مشهد 4 برابر تبریزه!!!
3) حرف دوستی و دشمنی نیست. حرف ظالم و مظلومه!
4) هرکی خلاف بگه نوچه انگلیس و اسرائیله!!! این ادبیات خیلی مد شده. اینطور نیست؟؟؟
5) در مورد بی حجابی , 80 درصد از زنان ترکیه محجبه هستند البته حجاب کامل نه مثل ایران. به همین دلیل فکر کنم ما اونموقع محجبه تر میشیم.
6) آنچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دعوای ظالم و مظلوم در همه جا و تا ابد هست !
من با اين كه متولد تهرانم اصليتا آذريم. ولي كسي به كسي تو اين تالار ظلم نكرده .بابا يه سر برو بازاراي تهران پول دست تركاست قدرت دارن تو ردههاي بالاي حكومتي آدم دارن تو اقتصاد خصوصي تو ايران حرفها براي گفتن دارن . بس كنيد بابا دعواي نژادي برازنده شما نيست.

Sarp

مدیر بازنشسته

hirta23

عضو جدید
شرمنده ولی به حد و حدود کسی دست درازی کنی نمیشه احترام گذاشت
به ناموس شما دست درازی کنن بهشون احترام میزاری آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

afsoon6282

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تمامی پست های بی مورد و نامناسبی که برخی دوستان گذاشته بودن حذف شدند

لطف کنین احترام همدیگه رو نگه دارین وگرنه مجبور به برخورد جدی میشم

واقعا جای تاسف داره تحصیل کرده های این مملکت که این همه هم ادعاشون میشه چنین حرفایی رو بزنن

تاپیک هم قفل میشه تا دوستان طرز رفتار و صحبت رو یاد بگیرن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا