طراحی و ساخت یک منبع تغذیه آزمایشگاهی

m-sharifi85

عضو جدید
سلام به همه دوستان. من قصد دارم یه منبع تغذیه برای استفاده آزمایشگاهی طراحی و بسازم.این منبع باید خروجی های 5 و 5- و 12 و همچنین یک خروجی قابل تنظیم با یک ولوم که مقدار ولتاژ خروجی هم در دو عدد سون سگمنت نمایش داده بشه .حداکثر ولتاژ خروجی 30 ولت و جریان 3 آمپر.چون قراره در آزمایشگاه و توسط هنرجویان مبتدی استفاده بشه باید مسائل ایمنی که باعث صدمه زدن به منبع میشه هم رعایت بشه. ممنون میشم اگه هر کمکی از دستتون برمیاد دریغ نکنین.من واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم از چه قطعاتی باید استفاده کنم و... اگه هر اطلاعاتی اعم از راهنمایی یا شماتیک یا معرفی قطعه یا یه تجربه خاص دارید به من برسونید.با تشکر

hamedbaba1368

عضو جدید
salam

salam

سلام به همه دوستان. من قصد دارم یه منبع تغذیه برای استفاده آزمایشگاهی طراحی و بسازم.این منبع باید خروجی های 5 و 5- و 12 و همچنین یک خروجی قابل تنظیم با یک ولوم که مقدار ولتاژ خروجی هم در دو عدد سون سگمنت نمایش داده بشه .حداکثر ولتاژ خروجی 30 ولت و جریان 3 آمپر.چون قراره در آزمایشگاه و توسط هنرجویان مبتدی استفاده بشه باید مسائل ایمنی که باعث صدمه زدن به منبع میشه هم رعایت بشه. ممنون میشم اگه هر کمکی از دستتون برمیاد دریغ نکنین.من واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم از چه قطعاتی باید استفاده کنم و... اگه هر اطلاعاتی اعم از راهنمایی یا شماتیک یا معرفی قطعه یا یه تجربه خاص دارید به من برسونید.با تشکر
salam aval bayad ye tarans tahiye koni .benazaram aghe ye manbe taghzia bekhari barat besarfe tare .chon sakhte tarans ba jaryan[3i]hadeaghal 25 hezar toman mishe badam taze miresi be jahaye mohemsh :2khazen,4ta diod [.5i] 1r va... ke taghriban mishe 30 ...40hezar toman manbe taghzia 4i alan nazdike 105 hezar tomane mitoni az electronicia beghiri ..dar zemn hatman bayad yeki barat medaresho bebande kar khodet nist .vali emakanesh hast .bazam aghe komaki khasty behem payam bede

لطفا پست های خود را با خط الرسم فارسی ارسال کنید.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مهران.ن

عضو جدید

سلام
به نظر من اگه آماده بخری خیلی به صرفه تره من خودم سال پیش خواستم یکی با همین مشخصات بسازم پس از تحقیق دیدم قیمت ترانس خیلی خیلی زیاد در میاد مخصوصا تو اهواز خیلی گران بود .و از ساختش منصرف شدم و در ضمن ساخت ولت متر و آمپر متر هم با دقته زیاد و قابی مناسب هم در دسر زیادی داره برای همون یکی از تهران خریدم 5 آمپر و 0 تا 30 ولت خیلی هم خوبه و هر چقدر هم اتصال کوتاه کنه هیچ بلایی سرش نمیاد .من اون 55 تومان خریدم با پراب پنج آمپر 60 هزار تومان.

• Like
واکنش ها: sh85

mekatron

عضو جدید
منبع تغذیه

منبع تغذیه

سلام
به نظر من اگه آماده بخری خیلی به صرفه تره من خودم سال پیش خواستم یکی با همین مشخصات بسازم پس از تحقیق دیدم قیمت ترانس خیلی خیلی زیاد در میاد مخصوصا تو اهواز خیلی گران بود .و از ساختش منصرف شدم و در ضمن ساخت ولت متر و آمپر متر هم با دقته زیاد و قابی مناسب هم در دسر زیادی داره برای همون یکی از تهران خریدم 5 آمپر و 0 تا 30 ولت خیلی هم خوبه و هر چقدر هم اتصال کوتاه کنه هیچ بلایی سرش نمیاد .من اون 55 تومان خریدم با پراب پنج آمپر 60 هزار تومان.

:eek::eek::eek:
با سلام.من که قیمت کردم تا 30 ولت و 5 امپر رو میگفتن 200 هزار تومان:(:confused:؟؟؟؟؟؟به خاطر همین تصمیم گرفتم خودم درست کنم.:smile:

مهران.ن

عضو جدید
:eek::eek::eek:
با سلام.من که قیمت کردم تا 30 ولت و 5 امپر رو میگفتن 200 هزار تومان:(:confused:؟؟؟؟؟؟به خاطر همین تصمیم گرفتم خودم درست کنم.:smile:
200 هزار تومن!!!
نمیدونم کجا قیمت کردی ولی من از جمهوری خریدم.55 هزار تومان.یک سال نیم پیش.
اگه گرون شده باشه هم باز هم ساختش نمی صرفه.اگه خواستی بسازی حاضرم کمکت کنم.
موفق باشی

safarzadeh97

عضو جدید
سلام به همه
من قصد دارم یک منبع بسازم با همین مشخصات گفته شده
توی بازار قیمتش خیلی زیاده اگه کسی مدار 100% عملی داره برام بزاره

skycrypter

عضو جدید
آخرین ویرایش:

ciscosun2010

عضو جدید
سلامک دسوتان یه کمک در این رابطه می کنید چون دیدم مطالب تون خیلی کامل بود و همدیگر رو خوب راهنمایی کردید می خوام که به من لطف کنید و در باره این لینک زیر به داد من برسید
http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=15800.0
یک نمونه RFID توی این انجمن که لینکش رو این پایین گذاشتم دیددم می خواستم بدونم دوستان دیتا شیت از این RFID دارند یا نه اگه ندارند چطوری م یتونم یک RFID بسازم که کارت مغناطیسی رو بخونه یعنی کدی که توی کارت وجود داره بعد ذخیره کنه و بتونه روی مانیتور نشون بده کتاب هم اگه داشتید معرفی کنید

با تشکر از همه اساتید

بالا