طراحی سایت مجدد چند وقت یکبار باید انجام شود؟

sitecup1

اخراجی موقت
کریستین ریگز (Christian Riggs) مدیر شرکت (Riggs Creative Group) شرکتی که در زمینه طراحی تجربه کاربری و طراحی سایت در سن دیوگو (San Diego) فعالیت می کند، می گوید: زمانی که از بروزرسانی کسب و کار شما در بازه های مختلف زمانی صحبت می شود، یک قانون کلی به وجود می آید و آن این است: هیچ قانونی برای بروزرسانی وجود ندارد. کریستین ریگز خاطر نشان کرد: اینکه تصمیم می گیرید وب سایت خود را بروزرسانی کنید یا طراحی سایت خود را از نو بسازید، کاملاً به اهداف کسب و کار و تجارت شما بستگی دارد و هیچ ربطی به بازه زمانی خاصی ندارد.
[h=2]چرا باید فقط ظاهر سایت را دوباره طراحی کرد و کل آن را از نو نساخت؟[/h]عوامل متعددی وجود دارند که طراحی سایت مجدد مورد توجه واقع شود، اما در اینجا به چند مورد اشاره می کنم که تقریبا همیشه نیازمند به روزرسانی هستند. وقتی رنگ سازمانی جدیدی را انتخاب می کنید باید وب سایت شما نیز رنگ جدید را نشان دهد. مورد بعد زمانی است که نرخ بیرون رفتن از سایت شما بسیار بالا باشد (در سئو به این عامل بانس ریت می گویند).
این موضوع به این معنی است که کاربران سایت شما را مشاهده می کنند، اما تعداد کمی از آنها قدام به خرید محصولات یا خدمات شما می کنند، یک طراحی مجدد فکر شده می تواند این مشکل را تا حدودی برطرف کند. یا زمانی که کسب و کار شما بزرگ شده است و محصولات و خدمات جدیدی در راه هستند، در این صورت سایت شما باید تغییرات به وجود آمده را به بینندگان سایت شما نشان دهد. و در آخر اینکه، مشتریان شما از سایت شما شکایت کرده و ادعا کنند که ظاهر آن خوب نیست یا به درستی کار نمی کند.
[h=2]چه عواملی باعث می شوند که به طراحی سایت مجدد نیاز داشته باشیم؟[/h]مهمترین مورد این است که سایت فعلی شما با صفحه نمایش دستگاه های قابل حمل سازگار نباشد. درست کردن این عیب در این روز ها که دنیا به سمت استفاده از دستگاه های قابل حمل رفته است یک اجبار است. مورد دیگر اینکه سایت شما با استفاده از فلش (Flash) ساخته شده باشد. آیپد و آیفون از فلش پشتیبانی نمی کنند و آنها را نشان نمی دهند. این عیب به اندازه کافی بزرگ است که شما مجبور شوید سایت خود را از نو بسازید اما دلیل دیگری نیز وجود دارد: فلش سایت شما را کند می کند.
هر کسی در شرکت طراحی سایت باید قادر باشد با سیستم مدیریت محتوای (CMS) شما کار کند و سایت شما را به روز رسانی کند. نباید یک برنامه نویس استخدام کنید تا تغییرات و رفع عیب های ساده را انجام دهد.در حین اینکه باید همه چیز ساده باشد، اگر سایت شما تا ابد طول می کشد تا باز شود، باید در مهندسی سایت خود بازنگری کنید. دیگر کسی مدت زیادی منتظر باز شدن یک سایت نمی ماند.
[h=2]آیا نظرات کاربران و مشتریان در طراحی وب سایت مجدد تاثیر دارد؟[/h]صد در صدر بله. نظرات و بازخوردهای مشتریان نگرشی به شما می دهد که با استفاده از آن می توانید بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید. برای شروع، طرح مورد نظر خود را به آنها نشان دهید و از آن ها بپرسید که آیا طرح جدید برای آنها جذاب آست؟ از آنها در مورد مشکلاتی سوال کنید که به دنبال حل کردن آنها هستند و اینکه آیا اطلاعاتی که به دنبال آن هستند در طرح جدید به آسانی در دسترس است؟ بعد از اینکه طرح جدید را اجرا کردید از آنها سوال کنید که آیا طرح جدید را دوست دارند؟ اگر پاسخ آنها منفی بود، نکات مورد نظر آنها را با استفاده از روش افزایشی (یکی از روشهای مهندسی نرم افزار است) برطرف کنید. سایت شما باید این روش را پشتیبانی کند و نیاز به طراحی مجدد نداشته باشید.
به طور کلی شما باید روش سایت هایی مانند Apple.com و Amazon.com را دنبال کنید، که به ندرت پیش می آید سایت خود را به کلی دگرگون کرده و از نو طراحی کنند. در عوض سایت آنها به مرور زمان و در یک فرایند تکرار شونده تکمیل می شود ، به طوری که اصلاحات به چشم نمی آیند . مزیت این فرایند این است که تجربه کاربری که مشتریان با آن آشنا هستند و آن را دوست دارند تغییر نمی کند.
منبع این مقاله : طراحی سایت
 

Similar threads

بالا