طراحی سایت با جوملا

dezfully

عضو جدید
من جوملا رو به عنوان پروژه برداشتم . حالا می خوام یه ماژول درست کنم فرقی نمی کنه چی باشه
اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!:(ممنون میشم راهنماییم کنید.

هستی فرهادی

عضو جدید
من جوملا رو به عنوان پروژه برداشتم . حالا می خوام یه ماژول درست کنم فرقی نمی کنه چی باشه
اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم!:(ممنون میشم راهنماییم کنید.
خوب عزیزم بگو چقدر کار کردی؟چه چیز هایی کار کردی؟کلا آشناییت با کار چقدره؟موضوع پروژه ات رو بده.شاید برات یه کاری کردم.

dezfully

عضو جدید
من حدودا 3 ماه با جوملا دارم کار میکنم. یه سایت طراحی کردم ولی هنوز کامل نشده ومشکلاتی داره مثلا شکل ظاهریش یه خورده زشته . میخوام یه ماژول خودم درست کنم ولی نمیدونم چه جوری؟

هستی فرهادی

عضو جدید
من حدودا 3 ماه با جوملا دارم کار میکنم. یه سایت طراحی کردم ولی هنوز کامل نشده ومشکلاتی داره مثلا شکل ظاهریش یه خورده زشته . میخوام یه ماژول خودم درست کنم ولی نمیدونم چه جوری؟

عزیزم بگو چه نوع ماپولی می خوای من بهت میدم یا بهت می گم چه طوری درست کن.
ظاهر سایت یعنی قالبش بده؟یا با سی اس اس مشکل داری؟

dezfully

عضو جدید
عزیزم بگو چه نوع ماپولی می خوای من بهت میدم یا بهت می گم چه طوری درست کن.
ظاهر سایت یعنی قالبش بده؟یا با سی اس اس مشکل داری؟
قالبش رو از اینترنت گرفتم اسمش sunflower هست . فکر کنم با css مشکل دارم مثلا یه متن رو که می خوام روی صفحه نمایش بده توی ارتیکل کلی تغییر میدم تا نمای خوبی داشته باشه . می خوام توی صفحه اصلی چیزای بیشتری بذارم ولی فقط تونستم یه جمله بذارم. چه جوری باید css رو تغییر بدم.راستی فونتش رو از کجا باید عوض کنم ؟

maxpelank

عضو جدید
با سلام بر شما

والا من الان حدود یک سال رو جوملا از نسخه 1 تا 1.5.9 کار می کنم. و تا حالا کار های زیادی هم انجام دادم .

برای نوشتن ماژول شما باید به سیستم جوملا اشنایی داشته باشید . کلا دونوع روش است از برای نوشت ماژول یکی استفاده از توابع موجد در فرم ورک جوملا و دیگری نوشتن ماژول بدون اون ها و برنامه نویسی از پایه .

مارول ها در جوملا معمولا به ثورت MVC (module,view,controller) نوشته می شوند که کنترلر وظیفه اجرای فرمان های اصلی و نیز ویو هم خروجی کار ار درست می کند.

خواستید اطلاعات بیشتر بگید در همینجا پیغام می دم.
موف قباشید

yamacasis

عضو جدید
سوال شما عین این می مونه که بگید چه جوری میشه با php سایت درست کرد

ماژولها برای کاری که ما می خوایم انجام بدیم طراحی میشن
شما اطلاعاتتون رو راجع به جوملا باید بالا تر ببرید و اگه می خواید یه ماژول درست کنید باید به PHP و خصوصا شی گراییش مسلط باشید و با جوملا و توابع اون آشنا باشید
و من نمی دونم منظورتون از ماژول تاریخ چیه چون جومفا کاملا فارسیه و تاریخ شمسی داره
اما من پیشنهاد میدم که یه ماژول کم کاربرد که زیاد پخش نشدرو بردار یه وری باهاش برو و ارائه کن
در حال حاضر ماژولهای زیادی برای جوملا نوشته شده

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه طراحی یه ماژول واسه جوملا باید به زبان php مسلط باشید !
وهمچنین به سیستم خود جوملا

nasrin-eng

عضو جدید
سلام کسی میدونه چه جوری میشه برای جوملا ماژول ساخت؟
سلام
واسه شما فعلا زوده برید سراغ نوشتن ماژول/ در حال حاضر به برای دانلود ماژول مورد نظر به لینک http://extensions.joomla.org/ مراجعه کنیدو در ضمن برای ویرایش سایتتون بهتره در قسمت مدیریت از ادیتور بهتری مثل JCE استفاده کنید، و برای دستکاری در CSS تمتون لطفا از مرورگر Firefox استفاده کنید تا بتونید از Addon firebug استفاده کرده و کارتون رو بهتر انجام بدید. برای تغییر فونت باید یه سر به فایل template.css بزنید.
اگه سوالی بود من هستم.

esrafil

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من برای اولین بار می خوام با جوملا یک سایت طراحی کنم ، دوستان اگر کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم.
البته چند روزی هست که باهاش سروکله میزنم و یک چیزایی هم فهمیدم .
با تشکر از همه دوستان و اساتید