طراحی الگوریتم

الینا 70

عضو جدید
سلام من 2 جلسه ی اول طراحی الگورتم رو تو کلاس نبودم میشه این 2 تا مثال رو با توضیح برام حل کنید.(با روش استقرا)
for i=1 to n
for j=1 to i
for k=1 to n
write('*)

for i=1 to n
for j=1 to n
for k=1 to i
write('*')

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام من 2 جلسه ی اول طراحی الگورتم رو تو کلاس نبودم میشه این 2 تا مثال رو با توضیح برام حل کنید.(با روش استقرا)
for i=1 to n
for j=1 to i
for k=1 to n
write('*)

for i=1 to n
for j=1 to n
for k=1 to i
write('*')

دوست عزیز برای بدست آوردن پيچيدگی حلقه ها بهترین راه استفاده از سیگما است که حد پایین و بالا را از حلقه میگیره و در نهایت دستور Write که پیچیدگی 1 داره و بقیه اش به صورت محاسبات ریاضی باید سیگما رو حل کنی و نتیجه همون پیچیدگی است :gol:

ارتا121

عضو جدید
سلام مهندسا کاره منم را میندازید؟
فورترن:t ثانیه پس از پرتاب یک راکد جابجایی افقی(x)وعمودی(y)از روایط زیر بدست می اید :
x=v t cos/ y=v t sin -16t**2
فلوچارت یا الگوریتمی بنویسید که که v ,t , زاویه را از ورودی بخواند و مقادیر x ,y را چاپ کند

soroush.

عضو جدید
for i=1 to n
for j=1 to i
for k=1 to n
write('*)

تو قسمت اول اگر زیگماش رو بگیریم:
با فرض اینکه for(i=1;i<=n)oباشه
کد:
(n+1)+n*(n+1)+n*(n+1)
اینطوری میشه؟؟؟

آخرین ویرایش:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام، خیلی ببخشید دوستان، نمی دونستم این سوال رو کجا مطرح کنم، تصمیم گرفتم اینجا بزارمش، ممنون می شم اگر کسی بتونه کمکی کنه
این سوال مربوط می شه به نظریه زبان ها و ماشین :
یک ماشین متناهی معین (DFA) با حداقل حالات ممکن برای پذیرش رشته های عبارت منظم زیر طراحی کنید.
مشاهده پیوست 80383
ممنونم

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/333396-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%B3-%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C
%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D9%87%D8%A7

من سئوال شما رو منتقل میکنم :gol:

tannaz.merrin

عضو جدید
Salam bacheha ,Happy Valentine to you all. man Tannaz hastam, taze be jame shoma molhagh shodam,kheili khosh halam ke inja hasta,. man darsamo taze tamoom kardam va jome konkoore arshad daram, ishalla hame ghabool hsan ,ma ham ghabool shim. che bachehaye bahalo dars khooni inja jaman. ishalla az etelaate hamatoon estefade konam. ♥

milititi*

عضو جدید
Salam bacheha ,Happy Valentine to you all. man Tannaz hastam, taze be jame shoma molhagh shodam,kheili khosh halam ke inja hasta,. man darsamo taze tamoom kardam va jome konkoore arshad daram, ishalla hame ghabool hsan ,ma ham ghabool shim. che bachehaye bahalo dars khooni inja jaman. ishalla az etelaate hamatoon estefade konam. ♥

سلام...امیدوارم قبول شی....چند نکته:
لطفا فارسی بنویس
بخشها و قسمتهای مختلفی در انجمن هست..مثلا اینجا مسایل طراحی الگوریتم رو بحث میکنیم...قسمت گفتگو و آشنایی هم داریم...خوشحال میشیم هر موضوع رو تو قسمت خودش بنویسی...:razz:
:gol::gol:

مثلا واسه گفتگو برو به این لینک
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/41817-***-آشنایی-و-گفتگوی-بچه-های-کامپیوتر....***

mahtab ha

عضو جدید
سلا دوستان
ببخشید میشه من را در این پروژه کمک کنید."پیاده سازی الگوریتم مرتب سازی ادغامی و سریع با زبان c#"
خواهشا فوری :(

nafis...

مدیر بازنشسته
سلا دوستان
ببخشید میشه من را در این پروژه کمک کنید."پیاده سازی الگوریتم مرتب سازی ادغامی و سریع با زبان c#"
خواهشا فوری :(
پروژه رو بنویسین ارور گیری با ما
اینجا کسی وظیفه نوشتن پروژه رو نداره

بالا