صحبت دوستانه

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکشب خواب دیدم ... درخواب با خدا گفتگویی داشتم :

خدا گفت : پس می خواهی با من گفتگو کنی؟ گفتم بله اگروقت داشته باشید ..
خدا لبخند زد .
پرسیدم : چه چیز بیش از همه شما را درمورد انسان متعجب می کند؟
خداپاسخ داد:
این که آنهاازبودن در دوران کودکی ملول هستند وعجله دارند که زودتربزرگ شوند وبعد
حسرت دوران کودکی را می خورند .
این که سلامتی شان را صرف به دست آوردن پول می کنند اما بعدها نمی توانند آن را با هیچ ثروتی به دست آورند.
این که چنان زندگی می کنند که گویی هرگز نخواهندمرد وچنان می میرند که گویی هرگز
زنده نبوده اند .
خداوند دستهایم را دردست گرفت ومدتی هردوساکت شدیم
بعدپرسیدم ؟؟
به عنوان خا لق انسانها می خواهید آنها چه درسهایی اززندگی بگیرند؟؟
یادبگیرند که نمی توان دیگران را مجبوربه دوست داشتن خود کرد ا ما می توان محبوب دیگران شد.
یادبگیرند که ثروتمند کسی نیست که دارایی بیشتردارد بلکه کسی است که نیاز کمتری دار د
یادبگیرندکه ظرف چندثانیه می توانیم زخمی عمیق دردل کسانی که دوستشان داریم ایجاد کنیم . وسا لها وقت لازم داریم که آن زخم ا لتیام یابد .
با بخشیدن بخشش یادبگیرند
یادبگیرند کسا نی هستند که آنهاراعمیقا دوست دارند . ا ما بلد نیستند احساساتشان را
ابراز کنند .
یاد بگیرند که می شود دونفر به موضوعی واحدنگاه کنند وآن را متفاوت ببینند .
یاد بگیرند که همیشه کافی نیست دیگران آنها ببخشند بلکه خودشان هم باید خود
را ببخشند .....
ویادبگیرند که من همیشه این جا هستم هــــــــمــــــــیــــــشــــــــــــــــــه
اثر : ریتا استریکلند

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
يکي عاشق بود يکي عاشق نبود

يکي عاشق بود... يکي عاشق نبود...؛هيچکس مثل خدا عاشق معشوقش(ما انسان ها) نبود

يه روز عاشقش بودم ،يعني با تموم وجودم مي خواستمش اما... نميدونم چرا خدا وسط عاشقي من بلند گفت:-کات- اما ديگه نگفت:صدا-نور- حرکت

نمي دونم چرا؟شايد من
عاشقي و خوب بازي نکردم -اما بذارين يه چيزي ؛ به حقانيتش قسم ،هم باهاش
خنديدم ،گريه کردم،حتي براش درد کشيدم.اما نميدونم؟.

اون اصلا نقشش رو خوب بلد نبود بازي کنه.زيرِ صداش يه جوري تملق بود-من عاشق بودم،اما اون معشوق نبود!!!

اينه که موضوع نوشته ام رو گذاشتم" يکي بود... يکي نبود... غير از خداي مهربون هيچکس ديگه عاشق نبود"

مي دونيد فيلم منم يه روزي به اکران در مياد.مي دونيد کي؟قــــــيــــــامــــــ ـت

يه روزي با صداي بلند مي گن:فيلم يکي بود... يکي نبود... تا چند دقيقه ديگه روي پرده آسمون به نمايش در مياد
کارگردان:خدا
بازيگران:
خودم و اون وخدا

و با هنرمندي : شــــيـــــطـــــان

اميدوارم اون روز از فيلم من بدتون نياد!!!

تمام..

waffen

اخراجی موقت
مرسی خدا از اینکه اینهمه بلدی . ولی ما انسان ها خودمون هم عقلمون میرسه و اینا رو بلدیم ولی این جهان زیبایی که شما خلق کردی اینقدر خر تو خره که انجام این کارها رو خیلی سخت میکنه. خبر نداری تو این دنیایی که خلق کردی همه چیز پول شده ؟؟ تو این دنیای درندشتت و با این همه نعمت خیلی از بنده ها نون ندارند بخورند و خیلی ها جایی ندارند که توش بخوابند اونوقت تو این بالا نشستی به سوسول بازی و به خواب این و اون میای و دست این رو میگیری و لاس میزنی ؟؟؟
الحق که حکومت آسمانیت با حکومت زمینیت هیچ تفاوتی نداره.

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی خدا از اینکه اینهمه بلدی . ولی ما انسان ها خودمون هم عقلمون میرسه و اینا رو بلدیم ولی این جهان زیبایی که شما خلق کردی اینقدر خر تو خره که انجام این کارها رو خیلی سخت میکنه. خبر نداری تو این دنیایی که خلق کردی همه چیز پول شده ؟؟ تو این دنیای درندشتت و با این همه نعمت خیلی از بنده ها نون ندارند بخورند و خیلی ها جایی ندارند که توش بخوابند اونوقت تو این بالا نشستی به سوسول بازی و به خواب این و اون میای و دست این رو میگیری و لاس میزنی ؟؟؟
تقصیر ماست ابیه که سرچشمش پاکه ولی ما توش چیز می کنیم
و اگه ما عدالتو دوست داریم چرا از جا پا نمی شیم
اگه اون دخالت کنه ما خیاریم ببخشید فرشته ایم
:gol:

waffen

اخراجی موقت
تقصیر ماست ابیه که سرچشمش پاکه ولی ما توش چیز می کنیم
و اگه ما عدالتو دوست داریم چرا از جا پا نمی شیم
اگه اون دخالت کنه ما خیاریم ببخشید فرشته ایم
:gol:
ما داریم سعیمون رو میکنیم و اگر ما انسان ها نبودیم جهانی که خدا درست کرده تا حالا هزار بار زیر و رو شده بود چون خود خدا توانایی محافظت ازش رو نداره.

ولی اگر خدا هست این همه بی عدالتی هایی رو که انسان توش دست نداره رو چرا درست نمیکنه ؟؟؟

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما داریم سعیمون رو میکنیم و اگر ما انسان ها نبودیم جهانی که خدا درست کرده تا حالا هزار بار زیر و رو شده بود چون خود خدا توانایی محافظت ازش رو نداره.

ولی اگر خدا هست این همه بی عدالتی هایی رو که انسان توش دست نداره رو چرا درست نمیکنه ؟؟؟
گفتم که اگه به دست او بود درست می کرد ولی ما چه کاره بودیم
مگه نمی گی عقل مگه نمی گی آزادی اگه از دید ظالم نگاه کنی مظلومی و برعکس حالا شما بگین
من می گم بارون نیاد لباسم چرک میشه اون یکی کشاورزه چطور
هر کس از نگاهش عدلو می بینه دید کلی به همه نداره

waffen

اخراجی موقت
گفتم که اگه به دست او بود درست می کرد ولی ما چه کاره بودیم
مگه نمی گی عقل مگه نمی گی آزادی اگه از دید ظالم نگاه کنی مظلومی و برعکس حالا شما بگین
من می گم بارون نیاد لباسم چرک میشه اون یکی کشاورزه چطور
هر کس از نگاهش عدلو می بینه دید کلی به همه نداره
من با این حرف مخالفم . به نظر من این مغلطه ای هست که طرفداران تئوری Creationism راه انداختند.
مگه ما میتونیم جلوی آتش فشان و زلزله و طوفان رو بگیریم ؟؟؟ اون بچه ای که با سرطان به دنیا میاد چی ؟؟؟
اون بچه ای که بهش تجاوز میشه چی ؟؟؟ اونی که سهمی از زندگی نداره. چه گناهی اون کرده ؟؟ اینها دیگه در کنترل ما نیست...

آیا خدایی که این بلاها رو به سر مخلوقات خودش میاره خدایی عادل و مهربان هست ؟؟؟

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنتونی رابینز: شما عادت کرده اید به دنیا به چشم دیگری بنگرید .
همان طور که برای انجام هر کار عادتی دارید ؛ عادت کرده اید تنها
درباره برخی مسائل فکر کنید.

یکی از این عادات پیش بینی حوادث قبل از وقوع آنهاست. شما انتظار

دارید کارها درست عکس آنچه می خواهید پیش رود ، پس برای
ناامیدی باید باورهای خاصی داشته باشید و این باورهاست که دنیای
شما را به سوی ناامیدی پیش می برد.

waffen

اخراجی موقت
آنتونی رابینز: شما عادت کرده اید به دنیا به چشم دیگری بنگرید .
همان طور که برای انجام هر کار عادتی دارید ؛ عادت کرده اید تنها
درباره برخی مسائل فکر کنید.

یکی از این عادات پیش بینی حوادث قبل از وقوع آنهاست. شما انتظار

دارید کارها درست عکس آنچه می خواهید پیش رود ، پس برای
ناامیدی باید باورهای خاصی داشته باشید و این باورهاست که دنیای
شما را به سوی ناامیدی پیش می برد.
این جوابی برای سوال در مورد فلسفه ی عدالت خدا نیست عزیز.
کلا بی ربط به مسئله هست.

آیا نباید اول برای این مسائل جوابی پیدا کنیم و بعد به سراق چیزهای دیگه بریم ؟؟؟ مگر میشه از همه ی سوالات بی جواب گذشت ؟؟؟؟

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خدا هستم. امروز من همه مشكلاتت را اداره میكنم .

لطفا به خاطر داشته باش كه من به كمك تو نیاز ندارم. اگر در زندگی

وضعیتی برایت پیش آید كه قادر به اداره كردن آن نیستی، برای رفع
كردن آن تلاش نكن .

آنرا در صندوق( برای خدا تا انجام دهد) بگذار . همه چیز انجام خواهد

شد ولی در زمان مورد نظر من ، نه تو !

وقتی كه مطلبی را در صندوق من گذاشتی ، همواره با اضطراب

دنبال(پیگیری) نكن .

در عوض روی تمام چیزهای عالی و شگفت انگیزی كه الان در زندگی

ات وجود دارد تمركز کن .

ناامید نشو ، توی دنیا مردمی هستند كه رانندگی برای آنها یك امتیاز

بزرگ است.

شاید یك روز بد در محل كارت داشته باشی : به مردی فكر كن كه

سالهاست بیکار است و شغلی ندارد.

ممكنه غصه زودگذر بودن تعطیلات آخر هفته را بخوری: به زنی فك
ر

كن كه با تنگدستی وحشتناكی روزی دوازده ساعت ، هفت روز هفته
را كار میكند تا فقط شكم فرزندانش را سیر كند.

وقتی كه روابط تو رو به تیرگی و بدی میگذارد و دچار یاس میشوی :

به انسانی فكر كن كه هرگز طعم دوست داشتن و مورد محبت واقع
شدن را نچشیده..

وقتی ماشینت خراب میشود و تو مجبوری برای یافتن كمك مایلها

پیاده بروی : به معلولی فكر كن

كه دوست دارد یكبار فرصت راه رفتن داشته باشد.

ممكنه احساس بیهودگی كنی و فكر كنی كه اصلا برای چی زندگی

میكنی و بپرسی هدف من چیه ؟

دوست من متن بالارو خوندی
حالا فکر کن همه به یه اندازه مهربون سالم پولدار باشند تصور بکن دنیا چه شکلی واسه چی باید تلاش کنی همه چیز مهیاست تکون نمی خوری با کمی و کاستیه که دنیا زیباست
اگه من همه چی داشته باشم به پوچی می رسم :gol:

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا بی ربط به مسئله هست.

آیا نباید اول برای این مسائل جوابی پیدا کنیم و بعد به سراق چیزهای دیگه بریم ؟؟؟ مگر میشه از همه ی سوالات بی جواب گذشت ؟؟؟؟
وبه اونایی که نوشتم و گذاشتم اعتقاد دارم و شما نیز همینطور دیدمون متفاوته
همه ازادند برداشت خودشونو داشته باشند من به دنیا اینطوری نگاه می کنم و لذت می برم
ارمدوارم شما هم همینطور:gol:

jeny02

عضو جدید
الحق که حکومت آسمانیت با حکومت زمینیت هیچ تفاوتی نداره.
تو فکر کردی اون چیزایی رو که میگی خودمون بلدیم کی بهمون یاد داده .یا حد اقل ابزار یاد گرفتنشو بهمون داده.به نظر من ما وقتی به مسائل سطحی نگاه میکنیم انقد جوش میاریم ......................................;)

mahla2009

عضو جدید
کلا بی ربط به مسئله هست.

حرفات خيلي قشنگ بودن يا در واقع حقايقي كه خيلي از آدما از كنارشون ساده ميگذرن بدون اينكه حتي لحظه اي فكر كنن كه واقعا چرا دنيا اين جوريه؟
لذت بردم
مرسي

waffen

اخراجی موقت
وبه اونایی که نوشتم و گذاشتم اعتقاد دارم و شما نیز همینطور دیدمون متفاوته
همه ازادند برداشت خودشونو داشته باشند من به دنیا اینطوری نگاه می کنم و لذت می برم
ارمدوارم شما هم همینطور:gol:
درسته عزیز.
هر فردی اعتقاد خودش رو داره و با اون زندگی میکنه. من خودم به دموکراسی معتقدم.

ولی به هر حال امیدوارم شما هم قبول بکنی که هیچ طوری نمیشه به این سوراخ های فلسفی خدا جواب داد.
کلا فلسفه ی ناتوانی هست که برای مردم ماقبل تاریخ به درد میخورده.

jeny02

عضو جدید
درسته عزیز.
هر فردی اعتقاد خودش رو داره و با اون زندگی میکنه. من خودم به دموکراسی معتقدم.

ولی به هر حال امیدوارم شما هم قبول بکنی که هیچ طوری نمیشه به این سوراخ های فلسفی خدا جواب داد.
کلا فلسفه ی ناتوانی هست که برای مردم ماقبل تاریخ به درد میخورده.
نگو فلسفه ای وجود نداره بگو من بلد نیستم .تو چرا فک میکنی هر چیزیو که نمیفهمیم پس الکیه هان:warn:

waffen

اخراجی موقت
من خدا هستم. امروز من همه مشكلاتت را اداره میكنم .

لطفا به خاطر داشته باش كه من به كمك تو نیاز ندارم. اگر در زندگی

وضعیتی برایت پیش آید كه قادر به اداره كردن آن نیستی، برای رفع
كردن آن تلاش نكن .

آنرا در صندوق( برای خدا تا انجام دهد) بگذار . همه چیز انجام خواهد

شد ولی در زمان مورد نظر من ، نه تو !

وقتی كه مطلبی را در صندوق من گذاشتی ، همواره با اضطراب

دنبال(پیگیری) نكن .

در عوض روی تمام چیزهای عالی و شگفت انگیزی كه الان در زندگی

ات وجود دارد تمركز کن .

ناامید نشو ، توی دنیا مردمی هستند كه رانندگی برای آنها یك امتیاز

بزرگ است.

شاید یك روز بد در محل كارت داشته باشی : به مردی فكر كن كه

سالهاست بیکار است و شغلی ندارد.

ممكنه غصه زودگذر بودن تعطیلات آخر هفته را بخوری: به زنی فك
ر

كن كه با تنگدستی وحشتناكی روزی دوازده ساعت ، هفت روز هفته
را كار میكند تا فقط شكم فرزندانش را سیر كند.

وقتی كه روابط تو رو به تیرگی و بدی میگذارد و دچار یاس میشوی :

به انسانی فكر كن كه هرگز طعم دوست داشتن و مورد محبت واقع
شدن را نچشیده..

وقتی ماشینت خراب میشود و تو مجبوری برای یافتن كمك مایلها

پیاده بروی : به معلولی فكر كن

كه دوست دارد یكبار فرصت راه رفتن داشته باشد.

ممكنه احساس بیهودگی كنی و فكر كنی كه اصلا برای چی زندگی

میكنی و بپرسی هدف من چیه ؟

دوست من متن بالارو خوندی
حالا فکر کن همه به یه اندازه مهربون سالم پولدار باشند تصور بکن دنیا چه شکلی واسه چی باید تلاش کنی همه چیز مهیاست تکون نمی خوری با کمی و کاستیه که دنیا زیباست
اگه من همه چی داشته باشم به پوچی می رسم :gol:
نه خدا به ما نیازی نداره ولی به هرحال میگه اگر من رو نپرستید میفرستمتون جهنم که تا ابد بسوزید. به این میگند نیاز نداشتن. آفرین به این فهم خدا.

بله . خدا باید تصمیم بگیره که بنده هاش در زمین چه مدت بدبختی بکشند تا بلاخره خدا تصمیم بگیره که چیزها رو درست کنه. تا الآن 13.7 میلیارد سال از عمر خلق جهان توسط خدا میگذره و هنوز خدا تصمیم نگرفته چیزی رو درست کنه. جالبه .

شما مثل اینکه اصلا تصمیم ندارید سوال اصلی رو بهش توجه کنید . میتونید راحت بگید نمیدونم. مگه من میگم همه باید راحت و پولدار باشند ؟؟؟ من میگم چرا اون بچه سرطانی به دنیا میاد ؟؟ چرا همه حق زندگی کردن به یک اندازه رو ندارند ؟؟؟ آیا این عدالته ؟؟؟ چرا باید یک زلزله بیاد و صد هزار نفر کشته بشند ؟؟؟
اگر این چیزها نبود دیگه زندگی مفهومی نداشت ؟؟؟
عجیبه ...

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خدا به ما نیازی نداره ولی به هرحال میگه اگر من رو نپرستید میفرستمتون جهنم که تا ابد بسوزید. به این میگند نیاز نداشتن. آفرین به این فهم خدا.

بله . خدا باید تصمیم بگیره که بنده هاش در زمین چه مدت بدبختی بکشند تا بلاخره خدا تصمیم بگیره که چیزها رو درست کنه. تا الآن 13.7 میلیارد سال از عمر خلق جهان توسط خدا میگذره و هنوز خدا تصمیم نگرفته چیزی رو درست کنه. جالبه .

شما مثل اینکه اصلا تصمیم ندارید سوال اصلی رو بهش توجه کنید . میتونید راحت بگید نمیدونم. مگه من میگم همه باید راحت و پولدار باشند ؟؟؟ من میگم چرا اون بچه سرطانی به دنیا میاد ؟؟ چرا همه حق زندگی کردن به یک اندازه رو ندارند ؟؟؟ آیا این عدالته ؟؟؟ چرا باید یک زلزله بیاد و صد هزار نفر کشته بشند ؟؟؟
اگر این چیزها نبود دیگه زندگی مفهومی نداشت ؟؟؟
عجیبه ...
نه:gol:

waffen

اخراجی موقت
حرفات خيلي قشنگ بودن يا در واقع حقايقي كه خيلي از آدما از كنارشون ساده ميگذرن بدون اينكه حتي لحظه اي فكر كنن كه واقعا چرا دنيا اين جوريه؟
لذت بردم
مرسي
خواهش میکنم. شما لطف دارید.
بله و عجیب این هست که اگر تاپیک ها رو بخونید میبینید که وقتی یه سوال میپرسید که نمیدونند جوابش چیه خودشون رو به اون راه میزنند و حاظر نیستند به هیچ وجه که بگند : بله فلسفه ی خدا مشکل داره و برای کسانی هست که 2000 سال پیش زندگی میکردند و دروغی بیش نیست.

به هر حال متشکرم از شما.

waffen

اخراجی موقت
نگو فلسفه ای وجود نداره بگو من بلد نیستم .تو چرا فک میکنی هر چیزیو که نمیفهمیم پس الکیه هان:warn:
شما که بلدی بفرما بگو ما هم یاد بگیریم .
با همون سوالی که 1000 بار پرسیدم و هیچکدومتون نتونستید جواب بدید شروع کنید.

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین ...
چه جواب زیبایی

:biggrin::biggrin::biggrin:

و به این شکل هست که دین دار ها خودشون رو برتر میدونند و ما هستیم که نادانیم .
اولن من دیندار نیستم یعنی ادعا ندارم
دوم اینکه عاشق باش دلت اروم میشه:gol:

jeny02

عضو جدید
شما که بلدی بفرما بگو ما هم یاد بگیریم .
با همون سوالی که 1000 بار پرسیدم و هیچکدومتون نتونستید جواب بدید شروع کنید.
من که فلسفه نخوندم .پیغمبر زاده هم نیستم که همه چیو بدونم باهاتم دشمنی ندارم .تو حق داری به همه چی شک کنی اصلن شک یه راه به یقین رسیدنه .من میگم باید به مسائل بیشتر دقت کرد تا علتشو فهمید در ضمن توقع نداشته باشیم که با این عقل ناقصمون همه چیو بفهمیم همین ...............ما که با هم دعوا نداریم گلم ;)

waffen

اخراجی موقت
اولن من دیندار نیستم یعنی ادعا ندارم
دوم اینکه عاشق باش دلت اروم میشه:gol:
دلم آرومه اتفاقا. چون فکر می کنم تمام مسائلی که پیش میاد با دلیل و منطق و علم می شوند و نیرویی فوق بشری وجود ندارد.
من که فلسفه نخوندم .پیغمبر زاده هم نیستم که همه چیو بدونم باهاتم دشمنی ندارم .تو حق داری به همه چی شک کنی اصلن شک یه راه به یقین رسیدنه .من میگم باید به مسائل بیشتر دقت کرد تا علتشو فهمید در ضمن توقع نداشته باشیم که با این عقل ناقصمون همه چیو بفهمیم همین ...............ما که با هم دعوا نداریم گلم ;)
من که دعوا نکردم.
شما گفتید حرفات بی منطق و ... و ... هست و منم گفتم که شما که میدونید حرف های من اینقدر دری وری هستند خوب درستش رو بگید.
اگر شما هم نمی دونید پس دلیلی برای اعتقاد بی چیزی که قابل درک نیست وجود نداره. انسان فهم داره و فقط چیزی رو قبول میکنه که قابل درک و منطقی باشه. اگر خدا بود طوری انسان رو خلق میکرد که بتونه خدا رو راحت بفهمه.

mr.abooli

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم آرومه اتفاقا. چون فکر می کنم تمام مسائلی که پیش میاد با دلیل و منطق و علم می شوند و نیرویی فوق بشری وجود ندارد.

من که دعوا نکردم.
شما گفتید حرفات بی منطق و ... و ... هست و منم گفتم که شما که میدونید حرف های من اینقدر دری وری هستند خوب درستش رو بگید.
اگر شما هم نمی دونید پس دلیلی برای اعتقاد بی چیزی که قابل درک نیست وجود نداره. انسان فهم داره و فقط چیزی رو قبول میکنه که قابل درک و منطقی باشه. اگر خدا بود طوری انسان رو خلق میکرد که بتونه خدا رو راحت بفهمه.
:razz:

jeny02

عضو جدید

من که دعوا نکردم.
من به چیزای زیادی اعتقاد دارم نمی تونم فلسفه همرو برات بگم در ضمن باید به حرف و نظر دیگران احترام گذاشت هر چند خلاف نظر خودت باشه.در ضمن من بیکار نیستم که بخام با تو جرو بحث کنم....................................عیسی به دین خود موسی به دین خود .........................اکی

بالا