شما آدم موفقی هستید در زندگیتان؟ راز موفقیت شما چیست ؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

1-شما خودتون رو موفق می دونید ؟(موفق در لحظه یا موفق در تمام زندگی ؟)

2-راز موفقیت خودتون رو در چی می دونید ؟

3-اطرافیانتان چطور؟ شما را فرد موفقی می بینند؟

4-دیگران راز موفقیت شما را در چه چیز می بینند؟

5-افراد موفقی را حتما در نزدیک خود دیده اید !بنظرتان راز موفقیت این افراد چیست؟

6-دلیل شکست های خود را چه می دانید؟

=========
لطفا تو این تاپیک از احساس های کاذب استفاده نکنید و حقیقت را بگویید:gol:

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
1- بله
2- خودم و توانایی ام را شناختم(کمی دیر) و مدتی با اراده و مقداری پشتکار تلاش کردم. اگر با برنامه زندگی کنیم به همه کارها میرسیم و اصلا سخت نمیشود. یک پند دوستانه: هر وقت فکر کردی هنوز زمان هست، آنگاه به مشکل برمیخوری و زمان کم می آوری
3- بله
4- از خودشان باید پرسید
5- . . .
6- بیشتر به خودم و بعد به محیط برمیگردد

آخرین ویرایش:

shakibam

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم تا چه حد میتونم خوب بیان کنم اما من همیشه سعی کردم با چیزای کوچیک خوشحال شم و ازشون استفاده کنم.شاید یه دلیلش همین باشه.
و همچنین بیشتر به جنبه ی مثبت نگاه کنم.(البته اگه من آدم موفقی هستم.گاهی اوقات مطمئنم که هستم.)
شکستهام یه جورایی برمیگرده به نقطه ی مقابل مواردی که بالا گفتم.یعنی وقتی منفی فکر میکنم و از همه چی کوه میسازم و فکر میکنم انجام کارها محاله...

*Essi*

اخراجی موقت
به نظر من موفقیت یک مفهوم نسبی هست، نسبت به یک عده موفق ترم، نسبت به یک عده کاملا عقب ترم.

علت اینکه از یک عده بیشتر موفق بودم، به نظر خودم نداشتن تعصبات بیجا و نگاه اعورانه به زندگی بوده.

علت اینکه از یک عده کمتر موفق بودم، به نظر خودم نداشتن قدرت ریسک بالا و یک کم ترسو بودن در تجربه پدیده های جدید اجتماعی هست.

کلا در مورد موفقیت ترجیح میدم سخنی از بیل کازی برات بیارم.
.
.
.
بیل کازی:

من فرمول دقیقی برای موفقیت نمی شناسم ولی فرمول شکست را به خوبی می دانم سعی کنید همه را راضی نگه دارید..

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیل کازی:

من فرمول دقیقی برای موفقیت نمی شناسم ولی فرمول شکست را به خوبی می دانم سعی کنید همه را راضی نگه دارید..

منظورش جذب حداکثری و دفع حداقلی بوده؟

بنظرت وقتی ریسک می کنیم و شکست می خوریم علتش چی بوده؟(بجز اینکه به اندازه ی کافی ریسک نکردیم)

خیلی ها رو میشناسم که تمام زندگیشون رو بر پایه ریسک گذاشتن و از ریسکشان شکست خیلی بدی خوردن ! چرا شکست خوردن علتش چی بوده؟ در حالی که تمام و فکر و قدرتشون رو هم تو کارشون گذاشتن!

*Essi*

اخراجی موقت
منظورش جذب حداکثری و دفع حداقلی بوده؟

بنظرت وقتی ریسک می کنیم و شکست می خوریم علتش چی بوده؟(بجز اینکه به اندازه ی کافی ریسک نکردیم)

خیلی ها رو میشناسم که تمام زندگیشون رو بر پایه ریسک گذاشتن و از ریسکشان شکست خیلی بدی خوردن ! چرا شکست خوردن علتش چی بوده؟ در حالی که تمام و فکر و قدرتشون رو هم تو کارشون گذاشتن!

نه منظورش جذب حداکثری و دفع حداقلی نیست، منظورش تمامیت خواهی مطلقه هست.

خود کلمه ریسک یعنی میدونی ممکنه شکست هم بخوری، اما هم شکستش و هم پیروزی احتمالیش ارزشمنده.

از شکستش میتونی درس بگیری، از پیروزیش که خوب افتخار !!!

اما اگه راکد بشی و هی با محافظه کاری قدم برداری، به جای خاصی نمیرسی، در کهکشان آدم های موفق جایی نداری، عوامی خواهی بود سیاهی لشکر که بود و نبودت برای جهان فرقی ندارد.

البته ریسک توام با اشراف بر ظرفیت خودت، نه اینکه مثلا 1000 تومان کل سرمایه ام هست برم قمار کنم بگم ریسک کردم !!!!!!!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته ریسک توام با اشراف بر ظرفیت خودت، نه اینکه مثلا 1000 تومان کل سرمایه ام هست برم قمار کنم بگم ریسک کردم !!!!!!!!!

ممنون چیزای جالبی یاد گرفتم

فقط یه سوال دیگه برام پیش اومد!

ظرفیت خودم رو چطور مشخص کنم و بفهمم چقدر ظرفیت دارم ؟

آیا ظرفیت من خواسته هام هستن؟

یا ظرفیت من همون حسی هست که همه ی ما دوست داره تو دوران کودکیش بمونه و هیچ وقت بزرگ نشه ؟

یا ظرفیت من همون خواسته ام هست وقتی کارد به استخوانم می رسد؟

ظرفیت من کدام هست چطور پیداش کنم؟

*Essi*

اخراجی موقت
ظرفیت خودم رو چطور مشخص کنم و بفهمم چقدر ظرفیت دارم ؟

آیا ظرفیت من خواسته هام هستن؟

یا ظرفیت من همون حسی هست که همه ی ما دوست داره تو دوران کودکیش بمونه و هیچ وقت بزرگ نشه ؟

یا ظرفیت من همون خواسته ام هست وقتی کارد به استخوانم می رسد؟

ظرفیت من کدام هست چطور پیداش کنم؟

ظرفیت یکجورایی مثل عیار طلا میمونه، باید سنگ محک خودش رو پیدا کنی.

سنگ محک همون جهان بینی توست، مثلا تو اینجا یکسری حرفایی میزنی که خیلی جذابن و آرمانی.

این یعنی تو ظرفیت درک این حرف هارو داری، اما اینکه در دنیای واقعی نمیتونی بهش عمل کنی، چون قدرت ریسکش رو نداری.

بخشی از ظرفیت به شناخت از توانایی ها برمیگرده، بخشیش به آرمان گرایی.

مسلما هر آدمی خودش میدونه، تو چه زمینه ای استعداد داره.

کسی با خودش نزد وجدان خودش تعارف ندارد.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ظرفیت یکجورایی مثل عیار طلا میمونه، باید سنگ محک خودش رو پیدا کنی.

سنگ محک همون جهان بینی توست، مثلا تو اینجا یکسری حرفایی میزنی که خیلی جذابن و آرمانی.

این یعنی تو ظرفیت درک این حرف هارو داری، اما اینکه در دنیای واقعی نمیتونی بهش عمل کنی، چون قدرت ریسکش رو نداری.

بخشی از ظرفیت به شناخت از توانایی ها برمیگرده، بخشیش به آرمان گرایی.

مسلما هر آدمی خودش میدونه، تو چه زمینه ای استعداد داره.

کسی با خودش نزد وجدان خودش تعارف ندارد.

oky

پس همون جمله مال انیشتن بود که می گفت:

اگه تونستی چیزیو خیلی ساده بیان کنی یعنی کامل یادش گرفتی و...

هر کدام از ظرفیتام رو که تونستم خیلی ساده بیان کنم یعنی مال من شده است و من فهمیدمش و می دونم می خوام چیکار کنم و.... اون وقت وقت عمل کردن هست

ممنون اسی خان:gol:

=======

ریس کمیسیون فلان رو اورده بودن گفتگوی ویژه ی خبری مجری خودش رو جر داد هی سوالشو از اول برنامه تا اخرش ازش می پرسید طرف می گفت

اقتصاد باید توانا باشد مردم توانا باشن من توانا هستم تو توانا هستی ما توانا هستیم زندگی زیباست من کیم اینجا کجاست کی منو اینجا .....:biggrin:

نکرده لامذهب 5 -6 تا جمله قشنگ حفظ کنه بیاد هی میگه بابا آب داد آن مرد امد زیر باران امد!

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
oky

پس همون جمله مال انیشتن بود که می گفت:

اگه تونستی چیزیو خیلی ساده بیان کنی یعنی کامل یادش گرفتی و...

هر کدام از ظرفیتام رو که تونستم خیلی ساده بیان کنم یعنی مال من شده است و من فهمیدمش و می دونم می خوام چیکار کنم و.... اون وقت وقت عمل کردن هست

این یه جمله پرمحتواست که مصداقشو خیلی مواقع تو زندگی میبینیم

اگه تو تی وی دیدیم گزارشی در مورد طرحی پخش میشه و شخص توضیح دهنده از کلمات قلمبه و اصلاحات پیچیده استفاده میکنه احتمالا در اون مورد سواد و اشراف کافی نداره
اما عوام چنین افرادی رو بیشتر قبول دارن

شروین 63

عضو جدید
سلام

1-شما خودتون رو موفق می دونید ؟(موفق در لحظه یا موفق در تمام زندگی ؟)

2-راز موفقیت خودتون رو در چی می دونید ؟

3-اطرافیانتان چطور؟ شما را فرد موفقی می بینند؟

4-دیگران راز موفقیت شما را در چه چیز می بینند؟

5-افراد موفقی را حتما در نزدیک خود دیده اید !بنظرتان راز موفقیت این افراد چیست؟

6-دلیل شکست های خود را چه می دانید؟

=========
لطفا تو این تاپیک از احساس های کاذب استفاده نکنید و حقیقت را بگویید:gol:
سوال جالبی پرسیده استارتر;)
من همیشه خودمو موفق میدونستم وفک میکردم به خاطر داشته هام هیچی کم ندارم وادم موفقیم ولی حالاکه میبینم همه چی به داشتن نیس وقی به خودت میای میبینی همون ادمایی که توچشت هیچی ندارن ونیستن ازتو خیلی موفق ترن توزندگیشون

مهم نیس دیگران بگن کجایی وچقد مهمی
به نظرم مهم خود ماییم که چقد به این جمله موفقیت اعتقادداریم وفک میکنی بهش رسیدیم

مهم نیست که چه چیزی داریم ...

مهم اینه که از داشته هامون چطور استفاده کنیم .

با یک شمع و چند کتاب و... معلم میشه شد

با یه کتابخونه بزرگ و مدارس آنچنانی و معلم های خصوصی میشه هیچ چیز نشد.
انتخاب با ماست ...

بالا