شفاعت نامه!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اما شفاعت! خواستم یه تاپیک جداگانه بزنم ولی نزدم بعد گفتن بیا بزن بعد اومدم بزنم!

حذفش نکنید خواهشاً!:cry:

این مفهوم شفاعت از اون دست مفاهیم و باورهایی هست که فقط در فقه شیعه وجود داره!

در دوران پیش از اسلام در ایران افرادی که به حمایت و کمک اشراف و طبقات بالای جامعه برای رفع مشکل خودشون در رابطه با حکومت نیاز داشتند به منزل این افراد میرفتند و به اصطلاح اونجا بست مینشستند!

پس از ورود اسلام به ایران این رسم ایرانی به جای خودش باقی موند با این تفاوت که اینبار به جای اعیان، امامزادگان!!!، قدم گاه ها و ... جایگزین شدند!

رد این باور با استفاده از اصول دین اسلام بسیار ساده است!

فکر کنم اکثر شما با این ترجمه از ایات قران اشنا هستید!

هر کس که ذره ای نیکی کند پاداش آن و هرکس که ذره ای بدی کند جزای انرا میبیند!

خیلی عذر میخوام طرف رفته هر غ... دلش خواسته کرده بعد سر و پا برهنه میره خدمت فلان امام زاده (یا امام با کلاس و تضمین بالاتر برای شفاعت) که یا سیدی ادرکنی!!!!

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی-------------------- کاین ره که تو می روی به ترکستان است!

شفا از امام، بخشش از امام، معجزه از امام، کرامت از امام!!!!

امام هم که به باور حضرات پیشکار خداست و به قول خودمون پارتی جماعت میشه پیش خدا!

گناه کردی بدی کردی فساد کردی و .... راهش چیه؟ یا سیدی شفاعت!

این جماعت دستکی برای ملت غافل درست کردند که سرشون به نامه بردن و اوردن و شکایت کردن و شفا خواستن و .... گرم بشه و ملت هم که جریانشون حکایت شعر حافظه!

دوش واعظ شهر میگفت به گوش حمارش-------------------- هرکه شود خر البته میشوند سوارش

چند سوال دارم از این باورمندان به خرافه ای به نام شفاعت!

ایا خداوند انچنان ظالم و ستمکار است که گناه بنده ای را نمیبخشد مگر اینکه کسی پیشش وساطت کنه؟

ایا این امازادگان و امامها شفاعت همه ستمکاران و فاسدین و ... رو میکنند؟
اگر نه اون بنده های خوب خدا که شفاعت نیاز ندارند!

ایا این امامان و امامزادگان کارشون شفا دادن و طلب بخش کردن از خداوند برای بندگان گناهکاره؟

بعد امام از کجا این کار رو انجام میدهند؟ از محل مقبره ای که جسم فانی شون در اونجا پوسیده و یا از جایی در اسمان (که لابد بهشت اونجاست) به کار بندگان رسیدگی میکنند؟

تکلیف این قدمگاه ها چیه؟ امام و امام زاده که اونجا دفن نیستند! ایا امام و امامزادگان مسئول قدمگاه های خودشون هستند؟

بعد چرا امام و امام زادگان فقط بعضی جا ها قدمگاه دارند؟ مگر جاهای دیگه قدم نگذاشتند؟

بعد این امامان و امام زادگان قدرت خدایی دارند که میتونند همزمان هزاران مراجع رو مدیریت کنند؟

بر اساس کدوم دلیل منطقی و عقلی میتونید این قدرت های ماورایی رو برای امامان و امام زادگانی تعریف کنید که در زندگی خودشون از هیچ اسیبی در امان نبودند؟

اینم به عنوان حسن ختام! رفیقی دارم که سیده و از من بی ایمان تر!

جریانی رو اینجوری تعریف میکنه:

" پارسال طرفای زمستون رفتیم زیارت جدمون (امام زاده ای که خانوادش منتسب به اون هستند) ! اولش که متولیه تحویلمون نگرفت از بس مسخره بازی دراوردیم! بعدش که فهمیدم ما کی هستیم گل از گلش شکفت و شروع کرد از کرامات جدمون صحبت کرد!

میگفت اقا قربونش برم وقتی اومد اینجا شروع کرد به چوپانی! مردم میدیدند که گله اقا هر روز از روز قبل چاق تر و فربه تر میشوند که خیلی عجیب بود! (من کاری ندارم که گوسفندها از بس هر روز چاق شدند اخرش ترکیدند یا نه!!!)

یه روز مردم اقا رو تعقیب کردند تا ببینند چی کار میکنه! دیدند اقا میره طرف یه بیشه همون نزدیکی و میشینه به عبادت و نماز خوندن! بعد دو تا شیر میان و به اقا تعظیم میکنند و گله میبرند برای چرا! غروب که شد شیرها گله رو برمیگردونند و دوباره تعظیم میکنند و برمیگردند! و اقا هم صبح تا شب نماز میخونده!"

به قول همین رفیقمون اقا قربونش برم حقا که سید بوده و سیستم کار کردنش هم سیدی بوده! بشینه خودش یه گوشه و دو تا شیر دست به سینه بیان بهش خدمت کنند!

اینها بدون شک خرافاتی هستند که برای تحمیق مردم و بهره وری از نا اگاهی اونها تولید شدند!

هر امام زاده ای متولی داره که نونش بسته شده به نون مردم!

خانواده پدری من اصالتاً مال شهر کوچکی هستند کنار کویر که از زمان پیدایش تا همین چند سال پیش مسجد نداشت!

حتی هیچ اثری از مساجد خرابه اطراف این شهر پیدا نمیشه!

به قول پدرم کار این مردم یا کارگری معدن بوده یا شتر داری و هر دو کار اونقدر پر زحمت و کم درامد بوده که پولی برای تن پروری متولی مسجد باقی نمیمونده! تا حدی که وقتی توی این شهر کسی میمرده از یکی از شهرهای بزرگتر اطراف قران خون می اوردند!
(به پدر بزرگ مادر بزرگ من میگفتند ملا چون سواد قران خوندن داشته ولی خوب اون که سر قبر قران نمیخونده)

میزان رشد خرافات میان مردم رابطه مستقیمی داره با میزان نا اگاهی اونها و امکان بهره وری اقتصادی از اونها!

وگرنه این امامزادگان و قدمگاه ها بیشتر از من توانایی تولید اعجاز ندارند!
(هرگونه دخیل غیر قابل قبول است:surprised:)

زنده باد پست متری!

Hps

عضو جدید
بیا من شفاعتت میکنم:surprised::surprised:...چیه چی کم داریم از این همه امام زاده ونزاده:):surprised:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیا من شفاعتت میکنم:surprised::surprised:...چیه چی کم داریم از این همه امام زاده ونزاده:):surprised:

به! من خودم معجز دارم پیش بینی میکنم خفن!

تا حالا چهار تا شام بابت پیش بینی نمره برای رفقا ازشون گرفتم!

ولی همون که گفتم باید در محل باشید و دخیل ببندید تا ببینموتون!

تازه جدیداً یه معجز دیگه هم بهم اضافه شده! بعد از دیدن 15 دقیقه اول یک سریال 30 قسمتی همه رازهای سریال رو راز گشایی کردم که همچین هم اتاقیهام اولش با شک بهم نگاه کردند و بعدش انگشت به دهن موندند!

فکر کنم برم تو خط فال و این چرندیات!

Hps

عضو جدید
دست مارو هم بگیر....انگار کاروبار خرافات تو این مملکت خوب رونق داره...50-50شراکتی!!!

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
دست مارو هم بگیر....انگار کاروبار خرافات تو این مملکت خوب رونق داره...50-50شراکتی!!!

این کارا نفس مسیحایی میخواد!

میدونی چیه؟ اگه میدونی به ما هم بگو!:surprised:

فکر کنم اواخر قرن 19 توی پاریس طبق یک امار گیری تعداد فالگیرها 5 برابر تعداد پزشک ها بود!

ما حتی در این زمینه هم از اونها عقبتریم!:confused:

50-50؟

سه رتنور

عضو جدید
و اما شفاعت! خواستم یه تاپیک جداگانه بزنم ولی نزدم بعد گفتن بیا بزن بعد اومدم بزنم!

حذفش نکنید خواهشاً!:cry:

این مفهوم شفاعت از اون دست مفاهیم و باورهایی هست که فقط در فقه شیعه وجود داره!

در دوران پیش از اسلام در ایران افرادی که به حمایت و کمک اشراف و طبقات بالای جامعه برای رفع مشکل خودشون در رابطه با حکومت نیاز داشتند به منزل این افراد میرفتند و به اصطلاح اونجا بست مینشستند!

پس از ورود اسلام به ایران این رسم ایرانی به جای خودش باقی موند با این تفاوت که اینبار به جای اعیان، امامزادگان!!!، قدم گاه ها و ... جایگزین شدند!

رد این باور با استفاده از اصول دین اسلام بسیار ساده است!

فکر کنم اکثر شما با این ترجمه از ایات قران اشنا هستید!

هر کس که ذره ای نیکی کند پاداش آن و هرکس که ذره ای بدی کند جزای انرا میبیند!

خیلی عذر میخوام طرف رفته هر غ... دلش خواسته کرده بعد سر و پا برهنه میره خدمت فلان امام زاده (یا امام با کلاس و تضمین بالاتر برای شفاعت) که یا سیدی ادرکنی!!!!

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی-------------------- کاین ره که تو می روی به ترکستان است!

شفا از امام، بخشش از امام، معجزه از امام، کرامت از امام!!!!

امام هم که به باور حضرات پیشکار خداست و به قول خودمون پارتی جماعت میشه پیش خدا!

گناه کردی بدی کردی فساد کردی و .... راهش چیه؟ یا سیدی شفاعت!

این جماعت دستکی برای ملت غافل درست کردند که سرشون به نامه بردن و اوردن و شکایت کردن و شفا خواستن و .... گرم بشه و ملت هم که جریانشون حکایت شعر حافظه!

دوش واعظ شهر میگفت به گوش حمارش-------------------- هرکه شود خر البته میشوند سوارش

چند سوال دارم از این باورمندان به خرافه ای به نام شفاعت!

ایا خداوند انچنان ظالم و ستمکار است که گناه بنده ای را نمیبخشد مگر اینکه کسی پیشش وساطت کنه؟

ایا این امازادگان و امامها شفاعت همه ستمکاران و فاسدین و ... رو میکنند؟
اگر نه اون بنده های خوب خدا که شفاعت نیاز ندارند!

ایا این امامان و امامزادگان کارشون شفا دادن و طلب بخش کردن از خداوند برای بندگان گناهکاره؟

بعد امام از کجا این کار رو انجام میدهند؟ از محل مقبره ای که جسم فانی شون در اونجا پوسیده و یا از جایی در اسمان (که لابد بهشت اونجاست) به کار بندگان رسیدگی میکنند؟

تکلیف این قدمگاه ها چیه؟ امام و امام زاده که اونجا دفن نیستند! ایا امام و امامزادگان مسئول قدمگاه های خودشون هستند؟

بعد چرا امام و امام زادگان فقط بعضی جا ها قدمگاه دارند؟ مگر جاهای دیگه قدم نگذاشتند؟

بعد این امامان و امام زادگان قدرت خدایی دارند که میتونند همزمان هزاران مراجع رو مدیریت کنند؟

بر اساس کدوم دلیل منطقی و عقلی میتونید این قدرت های ماورایی رو برای امامان و امام زادگانی تعریف کنید که در زندگی خودشون از هیچ اسیبی در امان نبودند؟

اینم به عنوان حسن ختام! رفیقی دارم که سیده و از من بی ایمان تر!

جریانی رو اینجوری تعریف میکنه:

" پارسال طرفای زمستون رفتیم زیارت جدمون (امام زاده ای که خانوادش منتسب به اون هستند) ! اولش که متولیه تحویلمون نگرفت از بس مسخره بازی دراوردیم! بعدش که فهمیدم ما کی هستیم گل از گلش شکفت و شروع کرد از کرامات جدمون صحبت کرد!

میگفت اقا قربونش برم وقتی اومد اینجا شروع کرد به چوپانی! مردم میدیدند که گله اقا هر روز از روز قبل چاق تر و فربه تر میشوند که خیلی عجیب بود! (من کاری ندارم که گوسفندها از بس هر روز چاق شدند اخرش ترکیدند یا نه!!!)

یه روز مردم اقا رو تعقیب کردند تا ببینند چی کار میکنه! دیدند اقا میره طرف یه بیشه همون نزدیکی و میشینه به عبادت و نماز خوندن! بعد دو تا شیر میان و به اقا تعظیم میکنند و گله میبرند برای چرا! غروب که شد شیرها گله رو برمیگردونند و دوباره تعظیم میکنند و برمیگردند! و اقا هم صبح تا شب نماز میخونده!"

به قول همین رفیقمون اقا قربونش برم حقا که سید بوده و سیستم کار کردنش هم سیدی بوده! بشینه خودش یه گوشه و دو تا شیر دست به سینه بیان بهش خدمت کنند!

اینها بدون شک خرافاتی هستند که برای تحمیق مردم و بهره وری از نا اگاهی اونها تولید شدند!

هر امام زاده ای متولی داره که نونش بسته شده به نون مردم!

خانواده پدری من اصالتاً مال شهر کوچکی هستند کنار کویر که از زمان پیدایش تا همین چند سال پیش مسجد نداشت!

حتی هیچ اثری از مساجد خرابه اطراف این شهر پیدا نمیشه!

به قول پدرم کار این مردم یا کارگری معدن بوده یا شتر داری و هر دو کار اونقدر پر زحمت و کم درامد بوده که پولی برای تن پروری متولی مسجد باقی نمیمونده! تا حدی که وقتی توی این شهر کسی میمرده از یکی از شهرهای بزرگتر اطراف قران خون می اوردند!
(به پدر بزرگ مادر بزرگ من میگفتند ملا چون سواد قران خوندن داشته ولی خوب اون که سر قبر قران نمیخونده)

میزان رشد خرافات میان مردم رابطه مستقیمی داره با میزان نا اگاهی اونها و امکان بهره وری اقتصادی از اونها!

وگرنه این امامزادگان و قدمگاه ها بیشتر از من توانایی تولید اعجاز ندارند!
(هرگونه دخیل غیر قابل قبول است:surprised:)

زنده باد پست متری!
مرسي مطلب جالبي بود.ما همه به خداوند ايمان داريم.خداوند خودفرموده كه من از رگ گردنتان براي شما نزديكتر هستم.اما مساله شفاعت .فقط درروز قيامت صورت ميگيرد وفقط پيغمبر خدا انهم با ازن خدا مي تواند امتش را شفاعت بكند.ساير موارد زيارت قبورنيز فقط به يك شرط جايز است شرطش هم اين است كه ياداوري باشد كه مرگ براي همه ما حق است تامي توانيم دردنيا اخلاق نيكو داشته باشيم اهل عبادت باشيم از مظلوم دفاع كنيم ووووووووو .اما زيارت امام وامام زاده ودرخواست شفاعت نمونه بارز شرك مي باشد (البته به نظر بنده) خداوند به همه ما رحم كند ومارا درزمره مشركين قرار ندهد :gol:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای تاپیک شفاعت ما را نزد باشگاه بکن!

باشد که بالا بمانی!

برو که بریم!

فحش غیر ناموسی به شرط رعایت ادب ازاد است!

لطفاً مودبانه فحش بدهید و ظریفانه متلک بپرانید!

طعنه ها دو سه پهلو داشته باشد!

سخت نیست! فسفر بسوزانید!

mehrshad53

اخراجی موقت
چی بگم که خودت میدونی حماقت انتها نداره،باید دست به دامن هوپیتال بشیم!!!!