شاهکارهای سازه های داخلی...

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام. با تمام احترامی که برای همکارام قائلم اما این تصاویر شرم آوره!!:(
معمولاً این صحنه ها، به دست مهندس نماهای تجربی و تحصیل نکرده به وجود می آید!! :razz:
این انسان های بی فکر اسم مهندسین عمران و معماری رو خدشه دار می کنند... :cry:

تیر بتنی، ستون فلزی!!

تیر فلزی و ستون بتنی!!

تیر و ستون بدون شرح!!

از این قبیل عکس ها زیاد دارم، اگه واستون جالبه امتیاز، نظر و .... بدین تا امیدوار شم و براتون باز هم به نمایش بگذارم...;)
هر کی هم source عکس ها رو می خواد بهم Mail بزنه!
حجم و کیفیت اصلی عکس ها خیلی بیشتره ها! :smile:

مرد تنهای شب

عضو جدید
با تشكر از شما دوست عزيز به دليل توجه و دقتتان در امور اجرائي.
اميدوارم كليه دانش پژوهان و افرادي كه در حال يا آينده دستي در امور اجرائي دارند از اين مسائل مبرا بوده و به جاي توجه به ماديات يا درخواستهاي نامشروع هر شخصي در مسايل اجرائي،قوانين صحيح را اجرا نموده تا در مقابل وجدانمان لااقل سرافكنده و شرمسار نباشيم.

ahmad88

عضو جدید
با سلام.دوست عزیز دقت شما قابل تحسین.ممنون .برام خیلی جالب بود:gol::gol:

daneal_2008

عضو جدید
daneal

daneal

baram jleb bod tahe harchii ejraee kharabi dar ayandast ama ma mohandesa bayad inharoo besaziim va bekhater pol khodemon va tahsilatemono zire sooal nabarim
baram mitoni aks hay ejraee befrest mamnonam
:gol::gol::gol:

mohammad reza1365

عضو جدید
عجیبه !

عجیبه !

با تشکر از شما، واقعا این عکسها عجیب بود، مگه نباید نقشه اجرایی سازه توسط شهرداری یا نظام مهندسی تأیید بشه و اگه اینطوره مگه می شه بدون در نظر گرفتن نقشه اجرایی ساخت سازه رو به انجام رسوند ! اگه این موارد هست مشکل از کجاست ؟ عدم نظارت یا مهندس های بی سواد ، شاید هم هر دو.

صنعتي نيا

عضو جدید
سلام دوست خوب . اين عكسها واسه من هم خيلي جالب بود ولي به نظر من اين كار يك انسان مهندس نما و بيسواد نيست . اين كار يك انسان كودن و عقب افتاده است چون هر بي سروپايي ميدونه كه اين كار آخر گندكاريه. ولي دوست عزيز اگر لطف كني و محل و شهر اين ساختمان هم در اختيارم قرار بدي ممنونت مي شم . البته احتمال مي دم اين كار در دهات بوده و از مردم دهات هم بيشتر از اين توقع نمي ره . چون همكار ديگرمون در مورد نظام مهندسي و شهرداري صحبت كردن من احتمال خارج از شهر بودن رو براي اين عكس ها پيش بيني مي كنم . حالا باز هم بايد ديد . باز هم از همه ي دوستان تشكر مي كنم . و خوشحالم كه انسانهايي هم پيدا ميشن كه اين كاراي نادرست باعث رنجش خاطرشون ميشه .

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب من که نفهمیدم ! دوستانی که اینهمه از واژه شرم آور و عجیب و ... میزنند میشه لطف کنند دلایل رد این اتصالات رو هم بفرمایند ؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
خوب من که نفهمیدم ! دوستانی که اینهمه از واژه شرم آور و عجیب و ... میزنند میشه لطف کنند دلایل رد این اتصالات رو هم بفرمایند ؟
مصطفی جان توضیحات هر عکسو که زیرش نوشته!
مثلا تیر بتنی ستون فلزی و...!

پرندیس

کاربر بیش فعال
مرسی....خیلی خوب بود اگه امکانش هست باز هم بذارید............واقعا باید تو تدریس اساتید بیسواد تجدید نظر بشه..............

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مصطفی جان توضیحات هر عکسو که زیرش نوشته!
مثلا تیر بتنی ستون فلزی و...!

:) من خوب دیدم ! ولی این که نشد دلیل که ایراد داره ، وگرنه شما هم روی پی بتنی ستون فولادی میگذارید ، ممکنه توی اون مقطع نیاز بوده یک اتصال مفصلی اجرا بشه ، تیرآهن مورد نظر موجود نبوده ، با اجازه طراح از تیر بتنی استفاده شده باشه ، مهم هم اتصال نشیمن هستش و اینکه میلگردهای تیر به ستون جوش داده بشه ، ما هرکی بهمون بگه آی این اشتباهه باید قبول کنیم ؟؟؟؟ حتی عکس سوم رو که اصلاً نفهمیدم چشه ، تیر و ستون و اینا همه چی بود !!

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته

سلام.
معمولاً بچه های عمران و معماری باید اشکالات این عکس ها رو بدونن:smile: اما با این حال:
از نظر تحمل نیرو، کرنش و خمش بتن و فولاد با هم متفاوت و غیر همگن هستند.
اگر امروزه علم تلفیق این مصالح هم باشه، در این سازه ها مطمئناً درست اجرا نشده.
من هنوز جایی ندیدم و نخوندم که میشه تیر بتنی و ستون فلزی یا بالعکس رو اجرا کرد.
با این حال از نکته سنجیت ممنون!:);)

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
upload کردن!!

upload کردن!!

سلام.
این عکس ها رو عمدتاً خودم گرفتم.
کمی بهم وقت بدین من Source رو هم Upload می کنم و آدرس رو در اختیارتون قرار می دهم.
مرسی;)

آخرین ویرایش:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.
معمولاً بچه های عمران و معماری باید اشکالات این عکس ها رو بدونن:smile: اما با این حال:
از نظر تحمل نیرو، کرنش و خمش بتن و فولاد با هم متفاوت و غیر همگن هستند.
اگر امروزه علم تلفیق این مصالح هم باشه، در این سازه ها مطمئناً درست اجرا نشده.
من هنوز جایی ندیدم و نخوندم که میشه تیر بتنی و ستون فلزی یا بالعکس رو اجرا کرد.
با این حال از نکته سنجیت ممنون!:);)

خوب دوباره سلام :) نمیدونم درسته پر و بال بدیم به بحث یا نه ، ولی اینطور اجرای سازه اصلاً بعید نیست . یک سری محاسبات میخواد ، در کل شما باید اتصالات رو کنترل کنید ، اگر جواب بده شما هیچ مشکلی ندارید ، شما به این فکر کنید که بتن رو روی تیرآهن زنبوری میریزید و میشه سقف کامپوزیت ، بتن با چند تا ناودونی به تیر وصله ، دلیلی قانع کننده هستش برای معیوب بودن ؟ به هر حال این روش اجرا درسته کاملاً مسخره هستش ولی دلیلی بر اشتباه بودنش هم نیست :)

archi_arch

مدیر بازنشسته
خوب دوباره سلام :) نمیدونم درسته پر و بال بدیم به بحث یا نه ، ولی اینطور اجرای سازه اصلاً بعید نیست . یک سری محاسبات میخواد ، در کل شما باید اتصالات رو کنترل کنید ، اگر جواب بده شما هیچ مشکلی ندارید ، شما به این فکر کنید که بتن رو روی تیرآهن زنبوری میریزید و میشه سقف کامپوزیت ، بتن با چند تا ناودونی به تیر وصله ، دلیلی قانع کننده هستش برای معیوب بودن ؟ به هر حال این روش اجرا درسته کاملاً مسخره هستش ولی دلیلی بر اشتباه بودنش هم نیست :)
جدی؟!!!:surprised:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

:) من تاحالا شوخی هم کردم ؟ :) چون ما یه چیزی رو ندیدیم دلیل نمیشه که نباشه ، من نمیگم این کاملاً درسته ، ولی میگم میتونه درست باشه ، در بعضی موارد شما فقط یک کلاف افقی یا شناژ قائم نیاز دارید ، هیچ لازمی هم وجود نداره که چی باشه ، فقط یک سری موارد حداقل رو باید رعایت کنید ، در مورد قرار دادن اون ستون فولادی روی ستون بتنی ، شما یک بیس پلیت تعبیه کنید ، ستون رو روش قرار بدید ، ولی در هنگام محاسبات باید این تغییر نوع قاب در نظر گرفته بشه ، میگم توی این تغییرات فقط باید شرایط اتصالاتی درست تعبیه بشه وگرنه مشکل آنچنانی نداره ! فقط یکم مسخرست بقول من :) حالا دوستانی که مدعی اشتباهات هستند بیاند بگند چرا اشتباه هستش شاید من اشتباه بکنم

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
پاسخ

پاسخ

:) من تاحالا شوخی هم کردم ؟ :) چون ما یه چیزی رو ندیدیم دلیل نمیشه که نباشه ، من نمیگم این کاملاً درسته ، ولی میگم میتونه درست باشه ، در بعضی موارد شما فقط یک کلاف افقی یا شناژ قائم نیاز دارید ، هیچ لازمی هم وجود نداره که چی باشه ، فقط یک سری موارد حداقل رو باید رعایت کنید ، در مورد قرار دادن اون ستون فولادی روی ستون بتنی ، شما یک بیس پلیت تعبیه کنید ، ستون رو روش قرار بدید ، ولی در هنگام محاسبات باید این تغییر نوع قاب در نظر گرفته بشه ، میگم توی این تغییرات فقط باید شرایط اتصالاتی درست تعبیه بشه وگرنه مشکل آنچنانی نداره ! فقط یکم مسخرست بقول من :) حالا دوستانی که مدعی اشتباهات هستند بیاند بگند چرا اشتباه هستش شاید من اشتباه بکنم
.
سلام.:)
اتصالات درست، نیازمند محاسبات درسته!!!:smile:
نه اینکه همین جوری اجرا بشه!!!
فکر کنم، ظاهر تیر و ستون ها گویای مشکلات هستن!!:surprised:
مطمئناً من اگه اجرای درستش رو ببینم، عکس میندازم، واستون به نمایش میذارم....:smile:

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز .خیلی جالب واما شرم آور بود.فکر کنم سیب زمینی فروش ها این سازه (مثلا سازه) رو اجرا کردند.:eek:
دستت درد نکنه.

GHASEM201

عضو جدید
شاهکار سازه های داخلی

شاهکار سازه های داخلی

سلام
عکسهای جالبی بود اما ...........؟؟؟؟؟
اگه سورسه عکسها رو واسم بفرستی ممنون میشم;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا سپهر اولا خيلي ممنون كه يه سري از تاپيكاي قديمي كه من تازه وارد نديدمو اوردي كه بدرد بخورم هست
من هنوز درسشو نخوندم به خاطر همين نميتونم بگه درسته يا غلطه ولي اقا مصطفي به نظرم اشتباه نميكنه;)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یک استادی داشتیم تمام دروس سازه مارو درس میداد ، انصافاً هم بیچارمون کرد ولی همیشه دعاش میکنم :) میگفت توی علم مهندسی ، اگه پسر امام زمان هم اومد یک حرفی زد شما اعتماد نکنید :) شما هم به حرفهای من خیلی اعتماد نکن ، شما درسش رو بخون شاید اطلاعات بیشتری داشتی و گفتی من اشتباه میکنم :)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
به ديده ي منت اقا مصطفي ولي بايد از با تجربه تر ها هم كمك گرفت
قبول؟