شادترین کشورها در بین کشورهای صنعتی کدامند؟

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی (OECD) هر سال بر اساس ' شاخص زندگی بهتر' رده‌بندی شادترین کشورهای دنیا را اعلام می‌کند.

هادی معیری نژاد- این سازمان از ۳۴ عضو تشکیل شده و ۵۰ کشور دیگر نیز بدون عضویت با این سازمان همکاری دارند.

این سازمان معتقد است که تولید ناخالص ملی معیار خوبی برای ارزیابی کیفیت زندگی شهروندان نیست، از این رو برای بررسی کیفیت زندگی ۲۴ نشانگر تعریف کرده که ۱۱ معیار زندگی بهتر را تشکیل می دهند. با در نظر گرفتن این ۱۱ معیار بعلاوه قدرت اقتصادی، شاخص زندگی بهتر تعیین می شود.

معیارهای زندگی بهتر عبارتند از : مسکن ، درآمد ، شغل ،تحصیل ، روابط اجتماعی ، محیط‌ زیست ، فعالیتهای مدنی، سلامت ، رضایت از زندگی ، امنیت، نسبت کار به زندگی شخصی

در این رده بندی استرالیا برای سومین سال پیاپی به عنوان شادترین کشور در بین کشورهای توسعه‌یافته معرفی شد. این کشور به علت قدرت اقتصادی و مجموعه معیارهایی که 'شاخص زندگی بهتر' را تعیین می کنند در میان ۳۶ کشور صنعتی جهان بهترین رتبه را به دست آورد.

استرالیا شادترین کشور جهان
سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی می‌گوید "استرالیا در زمینه معیارهای زندگی خوب بسیار عالی عمل کرده به دلیل آنکه در بیشتر معیارهایی که شاخص زندگی بهتر را تعیین می‌کنند در بین بهترین‌ها است."
بر اساس این گزارش بیشتر از ۷۳ درصد جمعیت ۱۵ تا ۶۴ استرالیا دارای شغل هستند که بیشتر از متوسط کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی است.
امید به زندگی هم در استرالیا ۸۲ سال است که بالاتر از متوسط کشورهای عضو است.
این هم جدول ده کشور شاد جهان البته دربین کشورهای صنعتی

رتبهکشور
1استرالیا
2سوئد
3کانادا
4نروژ
5سوئیس
6امریکا
7دانمارک
8هلند
9ایسلند
10انگلیس

نمودار زیر بیانگر شادترین کشورهای صنعتی و شاخصه های آن است

منبع: 1 & 2

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران عضو این سازمانی که معرفی کردم نبود ..

به سایته رجوع کنید کشوره ها رو مشخص کرده .. اینجا کلیک کنید

این صفحه رو نگاه کنید .. جزئیات کلی کشور استرالیا رو نشون میده

کلیک کنید

براي اينه كه نوشته كشورهاي صنعتي ما در كشور در حال توسعه هستيم امير حسين

dzzv_13

مدیر تالار
براي اينه كه نوشته كشورهاي صنعتي ما در كشور در حال توسعه هستيم امير حسين

بله .. درسته ..

خیلی بحثا هست .. ولی هدف من فقط این بود با میزان و آمار اطلاعات بدم .. :smile:

جالب اینجاس من تا چند وقت پیش بهم بلیط رایگان استرالیا میدادن هم نمیرفتم
ولی برای یکسال آینده بهم بدن احتمالا میرم

میدونی چرا ؟!!

چون هنوز کارت پایان خدمتم رو نگرفتم ..نمیزارن خارج بشیم از کشور :D

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله .. درسته ..

خیلی بحثا هست .. ولی هدف من فقط این بود با میزان و آمار اطلاعات بدم .. :smile:

جالب اینجاس من تا چند وقت پیش بهم بلیط رایگان استرالیا میدادن هم نمیرفتم
ولی برای یکسال آینده بهم بدن احتمالا میرم

میدونی چرا ؟!!

چون هنوز کارت پایان خدمتم رو نگرفتم ..نمیزارن خارج بشیم از کشور :D

;) ولي منم تازه فهميدم استراليا شادترين كشوره هميشه فكر ميكردم سوئيس و سوئد اول هستن ...چون با اصلاعاتي كه دارم خيلي از كشورهاي صنعتي عقب تر هستند

dzzv_13

مدیر تالار
;) ولي منم تازه فهميدم استراليا شادترين كشوره هميشه فكر ميكردم سوئيس و سوئد اول هستن ...چون با اصلاعاتي كه دارم خيلي از كشورهاي صنعتي عقب تر هستند

کشورهای حوزه اسکاندیناوی که فوق العادن (الان کشورهای این حوزه جز ده تای اول هستند :|)
فکر کنم قبل از این سه سال کشور دانمارک بود که شادترین کشور جهان بود (توی یکی از کتابای دانشگاهی دیدم)

الان استرالیا + نروژ+ سوئد تحصیل رایگان هست .. حتی خود نروژ برای دانشجوی دکتراش سالانه 50 هزار دلار هم میده ولی خب یکم اکسپت شدن سخت هست

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کشورهای حوزه اسکاندیناوی که فوق العادن
فکر کنم قبل از این سه سال کشور دانمارک بود که شادترین کشور جهان بود (توی یکی از کتابای دانشگاهی دیدم)

الان استرالیا + نروژ+ سوئد تحصیل رایگان هست .. حتی خود نروژ برای دانشجوی دکتراش سالانه 50 هزار دلار هم میده ولی خب یکم اکسپت شدن سخت هست

آره الان با اين قيمت دلار و خرج و مخارج يه كم سخته....ولي خوب مي ارزه يهكم از مشغوليهاي زندگي دور ميشي و يه محيط آرومو تجربه ميكني

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه ما فقط اخبار دروغ از این کشور ها می شنویم.
خوش بحال مردمشون....

بالا