سیستم عکسبرداری بخش رادیولوژی

zaahhra

عضو جدید
سلام من براي پروژه پاياني ام مي خوام يك سيستم تحت ويندوز براي بخش راديولوژي بيمارستان طراحي كنم.به اين صورت كه سيستم جوابدهي اش به طور كامل توسط رايانه انجام بگيره و نياز به چاپ هيچ برگه اي نباشه و تمام اطلاعات در فايل مربوط به بيمار ذخيره بشه.فقط نمي دونم عكسي كه توسط دستگاه راديولوژي گرفته ميشه توي سيستم كامپيوتري ذخيره ميشه يا روي فيلم و اينكه تا چه حد ايده من قابل اجراست.:que::confused:ممنون ميشم اگه كسي راهنماييم كنه:gol:

ema67

عضو جدید
ذخیره تصویر رادیولوژی

ذخیره تصویر رادیولوژی

سلام من براي پروژه پاياني ام مي خوام يك سيستم تحت ويندوز براي بخش راديولوژي بيمارستان طراحي كنم.به اين صورت كه سيستم جوابدهي اش به طور كامل توسط رايانه انجام بگيره و نياز به چاپ هيچ برگه اي نباشه و تمام اطلاعات در فايل مربوط به بيمار ذخيره بشه.فقط نمي دونم عكسي كه توسط دستگاه راديولوژي گرفته ميشه توي سيستم كامپيوتري ذخيره ميشه يا روي فيلم و اينكه تا چه حد ايده من قابل اجراست.:que::confused:ممنون ميشم اگه كسي راهنماييم كنه:gol:

دوست عزیز با توجه به نوع دستگاه رادیولوژی عکس یا کلیشه گرفته شده به صورت زیر ذخیره سازی می شود :
1 - در دستگاههای قدیمی آنالوگ عکس روی فیلم ذخیره می شود و فیلم باید توسط مراحل ظهور و ثبوت در تاریکخانه ظاهر شود .
2 - در دستگاههای دیجیتال عکس می تواند هم روی کامپیوتر ذخیره شود و هم روی فیلم به طور مستقیم و بدون نیاز به تاریکخانه و ظهور که البته بستگی به نوع دستگاه نیز دارد در بعضی از دستگاهها امکان هر دو مورد خروجی وجود دارد ولی در بعضی هم فقط یک نوع خروجی تعریف شده یعنی یا فیلم و یا ذخیره مدیا روی رایانه و سی دی و یا پرینت.موفق باشی . سئوالی داشتید می توانید با من تماس بگیرید 09352180643 مهندس حسینی