سوال: چرا پیامبران وائمه اختراعی نداشتند؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا با اینکه پیامبران و ائمه متصل به علم بی نهایت ایزدی بودند یک اختراع از خودشون به جا نگذاشتند؟؟ مثلا چرا یه موتور نساختند؟ یا مثلا داروی پنی سیلین رو به مردم معرفی نکردند؟ یا قطره فلج اطفال رو؟

اول که بدیهی هستش که تمام امامان معصوم تو زمان خودشون از نظر علمی خیلی خیلی سرتر بودن و مکتوب هم هست ..مناظرات زیادی هم داشتن..................دوم فکرشو بکن مثلا امام رضا میومد و موتور رو اختراع می کرد؟؟ خوب این موتور اون زمان به چه درد میخورد ؟؟؟ ایا واقعا اون زمان موتور میتونست به درد مردم بخوره؟؟؟ اصلا مگه بیماری فلج اطفالی بوده اون زمان ..... تازه اون زمان کشورهای اسلامی بیمارستان های خیلی مجهزی داشتن ...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه بعضیا سوالایی میپرسن که آدم خندش میگیره.پیامبربیادموتوراختراع کنه:biggrin:
نظرمنو بخوای آدم بیسوادی که بیادیک کتاب گردآوری بکنه که بوسیله این کتاب درحال حاضربیش ازیک میلیاردپیرو داشته باشه ازصدتا مخترع نابغه تره
(اگرفرض بگیریم که قرآن ازطرف خدانباشه)

• Like
واکنش ها: (F(X

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول که بدیهی هستش که تمام امامان معصوم تو زمان خودشون از نظر علمی خیلی خیلی سرتر بودن و مکتوب هم هست ..مناظرات زیادی هم داشتن..................دوم فکرشو بکن مثلا امام رضا میومد و موتور رو اختراع می کرد؟؟ خوب این موتور اون زمان به چه درد میخورد ؟؟؟ ایا واقعا اون زمان موتور میتونست به درد مردم بخوره؟؟؟ اصلا مگه بیماری فلج اطفالی بوده اون زمان ..... تازه اون زمان کشورهای اسلامی بیمارستان های خیلی مجهزی داشتن ...

فلج اطفال رو مثال زدم,
چرا موتور بدردشون نیمخورد؟ منظورم موتور سیکلت نبود, مثلا موتور پمپ آب بود, تا مردم آب رو از چاه بکشند بیرون تو اون کویر.
جالبه بعضیا سوالایی میپرسن که آدم خندش میگیره.پیامبربیادموتوراختراع کنه:biggrin:
نظرمنو بخوای آدم بیسوادی که بیادیک کتاب گردآوری بکنه که بوسیله این کتاب درحال حاضربیش ازیک میلیاردپیرو داشته باشه ازصدتا مخترع نابغه تره
(اگرفرض بگیریم که قرآن ازطرف خدانباشه)

چرا میخندی؟! اختراع موتور خنده داره؟! :surprised:

فلج اطفال رو مثال زدم,
چرا موتور بدردشون نیمخورد؟ منظورم موتور سیکلت نبود, مثلا موتور پمپ آب بود, تا مردم آب رو از چاه بکشند بیرون تو اون کویر.

خوب خیلی دمت گرمه ها ...... 1- موتور باید با نفت یا بنزین کار کند. 2- هر موتور از یک سری قالبهای فلزی ساخته می شود3- هر موتور تعمیر کار میخواهد 4- هر موتور شیلنگ اب میخواهد 5 - موتور روغن کاری میخواهد 6 - ....

pepper

کاربر فعال
قول مشهوري أمده به صورت :

حيث كان جالساً على نهر الفرات وبيده قضيب، فضرب به على صفحة الماء وقال: لو شئت لجعلت لكم من الماء نوراً وناراً
امام علي(ع) هنگامی که کنار فُرات نشسته بود، در دستش چوبی بود که آن را بر آب می زد، فرمود: «اگر می خواستم، می توانستم برای شما از آب، نور و آتش ایجاد کنم.»
موسوعة الإمام علي بن أبي طالب عليه السلام في الكتاب و السنة و التاريخ
المؤلف : محمد الريشهري

pepper

کاربر فعال
اگه خیلی مفهومش سخته بهت بگم که توربین آبی همین کا رو می کنه

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب خیلی دمت گرمه ها ...... 1- موتور باید با نفت یا بنزین کار کند. 2- هر موتور از یک سری قالبهای فلزی ساخته می شود3- هر موتور تعمیر کار میخواهد 4- هر موتور شیلنگ اب میخواهد 5 - موتور روغن کاری میخواهد 6 - ....

بابا موتور رو مثال زدم, تو مثال که مناقشه نمی کنند. تازه بنا بر همین حدیثی که تو نقل قول پایینی اومده تهیه اون لوازمی که داشتی واسه امام علی کاری نداشته.
قول مشهوري أمده به صورت :

حيث كان جالساً على نهر الفرات وبيده قضيب، فضرب به على صفحة الماء وقال: لو شئت لجعلت لكم من الماء نوراً وناراً
امام علي(ع) هنگامی که کنار فُرات نشسته بود، در دستش چوبی بود که آن را بر آب می زد، فرمود: «اگر می خواستم، می توانستم برای شما از آب، نور و آتش ایجاد کنم.»
موسوعة الإمام علي بن أبي طالب عليه السلام في الكتاب و السنة و التاريخ
المؤلف : محمد الريشهري

خب مگه به حرف هست؟ یکی میگه من اگه بخوام میتونم شاتل بسازم مگه به حرف هست آخه؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلج اطفال رو مثال زدم,

اختراع موتورخنده نداره سوال خنده داره.این سوالا آدمو یاداین قبیله های آدمخوارمیندازه وقتی همش منتظرن یک حرکت محیرالعقول ازت ببینن بعد فک کنن توخداشونی!البته بلانسبت شوما

چراهمش فکرمیکنین پیامبراواماما بایدمقاله علمی بنویسن واختراع کنن درصورتی که هدفشون این نبوده.
ببین برادرمن شما مثلا مهندسی نبایدناپخته حرف بزنی.موتورساختن استخراج میخواد.ریخته گری میخواددستگاه cncمیخواد،پرس هیدرولیک میخواد،تست مکانیکی میخواد،سوخت میخواد.
حالا به فرض اگه همچین موتوری ساخته میشه کجااستفاده میکردن؟؟؟

pepper

کاربر فعال

یادم رفت بگم اگه اون کارایی که تو میگفتی می کردن امثال من بهشون میگفتن جادو گر

اما حدیث هایی در مورد خواص میوه ها نخوندی؟
مثلا امام صادق گفت که انجیر برا زبان خوبه
یا خوردن گردو با پنیر مستحبه؟ امثال اینا؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

نخیر مفهومش واسه من سخت نیست واسه شما اما مثه اینکه درک سوال من سخته. یه اختراع که تا امروز کاربردی باشه واسه اون عالمان با علم لایزال (اونطور که ادعا میشه) خیلی سخت بود؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
اختراع موتورخنده نداره سوال خنده داره.این سوالا آدمو یاداین قبیله های آدمخوارمیندازه وقتی همش منتظرن یک حرکت محیرالعقول ازت ببینن بعد فک کنن توخداشونی!البته بلانسبت شوما
چراهمش فکرمیکنین پیامبراواماما بایدمقاله علمی بنویسن واختراع کنن درصورتی که هدفشون این نبوده.
ببین برادرمن شما مثلا مهندسی نبایدناپخته حرف بزنی.موتورساختن استخراج میخواد.ریخته گری میخواددستگاه cncمیخواد،پرس هیدرولیک میخواد،تست مکانیکی میخواد،سوخت میخواد.
یادم رفت بگم اگه اون کارایی که تو میگفتی می کردن امثال من بهشون میگفتن جادو گر

اما حدیث هایی در مورد خواص میوه ها نخوندی؟
مثلا امام صادق گفت که انجیر برا زبان خوبه
یا خوردن گردو با پنیر مستحبه؟ امثال اینا؟

:wallbash::wallbash::wallbash:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

آخ آخ آخ یه چیزی نوشتم که یکی قبل منم همینو نوشته بود:D

pepper

کاربر فعال
خب مگه به حرف هست؟ یکی میگه من اگه بخوام میتونم شاتل بسازم مگه به حرف هست آخه؟[/QUOTE]

گفتم مفهومش برات سخته

برا من که تو این عصر زندگی میکنم و تو تلویزیون شاتل دیدم لاف بزنم شاتل می سام لاف بعیدی نیست

اما اون زمان حتی ایده گرفتن نور و آتش از آب خارق العاده است

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتم مفهومش برات سخته

برا من که تو این عصر زندگی میکنم و تو تلویزیون شاتل دیدم لاف بزنم شاتل می سام لاف بعیدی نیست

اما اون زمان حتی ایده گرفتن نور و آتش از آب خارق العاده است

شاتل رو مثال زدم... وااااااااااااای شماها چرا اینجوری هستین؟ :confused: بابا اون زمان که ملت از داشتن قوه تخیل عاجز نبودند. تو برو کتابهای ژول ورن یا نویسنده هایی بسیار قدیمی تر رو بخون ببین توش چه چیزهایی نوشته پس اونم امام بوده؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
علم به مرورزمان به اینجارسیده واصلادلیلی نداشته که مثلا اون زمان واکسن ساخته بشه.همه علوم بایکسری پیشنیازبه
اینجارسیدن.خودبه خودکه پدیدنیومدن.
بعدم همه ما شنیدیم که جابرابن حیان شیمیدان بوده وشاگردامام صادق بوده.

pepper

کاربر فعال
حالا چرا خودتو میزنی

بگذار بهت بگم اونا تو علوم زمان خودشون سرامد بودن

اگه تحقیقات در مورد نهج البلاغه ر بخونی می بینی اولین مبانی بدیع فکری اسلام در مورد جهان بینی و ...
از ایشونن
یا همه می دون پدر علم نحو ایشونه

و امام صادق که تاثیر گذارترین شخص بر تمام حوزه فقه اسلامه
برو تحقیق کن ببین امام صادق چه شاگردایی تربیت کرده اون وقت دیگه دنبال یه اثر بزرگ از ائمه نمی گردی

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
علم به مرورزمان به اینجارسیده واصلادلیلی نداشته که مثلا اون زمان واکسن ساخته بشه.همه علوم بایکسری پیشنیازبه
اینجارسیدن.خودبه خودکه پدیدنیومدن.
بعدم همه ما شنیدیم که جابرابن حیان شیمیدان بوده وشاگردامام صادق بوده.
حالا چرا خودتو میزنی

بگذار بهت بگم اونا تو علوم زمان خودشون سرامد بودن

اگه تحقیقات در مورد نهج البلاغه ر بخونی می بینی اولین مبانی بدیع فکری اسلام در مورد جهان بینی و ...
از ایشونن
یا همه می دون پدر علم نحو ایشونه

و امام صادق که تاثیر گذارترین شخص بر تمام حوزه فقه اسلامه
برو تحقیق کن ببین امام صادق چه شاگردایی تربیت کرده اون وقت دیگه دنبال یه اثر بزرگ از ائمه نمی گردی

اگه یه دانشمند بیاد یه ترکیب شیمیایی برای رفع طاسی مردان بسازه آیا اون اختراع رو باید به نام معلم کلاس پنجمش ثبت کرد؟! من نمیخوام بگم امام صادق معلم کلاس پنجم بوده فقط میخوام یه مثال زده باشم تا متوجه بشید اختراعات یک شاگرد ربطی به استاد نداره.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
با تشکر از استارتر
به نظر من ما نباید ائمه و کلا فرستادگان الهی رو با غول چراغ جادو اشتباه بگیریم.اصلا چرا مثال ائمه رو بزنیم؟؟؟ مگه ائمه کی بودن؟ی ادمای عادی مثل ما که هر چی هم بهشون داده شده بود از طرف خدا بود.چرا این سوال رو مطرح نمیکنی که چرا اصلا خدا از همون روز اول موتور و کامپیوتر و ماشین و هلی کوپتر و هواپیما و فضاپیما و .... رو به انسانها نداد که راحت زندگی کنن؟؟خودش میداد دیگه نیازی نبود ما از پیامبر و ائمه هم بخوایم.
بعد اینجوری اصلا زندگی بشر لطفی داشت؟ کسی بخاطر پیشرفت علم و دانش تلاشی میکرد؟همه چیز اماده در اختیار بشر بود و تلاش و کوشش برای خدمت به انسانها و ساخت وسایل رفاهی و پیشرفت در علوم مختلف بی معنی میشد.همه فقط میخوردن و میخوابیدن تا ی روزی بمیرن
ضمنا این ایه رو فراموش نکنیم که:هو الذی بعث فی الامیین رسولا منهم یتلوا علیهم آیاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین(سوره جمعه ایه2)
اوست انکس که در میان بیسوادان فرستاده ای از خودشان برانگیخت تا آیات او را بر انان بخواند و پاکشان گرداند و کتاب و حکمت به انان بیاموزد و (انان) قطعا پیش از ان در گمراهی اشکاری بودند
و همینطور در ایات دیگری از قران به مسئله تزکیه اشاره میکنه
همونطور که میبینی هدف از ارسال پیامبر تزکیه نفس و پاکی روحی و اخلاقی انسانها بیان شده نه اینکه نعوذ بالله غول چراغ جادویی اومده که مردم بیان پیشش ارزوی وسایل راحتی بکنن اونم دست کنه تو جیبش اختراعات و اکتشافاتش رو براشون دربیاره

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه یه دانشمند بیاد یه ترکیب شیمیایی برای رفع طاسی مردان بسازه آیا اون اختراع رو باید به نام معلم کلاس پنجمش ثبت کرد؟! من نمیخوام بگم امام صادق معلم کلاس پنجم بوده فقط میخوام یه مثال زده باشم تا متوجه بشید اختراعات یک شاگرد ربطی به استاد نداره.

مثالات تو حلقم!
کسی که شیمیدانه عالم نیست؟بعداون شیمیدان علمشو ازکی گرفته؟حتماپروفسوربالتازار:surprised:
چه بحثیه میکنی برادرمن !کسی که به گفته خیلیا پدرعلم شیمیه بعدخودشو شاگرد امام صادق میدونه.حالاشمابازبیابگو...
درضمن تومثالات دقت کن.ادب شرط مباحثه است.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با تشکر از استارتر
به نظر من ما نباید ائمه و کلا فرستادگان الهی رو با غول چراغ جادو اشتباه بگیریم.اصلا چرا مثال ائمه رو بزنیم؟؟؟ مگه ائمه کی بودن؟ی ادمای عادی مثل ما که هر چی هم بهشون داده شده بود از طرف خدا بود.چرا این سوال رو مطرح نمیکنی که چرا اصلا خدا از همون روز اول موتور و کامپیوتر و ماشین و هلی کوپتر و هواپیما و فضاپیما و .... رو به انسانها نداد که راحت زندگی کنن؟؟خودش میداد دیگه نیازی نبود ما از پیامبر و ائمه هم بخوایم.
بعد اینجوری اصلا زندگی بشر لطفی داشت؟ کسی بخاطر پیشرفت علم و دانش تلاشی میکرد؟همه چیز اماده در اختیار بشر بود و تلاش و کوشش برای خدمت به انسانها و ساخت وسایل رفاهی و پیشرفت در علوم مختلف بی معنی میشد.همه فقط میخوردن و میخوابیدن تا ی روزی بمیرن
ضمنا این ایه رو فراموش نکنیم که:هو الذی بعث فی الامیین رسولا منهم یتلوا علیهم آیاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه و ان کانوا من قبل لفی ضلال مبین(سوره جمعه ایه2)
اوست انکس که در میان بیسوادان فرستاده ای از خودشان برانگیخت تا آیات او را بر انان بخواند و پاکشان گرداند و کتاب و حکمت به انان بیاموزد و (انان) قطعا پیش از ان در گمراهی اشکاری بودند
و همینطور در ایات دیگری از قران به مسئله تزکیه اشاره میکنه
همونطور که میبینی هدف از ارسال پیامبر تزکیه نفس و پاکی روحی و اخلاقی انسانها بیان شده نه اینکه نعوذ بالله غول چراغ جادویی اومده که مردم بیان پیشش ارزوی وسایل راحتی بکنن اونم دست کنه تو جیبش اختراعات و اکتشافاتش رو براشون دربیاره

اگه قرار بر این بوده که خود آدم همه چیز رو کشف کنه پس چرا خدا پیامبر فرستاد تا اخلاق و معرفت رو به انسان یاد بده؟ خب میذاشت آدما خودشون کشفش میکردن.

سوال بعدی که از حرفات واسم پیش اومده, گفتی "همه فقط میخوردن و میخوابیدن تا ی روزی بمیرن" اولا کجاش بده؟ آدم بخوره و بخوابه مگه بده؟ چرا آدم باید سختی بکشه؟ قدیما تا لب چشمه میرفتن یه کوزه آب بیارن الان لوله کشی شده شیر آب رو باز میکنی آب میاد, الان این بده؟ ثانیا تو بهشت هم که میگن فقط بخور و بخوابه پس اونجا چی, اونجا هم بد هست؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثالات تو حلقم!
کسی که شیمیدانه عالم نیست؟بعداون شیمیدان علمشو ازکی گرفته؟حتماپروفسوربالتازار:surprised:
چه بحثیه میکنی برادرمن !کسی که به گفته خیلیا پدرعلم شیمیه بعدخودشو شاگرد امام صادق میدونه.حالاشمابازبیابگو...
درضمن تومثالات دقت کن.ادب شرط مباحثه است.

شیمیدان آره عالم هست, مگه من گفتم نیست؟

الان من هم خودم رو شاگرد دبیر فیزیک دبیرستانم میدونم. اون شخص تو انگیزه دادن به من خیلی کمک کرد و خیلی منو تشویق میکرد اما آیا اون از رشته عمران چیزی سر در میاورد؟!

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دیگه تو این تاپیک پاسخ نمیدم فقط نظرات دیگران رو میخونم. چون نمیخوام باعث بشم کسی در اندیشه اش تردید بکنه صرفا میخوام خودم قانع بشم.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
باسلام

با توجه به قوانین موجود در تالار

4- عنوان مناسب و مرتبط با بحث ، برای تاپیک ها در نظر بگیرید .

عنوان تاپیک تغییر پیدا کرد

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا با اینکه پیامبران و ائمه متصل به علم بی نهایت ایزدی بودند یک اختراع از خودشون به جا نگذاشتند؟؟ مثلا چرا یه موتور نساختند؟ یا مثلا داروی پنی سیلین رو به مردم معرفی نکردند؟ یا قطره فلج اطفال رو؟

:biggrin: حرف شما میدونی چه معنی میده؟ شما میگی آقا ما نه فولاد داریم ، نه پره ، نه دکمه ، نه نفت ، نه هیچی ، ما هیچی نداریم ، ولی چرا یه هواپیما نمی سازیم؟

بعدشم ، یکی از بزرگان گفتند که بیایید از من علم آسمان ها و زمین رو بپرسید بگم بهتون ، اومدن گفتن تو بگو چندتا مو در سر ماست؟؟؟

بعدشم ، شما انگار کلا وارد دین نشدی و هیچ مطالعه ای نکردی و از دور هی یه سنگی پرتابی میکنی ، اول برید مطالعه کنید قشنگ پر بار بشید بعد بیایید به یه چیزی گیر بدید ، این حرفا اصلا در دنیای امروز با این همه اطلاعات و پیشرفت و ارتباطات ، اصلا چیز خنده داری هست که میزنید...
(منظور از شما ، یک شخص نیست بلکه کل افراد رو عرض میکنم)

هاشمیان20

عضو جدید
چون ضرورتی حس نمیکردن.
شما به تکنولوژی بهشت و جهنم هم نگاه کنی، تکنولوژی عصر حجر هست.
بارها اشاره شده جهنمش با هیزم شعله ور میشه و مثلا زن ابولهب در کتاب مقدس هیزم کش جهنم هست !!
یا شیر و عسل تو بهشت تو جوب جریان داره و سیستم مدرن لوله کشی و... هم نداره.
وقتی اخرالزمانی که برای بشر متصور شدن، دقیقا سیستم باستانی هست علم هم یعنی چیزی که بتونی به اون بهشت و جهنم باستانی برسی.

یا مثلا فرشته ها تو ادیان بال دارن.
چون اونموقع ملت فکر میکردن تنها با بال میشه از زمین به آسمون رفت.
اگر الان هم کسی از آسمون روی زمین میومد، فرشته ها موتور جت بهشون وصل بود !!!!

در کل بهتون توصیه میکنم زیاد به این چیزا فکر نکنین، به چیزی باید فکر کرد که برای فکرت ارزش قائل باشه نه اینکه بگه همینی که من میگم و اگر فکر کردی به خلاف من رسیدی، تو اتش میسوزی !!!!

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون ضرورتی حس نمیکردن.
شما به تکنولوژی بهشت و جهنم هم نگاه کنی، تکنولوژی عصر حجر هست.
بارها اشاره شده جهنمش با هیزم شعله ور میشه و مثلا زن ابولهب در کتاب مقدس هیزم کش جهنم هست !!
یا شیر و عسل تو بهشت تو جوب جریان داره و سیستم مدرن لوله کشی و... هم نداره.
وقتی اخرالزمانی که برای بشر متصور شدن، دقیقا سیستم باستانی هست علم هم یعنی چیزی که بتونی به اون بهشت و جهنم باستانی برسی.

یا مثلا فرشته ها تو ادیان بال دارن.
چون اونموقع ملت فکر میکردن تنها با بال میشه از زمین به آسمون رفت.
اگر الان هم کسی از آسمون روی زمین میومد، فرشته ها موتور جت بهشون وصل بود !!!!

در کل بهتون توصیه میکنم زیاد به این چیزا فکر نکنین، به چیزی باید فکر کرد که برای فکرت ارزش قائل باشه نه اینکه بگه همینی که من میگم و اگر فکر کردی به خلاف من رسیدی، تو اتش میسوزی !!!!

شما خیلی ساده اید ، خییییییلیییییی ساده اید ، توصیه میکنم یه ذره دنبال نجوم و کیهان شناسی برید ، اونوقت متوجه میشید عصر حجر کیه و تکنولوژی چیه. سطحی نگری شما فوق العاده خنده آوره با عرض پوزش. کاملا معلومه هیچی بارتون نیست. در ضمن یه سایت نجوم هست اونجا من نظریاتمو گذاشتم درباره همین بهشت و جهنم ، اگه خواستید ادرس میدم برید بخونید

هاشمیان20

عضو جدید
شما خیلی ساده اید ، خییییییلیییییی ساده اید ، توصیه میکنم یه ذره دنبال نجوم و کیهان شناسی برید ، اونوقت متوجه میشید عصر حجر کیه و تکنولوژی چیه. سطحی نگری شما فوق العاده خنده آوره با عرض پوزش. کاملا معلومه هیچی بارتون نیست. در ضمن یه سایت نجوم هست اونجا من نظریاتمو گذاشتم درباره همین بهشت و جهنم ، اگه خواستید ادرس میدم برید بخونید

اخوی، دانش شما طبق عرایضتون در سایر تاپیک ها در برابر من دقیقا دانش یک کودک هست.
تازه من خودم جلوی دانشمندان کودک هستم، ببین شما دیگه این وسط چی میشی !!!!

باز هم بهت عرض میکنم به جای بالای منبر رفتن، حرفت رو مستند بزن.
اگر حس کردی از من بیشتر بارت هست، هرچی درباره نجوم میدونی و با سفسطه میخوای به مذهب ربطش بدی، اونارو ارائه کن تا مثل حلوا سفسطه ات رو برای آدمای ساده رو کنم که چه مغالطاتی انجام میدی.