سوال و مشکل با نرم افزار Primavera

peyman294294

عضو جدید
سلام

سلام

با تشکر از توجه شما/
ورژن نرم افزار رو نمیدونم ولی SQL server هست. همون CD کتاب عوض خواه.
آره دقیقا بعد از زدن admin ازمون میخواد. بله فرآیند اتصال به بانک اطلاعاتی.
نه. نرم افزاری نصب نشده است.
متشکرم.

Boruziniyat

عضو جدید
با تشکر از توجه شما/
ورژن نرم افزار رو نمیدونم ولی SQL server هست. همون CD کتاب عوض خواه.
آره دقیقا بعد از زدن admin ازمون میخواد. بله فرآیند اتصال به بانک اطلاعاتی.
نه. نرم افزاری نصب نشده است.
متشکرم.

اگر SQL Server در هنگام نصب پریماورا نصب شده باشه (که من معمولاً خودم در ابتدا نصبش می کنم) تنظیمات پیش فرض به شرح ذیل است که البته شاید لازم باشه بقیه دوستان هم کمک کنند تا اشتباهی در اون نباشه (چون من تقریباً دو ساله دیگه به این صورت نصب نکردم):
1) Host Name: (your computer name)\Primavera
2) Data Base Name: PMDB
3) Username: Pubuser
4) Password: Pubuser

ردیف 1 و 2 رو شک دارم که دقیق نوشته باشم.

NAHID1

عضو جدید
سلام
آیا میشه دستور اتی که در report (هایی که در خود پریماورا وجود داره) به کار رفته تا report مورد نظر بدست بیاد رو ببینیم . چون وقتی من modify رو می زنم قابل تغییر دادن نیست .
می خوام ببینم از چه دستوراتی استفاده کرده .

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باسلام
مي خواستم بدونم توي موضوع EV در P6 كار كرديد؟
بااحترام
مهدي ولايتي

Boruziniyat

عضو جدید
باسلام
مي خواستم بدونم توي موضوع EV در P6 كار كرديد؟
بااحترام
مهدي ولايتي

با سلام و احترام،

من در چند مورد که نیاز داشتم با این موضوع کار کرده ام. البته اگر مقادیر واقعی زمان و هزینه ها رو ثبت کرده باشید، بخش عمده راه رو رفته اید. کافیه ستونهای مرتبط و مورد نظرتون رو فعال کنید.

ارادتمند
بروزی نیت

mehdi gol

عضو جدید
p3

p3

سلام دوستان عزیز.من هر کاری می کنم نمی تونم فونت فارسی در p3نصب کنم.اگه ممکنه کمکم کنید.متشکرم:)

k_rahimy

عضو جدید
سلام دوستان عزیز؛

کتاب آموزشی رو برای دانلود گذاشتم به همراه فایل ها و پروژه های تمرینی و عملی. سعی شده برای نگارش کتاب از فونت Homa با سایز 11 استفاده و از کناره های صفحات کاسته شده تا با حداقل هزینه از صفحات قادر به پرینت باشید.
دقت داشته باشید تمرینات تا قبل از بخش الگوریتم به روزرسانی و کنترل، در پروژه Before of Update و از بخش الگوریتم به روزرسانی به بعد، در پروژه L3P قابل دسترسی ست. ذکر این نکته حائز اهمیت است که هنگام استفاده از فایل دوم (L3P) بایستی Baseline را Convert کرده و سپس استفاده نمایید.

هر گونه نظر، پیشنهاد و سوالی در این زمینه داشتید خوشحال می شم از طریق آدرس ایمیل
kobra.rahimy@gmail.com در تماس باشید.

با آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان
رحیمی

پیوست ها

• Primavera6.pdf
    868.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Desktop.rar
    19 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mehrdad.rad

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز

من عضو جدید هستم و امروز به طور اتفاقی با انجمن مفید شما آشنا شدم. من چند سوال داشتم :

1- آیا تا به حال با این مشکل روبرو شده اید که وقتی فایل پریماورا را اکسپورت می کنید . در کامپیوتر دیگر ایمپورت دو موضوع مهم را از دست بدهید! یک بیس لاین در فایلتان نیست! مورد دوم هیچ کدام از اکتیویتی کدها در آن نیست! من یک حدس می زنم چون اکتیویتی کدها را گلابال می کنیم به این شکل می شود اما دقیق آن را دقیق نمی دانم و راه حلش را هم نمی دانم.

ممنون می شوم به من کمک کنید. در ضمن اگر کمکی از دستم بر بیاید خوشحال می شوم بتوانم انجام دهم!

پاینده باشید
مهرداد

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز

من عضو جدید هستم و امروز به طور اتفاقی با انجمن مفید شما آشنا شدم. من چند سوال داشتم :

1- آیا تا به حال با این مشکل روبرو شده اید که وقتی فایل پریماورا را اکسپورت می کنید . در کامپیوتر دیگر ایمپورت دو موضوع مهم را از دست بدهید! یک بیس لاین در فایلتان نیست! مورد دوم هیچ کدام از اکتیویتی کدها در آن نیست! من یک حدس می زنم چون اکتیویتی کدها را گلابال می کنیم به این شکل می شود اما دقیق آن را دقیق نمی دانم و راه حلش را هم نمی دانم.

ممنون می شوم به من کمک کنید. در ضمن اگر کمکی از دستم بر بیاید خوشحال می شوم بتوانم انجام دهم!

پاینده باشید
مهرداد

با سلام و احترام،
به هر دو مشکل به اندازه کفایت برخورده ام. برای بیس لاین به راحتی می شود با اکسپورت جداگانه آن مشکل را حل کرد و در خصوص مشکل دوم با توجه به مشکلاتی که استفاده از کد فعالیتها ایجاد می کرد از جمله بهم ریختگی نمایش پروژه در سایر دستگاهها علی رغم اکسپورت layout، ترجیح دادم در صورتیکه جابجایی فایل زیاد اتفاق می افتد، از User Defined ها استفاده کنم.
گلوبال کردن کد فعالتها وقتی مشکل ایجاد نمی کند که در دستگاه دوم هم عین آن کد فعالیتها به صورت گلوبال تعریف شده باشد وگرنه اطلاعات به درستی منتقل نمی شود. البته در هر دو صورت نمایش کار بهم می ریزد و باید دوباره تعریف شود.

NAHID1

عضو جدید
رسم s- curve

رسم s- curve

با سلام و خسته نباشید
دوستان من هزینه فعالیتها رو در ستون cost در msp وارد کردم . حالا می خوام update کنم و نمودار s رو رسم کنم . ولی bcws بصورت خطی برنامه ریزی می کنه . من برای اینکه کارم انجام بشه . هزینه هارو در p6در ستون budgeted labor unit وارد کردم و پیشرفتها رو از labor unit % complete گرفتم .
روش درست برای رسم نمودار s برای هزینه ها به چه صورته ؟ درصد پیشرفتها رو از کدوم ستون باید بگیرم ؟
متشکرم

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
دوستان من هزینه فعالیتها رو در ستون cost در msp وارد کردم . حالا می خوام update کنم و نمودار s رو رسم کنم . ولی bcws بصورت خطی برنامه ریزی می کنه . من برای اینکه کارم انجام بشه . هزینه هارو در p6در ستون budgeted labor unit وارد کردم و پیشرفتها رو از labor unit % complete گرفتم .
روش درست برای رسم نمودار s برای هزینه ها به چه صورته ؟ درصد پیشرفتها رو از کدوم ستون باید بگیرم ؟
متشکرم

ببخشید من ایمیل این پست رو خیلی سریع نگاه کردم و فکر کردم سوال msp است که من زیاد باهاش کار نمی کنم.
الان درست خوندم و دیدم که پریماورای خودمان است.
البته نمی دانم چرا بقیه دوستان در پاسخها مشارکت نمی کنند.
از نظر من راحت ترین روش برای درج اطلاعات مربوط به هزینه ها استفاده از Expenses است. هنگام ایمپورت کردن از msp هم تمام cost ها به همین قسمت منتقل می شوند. ایمپورت آنها از اکسل هم به راحتی امکانپذیر است.
نمودار s آنرا هم می توانید در قسمت Task Usage Profile رسم کنید. همچنین ستونهای Expense % Complete درصدهای پیشرفت رو نشون می دهند.
به خصوص در پروژه هایی که وزن فعالیتها بر پایه وزن مالی تعیین می شود این شیوه بسیار عالی است.

ارادتمند
بروزی

m_rahnama2602

عضو جدید
سوالتا بگو تا کمکت کنم

سوالتا بگو تا کمکت کنم

سوالاتا بنویس تا بهت کمک کنم
محسن از اصفهان

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Boruziniyat

عضو جدید
سلام خسته نباشید
میشه بطور مختصر بگید طریقه رسم s-curve توی p6 به چه صورته؟
در مورد اون چند تا محدودیت (constraints) هم که برای فعالیت میتونیم داشته باشیم اگه مختصرا بگید که هر کدوم چه موقع استفاده میشه ممنون میشم
با تشکر

با سلام و احترام،
چون اصرار بر اختصار داشتید:

1) ترسیم نمودار منابع و هزینه به تفکیک فعالیتها: Task Usage Profile
2) ترسیم نمودار مصرف و هزینه منابع: Resource Usage Profile

NAHID1

عضو جدید
با سلام
من روش expence شما رو تست کردم . باید حتما actual expence را وارد کنیم درصد پیشرفت بصورت دستی را نمی توان وارد کرد ولی برنامه ای رو خودش وارد می کنه . اگر هم میشه شما لطفاٌ توضیح بدین که به چه صورته . نکته دوم اینکه توزیع بصورتs نیست . کجا باید تعریف کنیم که bell باشه چون منبع تخصیص نمیدیم .
با تشکر

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام
من روش expence شما رو تست کردم . باید حتما actual expence را وارد کنیم درصد پیشرفت بصورت دستی را نمی توان وارد کرد ولی برنامه ای رو خودش وارد می کنه . اگر هم میشه شما لطفاٌ توضیح بدین که به چه صورته . نکته دوم اینکه توزیع بصورتs نیست . کجا باید تعریف کنیم که bell باشه چون منبع تخصیص نمیدیم .
با تشکر

با سلام و احترام،

شما باید ستون Expense % Complete رو در پنجره پایین قسمت Expenses فعال کنید اون موقع به راحتی می تونین فقط درصد وارد کنید.
برای Bell شدن منحنی دوره ای مجموع هزینه ها یا S شدن مناسب تجمعی آنها باید هزینه ها و برنامه فعالیتها درست تعریف شده باشد.
اگر منظورتان برای یک فعالیت است، در Expenses فقط سه گزینه دارید:
1) هزینه در ابتدای فعالیت
2) هزینه در انتهای فعالیت
3) هزینه توزیع شده خطی در طول فعالیت

ولی در تخصیص منابع می توان از قسمت Curve هر توزیعی را تعریف کرد.

ارادتمند
بروزی نیت

hos1805

عضو جدید
با سلام
زمانی که شمار در p6 اکسپورت کنید بسیاری از مسایل مانند تقویمها و base line ها و... را نمیبرید می باست از روی Sql فایلهای مربوط به پروژه رابرداشته ودر sql کامپیوتر جدید کپی نمایید.

NAHID1

عضو جدید
با سلام

1- برای اینکه نام منبع سمت راست بارها نمایش داده بشه view - bar- bar lable - resourse را انتخاب می کنم ولی نام منبع را نمایش نمی ده . چرا؟
2- برای اینکه بدانیم یک منبع به چه میزانی overallocate شده و برروی کدام فعالیت ،به کدام قسمت باید مراجعه کنیم ؟
3- time period در resource usage profile در چه صورت فعال می شه ؟
با تشکر

آخرین ویرایش:

Boruziniyat

عضو جدید
با سلام

1- برای اینکه نام منبع سمت راست بارها نمایش داده بشه view - bar- bar lable - resourse را انتخاب می کنم ولی نام منبع را نمایش نمی ده . چرا؟
2- برای اینکه بدانیم یک منبع به چه میزانی overallocate شده و برروی کدام فعالیت ،به کدام قسمت باید مراجعه کنیم ؟
با تشکر

روند کار رو درست رفتین فقط دقت کنید که نوع فعالیت رو هم درست انتخاب کرده باشین. منظورم اینه که باقیمانده کار یا کار انجام شده یا کدوم نوع مد نظر شماست و لیبل رو برای همون تعریف کنین.
اضافه کار منابع که مربوط به یک یا مجموعه ای از فعالیتها است و مشخص نمیشه که دقیقاً کدام یک باعث Overallocate شده ولیکن با مراجعه به Recourse Assignment می توانید مجموعه فعالیتهای مرتبط با منبع رو ببینید.

eternal

عضو جدید
سلام روزتون بخير
من به مشكل عجيبي برخوردم،
فونت فارسي كه تايپ مي كنم پايين صفحه كه Status e اونجا فارسي تايپ نمي شه!
و به غير اينم كه كلا نمي تونم فارسي import كنم
فعاليتهامو اول تو اكسل نوشته بودم!
خيلي ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد!

Boruziniyat

عضو جدید
سلام روزتون بخير
من به مشكل عجيبي برخوردم،
فونت فارسي كه تايپ مي كنم پايين صفحه كه Status e اونجا فارسي تايپ نمي شه!
و به غير اينم كه كلا نمي تونم فارسي import كنم
فعاليتهامو اول تو اكسل نوشته بودم!
خيلي ممنون مي شم راهنمايي بفرماييد!

سلام

تو خود برنامه پریماورا می تونین فارسی تایپ کنین؟

eternal

عضو جدید
سلام

تو خود برنامه پریماورا می تونین فارسی تایپ کنین؟

واي مرسي از جواب
فقط با فونت Traditional arabic!
ديروز با Tahomaهم جواب ميداد اما امروز حروف عجيب غريب مينويسه!
اصلا import ميشه كرد با فونت فارسي؟

مهندس 2010

عضو جدید
دوست عزیز
برای ذخیره کردن کافیه پروژه مورد نظر رو باز کنید بعد از قسمت file گزینه export رو بزنید. بعد از شما پرسیده میشه که می خواید پروژه با چه فرمتی ذخیره بشه. اگر به فرمت p6 مد نظرتون هست next بزنید. اگر کل پروژه رو می خواید ذخیره کنید در پنجره بعدی next بزنید. در پنجره های بعدی نام و مکان ذخیره شدن رو تنظیم می کنید و تمام!!!

vaita

عضو جدید
سلام
من این نرم افزار رو از مجتمع فنی تهران به حجم 500 مگ دارم
و همین ارور دیتابیس رو میده که قبول نمیکنه :
Bad public user name or password. Database Server Error: Shared Memory Provider: The specified module could not be found.
ممنون از راهنمایی دوستان

Boruziniyat

عضو جدید
سلام
من این نرم افزار رو از مجتمع فنی تهران به حجم 500 مگ دارم
و همین ارور دیتابیس رو میده که قبول نمیکنه :
Bad public user name or password. Database Server Error: Shared Memory Provider: The specified module could not be found.
ممنون از راهنمایی دوستان

راه پیوست رو دنبال کنید. من تقریباً روی همه ویندوزها و همه نوع پریماورا جواب داده.

پیوست ها

• Solution to install Primavra P6 in all Windows.pdf
    843.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

k_rahimy

عضو جدید
کتاب الکترونیکی آموزش نرم افزار پریماورا 6 (P6)

کتاب الکترونیکی آموزش نرم افزار پریماورا 6 (P6)

سلام دوستان عزیز؛
امروز یه کتاب آموزش نرم افزار پریماورا 6 رو براتون در سایت قرار میدم که به زبان فارسی هست با یه عالمه تمرین و ترفند. تا بحال طرفداران زیادی داشته، امیدوارم شما هم خوشتون بیاد.

دانلود جزوه پریماورا 6

hasan_engineer

عضو جدید
مشکل در نصب p6
سلام در نصب p6 روی ویندوز سون مشکل دارم ،که مریوط به sql هست.

اگرکسی روی سون نصب کرده د لطفا راهنمایی کنه

Boruziniyat

عضو جدید
مشکل در نصب p6
سلام در نصب p6 روی ویندوز سون مشکل دارم ،که مریوط به sql هست.

اگرکسی روی سون نصب کرده د لطفا راهنمایی کنه

من این راه حل پیوست رو بارها اطمینان کردم و تقریباً شک ندارم که باید برای شما هم جواب بده.

پیوست ها

• Solution to install Primavra P6 in all Windows.pdf
    843.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hasan_engineer

عضو جدید
من این راه حل پیوست رو بارها اطمینان کردم و تقریباً شک ندارم که باید برای شما هم جواب بده.
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز اگه امکانش هست لینک دانلود نسخه sql نرم افزار رو بذاری
این sql با اون sql که توی خوده نرم افزار هست فرق میکنه؟

Boruziniyat

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون دوست عزیز اگه امکانش هست لینک دانلود نسخه sql نرم افزار رو بذاری
این sql با اون sql که توی خوده نرم افزار هست فرق میکنه؟

من خودم SQL Server را از سایت مایکروسافت دانلود کردم. چون مربوط به چند ماه پیش بوده الان دقیقاً یادم نیست از کدام قسمت سایت دانلود کرده ام ولی مطمئناً با یک جستجوی ساده پیدا خواهید کرد. این نسخه SQL با اینکه نسخه کامل نیست و بسیار کم حجم تر است ولی به شما اجازه می دهد تا بانک اطلاعاتی را مدیریت کنید ولی نسخه اکسپرسی که با پریماورا نصب می شود اینگونه نیست.

hasan_engineer

عضو جدید
من خودم SQL Server را از سایت مایکروسافت دانلود کردم. چون مربوط به چند ماه پیش بوده الان دقیقاً یادم نیست از کدام قسمت سایت دانلود کرده ام ولی مطمئناً با یک جستجوی ساده پیدا خواهید کرد. این نسخه SQL با اینکه نسخه کامل نیست و بسیار کم حجم تر است ولی به شما اجازه می دهد تا بانک اطلاعاتی را مدیریت کنید ولی نسخه اکسپرسی که با پریماورا نصب می شود اینگونه نیست.
همه مراحل گفته شده در فایلتون رو انجام دادم منتهی قسمت سوم یعنی run dbsetup.bat رو نتونستم پیدا کنم.

بالا