سوال مهم!!!

x-ir

عضو جدید
راست میگن درس خوندن تو دانشگاه های تهران خیلی سخته؟

یعنی اونجا ها خیلی سخت میگیرن؟؟؟

zakari

عضو جدید
این که سطح علمیه بعضی از دانشگاهای تهران بالاتر از سایر نقاط کشوره درست اما شما اگه اونقدر باهوش و درسخوان باشی که تو کنکور تهران بیاری ادامه تحصیل چندان هم سخت نیست

3ecret

عضو جدید
من دوست دارم دانشگاه اهواز قبول بشم باید چطوری درس بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من دوست دارم دانشگاه اهواز قبول بشم باید چطوری درس بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثل بچه ی آدم

x-ir

عضو جدید
این که سطح علمیه بعضی از دانشگاهای تهران بالاتر از سایر نقاط کشوره درست اما شما اگه اونقدر باهوش و درسخوان باشی که تو کنکور تهران بیاری ادامه تحصیل چندان هم سخت نیست

عقل کل خانوم منظورم کسیه که تهرانو نیاورده مس من اصفهانه!

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دانشگاه های تهران که اگه سخت نگیرن دانشگاه نیستن!
مثل مدرسه ی ما که اگه سخت نگیره مدرسه نیس
بلانسبت خر مثل خر ازمون درس میکشن علی رقم این که هیچی ندارن!

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه سختی تا چه حد؟

سلام اخوی
دقیقا نمیدونم از سوالت میخوای به چی برسی ولی سعی می‌کنم یه جواب کامل بهت بدم

تو دانشگاه‌های تهران مثل همه دانشگاه‌های دیگه هم واحدهایی هست که خیلی سخته هم واحدهایی که استادش گلابیه و نمره راحت میشه گرفت
فقط بعضی واحدها هستن که استادای خیلی سختگیر ارایه میدن- تو اینجور درسا هم باید ضریب هوشی بالا باشه هم اینکه کل ترم درس بخونی تا بتونی نمره خوبی بگیری یا حتی درسو پاس کنی- ولی معمولا همه درسا یه استاد دومی هم داره که امتحانش راحتتره(میشه از زیرشون در رفت)
در کل اگه ینفر خیلی درس خون باشه به مشکل خاصی برنمیخوره. مثلا شاگرد دوم و چهارم ما شبانه بودن. یعنی رتبه ارشدشون حدود ۲۵۰ تا با رتبه ۱ ورودیمون فاصله داشتن ولی با درس خوندن زیاد (تقریبا شبانه روزی) ممتاز شدن (اگر میخواستن روزانه برن احتمالا باید خارج از تهران میرفتن)
چیزی که باعث میشه بچه‌هایی که تو دانشگاه‌های تهران درس میخونن سطح علمی بالاتری داشته باشن رقابت شدیدیه که تو دانشگاه هست- وگرنه استاد خوب تو همه دانشگاه‌ها هست- درساهم فرقی باهم ندارن- یکم همت میخواد و کمی هم هوش- ضمنا کمتر استادی پیدا میشه که کمک خیلی خاصی به بچه‌ها بده

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: x-ir

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه سختی تا چه حد؟
قبول دارم به نظر من بعضی سخت گیری ها واقعا بی جاست.من دانشجو نیستم و از دانشگاه های تهران فقط ی بار دانشگاه امیرکبیر رو دیدم ولی مطمئنم این همه سخت گیری به هیچ دردی نمیخوره
خود من الان که فصل امتحاناته معمولا روزی تا 9 ساعت کلا درس میخونم و از سال اول راهنمایی که مدرسه ی تیزهوشان درس خوندم نمره ی چشم ک قبلا سالم بود شد 75 صدم.این به چه درد میخوره وقتی سالم نباشم؟مطمئنم این سخت گیری ها آخرش به جایی نمیرسه جز این که آدمو از درس متنفر میکنه