سوال : فضای اسانسور در معماری

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبید؟
من واسه پروژه کار اموزی که موضوعش اسانسور هست نیاز به اضافه کردن قستی دارم که میپردازه به فضای اسانسور در معماری.خواستم اگه کسی اطلاعاتی داره بزاره اینجا که من استفاده کنم.مرسییی:gol:

Sina-Arch

عضو جدید
سلام
یه سری اطلاعات فنی هست که توی سایت شرکت های معروفش بری می تونی خیلی راحت پیدا کنی-از گوگل استفاده کن خیلی نتایج خوبی میاره
برای بحث معماری هم اینا به نظرم اینا می رسه...
: A قسمت
وقتی کسی از بیرون وارد آسانسور میشه ابتدا روبروش حالت آینه ای باشه یا نباشه که خود همین تاثیر روانی خیلی خیلی مهمی توی شناخت فرد و احساس خوب یا بد نسبت به آسانسور داره
: B & C قسمت
چون این دو قسمت معمولا حاشیه ی خط دید رو ایجاد می کنن متریال روشون و جنس اون متریال خیلی می تونه مهم باشه چون خیلی وقت ها تکیه گاه افراد می شن
کف و سقف هم که از نظر جنس و میزان براق بودن و درجه شفافیت از اهمیت بالایی برخوردارن. تمیز کردن این دو بخش بخصوص کف خیلی اهمیت داره و یکی از بهترین توصیه ها سنگ و کفپوش می تونه باشه
سایش بیشتر کف آسانسور می تونه تو انتخاب درجه سختی متریال کف ،درجه بالاتری رو می طلبه
علاوه بر همه اینا که روی متریال توضیح داده می شه،هماهنگی طرح های روی هر جداره با جداره های دیگه می تونه بررسی بشه و یه سری الگو از روشون در بیاد
کل این بحث ها به کنار،بحث تناسب هر کدوم از این جداره ها مطرح میشه که نسبت طول به عرض هرکدوم از 6 جداره قابل بحثه...
Drawing2-Model.jpg

keihane

عضو جدید
سلام...موضوع پروِه من تعیین مکان آسانسور وپله برقی در ساختمان بلنده.تاحال بجز 4 خط که توی مبحث 15 نوشته شده چیز دیگه ای پیدانکردم... اگه مطلبی دارید ممنون میشم کمکم کنید.فرصتم محدوده.ممنونم

بالا