سوال درباره شبیه سازی بلوک دیاگرامهای کنترلی در متلب

المینا

عضو جدید
سلام

من برای شبیه سازی این بلوک توی متلب به مشکل برخوردم

نمیدونم باید این PWM رو چطور مدل کنم....توی مقاله ام هم هیچ توضیحی دراین باره نداده... فقط از این PWM برای تغذیه VSI استفاده میشه... فرکانس کلید زنی و ولتاِژ خروجی رو هم دارم...

1.jpg

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    5.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1

sayyedm

عضو جدید
سلام

من برای شبیه سازی این بلوک توی متلب به مشکل برخوردم

نمیدونم باید این PWM رو چطور مدل کنم....توی مقاله ام هم هیچ توضیحی دراین باره نداده... فقط از این PWM برای تغذیه VSI استفاده میشه... فرکانس کلید زنی و ولتاِژ خروجی رو هم دارم...

مشاهده پیوست 160584
سلام
لطفا مقاله رو بدین تا بررسی بشه

sayyedm

عضو جدید
این لینک دانلود مقاله است....

http://uplod.ir/xq3ribmehgrk/IEEE_06294943_2.pdf.htm

خیلی ممنون از لطفتون
سلام
چیزیکه در حقیقت ولتاژ خروجی رو کنترل میکنه Duty Cycle یا DT هستش
همونطور که میدونید مثلا اگه DT برابر با 0.5 باشه ولتاژ خروجی صفر میشه و اگه 1 باشه ولتاژ خروجی ماکزیمم میشه و اگه 0 باشه ولتاژ خروجی میشه مینیمم(منفیِ ماکزیمم) که مقدارش به مقاومت rL و بار بستگش داره.
اونچه که کنترلر تعیین میکنه DT است و بلوک PWM باید این DT رو به u تبدیل کنه
تبدیلش هم خیلی سادس. PWM باید یه سیگنال پریودیک تولید کنه که به اندازه ی DT*Ts مساوی با 1 و به اندازه ی Ts*(1-DT)l مساوی با 1- باشه.

پیوست ها

• PWM.rar
    9.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1

المینا

عضو جدید
سلام
چیزیکه در حقیقت ولتاژ خروجی رو کنترل میکنه Duty Cycle یا DT هستش
همونطور که میدونید مثلا اگه DT برابر با 0.5 باشه ولتاژ خروجی صفر میشه و اگه 1 باشه ولتاژ خروجی ماکزیمم میشه و اگه 0 باشه ولتاژ خروجی میشه مینیمم(منفیِ ماکزیمم) که مقدارش به مقاومت rL و بار بستگش داره.
اونچه که کنترلر تعیین میکنه DT است و بلوک PWM باید این DT رو به u تبدیل کنه
تبدیلش هم خیلی سادس. PWM باید یه سیگنال پریودیک تولید کنه که به اندازه ی DT*Ts مساوی با 1 و به اندازه ی Ts*(1-DT)l مساوی با 1- باشه.

سلام
ممنون از لطفتون
ولی فایل رو که دانلود کردم چیزی توش نبود!... میشه دوباره برام بذاریدش؟؟ یا ایمیلم رو بدم برام ایمیل کنید....

یه سوال دیگه....
من اومدم با استفاده از مدلی که توی Power Electronics Models - SimPowerSystem هست (ْSingle -phase PWM Inverter) مدل PWM اش رو استفاده کردم واسه شبیه سازی.... ولی یه مشکلی که هست اینه که نمیتونم براش ورودی تعریف کنم... یعنی پورت ورودی که براش میذارم....نمیدونم کجا باید وصلش کنم توی مدل PWM.... اینکاری که کردم درسته؟؟

من مدلم رو براتون میذارم...میشه لطف کنید و بهش نگاه کنید.....خدا خیرتون بده

http://uplod.ir/qgisx98xjcix/PWM_Subsystem.mdl.htm

sayyedm

عضو جدید

سلام
ممنون از لطفتون
ولی فایل رو که دانلود کردم چیزی توش نبود!... میشه دوباره برام بذاریدش؟؟ یا ایمیلم رو بدم برام ایمیل کنید....

یه سوال دیگه....
من اومدم با استفاده از مدلی که توی Power Electronics Models - SimPowerSystem هست (ْSingle -phase PWM Inverter) مدل PWM اش رو استفاده کردم واسه شبیه سازی.... ولی یه مشکلی که هست اینه که نمیتونم براش ورودی تعریف کنم... یعنی پورت ورودی که براش میذارم....نمیدونم کجا باید وصلش کنم توی مدل PWM.... اینکاری که کردم درسته؟؟

من مدلم رو براتون میذارم...میشه لطف کنید و بهش نگاه کنید.....خدا خیرتون بده

http://uplod.ir/qgisx98xjcix/PWM_Subsystem.mdl.htm

من فایلمو دانلود کردم و اجرا کردم مشکلی نبود
ایمیلتونو پخ کنید تا براتون بفرستم
در مورد فایلتونم من بلوکی که گفتینو پیدا نکردم نسخه متلب من 2012 هستش
آدرس دقیق بلوک PWM که گفتین چیه؟ من سرچ هم کردم ولی بلوکی با نام Single -phase PWM Inverter نیومد.

المینا

عضو جدید
من فایلمو دانلود کردم و اجرا کردم مشکلی نبود
ایمیلتونو پخ کنید تا براتون بفرستم
در مورد فایلتونم من بلوکی که گفتینو پیدا نکردم نسخه متلب من 2012 هستش
آدرس دقیق بلوک PWM که گفتین چیه؟ من سرچ هم کردم ولی بلوکی با نام Single -phase PWM Inverter نیومد.

بازم سلام
متلب من 2007 هستش...شاید به این خاطره که نه من میتونم فایل شما رو ببینم....نه شما میتونید فایل من رو ببینید...
من بازم فایلتون رو باز کردم...توی Command Window یه سری دستورات میاد...ولی توی صفحه شبیه سازی هیچ شکلی نمیاد!

آدرس دقیقش همینه که براتون نوشتم

Demos-Simulink-SimPowerSystems-Power Electronics Models-Single Phase PWM inverter

sayyedm

عضو جدید
بازم سلام
متلب من 2007 هستش...شاید به این خاطره که نه من میتونم فایل شما رو ببینم....نه شما میتونید فایل من رو ببینید...
من بازم فایلتون رو باز کردم...توی Command Window یه سری دستورات میاد...ولی توی صفحه شبیه سازی هیچ شکلی نمیاد!

آدرس دقیقش همینه که براتون نوشتم

Demos-Simulink-SimPowerSystems-Power Electronics Models-Single Phase PWM inverter

اختمالا همون علتی که گفتینه
من عکس بلوک داخلی روبراتون میذارم
سعی کنید بسازیدش

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    11.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 2.JPG
    2.JPG
    24.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
بالا