سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

elahe_tanhaa

عضو جدید
خاموش شدن pc

خاموش شدن pc

سلام
من pcیم رو روشن که میکنم تا حدود 10 ثانیه بعد خود به خود خاموش میشه حتی نمیتونم ویندوز دوباره نصب کنم چون فوری خاموش میشه مشکلش چیه؟
حالا چیکار کنم:cry:
مرسی

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
کاری نداره که. از تو سیف مد اگه تونستی وارد شی هرچی اطلاعات مهم داری بدزد بعدشم سیدی ویندوز بزارو ویندوزشو عوض کن. به همین راحتی

n12b54

عضو جدید
چرا دنگ کامپیوترم میپره /کمک کنین

چرا دنگ کامپیوترم میپره /کمک کنین

سلام یه مشکلی برای کامپیوترم بوجود اومده . یک فایل تصویری با گرافیک متوسط(مثل گوگل ارث یا تصاویر 3بعدی، بازی که بماند!) اجرا می کنم به 30 ثانیه نمیکشه که رنک کامپیوترم قاطی میزنه رنگها قاطی میشه. باید از از setting قسمت propertices دسکتاب color quality رو عوض کنم و restart کنم تا درست بشه. قبلا اینطور می شد ولی نه فورا اجرای بازی یا گوگل ارث. ویندوز زو تازه عوض کردمsp2. گرافیک کامپیوترم 64 با کارت گرافیکgiga 81d533 , p4 titan 533, ATI-radeon R7100
چیکار کنم. . اطلاعات کامپیوتریم هم زیاد نیست.:(

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان.
من چند بار خواستم سوال بپرسم ولی موقع ارسال سایت ارور میداد. لطفا" اگه سریال کرک Alcohol.120%.2.0.0.1331 دارین بهم بدین که نیاز دارم.
سپاسگذارم

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری نداره که. از تو سیف مد اگه تونستی وارد شی هرچی اطلاعات مهم داری بدزد بعدشم سیدی ویندوز بزارو ویندوزشو عوض کن. به همین راحتی
با سلام
دوست عزیز ، آقا حمید
توجه نکردی چی گفت ؟
حتی نمیشه ویندوزنصب کرد . یعنی بعد از اینکه صفحه اول بوت منو می آد سیستم خاموش می شه .
-----
با سلام دوباره خدمت دوست عزیز الهه خانوم .
سیستم وقتی درجا خاموش می شه یعنی CPU بیش از حد نرمال گرم می شه .
حالا یه لطف کن و موارد زیر رو چک کن .
1- فن CPU موقع روشن شدن کار می کنه یا نه .
2- اگر فن سالم هست و خوب کار می کنه - فن رو از روی CPU در بیار و کمی خمیر سیلیکون تهیه کن و روی CPU بزن و سیستم رو روشن کن .
3- اگر موارد بالا نبود احتمالا یه قسمتی از مادربرد به بدنه می خوره و اتصال کوتاه می شه و سیستم خاموش می شه . یه بار مادربرد رو چک کن تا اتصال ((از قسمت پیچ ها )) نداشته باشه .
نتیجه رو بنویس تا بتونم کمکت کنم .

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
با سلام
دوست عزیز ، آقا حمید
توجه نکردی چی گفت ؟
حتی نمیشه ویندوزنصب کرد . یعنی بعد از اینکه صفحه اول بوت منو می آد سیستم خاموش می شه .
-----
2- اگر فن سالم هست و خوب کار می کنه - فن رو از روی CPU در بیار و کمی خمیر سیلیکون تهیه کن و روی CPU بزن و سیستم رو روشن کن .
3- اگر موارد بالا نبود احتمالا یه قسمتی از مادربرد به بدنه می خوره و اتصال کوتاه می شه و سیستم خاموش می شه . یه بار مادربرد رو چک کن تا اتصال ((از قسمت پیچ ها )) نداشته باشه .
سلامی دوباره.
ببخشید من جواب یه سوال دیگه رو داده بودم ولی یادم رفت با نقل قول بدم که اشتباه نشه.
در مورد این دوستمونم باید بگم که این مشکل واسه خودمم پیش اومد اونم 2بار!!!! دفعه اول cpuمو شستم خوب شد دفعه دومم اشکال از فن بود که با یکم روغن کاری خوب شد. شما هم ایندو راهو امتحان کن احتمالا نتیجه میگیری

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام.نیاز به کمک دارم.استاد برنامه نویسیمون پروژه ای داده که باید درباره رایانه مقاله ای تحویل بدیم مثلا تاریخچه رایانه و یا سخت افزار و نرم افزار.پاورپوینتشم باید تهیه بشه و سرکلاس کنفرانس بدیم.مقاله هم حداقل 15 - 20 صفحه باید باشه...واسه پیدا کردن مقاله کمکم کنید
بیا
m.javvi@gmail.com

xilizax

عضو جدید
سلام یه مشکلی برای کامپیوترم بوجود اومده . یک فایل تصویری با گرافیک متوسط(مثل گوگل ارث یا تصاویر 3بعدی، بازی که بماند!) اجرا می کنم به 30 ثانیه نمیکشه که رنک کامپیوترم قاطی میزنه رنگها قاطی میشه. باید از از setting قسمت propertices دسکتاب color quality رو عوض کنم و restart کنم تا درست بشه. قبلا اینطور می شد ولی نه فورا اجرای بازی یا گوگل ارث. ویندوز زو تازه عوض کردمsp2. گرافیک کامپیوترم 64 با کارت گرافیکgiga 81d533 , p4 titan 533, ATI-radeon R7100
چیکار کنم. . اطلاعات کامپیوتریم هم زیاد نیست.:(

درود.

از منوی استارت به Run برو و عبارت DXDiag رو در ان تایپ کن. سپس به تب Display برو و دقت کن اروری وجود داره یا نه. اگر وجود داره که Error رو برام بنویس و اگر نه بهترین و ساده ترین راه این است که یک کارت گرافیک دیگه رو جایگزین کنی و ببینی دوباره مشکل ایجاد میشه یا نه.

پیروز باشی.

xilizax

عضو جدید
سلام دوستان.
من چند بار خواستم سوال بپرسم ولی موقع ارسال سایت ارور میداد. لطفا" اگه سریال کرک Alcohol.120%.2.0.0.1331 دارین بهم بدین که نیاز دارم.
سپاسگذارم

درود.
توجه کن اگر قبلا از کرک دیگه ای استفاده می کردی باید قبل از نصب این فایل پاکش کنی.
پیروز باشی.

mahroz

عضو جدید
سلام
دنبال یه مقاله یا مثال شبیه سازی کامپیوتری با GPSS می گشتم فارسی یا انگلیسی مهم نیست.
rozzard.zard@yahoo.com

آخرین ویرایش:

T_a_eng

عضو جدید
شما سوالتون رو بپرسید
همه دوستان در حد وسعشون کمک میکنند ;):gol:

من به تازگی 1 سایت زدم و این سوالا رو دارم :

1. برای ثبت نامی ها میخام همونجا که قوانین میاد (نه داخل هیچ انجمن دیگه ای!) قوانین رو عوض کنم اما نمیدونم کجا برم و چی کار کنم.:redface:

2. میخام سوالات ثبت نام رو ادیت کنم و کلا فرم ثبت نام جدیدی داشته باشم (دگمه رادیویی، کرکره ای و توضیحات) و ..
یک نمونه میخام که دستوراشو بدونم و بگین کجا وارد کنمو چی کار کنم,...:que:

3. همکارم در Direct Admin یا در خود سایت دستکاری کرده و در " اطلاعات عمومی انجمن " می آید:
" بیشترین کاربران آنلاین در انجمنها 11 نفر در تاریخ 2 هفته پیش و در ساعتPMJul/-04:00Jul EDT4807America/New_York July2010Sun, 04 Jul 2010 14:48:31 -040007pm31 (America/New_York2, 11:15 -04:00Jul): %1:%Jul %p "
نمیدانم تاریخ دست خورده یا ساعت! لطفا کمکم کنید به حالت اول برگردانم.:cry:

six7boy

عضو جدید
سلام دوستای خوبم امیدوارم همیشه سالم موفق باشید من دوست جدیدتونم یه مشکلی داشتم اونم اینه که درایوهای کامپیوترم مخفی شده با ویندوز عوض کردن هم درست نشد .حجم هارد دیسکم 500گیگ...
الان فقط درایو سی من با حجم 126گیگ پیداست میخواستم بدونم راه چاره ایی هست به من پیشنهاد کنید ممنون میشم.من منتظر جوابتونم ممنون.

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم امیدوارم همیشه سالم موفق باشید من دوست جدیدتونم یه مشکلی داشتم اونم اینه که درایوهای کامپیوترم مخفی شده با ویندوز عوض کردن هم درست نشد .حجم هارد دیسکم 500گیگ...
الان فقط درایو سی من با حجم 126گیگ پیداست میخواستم بدونم راه چاره ایی هست به من پیشنهاد کنید ممنون میشم.من منتظر جوابتونم ممنون.

سلام کامپیوترتون رو از قسمت manegement چک کنید ببنید همه چیز درسته درایوها هستند.

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
دوست عزیز طبق گفته دوست قبلی روی My Computer راست کلیک کن و گزینه Manage رو انتخاب کن .
بعد ستون سمت چپ گزینه Disk Management رو انتخاب کن
در ستون سمت راست درایوها دیده می شوند .
روی هر درایوی کن نمایش داده نمی شه راست کلیک کن و گزینه Change Drive Letter and Paths رو انتخاب کن .
بعد گزینه Add رو بزن و در آخر OK کن . ضمنا می تونی آدرس درایوتو به نام دیگه ای مثل L در صورتی که به این نام درایو دیگه نداشته باشی تغییر بدی . ( از نوار کرکره ای هنگام OK کردن ))
همون لحظه آدرس درایو توی My coputer نمایش داده می شه
با تشکر - سیستم 32

six7boy

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز طبق گفته دوست قبلی روی My Computer راست کلیک کن و گزینه Manage رو انتخاب کن .
بعد ستون سمت چپ گزینه Disk Management رو انتخاب کن
در ستون سمت راست درایوها دیده می شوند .
روی هر درایوی کن نمایش داده نمی شه راست کلیک کن و گزینه Change Drive Letter and Paths رو انتخاب کن .
بعد گزینه Add رو بزن و در آخر OK کن . ضمنا می تونی آدرس درایوتو به نام دیگه ای مثل L در صورتی که به این نام درایو دیگه نداشته باشی تغییر بدی . ( از نوار کرکره ای هنگام OK کردن ))
همون لحظه آدرس درایو توی My coputer نمایش داده می شه
با تشکر - سیستم 32

ممنون یعنی امکان داره دیزیبل شده شده باشن درایوها؟باشه من تست میکنم خبرشو بهتون میدم:gol:

xilizax

عضو جدید

درود ؛
از آنجایی که با عوض کردن ویندوز مشکلتان حل نشده پس تنظیمات Disk Managment برای شما کاربردی ندارد. پیشنهاد من استفاده برنامه هایی مثل Paragon Partition Manager است که می تواند ویژگی های اختصاص یافته به دیسکها را تغییر دهد.
همچنین سیستمتان را با یک آنتی ویروس به روز حتما چک کنید.

پیروز باشید.

elahe_tanhaa

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز ، آقا حمید
توجه نکردی چی گفت ؟
-----

سلام shoonisht جون
از راهنماييت ممنون خمير سيليكون كه زدم درست شد دستت طلا
هميشه شاد و سرزنده باشي:gol::gol::gol:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود ؛
از آنجایی که با عوض کردن ویندوز مشکلتان حل نشده پس تنظیمات Disk Managment برای شما کاربردی ندارد. پیشنهاد من استفاده برنامه هایی مثل Paragon Partition Manager است که می تواند ویژگی های اختصاص یافته به دیسکها را تغییر دهد.

پیروز باشید.
با سلام
دوست عزیز اگر Disk Management جواب نداد من Paragon Hard disk Manager رو پیشنهاد می کنم .
دلیلم هم این است که وقتی درایوها از قبل ساخته شده اند ، ممکن است MBR ( آدرس پارتیشن ها ) پاک شده باشند که بدون فرمت مجدد امکان بازیابی کامل درایوها با تمام اطلاعات را دارید .
ولی طبق گفته خودتون ویندوز هم عوض کرده اید . یعنی موقع تعویض ویندوز درایوها بوده اند که شما تونستید درایو C قبلی رو فرمت و ویندوز مجدد روی اون بریزید .
پس احتمال همون Disk managment بیشتر هست .
با تشکر -سیستم 32

mjyazdani

عضو جدید
فلش سوخته

فلش سوخته

دوستان سلام
من چند روز پيش داشتم سيمهاي usb جلوي كيسمو وصل ميكردم يكي از سيمارو بر عكس جا زدم بعد فلشمو وصل كردم بهش چند دقيقه موند. وقتي ميخاستم فلشمو در بيارم خيلي داغ شده بود ولي كامپيوتر فلشمو نشناخته بود.
بعدشم هر چي به usb هاي پشتي وصل كردم نخوندش احتمالا مرخص شده:biggrin:
(usb هامو امتحان كردم سالمه)

حالا چه جوري ميشه اطلاعاتشو برگردوند؟
اصلا ميشه؟
ممنون ميشم اگه كسي كمك كنه

آخرین ویرایش:

six7boy

عضو جدید
درود ؛

پیروز باشید.

از لطف شما وسایر دوستان ممنونم ولی با نظر شما موافقم احتمالا پارتیشن کامپوترم پریده وباید دوباره از نو درایو بسازم ممنون و خسته نباشید.:gol:
نظر به اینکه اصلا توی قسمت Disk Management اثری از درایوای دیگه نیست فقط درایو سی خودنمایی میکنه.اگر با نظرم موافقید لطفاً تایید کنید.;)

دختر کوهستان

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ، یه سوال دارم.کسی نمی دونه واسه طراحی یه کتاب الکترونیکی از چه نرم افزارایی میشه استفاده کرد؟

elahe_tanhaa

عضو جدید
کار نکردن اسپیکرها

کار نکردن اسپیکرها

سلام به همگی
علت اینکه کامپیوتر اسپیکرها رو نمی شناسه چیه؟
آخه یه مدتی اسپیکرهای کامپیوترم رو کنار گذاشتم حالا امروز که وصلشون کردم ویندوزم نمیشناسه ویندوز جدید هم نصب نکردم!!!قبلا کار می کرد:cry:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام
من چند روز پيش داشتم سيمهاي usb جلوي كيسمو وصل ميكردم يكي از سيمارو بر عكس جا زدم بعد فلشمو وصل كردم بهش چند دقيقه موند. وقتي ميخاستم فلشمو در بيارم خيلي داغ شده بود ولي كامپيوتر فلشمو نشناخته بود.

اصلا ميشه؟

سلام فکر نمی کنم فلشی که سوخته باشه اطلاعاتش برگرده در ضمن شما میگید کامپیوتر فلشتونو نشناخته(البته بعد از وصل به usb های پشت) . نمی دونم شاید بقیه دوستان راهی داشته باشن.

moji5

کاربر فعال كامپيوتر و اينترنت
دوستان ، یه سوال دارم.کسی نمی دونه واسه طراحی یه کتاب الکترونیکی از چه نرم افزارایی میشه استفاده کرد؟
پی دی اف میکر خوبه اگه به کارتون میاد میتونید با اسم pdf maker سرچ کنید و ...

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام

اصلا ميشه؟
با سلام
دوست عزیز وقتی فلش سوخته به سیستم وصل کنید کنار ساعت یه بالن باز می شه که با رنگ زرد نوشته شده Unrecognized یا چیزی شبیه این که دقیقا یادم نیست .
حالا اگه اطلاعات فلش براتون خیلی با اهمت است و هزینه بازیابی براتون مهم نیست کافیه به جایی که بازیابی با دستگاه PC-3000 ( البته ورژن اصلی روسیه ) انچام می ده مراجعه کنی تا اطلاعات فلش رو بازیابی کنه وگرنه با نرم افزارها جواب نمی ده چون فلش شناخته نمی شه .
ضمنا یه بار فلش رو روی سیستمهای دیگه چک کن . شاید اشتباه شده باشی . ( اگر موضوع Unrecognized) نمایش داد مطمئن باش که سوخته .
با تشکر - سیستم 32

xilizax

عضو جدید
دوستان سلام

اصلا ميشه؟

درود ؛

معمولا شرکتهایی مثل Transcend نرم افزار ویژه ای برای رفع مشکلات این چنینی محصولاتشان تهیه کرده اند که به رایگان از روی سایت آنها قابل دانلود است.

موفق باشید.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
sلام
ببخشید !
کسی اطلاعاتی در مورد الگوریتم موتورهای جستجو دارد یا اینکه منبعی رو می تونه به من معرفی کنه
با تشکر;)

mjyazdani

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز وقتی فلش سوخته به سیستم وصل کنید کنار ساعت یه بالن باز می شه که با رنگ زرد نوشته شده Unrecognized یا چیزی شبیه این که دقیقا یادم نیست .
حالا اگه اطلاعات فلش براتون خیلی با اهمت است و هزینه بازیابی براتون مهم نیست کافیه به جایی که بازیابی با دستگاه PC-3000 ( البته ورژن اصلی روسیه ) انچام می ده مراجعه کنی تا اطلاعات فلش رو بازیابی کنه وگرنه با نرم افزارها جواب نمی ده چون فلش شناخته نمی شه .
ضمنا یه بار فلش رو روی سیستمهای دیگه چک کن . شاید اشتباه شده باشی . ( اگر موضوع Unrecognized) نمایش داد مطمئن باش که سوخته .
با تشکر - سیستم 32

ممنون از توجهتون.
وقتي فلشو ميزنم اصلا هيچ اتفاقي نميفته!!!
در حالي كه گوشيمو ميزنم فورا اتصال برقرار ميشه پس usb ايم سالمه ولي هنوز با كامپيوتر ديگه امتحان نكردم.

بالا