سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام...این امکان وجود دارد که فایل پی دی اف به صورت زیر رو ویراش کرد؟ فایل از ورد ویرایش شده و به صورت پی دی اف درامده...ممنون میشم راهنماییم کنین...

در ادامه صحبت دوستمون اضافه میکنم چون متنتون فارسی نیست راحت میتونین به ورد تبدیل و بعد ویرایشش کنید اونطوری که دوس دارین

Asghar_

عضو جدید
سلام
من منظورتون رو از ویرایش درست متوجه نشدم؛نمیدونم در چه حد میخواین کار کنین روش؛
اما foxit reader همین نرم افزاری که باهاش فایل رو باز کردین خیلی پرقابلیته و خیلی از کارها رو روی pdf ها انجام میده؛
در نهایت اگه نشد یا نتونستین راحت تبدیلش کنین به ورد...

سلام...اگه روی عکس مورد نظر دقت کنین ..این فایل پی دی اف از ورد یه سری تغییرات اعمال شده هست و سپس به پی دی اف تبدیل شده هست..در واقع این فایل پی دی افی که میبینین از ورد به پی دی اف تبدیل شده....اگه فایل وردشو داشتم راحت میتونستم از تب Reviwe در ورد و accept همه تغییرات رو اعمال کنم....خواستم بدونم یه همچین گزینه ای هم داخل فوکسیت هست؟ ولی همین روش آخری هم بد نیست البته اگه درست بشه!

در ادامه صحبت دوستمون اضافه میکنم چون متنتون فارسی نیست راحت میتونین به ورد تبدیل و بعد ویرایشش کنید اونطوری که دوس دارین

ممنون...این کار رو میکنم ببینم درست میشه!

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان...من ویندوزم رو تازه عوض کردم....گوشه راست و پایین دسکتاپم به صورت زیر یه نوشته میاد...این چیه؟....با Windows Loader اکتیوش کردم....ویندوز 7 هست...

در حالی که اکتیو نوشته!!!

ممنون میشم راهنماییم کنین

آخرین ویرایش:

david777

عضو جدید
سلام به دوستان
یکی از دوستام میخواد ویندوز 10 روی لب تاپ نصب کنه میگه وقتی به مرحله انتخاب پارتیشن میرسه ارور میده سبک پارتیشن GPT است و ویندوز نمیتونه روش نصب بشه تو اینترنت گشته گفته بوده باید از نوع UEFI انتخاب بشه که تو منوی بوت این مورد نیست

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
یکی از دوستام میخواد ویندوز 10 روی لب تاپ نصب کنه میگه وقتی به مرحله انتخاب پارتیشن میرسه ارور میده سبک پارتیشن GPT است و ویندوز نمیتونه روش نصب بشه تو اینترنت گشته گفته بوده باید از نوع UEFI انتخاب بشه که تو منوی بوت این مورد نیست
کافیه تمام درایوهای هارد مورد نظر رو به هر روشی و با استفاده از هر برنامه ای که بلدید پاک کنید تا مشکل حل بشه...روش سخت تر استفاده از دستورات خط فرمان ویندوزی است که می تونید توی اینترنت پیدا کنید
diskmgt

Asghar_

عضو جدید
سلام...ممنون میشم کلیپ زیر رو ببینید و منو راهنمایی کنین..مشکل مربوط به ورد میباشد...به این صورت که من وقتی متن مربوط به یه سلول جدول رو کپی میکنم تا در سلول دیگر قرار دهم، به صورت اشتباه در سلول دیگر کپی میشود..شماره کناری به اشتباه کپی میشود..چرا اینطوری میشه؟

http://s8.picofile.com/file/82695854...ed_21.mp4.html

آخرین ویرایش:

Asghar_

عضو جدید

با نرم افزار فوکسیت که تبدیل به ورد کردم فونت ها دچار برهمخوردگی شده....

پیشنهاد دیگه ای ندارین؟مثلا معرفی یه نرم افزار خوب تبدیل ورد به پی دی اف.....ولی این ورد خودش ویرایش شده هست به نظرم با تبدیل به پی دی اف درست نمیشه مشکلم....

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
با نرم افزار فوکسیت که تبدیل به ورد کردم فونت ها دچار برهمخوردگی شده....

پیشنهاد دیگه ای ندارین؟مثلا معرفی یه نرم افزار خوب تبدیل ورد به پی دی اف.....ولی این ورد خودش ویرایش شده هست به نظرم با تبدیل به پی دی اف درست نمیشه مشکلم....
باید بگردی برنامه خوب پیدا کنی
XILISOFT pdf to word برنامه خوبیه امتحانش کنید

rahada

عضو
سلام دوستان

من قبلا یه فایل pdf جزوه رو دانلود کرده بودم و الان که بازش کردم دیدم خود pdf پسورد داره و بدون اون باز نمیشه.
راهی هست که پسورد رو حذف کنم؟
یا اون سایتی که ازش دانلود کردم رو پیدا کنم و پسورد رو ببینم؟
خیلی لازمش دارم:cry:

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من قبلا یه فایل pdf جزوه رو دانلود کرده بودم و الان که بازش کردم دیدم خود pdf پسورد داره و بدون اون باز نمیشه.
راهی هست که پسورد رو حذف کنم؟
یا اون سایتی که ازش دانلود کردم رو پیدا کنم و پسورد رو ببینم؟
خیلی لازمش دارم:cry:

از این سایت استفاده کنید .

leynaz

عضو جدید
سلام به همه
دوستان نمیدونم جای سوال اینجاست یا نه ولی یک جیمیل دارم که چند وقت پیش ساخته شده ولی الان جز آدرسش و شماره موبایلی که باهاش فعالش کردم چیزی ندارم؛اما خط دست خودم نیست و فعال هم نیست که پیام بازیابی بره روش ...
حقیقتش این ایمیل رو برادر کوچکم برای بازی کردناش استفاده میکرده (کلش آف کلنز و این تیپ بازی های جنگی دیگه😔)
الان هیچ راهی داره برای بازیابی؟من صفحه راهنمایی گوگل رو امتحان کردم اما نشد؛چون چیزی یادم نیس ازش به جز آدرس و همون شماره...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام به همه
دوستان نمیدونم جای سوال اینجاست یا نه ولی یک جیمیل دارم که چند وقت پیش ساخته شده ولی الان جز آدرسش و شماره موبایلی که باهاش فعالش کردم چیزی ندارم؛اما خط دست خودم نیست و فعال هم نیست که پیام بازیابی بره روش ...
حقیقتش این ایمیل رو برادر کوچکم برای بازی کردناش استفاده میکرده (کلش آف کلنز و این تیپ بازی های جنگی دیگه������)
الان هیچ راهی داره برای بازیابی؟من صفحه راهنمایی گوگل رو امتحان کردم اما نشد؛چون چیزی یادم نیس ازش به جز آدرس و همون شماره...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
سلام
به صفحه ورود جی میل برید و بعد از وارد کردن آدرس forgot password رو بزنید معمولا آخرین پسوردی که یادتون هست رو میخواد و ادامه داستان. اما تو همین قسمت گزینه try different question رو که بزنید با استفاده از موبایل میشه بازیابیش کرد

leynaz

عضو جدید
سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

سلام
به صفحه ورود جی میل برید و بعد از وارد کردن آدرس forgot password رو بزنید معمولا آخرین پسوردی که یادتون هست رو میخواد و ادامه داستان. اما تو همین قسمت گزینه try different question رو که بزنید با استفاده از موبایل میشه بازیابیش کرد
ممنون
قبلا گفتم که این کارها رو انجام دادم ولی نشد...
غیر از این راههای معمول،روشی نداره؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
photo_2016-10-19_00-45-21.jpg
سلام. دوستان در این مورد نظرتون چیه؟ رم و هارد رو هم چک کردم سالمن. ینی با رم و هارد سالم تعویض کردم اما باز این ارور میاد

Asayesefid

عضو جدید
سلام.
من چند ماه بعد از اینکه یه کامپیوتر جدید خریدم، با یه مشکلی رو به رو شدم، اینکه بعضی موقع ها که کامپیوتر رو shut down می کردم، بعد از مدت زمانی که ثابت و مشخص نبود، خودش به خودش روشن می شد. این روشن شدن اصلاً در ساعت خاص و یا با قاعده ی خاصی اتفاق نمی افتاد.. من سعی کردم که با sleep کردن کامپیوتر به صورت موقتی مشکل رو حل کنم. در چند ماه اول مشکلی نبود اما بعد از مدتی، حتی زمانی که کامپیوتر رو sleep می کردم باز هم خودش به خودش روشن می شد، البته روشن شدن در مواقعی که کامپیوتر sleep بود، خیلی کمتر از مواقعی بود که کامپیوتر shut down شده بود.
من خیلی به مسائل کامپیوتری وارد نیستم اما اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که ویندوز رو دوباره نصب کنم. دوباره ویندوز نصب کردم و درایورها رو هم به درستی نصب کردم. windows 7 ultimate - service pack 1
اما چیزی حل نشد. بعد توی اینترنت سرچ زدم و کارهای زیر رو انجام دادم.
اول اومدم توی قسمت run دستور powercfg -lastwake رو وارد کنم که ببینم علت اینکه آخرین بار کامپیوترم خودش به خودش روشن شده چیه. دیدم وقتی توی run بعضی دستورها رو وارد می کنم، run خیلی سریع بسته می شه و من نمی تونم چیزی ببینم. پس اومدم توی قسمت run نوشتم: cmd و با نوشتن دستورات توی اون محیط DOS می تونستم بفهمم جوابم چیه. نوشتم powercfg -lastwake و جواب داد که wake source: unknown. بعد نوشتم powercfg -devicequery wake_armed تا ببینم چه چیزهایی کامپیوترم رو روشن می کنه. دیدم نوشت موس و کیبورد و کارت شبکه ی intel . با توصیه های اینترنتی اول رفتم کارت شبکه ام رو آنیستال کردم و بعدش آخرین ورژن کارت شبکه ام رو از سایتش دانلود کردم و آخرین ورژن کارت شبکه رو نصب کردم. مشکل حل نشد.... بعد رفتم از کارت شبکه ام properties گرفتم و توی قسمت power management و در قسمت wake on lan تیک همه ی قسمت ها رو برداشتم یعنی دیگه wake on magic pocket و wake on pattern match و wake on magic pocket from power state و wake on link setting فعال نبودن..اما مشکل حل نشد.... بعد رفتم از موس و کیبورد properties گرفتم و تیک اینکه اونا بتونن کامپیوتر رو wake کنن هم برداشتم ولی، بازم مشکل ادامه داشت...
الان وقتی دستور powercfg -devicequery wake_armed رو وارد می کنم، هیچی نمیاد، یعنی هیچی قرار نیست بتونه کامپیوتر رو خود به خود روشن کنه...
در ادامه، بازم به توصیه ی سرچ های اینترنتی، رفتم در control panel و power option و در قسمت advanced settings همه ی power plan هام، در قسمت sleep قسمت allow wake timers رو disable کردم... چیزی درست نشد..
بعد رفتم در task scheduler و در قسمت media center تیک اون قسمت ها که می گه بتونه برای آپدیت کردن کامپیوتر رو wake کنه برداشتم.. اما اوضاع همچنان مثل قبل بود..
بعد توصیه ی بعدی این بود که در رجیستری این مسیر رو دنبال کنیم: hkey_local_macine > software > microsoft > windows nt > winlogon و در قسمت powerdownaftershutdown مقدار اگه 1 بود به 0 تغییر بدیم و اگه 0 بود به 1 تغییر بدیم و بعدش restart کنیم و اگه چیزی درست نشد مقدار رو به حالت قبلش بر گردونیم. مال من 0 بود و من مقدار رو به 1 تغییر دادم و restart کردم اما چیزی درست نشد و من مقدار رو دوباره به 0 برگردوندم..
یه توصیه ی دیگه این بود که در قسمت maintenance به کامپیوتر بگیم که به خاطر آپدیت، در یک ساعت مشخص، خودش کامپیوتر رو روشن نکنه که من هر چی گشتم، اصلاً اون قسمت maintenance در کامپیوتر من وجود نداشت و من فقط اومدم خودم آپدیت اتوماتیک ویندوزم رو غیر فعال کردم اما بازم هیچی نشد و من همچنان همون مشکل رو دارم..
دیگه واقعاً نمی دونم چه کار کنم.. کسی می تونه کمکم کنه؟

dvb595959

عضو جدید
خود بخود روشن میشه یا با تکون دادن موس؟؟؟
اگه مورد دوم باشه،میتونم کمک کنم.

รєภt Ŧг๏๓ ๓ץ ςђє2_l11 ยรเภﻮ tคקคtคlк

dvb595959

عضو جدید
پس نمیتونم کمک کنم،اما چند پیشنهاد دارم،اگه خواستی اینا رو هم امتحان کن.
اول اینکه بجای ویندوز سون،ویندوز هشت یا ده نصب کن،ببین مشکل حل میشه یا نه.
دوم درایور گرافیک رو ابدیت کن.

รєภt Ŧг๏๓ ๓ץ ςђє2_l11 ยรเภﻮ tคקคtคlк

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود به خود روشن می شه.

این امکان رو هم در نظر بگیرید که کلید پاور مشکل داشته باشه ...اگه کامپیوترتون دسکتاپه ارتباط کلید رو با مینبورد برای مدتی قطع کنید . دفترچه مینبورد پینهای ورودی رو مشخص کرده

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من تو فایرفاکس نمی تونم چیزی سرچ کنم. تو دسترسی به سایتای مختلف مشکلی ندارم اما بخوام سرچ کنم علامت لود میاره و هرچقدر صبر کنم لود نمیشه

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام و خدا قوت
نیاز به کمک دارم لطفا
تو اکسل نمودار رو که می کشم ، میخوام کنار اعداد ستون عمودی و ستون افقی بنویسم که این اعداد مربوط به چی هستن مثلا افقی ها طول موج و عمودی ها جذب ... چطوری باید این کارو انجام بدم ؟

avid.s

عضو
سلام
زمان کارکردن با اکسل،مشکلی برام بوجود اومده:
یه لیست طولانی (حدود 500 داده) شامل نام و نام خانوادگی ب فارسی دارم و وقتی برای مرتب کردنشون بر اساس حروف الفبای فارسی با دستور sort اقدام می کنم، تو دو دسته مرتب سازی از الف تا یاء رو انجام میده یعنی یه بار از الف تا ی یه تعدادی رو sort میکنه ولی تو این مرتب سازی یه تعدادی رو داخل نمیکنه میاد بعد از اتمام یاء دسته اول ،دوباره از نو از الف دسته بندی و اونای دیگه رو اینجا مرتب میکنه. قاعدتا نباید این طور بشه ولی نمیدونم مشکل از کجاست؟
میشه راهنماییم بفرمایید؟
پیشاپیش ممنون بابت زمانی که صرف خوندن و پاسخ دهی به اشکالم صرف می کنید:redface:

avid.s

عضو
سلام
کنار نموداری که رسم کردید،یه علامت + داره،اونو کلیک کنید،یکی از گزینه ها axis titles هست ،با تیک دارکردنش فضا هایی روی نمودار برای عنوان دهی به محور ها به وجود میاد
امیدوارم مشکلتون از این راه برطرف بشه

Asayesefid

عضو جدید
این امکان رو هم در نظر بگیرید که کلید پاور مشکل داشته باشه ...اگه کامپیوترتون دسکتاپه ارتباط کلید رو با مینبورد برای مدتی قطع کنید . دفترچه مینبورد پینهای ورودی رو مشخص کرده

یعنی از دفترچه ی مادربردم برم بفهمم چه جوری ارتباط کلید پاور رو قطع کنم؟

avid.s

عضو
سلام و خدا قوت
نیاز به کمک دارم لطفا
تو اکسل نمودار رو که می کشم ، میخوام کنار اعداد ستون عمودی و ستون افقی بنویسم که این اعداد مربوط به چی هستن مثلا افقی ها طول موج و عمودی ها جذب ... چطوری باید این کارو انجام بدم ؟

راهی ک استفاده می کنم رو تو پست بالا گفتم :))

بالا